Allerhande Nieuws Schrikkelijk ADto-ongeval Les Fourrures Vandevoorde Chronique Financière 8 Gevonden en Verloren Voorwerpen LUCHTAANVALLEN Davids fonds - Yper Notre artiste accordéoniste Au Cercle littéraire La Concorde Gemeenteraad van Yper Gevonden. Zondag 9 December, doer M. Heyte Maurice, wonende Maarschalk Plumerlaan, een zilveren armband, dien hij ter beschikking van den eigenaar houdt. Maandag 10, door M. Stamper René, een paternoster. Dinsdag 11, door M. Vandamme René. een klein sleuteltje, een medaille en enkele kleine geldstukken. Woensdag 12, door M. Dejonghe Henri, een huissleutel. Denzelfden dag, door M. Dejaegher André, een kinderkous. Al deze laatste voorwerpen berusten ten politiebureele. Door M. Desramault Albert, 23, Carton- straat, een gouden ring met initialen. Aldaar terug te bevragen. Verloren Maandag 10 December, door M. Claeys Theophiel, zijn werkloozerkaart. Yper. Oneerlijke meid —De genaam de I. M. van Elverdinghe, in dienst in het Hotel Ypriana, eigende zich van tijd tot tijd eenig geld uit de tooglade toe, doch zulks ont snapte niet lang aan den hotelier die een wa kend oog in 't zeil hield. Zijn vermoeden viel op de dienstmeid en daarover ondervraagd, eindigde het meisje met te bekennen dat zij reeds een som van 80 tot 90 fr. gestolen had. Klacht werd tegen haar ingediend. Een klant van moeder Themis. Van acker Pierre, van Yper, verscheen Dinsdag laatst nogmaals voor de Rechtbank, en naar het schijnt is het de laatste maal niet daar er nog andere zaakjes ten zijne laste gelegd zijn en te regelen vallen. Ditmaal had hij te ver antwoorden voor den diefstal eener som van 160 fr. ten nadeele van zekeren Deschrijver, met wien hij in April laatstleden samen per moto naar Moescroen gereden had. Vanacker, die langs achter op de moto gezeten was, vond onderweg niets beters dan de brieven- tasch van zijn kameraad uit dezes zakken te halen. Te Moescroen gekomen wierp hij dien brieventasch in het gemak eener herberg, en verborg het geld deels in zijn kous, deels in zijn giletzakken. Daarvoor veroordeelde de Rechtbank hem nu tot 2 maanden gevang en 35o fr. boete of l5 dagen gevang, voorwaar delijk gedurende 5 jaar. Millionnair zonder het te weten. De gebroeders De Cruyenaere, beenhouwers, wonende in de Capronstraat, bestatigden deze laatste dagen, bij het lezen van hun dagblad waarin een lijst verscheen der nog niet opge- eischte loten van de leening der Verwoeste Gewesten 4 van 1921, dat zij de gelukkige bezitters waren van een der aangeduide titels, reeks 53.079, nr 5, die over drie jaar met een lot van een millioen was uitgekomen. Of deze ontdekking, alhoewel laattijdig, toch welge komen was, hoeft niet gezegd. De gelukkige winnaars wonen samen met hun 66 jarigen vader die over een drietal jaren weduwnaar is geworden en hebben nog een broeder die regent is. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. Verkeersongeval. De auto van M. Ameele Joseph, wonende Meenensteenweg, stond Maandag avond, rond 5 u., rechtover het huis van M. Henri Verleure waar eenige goederen moesten opgeladen worden, toen een andere auto, gevoerd door M. Taillieu Jan, landbouwer te Beveren Yzer, waarschijn lijk door de mist bedrogen, tegen de remor- que van de stilstaande auto reed. Beide voer tuigen werden beschadigd. Een onderzoek werd ingesteld. Ploegsteert. Erge aanrijding. De grensarbeider Grimonpont, 29 jaar oud, wo nende te Le Bizet, kwam van zijn werk per velo naar huis gereden toen hij, bij het uitko men eener zijstraat, verrast en omvergereden werd door een auto bestuurd door Mevr. Glorieux. Het slachtoffer had het neusbeen gebroken en liep nog verschillige andere kwetsuren op. Een geneesheer was spoedig ter plaats om het de noodige zorgen toe te dienen. Houthulst. Botsing. Zaterdag laatst, rond 10 u. 