Voetbalkroniek - Qroot Engelsch Bal - Zeer sch. Bouwgrond UITVERKOOP Te koop Slaapkamer GOEDE AARDE Solden van Wintercoupons Kisten te koop. Uitslagen der matchen van 9 12-1934 Klasseering 2e Afdeeling A Derde Speciaal B Derde Speciaal C Gedachtea en wenken van den oefenmeester M. E. Bennett R. A. O. B. Woensdag 26 December 1934 BERICHTEN Mevrouw Ameye (couture Zoë) Marcel Ameye, HaarKapper Stad Yper TE KOOP Door uitscheiding van bedrijf in Mans- Vrouwstoffen Allerhande conserve- en andere Dlxmud«s>raaf, 69, Vper. f> klopte Van Vlockhoven, de campionissimo Guerra, Deneef. Wals, Bonduel en Smets, wat voorzeker aan niet velen zal gegund zijn en in het voordeel pleit van het ketje van de Marollenwijk. De 1' reeks werd de prooi van Aerts, die Degreef, Van Hout, Piemontesi, Martin, Vluggen en Billiet regelde. Maar het sluitingsnummer omvatte een ploegkoers van 60 km. met de zege van Deneef-Aerts vóór Wals- Van Kempen. Ippen-HurtgenVan Vlockhoven-Van Buggenhout, Smets-Martin, Guerra-Piemontesi, De- pauw-Durav. Anhès-Degreef en Van Hout-Van Hoeck, In Antwerpen werd er snelheid geloopen, man tegen man. waar Scherens natuurlijk won vóór Michard, Arlet en Gérardin. Met 4 man in série, zegevierde Gérardin, door dat Michard met een opgezetten wil op kop, zijn makker liet loopen en enkel de Poes in d'oogen hield, maar niettemin moest hij er telkens van verliezen. Per tandem won Scherens-Arlet vóór Michard- Gérardin. Volgde een internationaal omnium, waar Haemer- linck, Kaers van een niet klopte en wijd vooruit was op Louviot en Richard. Het tijdrijden over 500 met. was voor Kaers, die zijn record verbeterde en er enkel 30 sec. 3/5 op zette vóór Haemerlinck, Richard en Louviot De puntenkoers was voor Louviot, die Haemerlinck, Kaers en Richard regelde. En dan de achtervolgingen waar Haemerlinck den Franschman Louviot vervoegde na 2860 m., wijl Kaers, die absoluut niet kan achtervolgen, moest onderdoen tegen den specialist Richard. In halve fond werd er eerst een verkenningske ge reden van 20 km. dat door Ronsse gewonnen werd vóór Lacquehaye, Meuleman en Grassin. Maar dan voor de groote brok, sleurde Gust Meule man een der schoonste zegepralen uit zijn koffer en is voorwaar op weg om een allerbesten stayer te worden, meer nog dan Ronsse die te lang op denzelfden voet blijft Hij won dus den uurkoers vóór Lacquehaye, Ronsse en Grassin. In Parijs beginnen ze nu al aan de schiftingsreeksen voor de zesdagenkoers, welke eerst in April wordt ge loopen. Een welgevulde zaal kreeg er een 3 urenkoers te aanschouwen waarin Lemoine-Dayen met een ronde voorsprong zegevierden op Guerra-Piemontesi die alhoewel daags voordien te hebben gereden in Brussel, er de helden van den dag waren. 3e waren Charlier- Deneef. Op 2 ronden Pijnenburg-Braspennine ignat- Deschamps, Vroomen Gebroeders op 3 ronden Four- nier-Le Grevès, Speicher-Leducq, en Smets-Martin op 5 ronden Kergoff-F. Faure, Taverne-Grillo en Ri- chard-DiotAerts-Buysse gaven op door val van eerst- genoemden. In New-York behaalde weerom de Franco-Belgische ploeg Letourneur-Debaets haar 4e naeenvolgende zege in de zesdagen met 3946 km. vóór Broccardo-Schoen, Giorgetti-Hill en Dempsey-Thomas. Men moet niet vragen of de Jerry die een welge zeten Amerikaansch burger is geworden, er zeer in aanzien ia Geen wonder dat hij, bij zijn overkomst naar België, niets presteert. Het sap is hier de kool niet waard met de arme Belgische frankskens, die door den Lepe enkel meegenomen worden om zijn reiskosten te dekken. Maar rijden kan hij, al twijfelen er velen aan. Toch betoonde hij het voldoende in de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix, en vooal in Bordeaux- Parijs. En om een laatste woord te wijden aan de zesdagen van Kopenhagen, waar er luidop gefluisterd wordt van een combine tusschen Charlier en Falck Hansen, die een zege verwierf wanneer de Belg met Danholt ge koppeld den koers in handen had. Natuurlijk dat de Denen liever de zege toejuichen van een landgenoot, maar of het op faire wijze ging is een ander letter, en het pleit niet ten voordeele van den Dolf, die niet alleenlijk een zege verbeuzelde, maar aan Danholt geen recht liet wedervaren. SPRINTER. 