-HBT YPERSCHE- LA RÉQION D'YPRES Zondagrnsf - Repos dominical Gevr. Goede Meid 15' Jaargang, N' 44 - 2 Februari 1935 15' Année, N° 44 - 2 Février 1935 Bijvoegsel Supplément Automobiel en Kinema Aan de Vuur kruisers Aan de Geachte Bevolking L'OFFICIEL Leening ?an het Vertrouwen Arroodissementsrerbacd van dei Chr Middenstand I E P E R leper Vrienden van Lourdes Davidsfonds - Yper t Sterfgeval Eerwaarden Broeder Romaeus ZIELMISSEN Getrouw aan een lofwaardige traditie heeft de firma Devos en Dewanckel, Meenenpoort, Yper, aan een groot aantal uitgenoodigden nogmaals een filmvoorstelling aangeboden in de Kinema Oud Yper De tijden zijn voorbij waarop een dokumen- taire film de toeschouwers maar alleen verveelde. De vorm, waaronder dergelijke films thans op het doek verschijnen, heeft een plaats ingeruimd aan fantasie en humor met het gevolg, dat zoo'n spectakel nu niet meer enkel leerzaam maar ook en vooral aantrekkelijk is geworden. De films, welke verleden Woensdag op bedoel de voorstelling afgerold werden, zijn daarvan het beste bewijs. Eerst ging de film In Dertig Jaar», waarin de verdiensten van de Ford wagens slechts heel toevallig te pas worden gebracht. Het is de geschiedenis van een jongen Ameri kaan, die er maar op los leeft zooals dit aan iemand van de modernste generatie schijnt te passen, maar die ten slotte zichzelf redt... door aan de zijde van zijn vader, een Ford dealer van het eerste uur, eerlijk zijn brood te verdienen. Daarna volgde een- film over de Wereldtentoon stelling van Chicago. Daarin vertoont men zon der de minste opdringerigheid en te midden van een heele reeks andere zeer interessante opna men ook de merkwaardigheden van het Ford paviljoen. Tot slot kregen wij De Rhapsodie van het Staalte zien en te hooren. De opnamen van deze film zijn echt meesterlijk en de montage ervan is verrassend prachtig. Men krijgt aan vankelijk een fantastische fotografische weer gave van de bedrijvigheid in de reusachtige Fordfabrieken van Detroit en om te eindigen een meesterstuk van humoristische teekeningen op een achtergrond van fotografische beelden, welke getuigen van een rare virtuositeit. De muziek .is daarbij aangepast. Wij meenen te mogen beslujten, dat de over- groote meerderheid van de toeschouwers van Woensdag even als wij deze films, vooral de Rhapsodie van het Staalbij gelegenheid gaarne een tweede maal zullen zien. Wat zijn Vuurkruisers Vuurkruisers zijn deze die werkelijk in de vuurlijn gestreden hebben. Vuurkruisers zijn deze die in de modder van de Yzer hunne jonge borsten aan dood en ver minking blootgesteld hebben, voor de vrijheid van het land, en voor wie jaren lang het doods gevaar hun dagelij ksch brood was. Vuurkruisers zijn deze die maar al te wel on dervonden hebben welke gruwelen aan den oor log verbonden zijn. Zij willen den vrede jaloersch bewaren en steken de hand uit naar hunne oor logsmakkers van alle partijen om samen hunne zedelijke en stoffelijke belangen te laten eer biedigen. Vuurkruisers zijn geen onruststokers Zij zoe ken geene verdeeldheid onder de gemobiliseer- den, doch zullen de onverbiddelijke tegenstrevers zijn dergenen die hun voorrecht durven be twisten. Hun Vuurkruisis geenszins, zooals velen het wel durven beweren, een zinnebeeld van militarisme want deze die er mede vereerd zijn, hebben maar al te wel den oorlog gekend om hem nog te wenschen en vreezen hem beslist. Hunne, princiepen berusten uitsluitend op het begrip hunner verdiensten en rechtvaardigheid voor hen die tegenover den vijand stonden en hun leven en hun bloed voor het algemeen welzijn ten pande gaven. Hunne betrachtingen zullen immer blijven Dat zij, die de eersten in het vuur waren, in de oogen der openbare meening deze plaats terug vinden die tijdens den oorlog de hunne was en door niemand werd benijd de eerste plaats. Dat de rechten der echte strijders uit de vuur lijn op zedelijk en stoffelijk gebied verdedigd worden en dit buiten alle politiek en taal ge schillen. Noch de graad in het leger, noch de stand of de stiel of beroep in de samenleving hebben bij hen iets te zien, waar alleen het brevet van strijder uit de vuurlijn voldoende is. Men kan zich laten inschrijven in 't voorloopig lokaal bij den oud-strijder Evariste Baete, Hotel Continental, Yper. Ministère des Finances Est nommé Directeur général de l'enregistrement et des domaines M. De Duytschaever H., actuellement directeur général a l'administration centrale de l'enre gistrement et des domaines. Nos sincères félicitations. 