BANK van BRUSSEL Allerhande Nieuws Agendas de Bureau et de Peche DriekoaingensUet Taks op de Honden Ver w eer wapenen S. M. Ypersche Weverij S. A. Textile Ypreis NETTO INTREST 3.10 voor bedragen boven de 20.000 frank AI ING OP EERSTE AANVRAAG. Gevonden en Verloren Voorwerpen In voege zijnde Posttarieven Verlaagde Posttarieven pour 1935 en vente 34, rue au Beurre, 34 Hein ig heidsd lenst Liefdadigheidsmaatschappij De Ypersche Schotten Burgerlijke Stand van Yper Etat Civil de Comines Donderdag 3', en Vrijdag 4° Januari aanstaan de, telkens om 4 uur, zullen de Iepersche studen ten van het St-Vincentiuscollege, onder de leiding der geestelijke overheid van stad, opnieuw een Driekoningenstoet inrichten. Verleden jaar is het een succes geweest. Dank zij den milden steun van alle leperlingen, waren we in de mogelijkheid de mooie som van 600 fr. te storten op het Pro-Apostolis secretariaat voor onze Iepersche missionarissen en missiezusters. Dit jaar hebben we een aanzienlijke poging gedaan om den stoet nog meer luister bij te zet ten dan verleden jaar. We verwachten dan ook van alle Ieperlingen een milden penning om ons werk te ondersteunen. De opbrengst wordt ge stort ten voordeele van onze Iepersche missio narissen en missiezusters. Toekomende week, geven we de namen van alle Iepersche zendelingen, voor wie wij de som gestort hebben. Met besten dank, genegen in Kristus. Het Bestuur. Er wordt ons bericht aangaande de provinciale taxe op de honden Hoewel er in de gemeenten in de maand Janu ari een telling van de honden gehouden wordt, dient de hondenbezitter zelf de provinciale taxe op de honden vóór 15 Maart, bij den Ontvanger van de belastingen van het gebied, te betalen. Van 1 Januari 1935 af werd een wijziging aan de verordening betreffende deze hondentaxe ge bracht. De indeeling van pracht- en gewone hon den wordt nauwkeuriger omschreven. Wie zou twijfelen tot welke reeks zijn hond behoort, hij kan altijd bij de Gemeentebesturen het gewijzigd reglement raadplegen. Ingevolge onderrichtingen vanwege de Be voegde Hoogere Overheid, wordt aan de bezitters van verweervuurwapenen (revolvers, vuurpijl- pistolen, enz.), eene laatste gelegenheid toege kend om, zonder^gevaar van vervolging, die wa pens te doen immatrikuleeren ingevolge de wet van 3 Januari 1933, op voorwaarde dat de betrok kenen zulks aanvragen vóór 1 Maart 1935. De aangiften moeten persoonlijk gedaan wor den bij den Heer Politiecommissaris hunner woonplaats, en in de gemeenten waar geen Com missaris is, bij den Heer Bevelhebber der Rijks wachtbrigade. De Heeren aandeelhouders en bezitters van stichtersaandeelen worden verzocht de buitenge wone algemeene vergadering te willen bijwonen die zal plaats hebben op Maandag 21 Januari 1935, om 17 uur, in het Hotel du Sultan, te Yper. DAGORDE I. Vermeerdering van het maatschappelijk kapitaal gebracht op 1.000.000 frank, door ver andering van 500 kasbons in 500 kapitaalsaan- deelen aan 500 fr. ieder die dezelfde rechten en voordeelen zullen genieten als deze nu bestaande. II. Wijziging aan artikel 5 der standregelen. Om tot de stemming toegelaten te worden moe ten de aandeelhouders hun titels neerleggen op den maatschappelijken zetel der maatschappij. Messieurs les actionnaires et les porteurs de parts de fondateur sont priés de vouloir 'bien assister a l'Assemblée générale extraordinaire qui aura lieu, le Lundi 21 Janvier 1935, a 17 h., a l'Hótel du Sultan, a Ypres. ORDRE DU JOUR 1. Augmentation du capital social porté a 1.000.000 fr. par la transformation de 500 bons de caisse de 500 francs en actions de capital de 500 francs chacune qui jouiront des mêmes droits et avantages que celles existantes. n. Modification a l'art. 5 des statuts. Pour pouvoir être admis au vote les action naires doivent déposer leurs titres au siège social de la société. HM I M 111 I Willi II iillllilll—MM VELEN vragen zich af hoe zij best him BESCHIKBAAR GELD zouden plaatsen. De