2d' Afdeeling A St Baafs 2 C. S. Y. 9 Met een gewijzigde samenstellirg zi n de rood witten naar St Baafs opgetrokken en hebben daar met een afgeter kende score het pleit gewonnen. Men is haast de meening toe gedaan dat de gedachten en wenken van hun oefenmeester, verleden week hier overge drukt, reeds vruchten afgeworpen hebben, want tot nu toe is er geen enkel elftal, hoe geducht het ook weze, dat zulk een uitslag bij de laatstgeklasseerden van de reeks ver wezenlijkt heeft. Ditmaal waren de kanon niers goed op pest en hebben wel gemikt, vermits er negen rozen geschoten werden. Nochtans was de aanvang van de match alles behalve rooskleurig want niet alleen konden de thuisspelers het eerst Messelis verschal ken, maar bovendien gitgen zij er met vollen gloed op los, zoodat beide kapiteins door den scheidsrechter verzocht werden hunne spelers tot kalmte aan te manen. Het duurde evenwel niet lang vooraleer kapitein Vander bauwhede er in gelukte den gelijkmaker te netten. Van dan af begon de Ypersche schiet partij. Michel zorgde voor den voorsprong. Ververeken dikte Kern aan jraet een ver Wooi schct en Ollevier bracht der stand qp 4 1 vóór de rust. 't Is enkel dan dit de rood witten wezenlijk hunne meerderheid gingen betoo nen. Bijeen opzet en verder,in volle vlucht wist Olleviér tweemaal naeen te doelen. Het laatste schot vooral was van kracht, want kee per en bal draaiden in d-. kas Nu begon de linkervleugel zijn duivels te ontbinden en Molein, Cherchye en vervolgens nogmaals Molein deden de vijandelijke netten trillen. Intnsschen kon St Baafs, wanneer de stand 6-1 was or zen Jules voor de tweede maal verschalken, zoodat de eindscore 9 2 in ons voordeel bij het uitademen aanduidde. Al onze mannen zonder onderscheid mogen gefe liciteerd worden. Hun laatste optreden be looft voor de ontmoeting tegen F. C. Roese laere, bij wien de rood witten onverdienc ver loren (o 2) of ten minste de helft vari den inzet verdienden. Als aanmoediging kan ik enkel herhalen wat verleden week voorgehouden werd Welaan Cerclemannen, opent meer uw spel, Past de vleugelverandering toe. Vecht om het bezit van den bal en schiet. Gij zult F. C. Roeselaere ovei winnen. St Baafs 2 C. S. Yper 9 S. K. Heule o F. C. Iseghem 2 S. K. Sweveghem 2 W. S. Lauwe 1 St. Moeskroen I S. K. Roeselaere o R. S. Waereghem 2 Wevelghem Sp. o F. C. Hryst 6 Waereghem Sp. 2 F. C. Roeselaere o S. C. Meenen 2 F. C Iseghem 14 11 2 1 37 10 23 S. C. Meenen 13 10 2 1 42 18 21 S.K. Sweveghem 13 9 3 1 33 29 19 St. Moeskroen 14 7 3 4 33 20 18 F. C. Roeselaere 14 8 5 1 33 23 17 S K. Roeselaere 12 7 3 2 35 13 16 F C. Heyst 14 8 6 0 49 32 16 C. S. YPER 14 6 5 3 39 27 15 R. S. Waereghem 14 6 8 0 27 35 12 S. K Heule 14 3 7 4 19 33 10 Waereghem Sp. 14 4 9 1 27 52 9 W. S. Lauwe 13 1 8 4 20 34 6 Wevelghem Sp. 14 3 11 0 23 41 6 Vyve St Baafs 13 1 12 0 12 60 2 III® Sp BC. S. Yper 1 Waereghem Sp. 4 Het elftal had hier ook belangrijke veran deringen ondergaan, en daar waar men dacht een afgeteekende overwinning te behalen, werd er deerlijk verloren Imm°is, het samen spel had veel te lijden en met de rust leidde Waereghen\ met i-o. Nadien had een wijzi ging van de ploeg den schijn van den toestand te veranderen, want Vandamme kon weldra den gelijkmaker binnen zenden. Het was enkel stroovuur, want hetzelfde gebrek deed zich weer voor. Voeg daarbij eenige beknib belde beslissingen van den schei Jsrechter en Waereghem miek er dankbaar rebiuik van om Sonneville nog driemaal te kloppen, waar van eenmaal op strafschop, die nog al licht zinnig toegekend werd. In de laatste oogen blikken werd Gadeyne dan nog van het vt ld verwezen. Jongens, gij hebt in alle geval iets goed te maken. Ofschoon Harelbeke een niet te versmaden elftal is, zoudt gij moeten dubbel en dik doorgeven