TRABOLSPEL VELOSPORT Allerhande Nieuws Allo Allo Boldersnieuws Op Kerstdag groote Internationale wielerwedstrijd inden wintervelodroom van Gent, met de deelneming der beste kampioe nen van verschillende natièn. Sportliefhebbers, neemt deze schoo e gelegenheid te baat om de reis mede te inaken in comfattab-le auto car. Vertrek om li uur. Priis heen en terug 15 fr. Zich laten inschrijven bij Elie Decrock, Poperinghestraat, Yper. Gouden Bruiloft te Yper Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen'. Gevonden- Zondag 16 December, in de Mondstraat, door M. Mortier Emile, Mal >u laan, 45, Yper, een gouden armband dien hijji ter beschikking van den eigenaar houdt. Yper. - Verkeersongeval. Dinsdag namiddag, rond 3 u kwam de genaamde Degandt Alois, autogeleider bij Derycke H.f Meenensteenweg, met een camion uit de richting der Groote Markt de Maarschalk: Frenchlaan opgereden, toen gekomen aan het kruispunt der Kauwekijnstraat, een andere zware autocamion der firma Atlas, van Brussel, op hetzelfde oogenblik uit deze straat kwam en insgelijks naar de Frenchlaan Op- droei. Ten einde de botsing te ontgaan die schier onvermijdelijk scheen, gaf de autoge leider Degandt een zwenking aan zijn stuur naar rechts, waardoor de vrachtwagen, di& niet dadelijk kon stilgelegd worden, het voor land opreed en met geweld tegen den ves- tingsmuur en het gedenkteeken der Meenen- poort aanbeukte. Door een gelukkig toeval bevonden zich daar juist geen voorbijgangers op het voorland, zoodat er geen persoonlijke ongelukken te betreuren zijn. Het wit steen en het metselwerk van het gedenkteeken wer den wat beschadigd, doch de autocamioa vooral had het leelijk te verduren De voerder van den biercamion der firma Atlas zette zij» weg voort zonder zich om het gebeurde te bekommeren. De politie ging nadien ter plaats om de noodige vaststellingen te doen. Dit ongeval verwondert ons, daar wij: dachten dat, ingevolge een vroeger gestemd gemeentereglement, het verboden was met voertuigen uit de Kauwekijnstraat en Bolling- straat te rijden. Zillebeke. Erg ongeval. De bosch wachter Henri Garrein, 43 jaar oud, in dienst van een franschen heer uit Rijstl, was Maan dag morgen, rond gu., op ronde in het bosch nabij Zillebekevijver en wilde op zeker oogen blik zijn geladen geweer aan een boomtak hangen toen opeens een schot weerklonk en de man, die geheel de lading in zijn rechter been gekregen had, ten gronde stortte. Iets ergs vermoedende kwamen personen, die daar in de omgeving aan den arbeid waren, ter plaats toegesneld en vonden er den bosch wachter die een gapende wonde bekomen had en veel bloed verloor. Dokter Snick kwam spoedig ter plaats den gekwetste een eerste verband leggen en deed hem vervolgens naar het hospitaal van Yper overbrengen, waar hij denkelijk, gezien de ergheid der bekomen wonde, een open beenderbreuk, geruimen tijd ter verzorging zal moeten blijven. Men denkt dat de haan van het geweer, op het oogenblik dat Garrein het aan den boom tak wildle hangen, aan een der twijgen van het kreupelhout zal gehaperd hebben en alzoo5- zal overgehaald geweest zijn. Willems-Fonds - Afdeeling leper Zendag 6 Januari, Zaal Concordia, oim 3 uur Poppentheater Opvoering van 1) Koning Chocolade 2p De verdwenen prinses; 3) Het zakneusdoekje. Ingang vrij voor iedereen. Kinderen bene den 10 jaar moeten vergezeld zijn van een grooten persoon. Steunt het Willems-Fonds. Lidmaatschap5 20 fr. 's jaars. Hogeschooluitbreiding Kunstfeesten Bibliotheken tea bate van het volk. Ter herinnering voor de choristen, mannen^ Donderdag te 6y. uur 's avonds ten huize van heer J. De Cadt Zondag te gy. u. 