zekerste en meest rentgevende geldplaat- sing is een spaarboekje te nemen bij de Gevonden. Dinsdag 18 December, door M. Henri Keppel, kostganger in het gesticht Naza reth, Rijselstraat, een pijpekas die hij ter be schikking van den eigenaar houdt. Denzelfden dag, door M. Martein Gerard, twee sleutels aaneengehecht met een koord. Woensdag 19, door M. Vanderstappen Jan, een muziekboek. Donderdag 20, door M. Vanoverschelde Albert, een kleine portemonnaie. Deze laatste voorwerpen berusten ten politie- bureele. Zaterdag 22, door M. Odent Gaston, Paddepoel- straat, 69, een paar dameshandschoenen die op gemeld adres ter beschikking der eigenares ge houden worden. Denzelfden dag, door M. Duprez Fernand, een kinderschort. Berust ten politiebureele. Woensdag 26, door M. Vanderghote Paul, een regenscherm die ten politiebureele afgegeven werd. Denzelfden dag, door M. Soubry Robert, Dix- mudestraat, nr 6, een dames armbanduurwerk dat hij ter beschikking der eigenaarster houdt. Verloren. Zaterdag 1" December, een gouden damesuurwerk met gouden armband. Terugbren gen tegen goede belooning bij Jw. Julia Priem, Meiboomstraat, Oostnieuwkerke. Rond den 10 December, door M. Thierens Lea, een kerkboek. Maandag 24, door M. Beke Lucien, een gouden knopring. Denzelfden dag, door Mevr. Clinckemaille Alice, een zondagsche mansbroek. Nog denzelfden dag, door Mevr. Becue, Rijsel straat, een zilveren armbandhorloge. YPER. Een ongenoode gast. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, rond 2 u. 30 's mor gens, werd de politie verwittigd dat een man al door het keldergat in de herberg, gehouden door Demeersemaker Estelle, in de Tempelstraat, ge drongen was. Toen de politie ter plaats kwam vond zij den indringer, een zekere Verbrugge Jerome, in den kelder waar hij, eenigszins onder den invloed van den drank zijnde, rustig te sla pen lag. De kerel, die daar vroeger reeds in die herberg op logement geweest was en het huis dus goed kende, werd wakker geschud en, alhoe wel ongenood was hij er om niet min welge komen, want hij kreeg seffens toelating om er het overige van den nacht in een goed bed door te brengen. Hebt gij reeds uw kantoor- of zakagenda voor 1935 aangekocht U vindt er een groote keus in alle banden, ter Drukkerij Dumortier, 34, Boter- straat, Yper. Solo Slim. Een solo slim werd gespeeld bij Velghe Arthur, Herberg De Zwarte Arend Tegelstraat, door Paquet Emiel, met vijfden van klaver aas, 7 en 5, en vijfden van koeken aas met de 5medespelersLietaert Emile, Wolff Gerard, Walgrave Theo. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. KOMEN. Verkeersongeval. De genaamde Derudder kwam 's avonds per moto van Mou- vaux terug toen hij op zeker oogenblik, door de felle lichten van een uit de tegenovergestelde richting komende auto verblind, een stootkar niet bemerkte, die voor hem reed, en er tegen botste. De motorijder viel ten gronde doch, daar hij gelukkiglijk aan geen te groote snelheid reed, kwam hij er met enkele schrammen van af. De geleider der stootkar, de 42 jarige Delaeye Ga briel, vischhandelaafr, werd eveneens omverge worpen en liep enkele verwondingen op die de tusschenkomst van een geneesheer vergden. Een onderzoek werd ingesteld. Smokkelaarster. De 32 jarige Godelieve Gryson en de 27 jarige Eudoxie Gryson van Komen, die samen een tiental kilos belgische tabak bij zich hadden, werden door de douaniers van de brigade der Komensche baan aangehouden en aan de plaatselijke rijkswacht overgeleverd. De duistere hoeken. Het was bevuilt allen- gerhand de hoeken der kamers. Lavécire zuivert, wascht en boent ze. De proef is kosteloos vraagt aan den drogist een staal van Lavécire die wascht en boent. WERVICK. Dure tabak. Twee vrouwen van Wervick, de genaamden Ghesquiere Eugenie en Verhoest Noëlla, die over enkele dagen be trapt werden met elk 6 kgr. belgische tabak welke zij over de grens poogden te smokkelen, werden hiervoor Zaterdag laatst gestraft met