Snijkursus Damen Mildreda Bras Allerhande Nieuws Onze Scheepvaart TRABOLSPEL Een lot van 100000 fr. te Yper gewonnen Boterstraat, 58, IEPER. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Zaterdag 5 Januari bracht M. Verhaeghe Gustave een broek op het poli- tiebureel, waar hij thans mag terruggehaald worden en die den Zaterdag 29 December 11. op zijn kraam achtergelaten werd. De Koloniale Loterij Een tweede lot van 100.000 frt te Yper gegeven door Beroepsleerares (Staatsdiploma) Een nieuwe kursus begint op Woensdag 6 Februari. Vraagt aanstonds inlichtingen. - Patronen op maat. Bolderskampioenschap 1934 - 35 Donderdag morgen verspreidde zich in stad, gelijk een loopend vuur, het nieuws dat een lot van 100.000 fr. aan een groep Yperlingen was te beurt gevallen. Die gelukkige winnaars, waarvan wij het meerendeel hebben kunnen bijeenkrij gen zooals de foto hierboven het aantoont, zijn de genaamden Delaire Leon, Deplancke Frede ric, Fauvart Jules, Debreyer Arthur, Vanden- berghe Daniel, Ossieur Achille, allen wonende op de Ligywijk, Bordeau Gaston, bakker wonen de op de Potyze, Speybrouck Hilaire, kolenhan delaar, Zonnebekesteenweg, Ossieur Maurice, brievenbesteller, Hoornwerk, en Depuydt Isidore, rustend brievenbesteller, wonende op St Pieters- wijk. Deze laatste had echter de helft van zijn aandeel overgelaten aan Delforce Jules, wonende op het Hoornwerk. Zij vernamen het goede nieuws den Woensdag avond door de Radio en zooals wel te begrijpen hebben zij er op een lekker glaasje geledigd om de aandoening, hun door dit onverwacht ge luk veroorzaakt, des te gemakkelijker te over meesteren. Het is de postbode Ossieur Maurice die het winnend nummer in de bank Crédit Anversois», Dixmudestraat, te Yper, aankocht en wat merk waardig is, 't is dat dit winnend nummer P 19.188 zoo juist door een persoon, die zich vóór Ossieur aan het winket der bank bevond, geweigerd werd omdat het eindigde met twee gelijke cijfers. Hier eens te meer is de waarheid van het spreek woord Wie kiest, verliest gebleken. De tien winnaars bezaten samen tien loten die allen op een verschillig cijfer eindigden en tot verscheidene reeksen behoorden. Zij zullen dus elk de schoone som van 10.000 fr. behalve de twee laatstgenoemden die moeten deelen, mogen oprapen en, niemand twijfelt er aan, dat zij bij hen allen uiterst welgekomen zal zijn, bijzonder lijk in dezen tijd en nog te meer dat het hier uitsluitend kleine werkersgezinnen zijn, waar onder verscheidene met 6 a 7 kinderen en andere waarvan het gezinshoofd werkloos is, die ervan zullen genieten. Dat al degenen, die insgelijks een lotje verwachtend waren en er nogmaals nevens zijn, zich dus nog eens vertroosten met te erkennen dat het lot hier toch werkelijk goed gevallen is en verschillige verdienstelijke wer kersfamilies begunstigde Un nouveau Solo-Schlem. Mercredi soir at- été joué un autre solo-schlem en l'Hötel Conti nental a Ypres, cette fois par le sympathique- marchand-tailleur M. Roger Maillard, avec 1L carreaux, as et huit de piques. Les partenaire» étaient M.M. Pierard, Lefèvre et Vandermeulem Nos sincères félicitations. Zonder waterZeker, Mevrouw. Men kan was- schen zonder water, en veel beterDit dank aan Lavécire die reinigt, wascht en boent. Vraag staal aan den drogist. YPER. Schielijk overlijden. Woensdag avond reed de