's morgens in het Hotel Royal Allen op post. Amitiés Fran Raises Le Comité a l'honneur d'inviter ses mem bres k la soiree théatrale qui aura lieu le- jeudi 27 décembre 1934, 20 h' i5 trés précises, k la salie du Vieil Ypres La tournée Mathonet y interprêtera Ten Minuts Alibi pièce en trois actes d'Anthony Armstrong- Lundi 31 décembre 1934, k 20 h' 3o, at la salie Lapiere Rug des Chiens Grand Bal de Réveillon Grand Cotillon De geschiedenis zal de zegepraleit Van de PACHA chicorei verhalen, En haar onvergankelijke roem, Van de droge chicorei, de kampioen t KAMPIOENSCHAP 1934 - 35 De talrijke toeschouwers die Woensdag laatst opge komen waren naar den Katholieken Kring om er de match Cercle-Statie te zien, zullen het zich zeker niet beklaagd hebben.. De heele tijd was 't spel boeiend en tot op de laatste paar punten zou zeker niemand hebben durven zeggen wie het punt van de rangschikking zou in de wacht sleuren. Het is een zeer schoone partij geweest Cercle in eigen tra spelend onder de leiding van M. Storme H. had een invaller met M. Flamey Gust. in plaats van M. Cuvelier. De bezoekers waren met volledig peloton opgekomen met M. Vierstraete aan 't hoofd. De heeren Noyez en Salomé Rod. arbitreerden. Bij het begin van 't spel zagen we in elk 2 maal spelen 5 om. Cercle bracht het in enkele spelen tot 10 tegen 8 en later 14 tegen 9. Statie dwong gelijk spel op met 5 punten aan te teekenen. Cercle liet een punt en toekende 3 aan. Wat maakt Cercle 17 Statie 15. Deze laatsten zouden met 5 punten aan te teekenen van nu af aan een voorsprong nemen die Cercle op den voet zou volgen maar niet meer inloopen. We zagen dus opvolgenlijk Statie 20 tegen Cercle 19 dan 22-20nu 23 en 24 tegen 20, 22 en 23. Statie bolde 't laatste punt der partij Cercle bleef op 23 punten. De opzet van de Statie was niets waard, maar hun achterspel was goed opgevat. De spelers waren goed aacoord en volgden onberispelijk de spelleiding. Cercle had daarentegen prachtig voorspel met flinke opzet, maar in 't achterspel ging 't niet mee. Hun samenspel was goed maar 't wilde niet altijd mee. Langs beide zijden waren er niet te veel chance bollen Wel eens onkans bij d'een of d'ander, dat gaat al meê. Cercle had er op 't laatste wat onder te lijden, of waren het *n paar bolders die niet in hun avond waren, 't kan ook en 'k geloof dat beter. In alle geval Cercle heeft de kans gehad te winnen. Een paar spelen meer bollen gehaald als er kans toe was en ze zouden gemakke lijk gewonnen hebben. Statie wint de le reeks van de kampioenschappen met brioProficiat mannenGe zijt goed op weg. Volhouden is de boodschap. En daarmee is de 1' reeks afgeloopen. De returnmat chen vangen aan op 9 Januari in Cercle met de match Cercle-Postje. Rangschikking 1' deel in 4 matchen. Statie - 4 punten Postje 3 punten Katholieke Kring, Coo en Bascule 1 punt elk. KRABBER. Op Kerstdag 25 December wordt eene ZIELMIS ge zongen in de Capucienenkerk (Kruisstraat) te 9 uur, voor wijlen Dewaghemaker Jules, bestuurslid der Sta tiebolders (Vrije Bolders). Het Bestuur. De winterperiode noopt de velodroombestuurders nog altijd, met hun naarstige omnium- en ploegkoersen- rijders, alsook met de stayers, volle zalen te lokken en nu zooveel te meer dat de ziftingswedstrijden zijn ingezet om te weten wie er zooal bekwaam geacht wordt om aan de zes dagen deel te nemen. En geloof me vrij, wie schoon sport wil zien. gaat nu naar de wintervelodrooms, want iedereen wil nu zijn plaatsje