SnijkursusDamen Apéritif Concert Charles Hongenae Mildreda Bras Allerhande Nieuws Amitiés Frangaises Boterstraat, 58, IEPER. a l'Hötel Cosmopolite Welverdiende Onderscheiding Wie wil de prijzen kennen van de beste BELGISCHE en bnitenlandsche KOLEN Comines - Avis gegeven door Beroepsleerares (Staatsdiploma) Een nieuwe kursus begint op Woensdag 6 Februari. Vraagt aanstonds inlichtingen. Patronen op maat. Tous les Dimanches de 11 1/2 13 1/2 h. sera donné Rue de la Station, 62, Ypres. Nog een groot lot te Yper r Gevonden en Verloren Voorwerpeit Aan de Vuur kruisers Afdeeling in vorming De dragers der Vuurkaart van Yper en omliggende, en degenen die er recht op hebben, kunnen zich laten inschrijven bij den oud strijder Evariste BAETE, Hotel Continental, Statieplaats, YPER. Agent de change agréé a la Bourse de Bruxelles 25, Rue du Temple, 25, YPRES Téléphone 461 Ordres de Bourse Com pi ant Ter me- Verleden week vermeldden wij de welverdien de onderscheiding van den heer arrondissements commissaris Clinckemaille, die met het Burger lijk eereteeken van le klas komt vereerd te wor den. Het was echter een missing van onzentwege wanneer wij zegden dat de heer Clinckemaille de boeken van den burgerlijken stand heeft gered. In 't begin van Mei 1915 gedurende de gewel dige beschieting en brandstichting van Yper, heeft hij enkel de archieven zijner bureelen kunnen vluchten maar heeft ook medegeholpen in het weghalen van de registers der hypotheek. Gedurende den laatsten vijandelijken aanval te Kemmel en de beschieting van Boeschèpe is hij er eveneens in gelukt de oorkonden van twee zijner gemeenten te redden, die in bewaring waren in een huis te Boeschèpe. In 't begin van October 1914, werd Mijnheer Merghelynck, den toenmaligen Arrondissements commissaris door de Fransche militaire overheid verplicht zijn kasteel te verlaten. Van dan af en gedurende gansch de beschieting van Yper; achtte de heer Clinckemaille het zich een plicht zich ter beschikking te houden der bevolking en hij was namelijk gelast met de bevoorrading der gemeenten en het bezorgen dér noodige gelden voor de uitbetaling der militievergoedingen. Van einde 1914 tot de ontruiming van Yper op einde April 1915 maakte hij deel uit van den tusschen- tijdigen gemeenteraad. (Dienst der bevoorra ding). Het is voor de talrijke diensten die hij in dit tijdstip bewezen heeft dat het den Koning be haagd heeft hem het Burgerlijk eereteeken van Is klas 1914-1915 te verleenen. Voegen wij er nog bij dat de bureelen van het Arrondissements-Commissariaat van einde April 1915 tot 2 September 1919 te Watou werden over gebracht." Vanaf dezen laatsten datum kwam de heer Clinckemaille zich te Yper in een der eer ste barakken van het Minneplein vestigen en was aldus ook een der eersten die vertrouwen had in de herwording onzer geliefde stad. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. YPER. Aanhouding. Dinsdag heeft de politie een zekeren Frangois Sadi, franschman, 29 jaar oud, aangehouden nabij dé statie alwaar hij van deur tot deur aan 't bedelen was. Den volgenden dag werd hij door de Politierechtbank veroordeeld om voor een termijn van twee jaar ter beschikking van het Staatsbestuur gesteld te worden. ol Diefstal. De 21 jarige Descamps Camille, die zijn logement heeft in een herberg dér Dix- mudestraat, was Dinsdag namiddag, rond 3 u. 30, gegaan tot bij Knockaert Ernest, wonende Brug- gesteenweg en voor wien hij een costuum moest maken. Gebruik makende van een korte