FOOTBALL C. S. Y. - II - MEENEN 15e Jaar, N 39 - 29 December - 1934 - 15e Anaée, N° 39 - 29 Décembre Ran onze Rbonnenten fl nos Rbonnés VOORDRACHT Chambre de Commerce et d'ïndostrie CONFÉRENCE C. S. Y. - Schol. - Meenen Het Ypersche La Région d'Ypres Nieuwjaarbeschouwingen t©or bel Arrondissement Yper l - journai hebdomadaire de Arrondissement d'Ypres Handels- en Nijverheidshamer YPER Op Zaterdag 5 Januari 1935 De Waterbevoorrading van Yper. Le Samedi 5 Janvier 1935 L'alimentation en eau potable de la ville d'Ypres. Zondag 30 December 1934 C. S. Y. - IIIc - Poperinghe LA REG ON der Club*, K en. D'YPRES f - -*? '---±2- - r~ - Orcane de ('Association des Sinistréat des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés De abonnenten, die nog hun kwijt schrift voor 1935 niet betaald hebben en wenschen het blad voorts regelmatig te ontvangen, worden vriendelijk verzocht ons onmiddellijk te verwittigen of de abonnementsprijs (18 fr.) op hun post kantoor te betalen. Les abonnés, qui n'auraient pas encore payé leur quittance pour 1935 et qui dé- sirent continuer recevoir réguliërement notreJournal, sont priés de nous en aviser immédiatement ou de payer le móntant de l'abonnement (18 fr.) au bureau des postes qui dessert leur localité. te8 u.'s avonds, ten lokale «Hotel du Sultan» door den Heer Gr I T S, Stadsbouwkundige, over Op algemeene aanvraag wordt dit jaar het jaarlijksch banket gehouden op Zondag 13 Januari, om 1 u in het Hotel du Sultan Voor het Comiuit Daniel Van Lede. .Camiel Ganlois. YPRES a 8 h du soir, au local Hotel du Sultan par M. GITS, architecte de la ville, sur Om 9 uur 3o Om it uur Om 2 uur Iogangsprijs Match van II"e 3 fr., andere matchen i fr. 5o. wenscht zijn vrienden, zijn trouwe lezeressen en lezers, een gelukkig en voorspoedig jaar en een beste gezondheid souhaite a ses amis, ses fidèles lectrices et lecteurs, une année heureuse et prospère et une excellente santé Toekomende week begint een nieuw jaar, nieuw van dagen en gebeuren, maar niet in het doen en laten bij menschen en Staten. Beider drijfveer van handelen blijft eeuwig en altijd de zelfde altijd hooger en daarom verdringen van den tegenstander, verdringen van al wat in den weg staat. Eeuwen zijn voorbij in dat voortdu rend pogen de geschiedenis herhaalt zich tel kenmale waarom zou het nu anders Vaarwel 1934Wij hebben u ook bij het begin gelukkig gewenscht voor de maatschappij, vol zonnige dagen met heldere hemelen. Helaas De vrede is nog zoo ziek. Zestien jaar nadat de wa pens neergelegd werden, reikhalzen de volkeren naar dien ongenaakbaren vrede, vergaderen tal- looze kommissies om toch maar tot onderlinge verstandhouding te komen, worden vriendschaps verdragen gesloten, beloften gedaan van algehee- le ontwapening en alles loopt op een sisser uit. Vaarwel 1934! Gij hebt ons zoo dikwijls den schrik op het lijf gejaagd gij hebt de wereld door rampen gezaaid alsof de wereldoorlog maar half werk gedaan had. De burgeroorlogen hebben China verscheurd en gansche gewesten verwoest. In Indië smeult een vuurberg van omwenteling en komt het tot bloedige botsingen en afstraf fingen. In Spanje, den zonnigen uithoek van Eu ropa, golfden woelingen en opstooten en beleefde men de afschuwelijkste tooneelen, schande der moderne beschaving. In Bolivie dondert het ka non en vallen duizenden slachtoffers ten prooi van een onverzadelijken landhonger, alsof men- schenbloed volstrekt noodig is om een nieuwe maatschappij te doen gedijen. Mexico wil het Bolsjewisch Rusland overtroeven en door een verfijnde onverdraagzaamheid, een duivelsche vervolging, bloed en broodroof het princiep van de vrijheid van gedachte in de breinen stam pen en de rechten van den mensch huldigen. Het spook van den hongersnood teistert China en Rusland. Aardbevingen vernielden steden en dor pen overstroomingen teisterden gansche gewes ten gruwelijke moordaanslagen versomberden den politieken