Apéritif Concert Voetbalkroniek VELOSPORT a l'Hötel Cosmopolite AlmaDachs Hachette et de Liège der vastgestelde loonen en ook de ingeroepen redenen bewijzen dat die prijzen deze zijn van een tijdstip waarop de groote Ypersche laken nijverheid reeds veel van haar vroegere bedrij vigheid verloren had en haar bepaald verval nabij was. Vooraleer echter het hoofdstuk van het verval dier Ypersche nijverheid aan te vatten, dienen eerst nog eenige woorden gezegd over de in richting en de macht van de Gilde der laken wevers, over de variëteit der lakenweefsels en de reglementen betrekkelijk hunne vervaardi ging, alsook nog over de tusschenkomst der Gilde in de gemeentelijke en politieke zaken. ('t Vervolgt) Tous les Dimanches de 11 1/2 k 13 1/2 h. sera donné Rue de la Station, 62, Ypres. Tweede afd. 5. K Sweveghem i C. S Yper2 Molein, belet, werd vervangen door Bour- deau die'de plaats van Verleure innam, zoodat de voorlijn als volgt samengesteld werd Ol- levier, Vanlimburg, Vanderbauwhede, Ver leure en Cherchye. Sweveghem wint den toss en rood-wit zet het leder aan 't rollen. De be zochten zenden onmiddellijk terug en blijven een tijdje in meerderheid, die door enkele Ypersche aanvallen onderbroken wordt Aan de 8' minuut komt Sweveghem's voorlijn gansch vooruit, Ververeken en Deplancke willen tusschenkomen om het leder met het hoofd weg te werken, maar de bal komt tus- schen beiden terecht en de scheidsrechter schuifelt penalty die natuurlijk in doel omgezet wordt. Een weinig nadien doet Os- sieur een kwalijken val en moet voor een tijd het veld verlaten. Yper met teman meet zich nu duchtig inspannen, doch de rood-witten weten toch ook gevaarlijke aanvallen op te bouwen, waarop Sweveghem twee corners moet toestaan, die niets opleveren. Verder vliegen schoten van Ollevier, Vanderbauw hede en Cherchye nevens of boven, ofwel de mauve keeper staat op de goede plaats. Ossieur komt terug en Verleure neemt op nieuw de plaats van binnenlinks in. Sweve ghem doet al met eens een gevaarlijken uitval, Ververeken wil tusschenkomen, krijgt den bal in den buik en moet insgelijks het veld ver laten. Zoo komt de rust. Na de herneming speelt de rood-witte ploeg nog beter. Aan de io® minuut stelt Vanlim burg gelijk op flater van den lokalen keeper. Yper leidt nu aanval op aanval en Cherchye weet ons den voorsprong te bezorgen. Van dit oogenblik af zal scheidsrechter Bill eenigs- zins den kluts kwijt geraken. Op beknibbe ling eener geschuifelde fout, wordt Verver eken van het plein verwezen, maar een thuis- speler begaat insgelijks een strafbare fout. Scheidsrechter Bill, die het gezien heeft, zou dezen laatste ook moeten wegzenden maar hij verkiest Ververeken terug aan 't spel te laten deelnemen na bijeenroeping en aanmaning van al de spelers. Sweveghem's ploeg wordt erg zenuwachtig en, op wegzenden van Mes selis en de achterhoede, beproeven de thuis spelers penalty van den heer Bill te bekomen. Deze weigert en schijnt de match te zullen stilleggen, maar niettemin wordt voor (ge speeld. Op fout van Ossieur wordt deze, zon der voorafgaande verwittiging, naar de kleed kamer verzonden. Er blijven nog een tiental minuten te spelen, Yper blijft stand houden en behaalt ten