's morgens, werd de auto der Gebroeders Winne, van Staden, komende uit de richting van Jonckershove, aan de Kruis straat op de dorpplaats alhier gevat door een militaire vrachtauto van het munitiepark van Westroosebeke die obussen vervoerde. De personenauto werd eenige meters ver wegge slingerd en de voorwielen, die gedeeltelijk onder de vrachtauto waren blijven zitten, af gerukt. De inzittenden bekwamen gelukkiglijk slechts enkele lichte kneuzingen. De rijks wacht deed het ondeizoek West Roosebelce. Wildstrooperij. De genaamden Vuylsteke en Havegeer, land bouweiszonen te West Roosebeke, op stroop tocht bij middel van een lichtbak, in den nacht van 5 tot 6 December, zijn verkend geweest door twee gendarmen der Brigade van West- Roosebeke. In den vroegen morgen aange houden zijn zij na ondervraging losgelaten ge weest Een tweeloop en een phare werden aangeslegen. De twee kerels die, naar het schijnt, gekende stroopers zijn met den licht bak, zulle af te rekenen hebben met het Gerecht en verdienen eene voorbeeldige straf. Wervick Brand In het weikhuis van den timmerman Delmotte Cesar, gelegen op den hoek der Leopoldstraat, is er een be gin van brand ontstaan Gelukkiglijk werd dit tijdig door de geburen bemerkt en kon het vuur gedoofd worden vooraleer het groote schade aanrichtte. Dankaan de spoedige tus- scherkomst der geburen kon een ware ramp vermeden worden. Donderdag avond is te Eecloo een Yperling het slachtoffer geworden van een vreeselijk auto ongeluk. De heer Jacques Proot, ingenieur-brouwer te Yper, kwam omstreeks 6 i uur 's avonds, in ge zelschap van een vriend, per auto uit Eecloo naar Gent gereden, toen zij bij het verlaten dezer laatste stad een stilstaanden auto-camion met remorque, met graan geladen, moesten voorbij steken. Op hetzelfde oogenblik kwam uit de richting van Gent een auto met volle lichten aangehold. Waarschijnlijk door deze laatste ver blind zal de geleider den stilstaanden camion niet tijdig bemerkt hebben, met gevolg dat de auto met volle geweld, met zijn rechterzijde tegen den camion is komen aanbeuken. De heer Proot, die rechts van den geleider zat, bleef schier op den slag dood. Hij is 29 jaar oud. Zijn vriend die aan het stuur zat heeft zijn linker arm gebroken en kwetsuren over aangezicht en lichaam. Hij werd naar het gasthuis overge bracht, doch zijn toestand is niet zorgwekkend. De linkerzijde van het koetswerk van de auto werd letterlijk afgerukt. Wij bieden aan de zoo beproefde familie Proot de uitdrukking onzer oprechte deelneming. Naar aanleiding van ons artikel van ver leden week, waarin gezegd werd dat einde Octo ber, alleen de gemeente St-Jan een comiteit voor passieve bescherming tegen luchtaanvallen had samengesteld, verzoekt de heer Arrondissements commissaris ons, kenbaar te maken, dat de daar toe belegde vergadering van gemeentesecreta rissen voldoende is geweest opdat er thans in de gemeenten van zijn gebied, uitgezonderd in drie, een plaatselijk comiteit zij tot stand geko men hetwelk gelast is met het nemen van be schermingsmaatregelen tegen gebeurlijke lucht aanvallen. Het is verheugend te bestatigen dat schier alle gemeentebesturen de hen voorgeschreven richt lijnen gevolgd hebben en aan deze belangrijke kwestie, waarin hun verantwoordelijkheid groot is, de noodige aandacht hebben gewijd. Het is te hopen dat degene die nog uitzonde ring maken, deze verantwoordelijkheid inziende, zich ook onverwijld zullen in regel stellen. De Ypersche Af deeling van het Davidsfonds bereidt eene waardige huldiging van den roem rijken Vlaamschen ToonkunstenaarPeter Be- noit. Aan die huldiging, die doorgaat op 2C Kerst dag te 6 u., in de Feestzaal van het St-Vincentius- college, wordt druk gearbeid. Een 250 kinderenjongens en meisjes zullen de beroemde kindercantateDe Wereld in uitvoeren onder de meesterlijke leiding van den Heer Guido Van Overbeke en met begeleiding van een prachtig en volledig orkest. Denzelfden avond zal prof. Joris Vander- mueren uit Leuven een voordracht geven over zijn lievelingsonderwerp Onze Peter Benoit met klavierstukken uit zijn werk. Ook eenige kunstliederen zullen gezongen worden. Het belooft een prachtige avond te wor den en ook de leden van het Davidsfonds uit het Ypersche worden vriendelijk uitgenoodigd hij weze voor velen eene openbaring van onze Vlaamsche weelde en voor allen een spoorslag om ze meer te waardeeren en te beminnen. Nous