Alleen in de Wereld Wilt U een FORTUIN winnen Wilt GERMAIN LAROYE Boomgaardstraat, Kr 21, YPER. 15-12-1934 Met Ypersche-2^ Bijvoegsel-La Hégio N° 37 de kans wagen binnen de maand 5 O O O O te winnen 9 9 9 9 KOMT ZIEN bij Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper HOEFSMEDERIJ Wie wil de prijzen kennen van de beste BELGISCHE en buitenlandsche KOLEN Mengelwerk van Het Ypersche - Nr 2 door Dr August SNIEDERS. Zonder verhooging van prijzen en zonder vermindering van punten (bons). Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 18 November 1934 in het Hotel Continental. De Voorzitter, M. Casier, opent de vergadering om 2 uur en verontschuldigt M. Dethoor, secre taris, die belet is de vergadering bij te wonen Hij verzoekt den Schatbewaarder heden dienst doende secretaris te willen zijn. De zaal is te klein geworden immers rond de 200 leden, waaronder vele dames en jufvrouwen, zijn aanwezig en luisteren met veel aandacht. Na het aflezen van het verslag der vorige ver gadering, hetwelk zonder opmerkingen goedge keurd wordt, komt Mijnheer Van der Borght, onze gevierde Staatsvoordrachthouder, aan het ■woord. Hij handelt over het planten en kweeken der bloembollen en bijzonderlijk over tulpen en nar cissen. Na met zijne toehoorders een wandeling gedaan te hebben in de mooie tulpenvelden van Hittegom in Nederland, spreekt hij over het planten, overwinteren, bemesten en bezorgen der zoo lieve bloemen, zooals de tulpen, in al hare verscheidene kleuren, van de sneeuwwitte tot de zwarte, langs om al de kleuren van den regenboog. Hij spreekt ook over het forceeren der tulpen in de huiskamer, om bloemen te hebben vanaf Kerstdag, en raadt iedereen aan, na de noodige wenken en onderrichtingen voor het verzorgen gegeven te hebben, die proef te doen waarvan de uitslag een wezenlijk genot zal verschaffen. De Voorzitter bedankt den talentvollen spre ker namens de toehoorders en wakkert de leden aan nut te trekken uit die aangename voor dracht. Mededeelingen De Voorzitter herinnert 1°) Dat de tombola geschonken is alleenlijks aan de aanwezige leden, en dat niemand zich mag aanbieden om den prijs te komen afhalen uitgeloot ten bate van een afwezig lid alleen lijk de ijzerwegbedienden en werklieden op dienst mogen zich laten vervangen door vrouw, zoon of dochter 2°) Dat het plantgoed van aardappelen uit Friesland moét afgehaald worden bij Henri Hebben ten langste Dinsdag aanstaande 3°) Dat de nieuwe leden voor 1935 ontslagen zijn van de bijdrage voor het loopende jaar 1934 Beoordeeling der Aanbrengsten De jury kent de volgende punten toe 1°) Aan Jufvrouw Félicie Pauwelyn, 5 punten voor de aangebrachte Bergamotte Esperen, Oli vier des Serres en Koninklijke mispels 2°) Aan Vandenbussche Joseph, 3 punten voor zijne appels Cellini en Reinette de Furnes en zijne peren Doyenné Gobold 3°) Aan Vandenbriele Cyrille, 2 punten voor zijne ronde gele Goudbolrapen en Chicorée Palingskop 4°) Aan Buseyne Fideel, 2 punten voor een lot appels Cellini en Goudreinette. Uitslag der Hof bezoeken Wedstrijd voor Versierde Balkons en Vensters De D. D. Secretaris geeft lezing van den uit slag 55 deelnemers hebben gewedijverd en allen hebben hun beste gedaan in den prijskamp voor de beste verzorgde hovingen. Twee groepen van aangestelde juryleden, met in ieder groep een vakman, hebben al de tuinen bezocht, in stad en buiten stad. Hunne taak is niet gemakkelijk ge weest, om bij ieder deelnemer te letten op de netheid van den hof, de vruchtafwisseling, het gebruik van uitgelezen plantzaad, de bloemen, planten en fruitboomen, in een woord na te zien en zich te vergewissen indien de deelnemer nut getrokken heeft uit de lessen en raadgevingen der voordrachtgevers. De uitslagen en namen der deelnemers zijn afgekondigd geweest in Het Yperschevan den 18 November 1.1. Voorstelling van nieuwe Leden Worden voorgesteld als nieuwe leden door Juf vrouw Verhalle, Schoölbestuurster, Heer en Vrouw Alidoor Lauwereyns, Elverdinghestraat. TOMBOLA Heer Firmin Lepercq leyerde een schoon lot fruitboomen en sieraadplanten voor de tombdla. Ons Eerelid, Heer Armand Donck, had de mild heid gehad grootendeels deze tombola te schen ken, waarvoor de Voorzitter hem hartelijk be dankte. Na het trekken der tombola sloot de vergade ring in de beste gezelligheid om 5 uur. Zondag 16 December 1934, om 2 uur namiddag, in het gewoon lokaal, Hötel Continental ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1°) Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2°) Mededeelingen. 3°) Ontvangst der jaarlijksche bijdrage voor 1935. 4°) Uitbetaling der ptijzen voor de hofbezoe- ken, de maandelijksche aanbrengsten en wed strijd van versierde venèters en balkons. 5°) Beoordeeling van de aanbrengsten. 6°) Voorstelling van nieuwe leden. 