slotte een verdiende overwin ning. Morgen gaat het tegea Red Star Waere- ghem, tegen wie in de heenronde een onkans rijke ontmoeting gespeeld werd. De rood wit ten hebben dus de 4 2 goed te maken. Daar ze voor het oogenblik in goede voorwaarden verkeeren, mogen wij ons aan een plaatselijke zege verwachten, doch de tegenstrever mag niet onderschat worden om niet te falen zoo als tegen Heule en Lauwe. Spelers, wij moe ten Zondag avond twee punten meer tellen. Uitslagen der matchen van 6-1-1935 S. K. Sweveghem 1 C. S Yper 2 S. C. Meenen 2 S. K. Roeselaere o F. C. Roeselaere I Wevelghem Sp. 3 St. Moeskroen 2 S. K. Heule o F. C. Heyst 5 W. S. Lauwe o R. S. Waereghem 3 Waereghem Sp. 2 Klasseering 2® Afdeeling A R. S. C. Meenen 16 12 -2 2 46 21 26 F. C Iseghem 16 11 2 3 39 13 25 St. Moeskroen 17 9 3 5 35 20 23 S.K. Sweveghem 17 10 6 1 39 42 21 F. C. Roeselaere 17 9 6 2 42 29 20 S K. Roeselaere 14 8 4 2 41 18 18 F C. Heyst 17 9 8 0 57 40 18 C. S. YPER 16 5 7 4 31 34 14 R. S. Waereghem 17 6 10 1 29 45 13 Waereghem Sp. 16 5 10 1 36 57 11 Wevelghem Sp. 16 4 12 0 24 45 8 S. K. Heule 17 2 11 4 18 49 8 W. S. Lauwe 16 1 10 5 21 44 7 N. B. De klasseeringen van Tweede Afdeeling en Derde B zijn veranderd en toegepast met inachtneming van den algemeenen forfait van St-Baafs. Ill® Sp. B C. S. Yper o Kortrijk Sport 2 Niettegenstaande er regelmatig genoeg spelers uitgenoodigd werden om tegen de Leiezonen op te treden, en ofschoon een lokale zege gemakkelijk in het bereik lag, ston den de specialers B met 9 man op het terroin als de scheidsrechter ten opgooi riep. De strijd werd aangevangen zooals het kon en als de rust aanbrak telde de ploeg elf mannen, dank aan de bereidwilligheid van twee oud spelers, Dumortier en Cnockaert G., met enkel x-o achterstal. Iedereen dacht dat de zaken na de poos zouden veranderen, te meer dat Kortrijk ook geen felle ploeg afgezonden had. Doch de rood-witten schenen alle begrip van ver standhouding vergeten te hebben en. ofschoon vele doelkansen voor handen kwanjen, bleef het tegenpunt uit en kon Kortrijk zelfs zijn voorsprong aandikken. Of de toeschouwers mistevreden waren, hoeft niet gezegd en dat elftal is ons een weerwraak verschuldigd. Doch daarom zal er veertien dagen moeten gewacht worden, daar er morgen dient gerust om reden dat St- Baafs algemeen forfait ver klaard heeft. Derde Speciaal B S K. Roeselaere 11 10 1 0 69 8 22 Harelbeke 10 6 2 2 29 19 14 Kortrijk Sp. 13 7 6 0 36 36 14 Stade Kortrijk 12 6 5 1 36 42 13 Heule 11 4 3 4 22 22 12 Waereghem Sp. 11 4 7 0 23 29 8 C. S. YPER 12 3 7 2 22 34 8 R.S. Waereghem 11 1 9 1 14 56 3 III® Sp. C Kortrijk Sp. 3 C. S. Yper 1 De oud juniors hebben Zondag laatst een mooie voetbalpartij gespeeld tegen het sterke reserve elftal der Leiezonen. Alhoewel de ontmoeting verloren werd, mag er over den uitslag met lof gesproken worden, omdat on ze spelers waarlijk met meer gedrilde tegen strevers te doen hadden. Met een beter schutterstalent in de voorlijn kon nog het gelijke spel bereikt worden, doch er werd te weinig naar doel geschoten en zoo bleven de twee punten bij de geel rooden. Morgen heb ben onze manm n Meenen te ontmoeten, die hier met 10, dus nipt, het onderspit moest delven. Daar de