genaamde Maertens Sidonie, 35 jaar oud, echtgenoote van Maddelein Jules, wo nende te Boesinghe-Pilckem, per velo huiswaarts- na hare dagtaak volbracht te hebben bij Alb. Cnockaert, beenhouwer, Dixmudestraat, bij wien zij als werkvrouw in diénst was. Gekomen in de Paddevijverstraat, nabij de grensscheiding van Yper en St Jan, gevoelde de vrouw zich plots onpasselijk. Toen zij bij Jules Demeersseman, landbouwer in genoemde straat wonende bin- nengenomen werd, had zij reeds opgehouden te leven.Dokter Dochy die nog bijgeroepen werd, stelde vast dat de dood aan een hartaderbreuk toe te schrijven was. De echtgenoot werd met de noodige omzichtigheid van het droevig voor val verwittigd. Aanhouding. De genaamde Dedecker Jan, geboortig van Komen, doch thans wonende te Doornijk, en die door het Parket van Yper was opgezocht, werd te Doornijk aangehouden op het oogenblik dat hij er in een woonwagen poog de binnen te breken. Dedecker, die nog eenigen tijd gevang uit te boeten had, werd aanstonds opgesloten. BECELAERE. Erge val. De genaamde Bekaert Albert die per rijwiel uit Wervick terug kwam, deed onderweg zoo een ongelukkigen val dat hij een erge hoofdwonde opliep en zich door een geneesheer moest laten verzorgen. GHELUVELT. Hevige botsing. Dinsdag morgen, rond 5 u. 30, was Emile Lenoir, autobus voerder te Gheluvelt, zooals gewoonte vertrok ken met een aantal grensarbeidsters en stond wat verder, nabij de herberg «De Volksvriend», opnieuw stil om er nog vier andere vrouwen op te nemen. Op het oogenblik dat een dezer, de genaamde Germaine Elslander, wilde instappen, werd de autobus van Lenoir, die nochtans aan den rechterkant der baan stond en van de regle mentaire lichten voorzien was, opeens langs achter met geweld aangereden door een andere autobus die eveneens met arbeiders naar Frank rijk reed. De schok was zoo hevig dat al de in zittenden van de stilstaande autobus van hun plaats geslingerd werden en Germaine Elslander verscheidene meters ver meegesleurd. Zij werd nog al erg aan het hoofd gewond. Een tiental andere personen liepen eveneens verwondingen op, doch de ergsten zijn de genaamden Maurice Liefooghe, die een diepe wonde aan het been, en Celina Pype, die een schedelbreuk bekomen had en wier toestand zekere onrust inboezemt. Na verzorging ter plaats door den Heer Dokter van Gheluvelt, werden die twee laatstgenoemde gekwetsten naar het heelkundig gesticht van Meenen overgebracht. De voerder van de aanrijdende autobus, Camiel Dumortier, van Dickebusch, en broeder van den eigenaar van het voertuig, Florent Dumortier, van Poperinghe, verklaarde de stilstaande auto bus van Lenoir door den dikken mist niet tijdig gezien te hebben. Beide voertuigen waren erg beschadigd, doch vooral dit van Lenoir waarvan gansch het ach terste gedeelte ingebeukt en afgerukt werd. Een onderzoek werd ingesteld. Zondag 6, door M. Scheire Albéric, een handzakje eenig kleingeld inhoudende. Berust ten politiebureele. Maandag 7, door M. Degraeve Prosper, Meenensteenweg, 8, een paar lederen hand schoenen die hij ter beschikking van den eigenaar houdt. Woensdag 9, door een schoolkind der school van het H. Hart (Zusters Lamotte), Capucienenstraat, een porte - monnaie een zekere som bevattende en die in genoemde school mag teruggehaald worden. Verloren. Maandag 7 Januari, door M. Souvage