hemel en deden landen vijandig staan tegenover elkander, zich beziende met wantrouwende oogen, lijk bulhonden, gereed om elkander naar de keel te vliegen. Vaarwel 1934. We hoopten op het einde der krisis en ze nam integendeel toe in omvang we hoopten op een greintje goeden wil van wege de regeeringen en we zagen de beschermingsmaatregelen verme nigvuldigen, de tolmuren steeds hooger op trekken de vreemde arbeidskrachten over de grenzen zetten ieder land terug kruipen in zijn schelp om den kwijnenden handel voor goed te dooden. We zagen het leger der werkeloozen im mer aangroeien, de mistevredenheid stijgen, onze beurzen voortdurend platter worden. We zagen het deficiet en de lasten grooter worden niette genstaande de miljoenen zweetdroppels der on gelukkige uitgeperste lastenbetalers om met va- derlandsche gelatenheid het vat der Danaïden te vullen. We zagen het spook der inflatie voor de oogen schemeren om de laatste spaarcenten van den eerlijken wroeter weg te moffelen. We zagen onder politiek oogpunt, de onbestendigheid in richting, den ellendigen dwang der partijen en de onvruchtbaarheid van het hedendaagsche par lementarisme we zagen de eene regeering na de andere bedelen om volmacht, de treins van be sluitwetten elkander opvolgen, het instorten van groote bankinstellingen met het bezit en het ver trouwen der ontgoochelde burgersde heer schappij van het egoïsme en het gouden kalf met een ongekende driestheid stouter worden. Vaarwel 1934! Maar vooraleer van u afscheid te nemen, brengen wij nogmaals met ontroering een welverdiende hulde aan degenen welke de dood ons ontrukt heeft. Buigen we het hoofd voor hen, die van het wereld tooneel verdwenen zijn en zich onderscheiden hebben door edelen durf, toewijding aan de goede zaak, vernuft of edele kunst. En zoo gaan onze gedachten met weemoed terug naar onzen onvergetelijken Ko ning, den welbeminden en eeuwig betreurden Vorst Albert, die op zoo jammerlijke wijze op 17 Februari laatst aan zijn einde kwam te Marche- les-Dames en het land en gansch de wereld in grooten rouw dompelde. Nooit werd een Vorst met zulke majesteit ten grave geleid omringd van de liefde en de vereering van gansch de natie, met den dank van de menschheid voor al het goede door hem bewerkt, voor het edel voorbeeld van plichtsvervulling en onverbreekbare trouw aan 't gegeven woord wij groeten de gedachte nis van den oud Voorzitter der Fransche repu bliek, den heer Poincaré, die voor België in veel omstandigheden een groot weldoener was van den onvermoeibaren Bondskanselier Dolfuss, ge vallen onder de kogels van een dweepzuchtige kliek, in den dienst van zijn Vaderland, in den strijd voor zijn ongeschonden onafhankelijkheid wij groeten de gedachtenis van wijlen Z. M. Koning Alexander van Yougo Slowakye en Mi nister Barthou, gevallen in den dienst van den vrede te Marseille, slachtoffers der geheime drij verijen van internationaal terrorisme aan allen, zoowel op nationaal of internationaal-, op politiek of sociaal-, op wetenschappelijk of kunstgebied, gestorven in den dienst der menschheid, onze' dankbare hulde. Wij herdenken met fierheid den 29 Juli, dag van blijdschap en glorie voor onze diepbeproefde stad dag van blijde hoop en verwachting, in de toekomst, v.oor Ypersch recht en herstel, toen on ze jonge Vorst, Z. M. Leopold III door onze stra ten reed te midden der toejuichingen der bevol king, die spijts veel teleurstellingen toch rotse- vast trouw blijft aan troon en Dynastiedag waarop ons heerlijk Belfort werd ingehuldigd en het Koninklijk woord vol beloften, over onze weidsche markt in heerlijke vlaamsche galmen klonk. 1934Jaar der groote vluchten naar Amerika, naar Australië, naar Congo, naar de stratosfeer, in steeds sneller tempo, over zeeën en bergen, over woestijnen en ongekende afstanden. Wij zien hoopvol het jaar 1935 naderen. Wij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 1