appr» nons av< c plrisir que le succès de notre virtuose accoidéuoiste Albert De Hollander continue. Celui c.i viont d'obtenir a Pruxelles son diplome de professeur a'accor<'éor, com— prenantl'é ule compléte de l'accordéon et de la haute viriuosiié, ce avec la plus grande distinction. La Concorde d'Ypres, vient de renouer avec. sa tradition d'avant la guerre en organisant un bal auquel, comme par le passé, les meilleures families des Flandres ont été conviées. Cette fête a eu lieu Samedi dernier, 8 Décem- bre, dans les salons de l'Hötel Excelsiorson succès a dépassé les espérances des organisateurs. Le Bal de la Concorde aura lieu dorénavant chaque année. sont reconnues pour la qualitè t Elles sont les plus écenomiques Bij het ter pers leggen ontvangen wij de dagorde van een zitting voor Dinsdag 18 December te 18 vu aangekondigd. Er zal dus Maandag en Dinsdag zitting gehouden worden. Punten 5, 6, 7 en 8 der zitting van Maandag; worden voorbehouden voor Dinsdag en worden weder- keeriglijk punten 2, 3, 4 en 5 dezer nieuwe dagorde. De andere punten zijn 1. Stadsbegrooting voor het jaar 1935 Voort zetting der bespreking. 6. Verblijfstaks Afschaffing. 7. Mededeelingen. Société Générale de Belgiqueeet établisse ment cède son activité bancaire a un organisme- groupant toutes les banques affiliées et portant le nom de Banque de la Société Générale de BelgiquePour ce qui concerne l'ancienne- entreprise dont le nom ne change pas, on peut être certain que les sources de revenus ne seront pas modifiées du fait qu'elle conserve son porte feuille et un intérêt primordial dans le nouvel établissement bancaire. Cette modification n'en- traine pas de changement pour les actionnaires"- qui peuvent conserver leurs titres qui représen- teront done une part dans l'activité d'un puissant établissement bancaire et une part dans les ré- sultats de la gestion d'un portefeuille représen tant l'activité nationale de la Belgique et du Congoil est incontestable que dés la moindre éclaircie les bénéfices progresseront sensiblement... Toutefois les actionnaires qui préfèrent un ren dement plus régulier mais aussi forcément plus- limité peuvent demander l'échange de leurs- titreseet échange se fera sur la base de deux actions de la nouvelle banque pour 1 part de- Réserve actuelle plus un versement d'environ 250 frs. Cette base d'échange a été strictement établie en fonction du facteur rendement et en tablant sur un revenu de frs 75 brut pour le- titre nouveau et 140 frs brut pour la part de- réserve. Les parts de réserve échangées ainsi seront annuléesde ce fait ce sera un nombre plus restreint de parts de réserve qui se partageront les bénéfices. Banque de Bruxelles afin de se conformer aux prescriptions des arrêtés royaux cette banque va procéder a la séparation de son activité bancaire et de son compartiment industriel. Comme il y avait déja une séparation intervenue de ces deux activités l'opération s'en trouvera simplifiée. La Banque de Bruxelles cède son activité ban caire a une nouvelle société de banque et de dépot dont le capital est fixé a 200 millions et qui prendra le nom de Banque de Bruxellesla Banque de Bruxelles actuelle s'appellera Com pagnie Financière et Industrielle de Bruxelles», II sera procédé a une répartition aux action naires de 20 frs net prélevée sur l'actif de la nouvelle banque excédent son capital et son pas- sif envers les tiers. Les actions actuelles devront être échangées a raison de 2 actions anciennes de 500 frs Banque de Bruxelles contre une action de 1000 frs Compagnie Financière et Industrielle de Bruxelles. Cette modification n'entrainera pas de changements au point de vue des revenus et ressources, vu que le capital de la nouvelle banque restera entièrement dans le portefeuille de la Compagnie Financière et Industrielle de Bruxelles. Banque de Paris et des Pays-Basle Conseil d'Administration vient de décider que vu les circonstancés écpnomiques actuelles il était plus prudent de ne pas distribuer d'acompte de di- vidende. Le 13 décembre 1934.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8