afwezig heid der vrouw, die buiten een emmer water was gaan halen, wist de kerel een lade open te trekken en er een som geld van 25 tot 30 fr. uit weg te nemen. Korts daarna echter werd de ver dwijning der som vastgesteld en daarover onder vraagd eindigde de gast met zijne daad te beken nen. Een klacht werd daarover ingediend bij de politie die een onderzoek opende. Bestolen. M. Battheu Victor, van Poperinghe, was hier verleden week Vrijdag op bezoek ge komen bij zijn schoonbroeder, wonende op de Vandenpeereboomplaats, en had zijn auto voor de deur laten staan. Toen hij 's avonds, rond 10 u. 30, terug wilde vertrekken, vond hij de portieren van zijn auto wagewijd open en besta- tigde dat een stoutmoedige dief met een hoeveel heid kruidenierswaren en andere voorwerpen was gaan loopen. Hij diende een klacht in bij de politie. Dronkaard. Maandag kwam de genaamde Heylens Georges, 37 jaar, van Gentbrugge, in dronken toestand de herberg binnen van Edmond Lesage, Rijselstraat, die hem den gevraagdeh drank weigerde, hetgeen den kerel niet al te jeeer scheen te bevallen. Daar hij er zeer vecht lustig uitzag, werd de politie verwittigd. Deze kwam den kerel spoedig bedaren en stelde pro ces-verbaal tegen hem op. Vooruitgang. Kuischen zonder water en ter- zelfdertijd boenen, dit is de moderne werkwijze van Lavécire die zoo snel zuivert, wascht en boent. De drogist geeft staal van Lavécire. LANGEMARCK BIJ IEPER. Gebeten door een zwijnenbeer. Donderdag morgen was de genaamde Joseph Allewaert. paardengeleider op het hof van Theophiel Lampaert te Langemarck aan het werk.Rond 9 uur liet hij den zwijnenbeer uit, doch deze beet den jongeling, die 20 jaar oud is, zoo vreeselijk in de linkerbil, dat hij bij hoog dringendheid, daar hij overvloedig bloed verloor, naar het O. L. Vrouw Gasthuis te leper moest overgebracht worden. Het is eene diepe en heel gevaarlijke wonde, en denkelijk zal hij er eenige weken ter verzorging moeten blijven. BECELAERE. Erge val. De genaamde Vercruysse Albert, 36 jaar oud, van Zonnebeke, kwam hier over de dorpplaats gereden toen een gespan en een vrachtauto uit de tegenoverge stelde richting kwamen aangereden. Op het oo- genblik dat de vrachtauto het gespan wilde voorbijsteken en niettegenstaande de nog wéinig overblijvende plaats, wilde de wielrijder toch doorrijden. Hij botste echter met zijn linker schouder tegen de kar en viel ten gronde, zoodat hij verscheidene verwondingen opliep en zich door een dokter moest laten verzorgen. WEST-ROOSEBEKE. Verkeersongeval. Een veekoopman van Oostnieuwkerke kwam 's avonds, vergezeld van twee andere personen, per auto langs den Roeselaeresteenweg gereden toen op zeker oogenblik, aan een draai der baan, de geleider zijn zwenking wat te kort nam en het voertuig tegen den gevel eener herberg bot ste. De auto werd beschadigd en de inzittenden werden door de glasscherven eener gebroken ruit verwond. GIIELUWE. Landlooper. De 22 jarige Declercq René, landbouwwerkman, van Cruys- hautem, werd alhier aangehouden, daar hij zich zonder bestaansmiddelen bevond, en door den Heer vrederechter van Wervick veroordeeld om voor 2 jaar en half in het bedelaarsgèsticht van Merxplas opgesloten te worden. Grove stukkolen, freinen aan 22 fr. per 100 kg Gailletins 80/120 24 fr. Gailletins 50/80 27 fr. Musschekoppen 30/50 27 fr. Braisetten 20/30 26 fr. Braisetten 10/20 19 fr. Braisetten 5/10 16 fr. Anthracieten voor centrale verwarming of feu continu. Grove anthracieten aan 24 fr. per 100 kg Gailletins 80/120 aan 25 fr. Gailletins 50/80 aan 27 fr. Musschekoppen ant. 30/50 aan 28 fr. Braisetten anthr. 