bekomen in 't zesdagenspel en elkeen doet zijn beste om zich te doen opmerken. In Antwerpen werd de 3 urenkoers betwist en, spijts de deelname van veel vreemde koppels, kwam de over winning toe aan Huys-Loncke, die een wonderschoone prestatie verwezenlijkten en steeds op kop te vinden waren. De 2<" waren Rausch-Hurtgen, die halfweg koers op 4 ronden stonden en dus. een felle remonte hebben gedaan. Dan volgden: op 1 ronde, Verreyck en Haezendonckx, die steeds te duchten zijn en 't is alleen jammer dat die twee zich moeten bepalen met Antwerpen aan te doen. Jammer dat hen de kans in 't buitenland niet eens gegund wordt. Op 2 ronden, Lemoine-Dayen, die in Parijs verleden week alles te pletter liepen, maar nu moesten bezwij ken. Pellenaers-Aerts, waarvan eerstgenoemde door Bogaert in den steek werd gelaten en de 2" zijn maat Buysse zag opgeven, 't Is gelijk, de jonge Buysse heeft niet veel geluk sedert hij Deneef heeft verlaten, vooral dat hij nog 10.000 knollen mag afdraaien aan Billiet voor kontrakt breuk. Dan Braspenning-VanHout, die eveneens verdienstelijk reden. Verders zien we Haemerlinck-De Kuysscher op 3 ronden wat veel is, maar hun eigen schuld daar ze het offensief te laat inzetten, en Van Hoeck-Vanderreydt, de 2 Hollanders die steeds puik werk leveren. Op 4 ronden Di Pacco-Linari, Verdyck-Leemans en Djctus- Huybrechts, drie goede ploegen, maar die iets te kort schijnen te hebben om met de besten te kunnen wed ijveren. Op 5 ronden Pijnenburg-Wals, wat iedereen ten zeerste verwondert. Le Grevès-Fournier en Bon duel-De Bruycker. Op 7 ronden Vanderhorst-Peltzer, «h te eindigen met Van Schyndel-Vandebroeck op 8 en Duerlo-Zander Maes op 9 ronden. Brussel gaf den Grooten snelheidsprijs van Europa ten beste en ofschoon Scherens, welke met het Bestuur nog een eitje had te pellen, heer en meester was van *t veld, verloor hij de beslissing, omdat die heeren er niets beters op hadden gevonden dan de sprinters een afvalkoers te laten loopen, waarin hij uitgereden werd door VanEgmond, die zijn achterwiel in een acht reed. Nu was het Steffes welke den palm stekte vóór Gérardin, Richter, Scherens, Andersen en Szamota, Jezo, Vanderlinden, Honeman, Van Egmond en de oude Lulu Faucheux. De Groote Prijs Arthur Vanderstuyft (naar 'den naam van onze oude Ypersche stayersglorie) werd hevig betwist en gewonnen door Seynaeve, nadat Meu- leman de 1* reeks en de kleine Gulleghemsche school meester de 2' en beslissende reeks op zijn actief bracht. Het klassement gaf dan1« Seynaeve, 2e Meuleman, 3» Van Vlockhoven en 4' Moeller. Zondag in het Volkspark van Gent was de belang stelling groot tengevolge van de match achter kleine motos, waarin de oud-Gentenaar Meuleman zijn de buut deed. Gesteld tegenover Meerschaert, Depauw en Van Rysselberghe, spijts hij daags voordien een lastige brok bad te veroveren gehad in Brussel, snapte hij hier ook de 2* en beslissende reeks, nadat Meerschaert bij verrassing de 1' had ontnomen, afvallingskoersen in 2 reeksen werden gewonnen de V' door Carpriaux vóór Lanckaert, Maertens en Drappier, en de 2'' door den leepen Grysolle vóór Fred Verhaegen en Oosterlinck. De 50 km. per ploeg kwam toe aan Verhaegen-Carpriaux welke 1 ronde voor lie pen op Lanckaert-Demulder, en 2 ronden on Van Cauter-Van Herzele, wijl de Witte Van Haelemeersch met Noens, de algemeene favoris, enkel 4" eindigden op 3 ronden. Te Parijs in de Vel" d'Hiv' traden de omniumrijders in 't veld en 4e verongelijkte wereldkampioen Kaers, die overlaatst zoo een deugdelijk fluitconcertje in ontvangst "tnocht