MADSEN de Stuersstraat, 39, hij Jw M. Camerlynok Apéritif LUXOR 18° KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder Kortrijh VERVERIJ NIEUWWASSCBERIJ DR00QKU1SCHERIJ KOLONIALE LOTERIJ! Te koop in allo goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Toomgaardstiaat, Yper. Groote keus VULPENNEN Herbergiers, waagt Uwe kans Vraagt overal EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE Villa Rosa. Het Depot van de welgekende vroeger bij Mw Gornillie, Boterstraat, 25 is overgebracht naar Moden werkster Nieuwwasschen en Droogkuischen aan voordeelige prijzen. Rouw in 24 uren. Triple-sec Cherry Amer Francais - Grog Américain of Cordial Met lederen aankoop van drie flesschen krijgt IJ GRATIS EEN TIENDE deel van een lot der Koloniale Loterij. OSCAR COULEMBIER, Statiestraat, 4, Yper. der onder den indruk van het denkbeeld van spokerij verkeeren. Het gesprek dreigt akelig, echt akelig te wor den Claud ine ziet nog altijd met strak oog over de tafel, alsof zij ginds de zwarte dame drijven ziet. De taalmeester begrijpt dan ook, dat eene ver andering van gesprek noodzakelijk wordt En ge weet het groote nieuwswtog niet We gaan op reis. Op reis zegt het kind. Een glimlach tintelt op het gelaat van Adriana. En waarheen vraagt ze met groote belang stelling, want ze denkt aan het heimwee, dat soms zoo'n smartelijke uitdrukking op het gelaat van den banneling teekent. Gaan wij terug naar... Neen, lief kind, onderbreekt de taalmeester, daartoe bestaat weinig hoop maar toch maakt het mij gelukkig, dat gij eerst aan mij denkt en de goede man legt den arm om het middel zijner dochter, drukt haar lokkig hoofd tegen zijne borst en kust haar het evenbeeld harer Zglige moederNeen wij gaan nog niet naar Polen wij gaan naar zee. O, is het dat maar zegt het meisje en breit jyeêr met neergeslagen oog voort. En is dat niet veel, kind De geneesheeren jipuden het er voor dat daar, in die frissche lucht, uwe genezing zeker is. Zijt gij er niet dankbaar voor, liefste O, ja maar hel; viel me tegen, anders niet. Toen ge van reizen spraakt, zweefde mij plot seling een zoete droom voor den geestik dacht aan al het schoone dat ge van ons vaderland hebt verteld aan de zucht die u bezielt eens de plek weêr te zien, waar het huis uwer ouders stond, waar onze goede moeder rust, waar zooveel vrien den van uw jeugd leefden, en nu ik hoor dat de voorgenomen reis niet u, maar mij betreft, heb ik een oogenblik ontgoocheling. Goed kind Naar zee vraagt Claudine, waar is dat Moet men in een koets rijden om daar te komen?» Zeker. En wat is daar te zien Water. En dan... Nog water En dan «Nog altijd water—water zoover het oog reikt.» En vfat plezier is daarin te vinden en hetj kind zet een,misnoegd gezichtje. ,,r.v We, gaan ook niet om plezier te Jiebben, lieve kleine'; maar,wel in de hoop dat uwe zuster daèr genezen zal.'- En mag mijne pop méégaan «Ja, dat is eene zaak, die nog in hooger sfeer zal moeten besproken worden de naam van Me vrouw Golden mag zij niet meer dragen... Versta mij wel, gij moogt haar nooit dien naam meer geven. Heeft Mijnheer Golden over dat wint ge sproken vraagt Adriana met een levendige belangstelling. Ja, en die naam heeft hem gehinderd. Ik meende zulks bemerkt te hebben. 