ontmoetingen tusschen Mee nen en Yper altijd goed betwist worden, is het te voorzien dat de rood-witten het lastig zullen hebben, en nochtans ben ik de meening toegedaan dat tenminste de helft van den inzet naar Yper kan verhuizen. Derde Speciaal C Stade Kortrijk 15 11 2 2 68 28 24 St. Moeskroen 14 12 2 0 55 15 24 Lauwe 14 6 5 3 43 29 15 Poperinghe 15 6 6 3 38 31 15 Wevelghem Sp. 13 6 5 2 40 32 14 C.S YPER 14 4 6 4 28 33 12 A.A. Moeskroen 14 4 6 4 32 53 12 Kortrijk Sp. 15 4 7 4 25 56 12 S C. Meenen 14 4 7 3 21 38 11 S.K. Sweveghem 14 0 11 3 14 55 3 Scholieren S. K. Rousselare 3 - - C. S. Y. 5 Alhoewel de score een aardig uitzicht heeft, mogen wij ons toch in den uitslag van onze jeugdige voetballers verheugen. Niets liet voorzien dat de zege langs den kant van rood wit ging overhellen, want aan de rust stond de score gelijk 1 1. Meer nog, Rousselare nam weldra voorsprong, maar dan begonnen onze mannetjes beter op dreef te komen en de Rodenbachz men moesten zich overwonnen verklaren. Een bijzonder proficiat voor cen tervoor Beddeleem die de vijf doelen op ziin actief nam. Morgen doen de scholieren nog een verplaatsing en wel naar Verbroedering Wevelghem, die hier te Yper met 10 1 ver pletterd werd. Dat de jonge gasten nu niet beginnen te denken dat zij reeds gewonnen zijn zelfvertrouwen in voetbal is een onver geeflijke daad, want 't heeft reeds menig ploeg in 't zand doen bijten. Dus, jongens, gespeeld zooals gewoonte en gij brengt de twee punte» naar huis mede. NEMO. Scholieren St. Moescroen 8 8 0 0 3© 6> 16- R. S C Meenen 8 6 2 0 20 8 12 C. S. YPER 9 6 3 0 36 14 12 A.A. Moescroen 9 5 4 0 27 20 10» S. K. Roeselaere 9 3 6 0 22 29 6> S K Sweveghem 8 1 7 0 7 23 Verb. Wevelghem 9 1 8 0 6 47 2* Het Jaarlijksch Banket van de Supportersclub Dit iaatliiksch banket zal dit jaar op Zater^ dag 16 Februari, te 7 V» uur 's avonds plaats hebben in 't lokaal Café de l'Yser bij Alb. Blootacker. Het bestuur heeft bij voorkeur den datum) van 16 Februari verkozen omdat er *s ande rendaags geen matchen doorgaan De spe lers die begeeren aan dit gezellig avondmaal deel te nemen, hoeven dus niet te vreezen om hun form van 's anderendaags. En er zal aldus ook niemand kunnen zeggen dat de sup porters dien Zondag minder hard geroepen^ hebben als naar gewoonte Men kan zich in het lokaal laten inschrijven.' en vente au bureau de ce journal 34, Rue au Beurre, 34, Ypres. e -Ma—Baaaea 2 In de beschouwingen die we deze week neer te pen- - nen hebben, moeten we eerst en vooral den velodrom- van Brussel citeeren, die weer een knap programma - had opgesteld en tegelijk in al en dezelfde ODvoêring het kruimke der sprinters en de wereldkampioene» van den omnium aan den slag zag. In snelheid dus had men er een Franco-Belgische ontmoeting van gemaakt met Michard en Jezo van Fransche en Arlet met Scherens van Belgische zijde,, wat den strijd als zeer open voorspelde. Want bestaan er 9 van de 10 kansen dat Poes er Lucien Michard? uitrijdt, evenveel blijven er dat Jezo Arlet zou van 't leer geven. Doch deze maal had sombere Jaak er voor gezorgd dat hij de verrassing werd van den avond. Hij begon al dadelijk met den Bretoen te kloppen en zelfs Poes moest er aan gelooven in de 7e