5 ten honderd 1932 TREKKING VAN 25 JANUARI Vrijdag morgen heeft de 35' trekking plaats gehad der Belgische Leening 5 ten honderd 1932 (Leening van het Vertrouwen). Reeks 133997 is uitkeerbaar met fr. 500.000. De 33 volgende reeksen zijn uitkeerbaar met 25,000 frank 109732 111949 116573 118692 120769 122001 148723 157635 158917 178526 180409 182531 204270 205505 207620 211680 212217 212728 212812 213830 222366 224863 231200 233070 234478 235048 235473 239092 249439 265583 266051 266207 286824 Elke obligatie, behoorend tot een uitgetrokken reeks, heeft recht op een tiende van het lot, toe gekend aan de reeks, waartoe zij behoort. Gezien de tegenwoordige krisis, de hevige on eerlijke konkurrentie, daarbij het nieuw dekreet van 3-11-34 in zake huishuur die geen verbetering zal brengen in het bouwbedrijf, doet de Christen Middenstandsorganisatie een algemeenen oproep tot de stielgenooten en aanverwante vakken van het bouwbedrijf om in groot getal op te komen haar de ALGEMEENE VERGADERING, die zal gehouden worden te Yper, op Zondag 3 Februari 1935, om 3 J uur,'in den Katholieken Kring De heer WILLEMS, uit Brugge, zal er handelen over de ONEERLIJKE KONKURRENTIE en de mogelijke maatregelen te nemen tot uitroeiing van alle misbruiken. In het belang van uw stand, van U zeiven, is het plicht er tegenwoordig te zijn. Het Bestuur. Op de Algemeene Vergadering der Vrien den van Lourdes van het Iepersch Dekanaal Comiteit, zijn bij trekking aangeduid om de 7269 leden in Lourdes te vertegenwoordigen, de volgende personen 1. Een zieke. 2. Juffer Marie Vafcke, leveraarster, Elverdinge. 3. Roger Chauvet, S" Catharinastraat, leper. 4. Paul Herman - De Snerck, onderwijzer, Moorseele. 5. Georges Calus, leper. 6. Mevrouw Karei Franck, Heiststraat, 202, Zeebrugge. 7. Adolf Baes, Vrijheidsplaats, 6, Izegem. S. Adolf Joye, Ieperstraat, Staden. 9 Maurice Habn, Poperinghestraat, 33, Elverdinge. 10. August Barbier, Dickebuschsteenweg, leper. 11. Mevrouw J. Debeuf - Dooms, Dadize.ele. 12. Juffer Marle Malfait, Voormezeele. 13. Henri Deltour- Ingelbeen, Gheluwe. 14. Rafaëla De Cocker, Pieter Couckestraat, Aalst. 15. Jeanne Hondeghem, Reeselaerestraat, Staden. 16. Mevrouw Santy - Hoet, Houtmarktstraat, leper. 17. Julia Van den Bulcke, Molenhoek, Gheluwe. 18. Dlna Snoeys, Meersel-Meerle. 19. Mevrouw Van Isacker-Van Overbergen, Yper-Hoekje, Brielen. 20. Louis Luyttens, Ploegstraat, 81, Zeebrugge. 21. Marie-Thérèse De Lattre, Kliniek, Geeraardsbergen. 22. Weduwe Six, Tempelstraat, leper. Op Diasdag 12 Februari, te 8 u in de Feestzaal van het St Vincentiuscollege Derde Wintervoordracht over het hoogst actueel onderwerp Hitler en het Nationaal- Socialisme in Duilschland door den heer De loose, Licentiaat in Paedagogische Weten schappen. De avond wordt opgeluisterd met kunstlie deren. Alle vrienden vin het Davidsfonds die belang stellen in de groote gebeurtenissen van dezen tijd worden dien avond verwacht. Wie nog verlangt lid te worden van het Davidsfonds voor het jaar i§35 en de boeien de spotgoedkoope Davidsfondsboeken wenscht te ontvangen wende zich tot den heer Adv. H. Sobry, Secretaris van onze Davidsfonds- Afdeeling. De Paters en Broeders Karmelieten van Yper, bevelen aan uwe gebeden de ziel van (Alfons BAEKE) overleden te Yper, in het 74ste jaar van zijnen ouderdom, en het 41SIe jaar van zijn kloosterleven. De plechtige lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelling in den grafkelder der Karmelieten, zal plaats hebben op MAANDAG 4 FEBRUARI, te 9 uur, in de kerk der Karmelieten, Mondstraat. De plechtige getijden der overledenen zullen gezongen worden, Zondag 3 Februari, na het lof van 5 uur. Wie, bij vergetelheid, geen doodsbericht kreeg, gelieve dit als eene uitnoodiging aan te nemen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de Jaarlijksche ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 3 Februari, om 8 1/2 u., in St Maartenskerk, tot zielela- fenis van Heer Leon VANOVERBERGHE overleden echtgenoot van vrouw Marie Beun. V andenbeerebonmplaats Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 3 Februari, om 9 n., in de kerk der E E. Paters Karmelieten, tot zielelafenis van Heer Achille COVEMACKER van den Bruggesteenweg. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 3 Februari, om 11 Vt u., in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Weduwe Louis DUMORTIER geboren Catharina Dewitte. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd het plechtig JAARGETIJDE bii te wonen dat zal gezongen worden op Woensdag 6 Februari, om 9 y« u., in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Karel-Lodewijk HALLAERT Eer e-Opziener van 't Vlij Onderwijs en ziine zonen Louis en Joseph HALLAERT, beiden gesneuveld op 't Veld van Eere. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezorgen worden op Zondag 10 Februari, om 8y»u.» in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Alois DEPUYDT geboren Octavie Ladouceur. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 Februari, om 9 u., in de kerk der E. E. Paters Karmelieten, tot zielelafenis van Sylvie DECRAMER echtgenoote van Hugo Serryn, onderwijzer. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 Februari, om ro u., in St-Niklaaskerk, tot zielslafenis van Jufvrouw Rosanne DEROO. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELM'S bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 10 Februari, om 11 y, u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Weduwe Victor BEAGUE. De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat —o— Rue au Beurre is alleen open op Zondag 3 Febr. reste seule ouverte le Dimanche 3 Févr. Hotel Ypriana, Maarschalk Frenchiaan, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 13