TRABOLSPEL BANK van BRUSSEL Groote PRIJSKAMP Gemeenteraad van Yper Kampioenschap 1934 35 Gemeente Sint Jan - bij - ïper Zondag 16 December 1934 in de overdekte Boltra bij Jules Soenen, herberg De Vette Os 500 Fr. Prijzen, verdeeld als volgt i5o 110 85 65 5o - 40 Inschrijving om Postje en Bascule speelden Woensdag hun laatste match van de x' ronde. De thuisspe Iers, 't'Pcs'je, traden op onder leiding van hr Noyez. In bun achttal werd hr Tavernier ver vangen door hr Jules Soete. De bezoekers waren met volledige gewone ploeg onder de leiding van hr Salomé Rod. De heeren Vier- straete en De vos R. waren scheidsrechters. Het is zeker een van de vinnigst gespeelde matchen geweest die we tot nu toe zagen. De thuisspelers hebben het niet gemakt lijk ge had om de Bascule kkin te krijgen. De spelers zaten elkander altijd dicht op de hielen en dwongen gelijk spel op aan 21 punten. Punt per punt werd nu afgedwongen. Langs beide zijden bestond er kars de partij te winnen, tot Postje eindigde op een gelukkige wijze, met 25 punten en Bascule op 23 stond. De kans woog meer voor Postje dan voor Bascule, al is 't dat deze laatsten ook een paar jouwschoten hadden waarvan niet genoegzaam nut kon getrokken worden. Postje haalde in 't begin van de partij eens 7 punten met enkele geluksbollen, en dat zal zeker wel de balanscoen hellen hebben in zijn voordeel Later miste het een paar malen de gelegen heid om een groot aantal punten aan te teeke nen, hetgeen het lang duren van de partij wat zou ingekrompen hebben, 't Was immers bij na n uur als't spel eindigde. Öasculehad ook op 't einde kans om 't spel te eindigen in haar voordeel, maar 't ging niet mee Tot op 't ein de kon niemand zeggtn wie zou winnen, en 'k geloof dat het laatste ende voor 't Post je zou nadeelig uitgevallen zijn ware't niet van een.... ('k mag het niet meer zeggen Een spijtig incident op 't einde van 't spel gaf aanleiding tot een pijnlijke woordenwisse ling. Een bol werd door een toeschouwer on vrijwillig tegengehouden langs de sponde en verplaatste bollen in 't spel. Gelukkig werd alles in vriendschap bijgelegd. Mogen we ech ter hier erop wijzen dat de scheidsrechters aangesteld zijn om betwistingen in 't spel te regelen en niet de toeschouwers en suppor ters van d'een of d'andere maatschappij. We zouden desnoods nog kunnen aanvaarden dat de spelleiders hun oordeel zouden zeggen in geval van betwisting. Al is 't dat volgens het spelreglement der Federatie alleen de scheids rechters bevoegd zijn handelend op te treden. Maar de kwestie was eenigszins delicaat daar een scheidsrechter in 't gedrang kwam. Laten we hieruit in 't belang van 't bollespel een kleine zedeles trekken. Het is geheel vriende lijk vin de toeschouwers en supporters de matchen bij te wonen, maar als spreken van zilver is dan is zwijgen van goud Laten we liever dergelijke toestanden vermijden door niet in de tra te loopen en op te letten dat de toppen van de schoenen niat over de sponde uitsteken, en vooral laten we de scheidsrechters het werk doen waarvoor ze zich zelf bereidwillig aanbieden. Toekomende week weeral 'n mooie match in 't verschiet. Statie tegen Katholieken Kring in den tra van Cercle. Dat zal spannen We drukken de hoop uit een match te zien zooals Postje-Bascule er ons een gaf, maar... zonder incidenten. En dat zal de le ronde der kam pioenschappen sluiten. Gespeeld Gewonnen Punten Statie 3 3 3 Postje 4 3 3 Katholieke Kring 3 1 1 Bascule 4 1 1 Coöperatieve 4 1 1 KRABBER. VELEN vragen zich af hoe zij best hun BESCHIKBAAR GELD zouden plaatsen. De zekerste en meest rentgevende geldplaat- sing is een spaarboekje te nemen bij de NETTO INTREST 3.10 Zelfs voor bedragen boven de 20.000 frank TERUGBETALING OF EERSTE AANVRAAG. Verslag der zitting van 10 December 1231. De zitting wordt te 18 u. 65 geopend. Zijn te genwoordig de Heeren Vanderghote, burge meester-voorzitter Lemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Pattyn, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Biebuyck, Missiaen, Michiel, Vergracht, Van Alleynnes, Leuridan en Verbeke, raadsleden Versailles, secretaris. 