20/30 aan 27 fr. Braisetten anthr. 10/20 aan 21 fr. Braisetten anthr. 5/10 aan 16 fr. Belgische vette kóleft, grove stukkolen of noteh 40/70 aan 17 fr. Groote Briquetten aan 22 fr. Union Briquetten aan 22 fr. Op deze kolen wordt een vermindering toe gestaan van 1 fr. per 100 kg. bij levering van af 1000 kg. Engelsche grove of noten 50/80 aan 15 fr. Poolsche grove of noten 50/80 aan 16 fr. Deze prijzen verstaan zich thuis besteld, alles wordt op staal van 50 kg. geleverd. Voor uwe bestellingen wendt u tot het welgekend huis REMI DE GEEST, Kruisstraat, 174, Yper, Telefoon 227. COMINES. Vol. Des voleurs se sont intro duits nuitamment dans la demeure des époux Courouble Jules, rue du Faubourg, pendant que ceux-ci étaient au cinéma. Les malfaiteurs ont mis main-basse sur l'atgent qui se trouvait dans la maison ainsi que sur différents titres et papiers divers de familie. Une enquête est ouverte. Inspection et classement des chevaux. La commission militaire chargée de procéder aux opérations de l'inspection et du classement des chevaux siégera dans la commune de Comines le Mardi 5 février 1935, de 8 h. 15 a 12 heures 'sur la Grande Place. Les animaux seront munis d'un bridon ou d'une bride. Les chevaux de trait, fort doivent être présentés avec leur harnais. Nous rappelons aux membres les soirées suivantes Mercredi 23 Janvier, a 8 h. 1, causerie par M. l'Avocat F. DECAUX, Président des Amitiés Franco-Beiges du Nord, sur LA BELGIQUE, TERRE D'EXIL Cette-causerie sera suivie de projections de films. Mercredi 6 Février Conférence par Monsieur HERISSON UN MOIS AVEC LES CONTREBANDIERS BASQUES. Mercredi 20 FévrierFilm documentaire LA CROISIÈRE JAUNE Mercredi 13 Mars SOIREE DE GALA par la Troupe du Théatre Royal du Pare. Samedi 30 Mars GRAND BAL DE LA MI - CARÊME. Conférence de Tourisme a Ypres La Conférence donnée Jeudi soir en la salie des fêtes du Cercle Catholique, en présence d'un auditoire enchanté, a obtenu un vif succès. Présenté par M. le Bourgmestre Vanderghote, le brillant conférencier, M. Maurice Muller, In génieur des Arts et Métiers aux Facultés catho- liques de Lille, nous fit faire un merveilleux voyage dans ce pays admirable du Tessin et des Lacs Italo-Suisses. Durant deux heures sa parole chaude et sym- pathique fut agrémentée d'une vision paradi- siaque de projections lumineuses en couleurs de grand art. M. l'Echevin Van der Mersch fut l'interprête de l'assistance pour remercier et féliciter l'ex- cellent conférencier-artiste qui fut trés chaleu- reusement applaudi. Deze week werd nogmaals een inwoonster vap Yper door het lot begunstigd. Bij de laatste trek king der tombola van de Tentoonstelling Brussel 1935 is een lot van 20.000 fr. te beurt gevallen aan Vrouw Gabrielle Maertens, wonende in dé Paddepóelstraat, nr 8, die samen met haar zuster!, uit de Augustinestraat, een boekje had aangek- kocht. Ook bij deze is die mooie som ten zeerste welgekomen. Gevonden. Dinsdag 15 Januari werd doof M. Debouvere Maurice een tros kleine sleutels naar het politiebureel gebracht. Woensdag 16, een zwarte dameshandschoen dié insgelijks ten politiebureele werd afgegeven. Verloren. Woensdag 16 Januari, door M. Delmotte Daniel, Boterstraat, een vulpen. Goede belooning aan den persoon die ze terugbrengt. Donderdag 17, door M. Desegher Julien, een huissleutel.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 8