nemen, zou hen (de Parijsche enthou siasten) eens toonen tot wat hij in staat was. Bij de km. staande vertrek reeds, die hij liep in recordtijd van 1 min. 9 sec. 3/5, donderde het applaus los, wijl de 2" Lemoine er 1 min. 12 sec. voor noodig had. Guerra en Richard laten we buiten kijf, omdat hun prestatie nog minderwaardiger was. Bij de km. vlie gend vertrek echter zou hij de kroon op het werk zet ten en den ongelooflijken tijd bereiken van 1 min. 4 sec. 4 5, wat nog nooit een enkele rijder hem voordeed, en de ooggetuigen nu in de meening versterkte dat hij waarlijk, op het St-Niklaasfeest te Brussel, dergelij- ken tijd had gemaakt, wat hen vooralsnu onmogelijk scheen. De achtervolging verloor hij natuurlijk, na 2 zulke inspanningen, tegen den specialist Richard, maar in de reeks der geklopten droogde hij nog Lemoine af. In de 20 km. achter tandems, liep hij 2" na Lemoine maar vóór Guerra en Richard. Na dus in de verschil lende proeven uitgeblonken te hebben, veroverde hij met brio dien omnium, wat de Parijzenaars nu genoeg bewees dat België een super-wereldkampioen bezit die met brio zijn regenboogtrui zal verdedigen en hen op piste en op baan nog veel last zal bezorgen. SPRINTER. Dinsdag laatst vierden de echtgenooten Char- les-Louis Dewilde-Samyn Marie-Louise, wonende alhier op den Verlorenhoek, de vijftigste verja ring van hun huwelijk dat te Zonnebeke, den 19 November 1884, ingezegend werd. De echtgenoot werd geboren te Zonnebeke, den 11 Februari 1864, terwijl zijne vrouw het levenslicht zag te Bece- laere, den 8 Augustus 1866. Uit hun huwelijk hadden zij 14 kinderen, waarvan thans nog acht in leven zijn en die hen, op hunne beurt, negen kleinkinderen schonken. De plechtigheid begon Dinsdag, 18 dezer, in St-Jacobskerk waar te 8 u. 30 een plechtige mis van dankzegging werd opgedragen. Nadien wer den de brave ouderlingen met gansch hun fami lie, te 9 u„ ten stadhuize ontvangen waar zij ver welkomd werden door den Heer schepen Lema- hieu, die hen een brief van gelukwenschen van wege Z. M. den Koning voorlas en de jubilarissen insgelijks, namens de stad Yper, een hartelijk woord van proficiat toestuurde om de blijde ge beurtenis die zij het geluk hadden te mogen vieren en hen nog vele jaren geluk en gezondheid wenschte. Hij overhandigde vervolgens aan de gelukkige oudjes het gebruikelijk geschenk der stad en een gift die Z. M. de Koning voor hen had laten geworden. Na een goed glas op hunne gezondheid geledigd te hebben, gaf de Heer Castel, bureeloverste, nog lezing der huwelijks akte, waarna de jubilarissen terug naar hunne woning gingen en er de gelukwenschen van gansch de gebuurte in ontvangst mochten nemen. Aan de jubilarissen, die brave, naarstige en eer lijke werklieden zijn, sturen wij op onze beurt onze beste wenschen. van den 15 tot den 21 December 1934. GeboortenChapelle Suzanne. M. Haiglaan, 144. Visart de Bocarmé Charlotte, Dickebuschsteenweg, 82. Coussaert Bertrand, Zonnebekesteenweg, 84. Menu Hélène, Recollettenpoort, 5. Ameel Christiane, Elverdinghestraat. 29. Vandecasteele Gerard, Zonne bekesteenweg. 192. Huwelijk: Alleweireld Roger, wever en Craye Ivonna, fabriekwerkster. beiden te Yper. Overlijden*Verkindere Louise, 74 j., z.b., wedr Moer- kerke Henri, weduwe Vanhove Cyrille, Slachthuis straat, 36. Vandevoorde Victorine, 59 j., z. b., echt- genoote Dewitte Josephus, Lange Thouroutstraat, 25. Ratheiz Emma. 63 j., huishoudster. echtc Larnou Theo- phiel. Oude Veurnestraat, 23. Derulle Hortentia, 72 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8