Albert, een brieventasch zijne een- zelvigheidsbewijzen inhoudende. Denzelfden dag, door M. Cornillie Jules, een notaboekje. Woensdag 9, doorh.Wilkens Joye, een bril. Een lederen kinderhandschoen. Terug te: brengen de Haërnestraat, nr ^7, te Yper. Trekking der vijfde snede te Antwerpen. Verleden Woensdag avond had in den Dieren tuin te Antwerpen de trekking plaats van de vijfde snede der Koloniale Loterij. Deze gaf vol genden uitslag De nummers van al de reeksen eindigende op het cijfer 4 winnen 100 fr. De nummers van al de reeksen eindigende op 99 winnen 250 fr. De nummers van al de reeksen eindigende op 318 winnen 2500 fr. De nummers van al de reeksen eindigende op 5510 winnen 10.000 fr. De nummers 20.680 van al de reeksen winnen 50.000 fr. De nummers 19.188 van al de reeksen winnen 100.000 fr. De loten van 500.000 fr. Reeks M Nr 26.977 Reeks E Nr 61.557 Reeks P Nr 45.866 Reeks B Nr 31.992 Reeks H Nr 42.642 De loten van 1 miljoen Reeks M Nr 42.784 Reeks L Nr 27.196 Reeks D Nr 10.540 Reeks L Nr 93.078 Reeks E Nr 70.953 Het lot van 5 miljoen Reeks C Nr 40.621 Een ander winnend nummer, dat tijdens de laatste trekking der Koloniale Loterij met een groot lot van 100.000 fr. uitkwam, namelijk num mer 19.188 der reeks M, werd verkocht in het agentschap der Bank van Brussel, Hondstraat. De gelukkige bezitter van dit biljet heeft zich echter nog niet laten kennen. •TprTrrTf"n-r*u—^^-11 *wv'"iwi 'TlJ in fif 1 tlff'flif,faj "P"" BS3Pt Binnengevaren Zaterdag 5 Januari, de André (schipper De Boeuf) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen; de Julia(schipper De Dobbelaere) met 112 ton maïs voor M. Vandeputte te Yper. Donderdag 10. de St Antoine (schipper Matthys) met 101 ton tarwe voor M. Hollebeke te Yper. Weggevaren Zaterdag. 5, de André (schipper De Boeuf) met 10 ton beurtgoed. Veel liefhebbers van 't bollespel waren aan wezig in den Katholieken Kring ©m Woens dag 9b de match te zien, gespeeld tusschen Cercle en Postje. Beide ploegen traden vol ledig op onder de bevoegde spelleiding van de heeren Storme H. en Noyez L. De toe schouwers waren getuige van een spannende match. Beide tegenstrevers brachten al hun kansen in 't spel om het punt voor de rang schikking weg te kapen. Postje is erin gelukt het pleit te winnen met 25 punten tegen 19 voor Cercle. Bij het begin van 't spel was het punten- aantal na een paar spelen ten voordeele van Postje 8 tegen 7 voor Cercle, en later 8 gelijk. Postje liet 4 en 3 en we zien 8 tegen 11. Postje dwong gelijk spel af met 12 om en bracht het op 14 tegen i3. Cercle liep nu voor uit op 19 en Postje volgde op 18. Nu liet Cercle 3 en 5 punten en... het pleit was ge wonnen voor 't Postje. Een punt dat telt voor Postje en zijne kans verstevigt voor een mogelijke overwin ning in 't kampioenschap. Cercle speelt dit jaar waarlijk met onkans en zal er ernstig moeten aan denken om een behoorlijke plaats in de eindrangschikking te bekomen. Toekomende Woensdag i6n Januari in de Bascule match BasCule-Coo. Zullen de Bas culemannen weerwraak kunnen nemen voor hun nederlaag in de Coo geleden tijdens de heenmatch Woensdag valt de beslissing. Allen daarheen. RANGSCHIKKING Gespeeld Gewonnen Punten Statie 4 4 4 Postje 5 4 4 Coöperatieve 4 I I Bascule 4 I I Katholieke Kring 5 I I KRABBER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 8