1. Ontslag van een Gemeenteraadslid Aanvaarding. M. Vanderghote. Dit betreft het ontslag van den heer Coutelle, die ons bij brief van 12 No vember laatstleden heeft laten weten dat hij, om persoonlijke redenen, zijn ontslag als ge meenteraadslid indient en aan de vergaderingen niet meer wenscht uitgenoodigd te worden. 2. Proces-verbaal der zitting van 12 Novem ber 1934. De Heer secretaris geeft lezing van dit proces verbaal, waarna het zonder opmerkingen wordt goedgekeurd. 3. Stedelijk kerkhof Uitbreiding Aan koop van grond. M. Vanderghote. Den 29 Juli 1933 heeft de Commissie van Openbaren Onderstand aan den gemeenteraad de voorwaarden laten kennen aan dewelke zij bereid is een perceel weide van 87 a. aan de stad te verkoopen voor de uitbreiding van het stedelijk kerkhof. Zij is bereid dezen verkoop toe te staan mits de principale koopsom van 60.000 fr. de hectare en. onder voorwaarde dat de stad nog verschillige bijkomende vergoe dingen op zich zou nemen, zoo onder meer een vergoeding van 1000 fr. voor den waterput en het besteenigen van den uitweg, alsook nog andere vergoedingen aan den pachter te betalen voor fruitboomen, navette, verplaatsen der af sluitingen, enz. Deze voorwaarden werden ons den 17 November 11. door de Commissie van Openbaren Onderstand nogmaals bevestigd en. gezien er tijdens het enkwest van commodo en incommodo, door de stad en door den Openbaren Onderstand gedaan, geen bezwaar werd inge bracht, stel ik aan den gemeenteraad voor dit voorstel van aankoop goed te keuren en het sche pencollege te bemachtigen om de zaak af te handelen. M. Lemahieu. In de laatste stadsbegrooting werd er daarvoor een krediet van 50.000 fr. inge schreven. Deze som zal echter onvoldoende zijn, doch toen kenden wij nog de gestelde voorwaar den niet van de Commissie van Openbaren On derstand. Ik denk wel dat de raad t'akkoord zal zijn om voor dezen aankoop een bijgevoegde som te stemmen. De zaak immers is dringend, ge zien wij straks over geen plaats meer zullen be schikken om te begraven. Het voorstel van den Heer burgemeester wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. 4. Stadseigendommen Pacht Afslag. M. Vanderghote. De Heer Odiel Demeyer, van Vlamertinghe, pachter eener weide van 36 aren aldaar gelegen, vraagt om zijn pachtprijs voor het jaar 1934 van 590 fr. tot op 250 te zien brengen. Déze vermindering werd verleden jaar reeds door den gemeenteraad ingewilligd en ik geloof dat eb thans ook geen bezwaar tegen die vraag zal gemaakt worden. M. Lemahieu. Verleden zomer, tijdens de groote droogte, ben ik eens tot daar geweest om te zien in welken toestand die weide zich bevond. Het gras was er, zooals overal elders, totaal uit gedroogd en verbrand, zoodat die mensch er volstrekt niets heeft kunnen uit trekken. De aanhoudende droogte van dezen zomer heeft immers een ramp geweest voor geheel den land bouw. Ik denk dan ook dat wij die gevraagde pachtvermindering moeten toestaan. De raadsleden stemmen eenparig ja. 5. Openbare Onderstand Begrooting voor het jaar 1934 Wijziging. M. Vanderghote. Dit betreft de goedkeuring van een beraadslaging die de Commissie van Openbaren Onderstand den 20 November 11. ge nomen heeft en waarbij zij besluit sommige kre dieten harer begrooting voor 1934 te veranderen. Verschillige uitgaven, waarvan de voorziene sommen een overschot zullen laten, worden ver minderd en andere, die ontoereikend waren, vermeerderd. Het slot der begrooting blijft ech ter onveranderd en het vroeger overschot van 792 fr. 08 behouden. Op voorstel van den Heer voorzitter brengt de raad een goedkeurende stem uit. Alleen de Heer Missiaen onthoudt zich. M. Vanderghote. Deze beraadslaging is dus goedgekeurd met algemeene stemmen, buiten deze van den Heer Missiaen, die zich onthoudt als lid der Commissie van Openbaren Onder stand. 