om tenminste zooveel te kunnen als uwe tegenstrevers die hier op be zoek kwamen (4 4) Het gelijk spel zou voor u reeds een mooien uitslag daarstellen. S K. Roeselaere 9 9 0 0 66 3 18 Harelbeke 8 5 1 2 36 14 12 Heule 10 4 2 4 28 18 12 Kortrijk Sp 10 5 4 1 25 24 11 Waereghem Sp. 10 5 5 0 23 20 10 C S. YPER 9 3 4 2 22 27 8 Stade Kortrijk 9 3 5 1 31 40 7 R S. Waereghem 10 2 7 i 21 43 5 St Baafs 9 0 8 1 9 72 1 III' Sp. C A, A. Moescroen 2 C. S. Y. 1 Naeen harde partij hebben de oud juniors de vlag moeten strijken te Moescroeip Zeggen dat het verlies verdiend is, ware overdrijven, want de nederlaag is eenigszins toe te schrij ven aan het geweldig optreden van de Zuider lingen en anderzijds aan de flauwe prestatie van onze voorwaartsen. 't Is alswanneer de gelijkmaker geboren werd, door toedoen van Segers binnengezonden, dat de match ont aardde en dat de tegenstrevers den voorsprong namen. Op het einde van het spel vlotte het beter bii de rood witten, doch 't was te laat, de punten bleven te Moescroen. Morgen komt Lauwe een tegenbezoek brengen. De I r van de heenmatch moet hier in eene zege veranderd worden en als allen van het begin tot het einde doorgeven, dan lijdt het geen twijfel dat rood wit aan winnende hand zal zijn. NEMO. Stade Kortrijk 11 8 2 1 43 21 St. Moeskroen 9 8 1 0 37 9 Lauwe 11 5 3 3 36 23 Wevelghem Sp. 9 4 3 2 24 22 S C. Meenen 10 4 4 2 18 26 Poperinghe 11 4 5 2 32 26 Kortrijk Sp. 11 3 5 3 22 39 C.S YPER 10 3 5 2 23 29 A.A. Moeskroen 10 2 5 3 19 39 S K. Sweveghem 10 0 8 2 11 40 De trouwe supporters van Cerele ver wachtten zich zonder twijfel aan een over winning van Cercle te St Baafs, maar zeker niet met een doelverschil van 9 2. Er was een groote verbetering in het schie ten op te merken en met een beetje kans Jiad het aantal doelen nog merkelijk grooter kun nen zijn. Cercle beoefende met succes een meer open spel en de hoekspelers waren uitstekend. Een speciaal woord van lof is verschuldigd aan den buitenrechts, wiens snelheid m gemeten schieten als een glanspunt in deze ma'ch mogen beschouwd worden. De halflijn steunde goed de voorlijn en gaf lange overzetten aan de hoekspelers. De aanvalslijn speelde met goede verstand houding, trok profijt uit het meer opren spél en gir g naar den bal toe bij elke gelegenheid. Drie doelen werden aangeteekend door de binnenspelers met naar den bal toe te loopen^ wanneer de achterspelers naar c!en doelbe- waarder wilden overgeven. De toestand van het veld in acht genomen was het door Cerc.le vertoonde spel prijzens waardig, alhoewel men niet mag vergeten dat St Baafs ver beneden het peil van Cercle staat- Cercle zal dan ook al zijne krachten moeten verzamelen om Zondag dezelfde prestatie tegen F. C. Roeselaere te herhalen. Niettemin verwacht ik een overwinning van de roodjes en hoop dat ze hetzelfde open spel zullen toepassen en dezelfde besluitvaardig heid in het schieten bij elke gelegenheid zullen vertoonen. Ik herhaal mijn raad aan de Cerclemannen van op den bal toe te gaan en niet te aarzelen noch te wachten tot de bal gebonsd heeft. Or.ze tegenstrevers spelen heel vlug en zullen slechts na hun krachtinspanningen van- de eerste speelhelfc, deze spelmanier afleggen- om 8 uur, in de Feestzaal «MAJESTIC», Rijsselstraatr met medewerking van den gekenden Jazz band VIAENE. Ingangsprijs 3 fr. brengt ter kennis aan het geacht publiek, dat haar ZAAK OVERGEBRACHT werd naar de Necrstiaat, Nr 2. Gezelleplein, leper, laat zijn geachte klienteel weten, dat zijn salon OVERGEBRACHT werd naar de Neerstraat, Nr 2. 140 tot i5o vkm. met 6 tot 7 m voorgrond volgens beliefte, in de Haernestraat, bij de Kiekenmarkt. Inlicht Mk Frenchlaan, 45. aan factuurprijs van STOFFEN en FOUR- RUREN, in beste kwaliteit, bij Camille Van Slambrouck, 46, Meenenstw Yper~ zoo goed als nieuw. Hoornwerk, 9, Yper_ voor verbetering van tuinen weg te halen,. Elverdinghestraat, rechtover het oud gevang. KOeiM ARKT, 3 3, Y P B R-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6