zes dagen gevang en 718 fr. 75 boete. n linmlind IiitmludL Brieven Per 50 gr. of gedeelte van 50 gr. 0.75 Tot 20 gr. 1.75, Per 20 gr. of gedeelte van 20 gr. meer 1.00" Prentkaarten, Nieuwjaarkaarten a) Zonder ander geschrift dan naam, adres en handteekening van den afzender en den datum van ver zending 0.10 0.35' b) Zonder ander geschrift dan naam, adres en handteekening van den afzender, den datum van verzen ding en een beleefdheidsformule van ten hoogste vijf woorden 0.25 0.35- c) Met gelijk welke geschreven mel dingen 0.50 1.00' Naamkaartjes onder open omslag a) Zonder geschreven mededeeling 0.10 0.35 b) Enkel met een geschreven beleefd heidsformule in ten hoogste vijf woorden uitgedrukt 0.25 0.35 c) Met gelijk welke geschreven mel dingen 0.50 1.75 De vermindering der posttarieven, die onlangs door dén ministerraad besloten werd, zal naar allo waarschijnlijkheid met 1" Februari aanstaande- in voege treden. Deze verlaging kon niet eerder ingevoerd worden, daar het drukken van zegels en postkaarten veel tijd vraagt en al de post kantoren van geheel het land gelijktijdig van een voorraad moeten voorzien worden. Elk jaar, rond Nieuwjaardag, wordt er hier in stad door zoogezegde werklieden van den reini gingsdienst, van huis tot huis gegaan om een nieuwjaarsgift te vragen. De werklieden van den reinigingsdienst teekenen krachtdadig verzet aan tegen die oplichters, en vragen aan de Yper- lingen de politie aanstonds te willen verwittigen indien er dit jaar nog menschen mochten rond gaan om een Nieuwjaar te vragen. De aangestel- den van den reinigingsdienst veroorloven zich niet de menschen lastig te vallen, doch aanvaar den met dank alle giften welke de goedjunstige- inwoners van stad hen tijdens hunne gewone dienstronde willen geven. Het nieuw Bestuur heeft het genoegen ter ken nis te brengen van het publiek dat De Ypersche Schotten blijven bestaan en dat het deze liefda digheidsmaatschappij zal doen herleven met grooteren ijver dan ooit tot het welzijn en het vermaak van eenieder. Het nieuw Bestuur.. van den 22 tot den 28 December 1934. Geboorten Alleman Paula, Zonnebekesteenweg, 34. Lenoir Monique, Kalfvaart, 60. Overlijden Dessauw Irma, 41 j., z. b., echtg'0 Lam- mertyn Gustaaf. Poperinghesteenweg, 8. HuwelijkenMissiaen Marcel, licenciaat in handels wetenschappen, te Rousbrugge en Deceuninck Emma, handelaarster te Yper. Burggraeve Arthur, be diende der belastingen en Vanhaverbeke Rachelle, z.b., beiden te Yper. HuwelijksbeloftenAlbertus Catteeüw, drukkersgast, en Martha Vanneste, dienstmeid, beiden te Yper. Joseph Vandaele, uurwerkmaker, te Yper en Maria Casier, z. b., te Beveren-Yzer. Edmond Nevejans, diamantslijper, te Borgerhout en Germana Coffyn, z.b.r te Yper. René Tumelaire, mekaniekwerker, te Dun- kerke en Lucie Bories, z. b., te Yper. Fernandus Schmidt, licenciaat van den hoogeren graad in handels- en consulaire wetenschappen, en Rosa Tamboryn, on derwijzeres, beiden te Yper. Maxime Dauchy, reken- plichtige, te Hazebrouck en Germaine Debreuck, te- Yper. du 8 au 21 Décembre 1934. NaissancesStreulens Magda, rue des Invalides, 7. Hayar Christian, rue du Sentier, 16. Duvosquel Paul, Chaussée de Wervicq, 73. - Vermeersch Robert, Sentier du Corentje, 1.Verbeke Liliane, Cité Jardin, 38. DécèsViaene Pierre, cél. s. p., 81 ans, Hospice. Lannoote Cécile, 3 mois, rue de l'Hospice. Deltour Bruno, 74 ans, s. p., Veuf de Delrue Marie, époux de Durnez Zulma, Section Cruyseke. Mariages Deruyck Joseph, cél. charpentier, avec Cuvelier Marie, cél. o/d'usine, domiciliés a Comines. Dewitte Henri, cél. charretier, domicilié a Cjheluvelt, avec Nuytten Godelieve, cél. o/d'usine, domieiliée a Comines. Minnekeer Albert, cél. employé, avec Boone Marie, cél. o/d'atelier, domiciliés a Comines. Publications de Maria ge Deprez Maurice, o/chauf— feur, cél. et Rose Germaine, V" de Giralo Ls. ménagère.. domiciliés k Comines.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8