6. Openbare Onderstand Ontslag van pacht Openbare verpachting van een huis. M. Vanderghote. Jufvr. Goethals, wonende Meenenstraat, nr 19, in een huis toebehoorende aan de Commissie van Openbaren Onderstand, vraagt ontslag van pacht. Deze pacht werd aan gegaan den 28 Mei 1926 voor 3, 6 of 9 jaren in gaande den 1 October 1926, zoodat zij dus slechts den 30 September 1935 ten einde loopt. De Com missie van Openbaren Onderstand is geneigd deze vraag van ontslag in te willigen, op voor waarde dat de huidige huurster tot het einde va"n haar. pacht verantwoordelijk blijft voor dén pachtprijs. Dit huis zal openbaar verpacht wdr- den samen met het huis nr21 in dezelfde straat. Ik stel voor daarop een gunstig advies uit te brengen. Al de raadsleden stemmen ja, uitgenomen de Heer Missiaen die zich onthoudt. 7. Openbare Onderstand Afstand en in pacht geven van grond aan den Belgischen Staat. M. Vanderghote. Wij zijn geroepen een gunstig advies uit te brengen over een beraad slaging der Commissie van Openbaren Onder stand waarbij zij besluit de noodige machtiging van de bevoegde overheid te vragen om 2 a. 33 ca. land te Boesinghe af te staan en 5 a. 35 ca. land insgelijks te Boesinghe gelegen in pacht te geven aan den Belgischen S.taat. Aan de vaart Yper-Yzer dienen daar nog sommige werken uitgevoerd te worden, waarvan de eene besten dig en de andere slechts tijdelijk zijn. Het per ceel van 2 a. 33 ca. grond, genomen uit de num mers 478a en 478/2 der Sectie A, moet dienen voor de rechtmaking der vaart en zal aan den Staat afgestaan worden mits de totale koopsom van 917 fr. 45. Volgens schatting van den Heer Ontvanger der registratie heeft deze grond een waarde van 20.000 fr. de hectare. 8. Taksverordening op het openen van stra ten, het uitvoeren van kasseiwerken, het aan leggen van voetpaden en riolen Wijziging. M. Vanderghote. In artikel 39 der gestemde taksverordening was voorzien dat zij in voege zou treden den 1 Januari 1932 voor een tijdperk van vijf jaar, 't zij tot den 31 December 1936. Die verordening echter mag slechts in voege komen na haar goedkeuring door den Koning. Het schepencollege stelt voor dit artikel te ver anderen en er in te vermelden dat de taksver- ordening gestemd wordt voor een onbepaalden termijn in plaats van voor vijf jaar. Dit is om te voldoen aan een opmerking van het provin ciaal bestuur dat ons heeft laten weten dat de taksverordening slechts aanvang mag nemen na de koninklijke goedkeuring. Dit voorstel wordt zonder opmerkingen goed gekeurd. Onthouden zich de Heeren Leuridan en Verbeke. 9. Oorlogsschade Overeenkomsten betref fende het verlies ondergaan door het verhande len van* titels. M. Vanderghote. Het schepencollege stelt aan den gemeenteraad voor het te willen mach tigen om met den Staat drie overeenkomsten te sluiten betreffende de oorlogsschadevergoedingen toegestaan voor de gewezen ruiter ij kazerne, de bibliotheek en de openbare waterplaatsen. Door den verkoop der ontvangen titels heeft de stad zeker verlies geleden dat nu door den Staat wordt ingestaan. Zoo kent de voorgestelde over eenkomst voor de stadsbibliotheek ons een bij komende vergoeding toe van 41.100 fr. M. Van Alleynnes. Dit is het verschil tus- schen de nominale waarde en den verkoopprijs per titel M. Vanderghote. Ja. Ik stel voor die over eenkomst goed te keuren. Al de raadsleden stemmen ja. M. Vanderghote. De tweede overeenkomst betreft de ruiterijkazerne en voorziet een ver goeding van 310.300 fr. Eenparige instemming. M. Vanderghote. De derde overeenkomst kent een bijkomende vergoeding toe van 4000 fr. voor de waterplaatsen. Al deze sommen zullen betaald worden in titels 5 van 1925. Goedgekeurd. 10. Stadseigendommen Onderhoud der ho vingen Aanbesteding Lastenkohier. M. Vanderghote. Wij zijn van gedacht het onderhoud der stadshovingen aanstaande jaar in aanbesteding uit te geven. De Heer schepen van openbare werken zal hierover wel eenigen ver deren uitleg willen geven. M. Delahaye. Ik geloof dat het onnoodig is al die artikelen van het lastenkohier te lezen. Iedereen heeft het lastenkohier gezien, het werd onderzocht in de Commissie der Werken, som mige artikels ervan werden zelfs verbeterd en thans wordt de goedkeuring ervan gevraagd. De aanbesteding zal in twee loten verdeeld worden, het eerste lot begrijpt den hof nabij de statie

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 3