reeks. In de tandemkoers wonnen de 2 Belgen eveneens onbedreigd, maar werden bijgehaald in de achtervol ging. In den omnium der wereldkampioenen welke Kaers, Guerra, Falck Hansen en Richard aan 't vertrekpunt bracht, begon den Carlo met den kilometer vliegend vertrek af te haspelen in 1 min. 4 sec. 3/5 wijl de 2" geklasseerde, Falck Hansen er meer dan 2 sec. langer over reed. In de achtervolging liep Kaers iedereen in, en werd Richard achteruitgesteld voor ongeoorloofde praktij ken. De 3"' reeks (20 km. achter kleine motos) die steeds een favori-nummer werd voor den wereldkampioen, zag hem dus nogmaals zijn tegenstrevers zaaien Ri chard op 100 m., Guerra op 2 ronden en 100 m. e» Hansen op 9 ronden. Volgde dan een stayersproef met de comingmen,'- waar Staf Geers alle 3 de reeksen won vóór Van Vlockhoven, Piano en Van Schel. In Parijs traden eveneens Zondag de specialisten van den valhelm in "t gelid, waar voor het winterkri- terium Georges Ronsse, in een bijzonderen dag van forme, ziel; 2e plaatste en zich meteen kwalifieerde voor de finaal die bij 14 dagen zgl geloopen worden. De 2" reeks werd gewonnen door Grassin vóór Wambst, Moeller en Blanc Garin. In Dortmund werd een 8 uren ploegkoers gegeven onder de benaming van De nacht van Dortmund waarin Funda-Putzfeld overwinnaars werden met Bil- liet-De Pauw op de 3- plaats. Het stropke vooral is er bijzonder sympathiek en zal vooral in de Brusselsche Zesdagen in de gaten dienen gehouden te worden. Een ander nieuwsje is dat de overwinnaar van 5 opeenvolgende Zesdagen, Gerard Debaets, zijn vroeger vaderland is komen bezoeken. Immers, de Jerry is nu onder de burgers van het land van «Star and Stripes ingelijfd, en het onvermijdelijke is geschied. Zoo heeft België in de personen van voetballer Ray mond Braine en den wielrenner Debaets 2 athleten van allereerste gehalte verloren. Terwijl de eerstge noemde er door een onredelijke beslissing van den B. V. B. er zijne hielen aan veegde en nu deel uitmaakt van een Tcheeksch 1" klas beroepselftal, is een beslis sing van den Wintervelodrom van Brussel ten opzichte van Debaets niet vreemd aan den overgang van nationa liteit van dezen laatste. Immers, Gerard moest er nog 8000 fr. boet afdoppen, terwijl Jan Aerts voor een zelfde inbreuk van 't reglement begenadigd werd. Liever dan die te voldoen en aangezien hij het troetel kind geworden was van Mister Chapman aan de over zijde van den haringpias, en er toch reeds woonde, heeft hij er de Amerikaansche naturalisatie aange vraagd en bekomen. Good luck, Jerry. En om te sluiten een woordje van aanmoediging voor onze jonge snaken, die weldra met het aanbreken van de eerste schoone dagen, er zullen op los gaan. Maar nog eerst zullen de sportliefhebbers vergast worden op een ontworpen Cyclo-Cross die in de streek heel wat beroering zou te weeg brengen. Immers, 't ware den eersten keer en gelijk nieuwe mesjes altijd wel snijden en er reeds de toezegging zou verkregen worden van 1° klas specialisten als Demuysere, Vermassen, Vaast en Bertellen die in Cyclo-Cross nog wat ondervinding hebben, zou het wel kunnen een schoon sportfeest worden. Later meer daarover. SPRINTER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6