7°) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Hector CASIER. Er zullen in Januari 1935, leergangen van hoef smederij geopend worden te Yper, in de smis van M. Leon Vandermarliere, meester - hoefsmid, Rijselstraat, 170. Worden tot de lessen aangeno men al de hoefsmeden en personen, die ertoe de aanvraag zullen gedaan hebben aan M. Louis Scharlaken, Dokter in de Veeartsenijkunde te Roeselaere, door den Heer Minister van Land bouw gelast met het geven der leergangen. Bij de aanvraag die moét toegezonden worden voor 31 December 1934, moet een uittreksel uit hun geboorteakt gevoegd worden. Zij zullen daarna een bijzondere uitnoodiging ontvangen, meldende dag en uur vam het beginnen der leer gangen. -i De hoefsmeden moeten'«zich voorzien van de ■kleine werktuigen wêlkëzij nöbdig hebben om het hoefijzer te maken én aan te zetten. Grove stukkolen, freinen aan 22 fr. per 100 kg Gailletins 80/120 24 fr. Gailletins 50/80 27 fr. Musschekoppen 30/50 27 fr. Braisetten 20/30 26 fr. Braisetten 10/20 19 fr. Braisetten 5/10 16 fr. Anthracieten voor centrale verwarming of feu continu. Grove anthracieten aan 24 fr. per 100 kg Gailletins 80/120 aan 25 fr. Gailletins 50/80 aan 27 fr. Musschekoppen ant. 30/50 aan 28 fr. Braisetten anthr. 20/30 aan 27 fr. Braisetten anthr. 10/20 aan 21 fr. Braisetten anthr. 5/10 aan 16 fr. Belgische vette kolen, grove stukkolen of noten 40/70 aan 17 fr. Groote Briquetten aan 22 fr. Union Briquetten aan 22 fr. Op deze kolen wordt een vermindering toe gestaan van 1 fr. per 100 kg. bij levering van af 1000 kg. Engelsche grove of noten 50/80 aan 16 fr. Poolsche grove of noten 50/80 aan 16 fr. Deze prijzen verstaan zich thuis besteld, alles wordt op staal van 50 kg. geleverd. Voor uwe bestellingen wendt u tot het welgekend huis REM1 DE GEEST, Kruisstraat, 174, Yper, Telefoon 227. (Vervolg) Jaren lang had Mijnheer Golden tegen dat van tijd tot tijd opwellend goede gevoel gewor steld, en nooit was hij er in gelukt, dit volko men te versmachtentelkens heeft hem die teerhartigheid zooals hij dat noemt, dwaashe den doen begaan, en ook nu weêr. Een licht geklons op den trap trekt zijne aan dacht een geklop op de deur zijner kamer volgt. Wie komt me nu weêr lastig vallen bromt de oude en hij verlaat het venster om naar de tafel terug te keeren doch antwoorden op het geklop doet hij niet. De klopper meldt zich ten tweede male en drif tiger aan, en Mijnheer Golden gromt of liever snauwt binnen doch het is te betwijfelen, of de persoon die zich aanmeldt, het woord ver staan heeft. Toch wordt de deur geopend, en op den dor pel verschijnt eene onbekende gestalte, die be; leefd met den hoed in den hand blijft staan. Eene wonderlijke figuur Zij is juist niet groot, maar tamelijk stevig gebouwd. Boven een toe- geknoopten en langen jas, beweegt zich of liever staat een hoofd, dat door de afhangende, zwart grijze haren, langs beide zijden der magere wangen, iets vierkants bekomt. Op den scherpen en nog al breed gevleugelden neus, rust een gouden bril met groote, ronde gla zen, waarachter een paar vlugge en verstandelij-; ke oogen. Het beenderig benedengedeelte van het wezen moge niet zoo fijn zijn als het bovenste, en de grijze kransbaard onder de kin diep in gescho ren, aan den zeekapitein doen denken, doch het verstandelijke oog, de fijne wenkbrauwen en het welgevormde voorhoofd, geven een hoogeren stand aan, bij voorbeeld dien van den geleerde. Mijnheer Golden's grijze wenkbrauwen ko men recht als het haar van een gefèrgden dog hond in zijne oogen tintelt vuur, en over zijne lippen ruischt iets dat aan het gebrom van het dier zelve doet denken. Mijnheer Golden,zegt de verschijning in het fransch. «Wat verlangt ge... Mijnheer?» antwoordt deze op een niet zeer aantrekkelijken toon. Verontschuldig mij indien ik u stoor en de vreemdeling maakt een lichte buiging. «Ik ver schijn ook wel wat onverwacht voor u en had gehoopt behoorlijk aangediend te worden, doch de man die juist binnen ging toen ik voor de deur stond, en de vrouw die mij de deur wees op den trap, zijn beiden als spoken verdwenen en de vreemdeling werpt een oogslag achter zich, om te zien of hij wellicht nu iets van diq twee wezens gewaar wordt. U zijt Mijnheer Ik ben de poolsche taalmeester Daliski, en kwam... O, ik ken reeds de reden van uw bezoek doch dit was niet noodig, Mijnheeronder breekt de oude man grommend. Is dat kleine bewijs van dankzegging u zoo hinderlijk, Mijnheer Golden «Ik kan niet zeggen dat het mij aangenaam is. Moet ik dit als eene persoonlijke beleediging beschouwen vraagt de Pool, maar zoo kalm en zelfs met een lichten glimlach om de lippen, alsof hij wel weet met wat karakter hij te doen Tieeft. Beleediging, beleediging Wat mort gij daar van beleediging, Mijnheer Ik wil niemand be- leedigen, niemand maar als ik eene nietigheid doe, wil ik niet dat zij een zoo langen staart hebbe. Dat is gedaan en daarmeê ook gedaan En na die woorden rommelt er nog iets onver staanbaars, als een aftrekkende donder. SPECIALE PRIJZEN VOOR VOORT VERKOOPERS.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 9