't Is een wonderlijk, een recht wonderlijk man maar goed is hij wel, recht goed zelfs En wat naam moet ik dan aan mijne pop geven, vader zegt de kleine doch die voor haar belangrijke vraag blijft voor het oogenblik onbe antwoord. IV. Eene badplaats ontluikt allengskens gelijk eene bloem onder de koestering der zonnestralen ten minste zoo gaat het met Blankenberghe. Nergens is het in den winter meer winter dan aan zee, want zelfs de villa's langs het strand zijn in dat jaargetijde niet open, en geen levend schepsel piept er deur en venster uit. De villa's zijn graven, letterlijk graven, want daar binnen leeft niemand zelfs geen rat, die er ook niet zou te eten vinden. Maar als de wind niet meer uit het noorden blaast en uit het zuiden terugkomt, als ging hij verre van hier over de hooge bergtoppen heen, zijnen adem verzachten en voor ons, misdeelden, kleuren en geuren op zijne uitgespreide vleugels halen als de zon in het midden der maand Juni weêr warmte geeft, herleeft ook weêr de badstad. De spoorweg heeft reeds vroeger kisten, kof fers, doozen, jonge winkelmeisjes, die nóg een voudig en nederig zijn, evènals een leger Duit- sche en Fransche hotel- en koffiehuisjongens aan gebracht, en welke laatsten binnen kort met stem, gebaar en opgestreken haarbos, zooveel beweging zullen maken, of zij het zijn die de zee doen op- en neêrklotsen. Men stoft, schuurt, schrobt, klopt, hamert, borstelt overalde villa's openen hier en daar een venster, alsof ze eindelijk uit den langen winterslaap wakker worden, en eerst eens met één enkel oog willen zien, alvorens er twee aan te wagen, of het wel zeker waar is dat de hemel eindelijk weêr blauw, en het water wat minder woelig geworden is. Op het strand timmert de visscher de houten badtenten op de krachtvolle vrouwen, gebruind als waren zij Oosterlingen, schrobben en schuren ze, en als nu de tenten ïn eenê'lange rei langs de zee staan, schildert de man, in zijn rood baadje, de planken wit, mét r'dóde, blauwe dwarsche, schuine of rechte strepen, én heeft maar ééne zorg, namelijk dat'zi}ftéi:kletiren van die zijns buurmans verschilfénV J Tusschen al'die beweging komt er reeds nu en dan een badgast aanxbo omtrent gelijk een langpootige en magere ooievaar, dié zich zoo wat vergist heeft in het seizoen ook wel een dikke, geretireerde winkelier,81e nu- zijn eigen villa heeft en dus van dat bezit zooveel mogelijk wil genieten ook wel eene gansche familie, die se dert lang door Europa schokt, tegen Juni naar zee afzakt, om wat uit te rusten, en daarna weer verder te schokken. Die badgasten hebben echter het uiterlijk nog niet, dat later den badgast kenmérkthet leven van dezen begint slechts als de menigte aange komen is, als de winkels en koffiehuizen open zijn, als er dames zijn om haar toiletten te ont plooien, kinderen om het zand om te woelen en op ezels te rijden, of beter gezegd te schokken. Nu wandelt de vroegtijdige bezoeker tusschen het timmerende en borstelende schippersvolk hij slentert over den wandelweg, daalt den trap af, gaat de lange Kerkstraat in, staat stil bij het oude raadhuis dat, opnieuw geverfd, er uit ziet als een oude markies met een nieuw fluweelen kleed aan, een versche pruik op en veel blanket sel op de kaken hij gaat verder tot aan de kleine kerk en het kerkhof, telt er de nieuwe graven, leest er de oude opschriften, ziet den spoortrein in de duinen naar Heyst verdwijnen, keert naar den zeedijk terug kortom, verveelt zich ko lossaal. De sierlijke villa, met spitsen gevel, die aan de randen, het balkon en de veranda beneden met wit loofwerk in hout belegd is, als hingen de dames hare witte kanten uit, en die men in zekeren kring Villa Rosa noemt, ofschoon die naam niet op haar voorhoofd pronkt .-n deze villa heeft sedert eenige dagen bewoners gekregen, die zich echter nog niet vertoonen. ('t Vervolgt). Met toelating der maatschappij Voor God en Volk ter Drukkerij DUMORT1ER 34, Boterstraat, 34. Deze apéritifs samengesteld uit bijzondere wijnen en vruchten extracten mogen in alle herbergen verkocht worden. Uitslag der Loterij van de 3' Snede lo Klienten winnen elk 250 Fr. 20 Klienten winnen elk 25 fr. Te verkrijgen in alle goede wirkels. Voor het groot zich wenden bij Drukkerij DUMORTIER, 34, Boterstraat, 34. Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10