v Snijkursus >««r Damen Jersey kleederen Pull - Overs en Gilets VRIEN D ENSCHIETING L'ÉCOLE DES CONTRIBUABLES Mildreda Bras Onze Scheepvaart Willemsfonds J AVA Statiestraat, 23, Yper Boterstraat, 58, IE PER.. Hoog Bezoek aan Yper Gevonden Voorwerpen MEN SOLDEERT Komt zien, 't is bijna voor niets ALLERHANDE NIEUWS Handboogmaatschappij u Yper-Hoekje *l' Bond ter Verdediging van het Officieel OnderwijsYper Ville d'Ypres - Salie du Vieil Ypres MAHDI 19 FÉVHIER 1935 Charles Gontier Berthe Angely André Gobert. Burgerstand van Yper Een nieuwe kursus begint op Woensdag 6 Februari. Lord Galway, D. S. O Gouverneur Gene raal van Nieuw Zeeland, zal, op Zondag 3 Februari, een bezoek breneen aan dv mili taire kerkhoven en de oorlogsmonumenten rond Yper. Om 9 u. l5 zal Lord Galway bloemen neer léggen aan het monument der Ypersche Ge sneuvelden en daarna officieel ten Stadhuize ontvangen worden. Binnengevaren Vrijdag 25 Januari 1935, de André(schip per De Bceuf) met 40 ton beurtgoed voor ver- scheidenen. Dinsdag 29, de 2 Frères (schipper Vander- èucht) met 65 ton vetten voor M. Vanhout te Boesinghe. Woensdag 30, de Valentine (schipper Pau wels) met 90 ton maïs voor M. Varideputte te Yper de «Manokko (schipper Vanden Broeck) met 100 ton maïs voor M. Vandeputte te Yper. Weggevaren Zaterdag 26 Januari 1935, de André (schip per De Bceuf) met 10 ton beurtgoed voor ver- scheidenen. Afdeeling Yper Wij vernemen dat bij ministerieel schrijven 22-1-35 de vrije boekerij van 't Willems-Fonds, 3, Seminariestraat, alhier, erkend werd door de Regeering voor 't boekjaar 1934 en volgende. Dit nieuws zal zeer gunstig worden onthaald door de talrijke lezers van deze flinke boekerij. De steun door het ministerie van Openbaar On derwijs verleend zal het bestuur van 't Willems- Fonds toelaten de wetenschappelijke rubrieken van de bibliotheek aanzienlijk uit te breiden. 't Willems-Fonds, Afdeeling leper, houdt voor haar leden, Mejuffrouwen zangeressen en heeren zangers een gezellig onderonsje op Zaterdag 9n Februari 1935, te 7 i uur, in Concordia Wordt lid van 't Willems-Fonds. Donderdag 24 Januari is een schoonen hond, soort jachthond, toegekomen bij M. Delperdange, Elverdinghestraat. De eigenaar mag zich op het slachthuis aanbieden alwaar de hond te zijner beschikking gehouden wordt. Maandag 28, door M. Vanexem Achille, een lederen zakje bevattende een paternoster en een medaille. Berust ten politiebureele. Dinsdag 29, door M. Gadeyne Jean, een velo- lantaarn, die op het politiebureel werd afge geven. Donderdag 31, door Mw Melsen Henriette, Dixmudestraat, nr 5, een paternoster die zij ter beschikking van den eigenaar houdt. Door M. Vercouter Jacques, op de Vanden Peereboomplaats, een koperen meter. Terug te halen Tegelstraat, 59, Yper. In den loop der week werden ook nog ver scheidene handschoenen ten politiebureele ge bracht. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. ALLE SOORT VAN YPER. Waarschuwing. Over eenigen tijd is zekere Carton René, van Vlamertinghe, zich alhier met gansch zijn huisgezin, bestaande uit negen kinderen, in de kazerne komen vestigen, niettegenstaande de bevoegde overheid hem daartoe de noodige machtiging had geweigerd, om reden dat het gemeentebestuur van Vlamer tinghe hem een onderkomen wilde bezorgen. Sedertdien, en zoo het schijnt deed hij het vroe ger ook reeds, vindt deze hier ongewenschte gast niets beters dan zijne kinders dagelijks in stad uit te zenden om van deur tot deur te gaan bede len. Daar verscheidene kinders reeds in ouder dom zijn om te werken en verkiezen thuis te blijven, zou men geneigd zijn te gelooven dat de bedelaarsstiel aan dit talrijk huisgezin een vol doende inkomen bezorgt. Zulks strekt ter eere der inwoners onzer stad en bewijst dat er hier nog veel liefdadige personen wonen. Doch, opdat hunne vrijgevigheid niet langer meer door som mige personen schaamteloos uitgebuit worde, wat ten slotte ten nadeele strekt der ware en be schaamde armen, wakkeren wij alle personen aan de leden van genoemd huisgezin voortaan geen aalmoezen meer te geven en liever de po litie te verwittigen. Deze heeft ten andere last ontvangen er speciaal op te letten en aan de familie Carton het verboden bedrijf, dat zij hier zoo goed weet uit te oefenen, te ontleeren. Er zijn hier te Yper arme en verdienstelijke huis gezinnen genoeg, die waarlijk aller medelijden verdienen, zonder dat de armen van andere ge meenten er nog moeten bijkomen en bijzonder lijk deze die den hen elders geboden steun weigeren. Diefstallen. Vrijdag avond kwam een be woner der Elverdinghestraat terug van een reis en liet zijn auto, gedurende enkele stonden voor de deur zijner woning staan. Toen hij zijn auto wat later naar de garage wilde brengen, besta- tigde hij dat twee valiezen, stalen bevattende van zijn handel, verdwenen waren. Hij diende een klacht in bij de politie, die een onderzoek opende. De vorige week werden eveneens twee pak ken gestolen uit een auto die tijdelijk voor een huis langs den Veurnesteenweg geplaatst werd. De autorijders zullen dus voorzichtig handelen met voortaan de deuren van hun voertuig goed te sluiten, wanneer zij het langs den openbaren weg eenigen tijd alleen moeten laten staan. De prijs van het brood. Sedert Maandag laatst wordt, door beslissing van den plaatselij ken bakkersbond, het brood van 1 kgr. hier in stad verkocht aan 1 fr. 20, 't zij dus een vertnin- dering van 10 centiemen per kgr. Solo-Schlem. -- Maandag laatst werd in de Coo, Elverdinghestraat, een solo-schlem gespeeld door den Heer Bouve Joseph met een vierden van harten aas met de zes en zeven en een zesden van schoppen aas met de twee. Zijn medespelers waren de Heeren Devos Emile, Billiau Jules en Janssens Joseph. Getuigen de Heeren Van Om- meslaeghe Leon en Willems Edouard. Kosteloos. Gij meent dat het niet mogelijk is te reinigen en te kuischen zonder water en terzelfdertijd te boenen. Beproeft hetde drogist geeft staal van Lavécire die wascht en boent. Velorijders, opgepast. De liefhebbers van goedkoope velos zijn weer op toer en meer dan ooit dient er een oog in 't zeil gehouden te worden wanneer men ieVers zijn rijwiel moet plaatsen terwijl men een of andere boodschap doet. Zoo bestatigde Zaterdag avond een Yperling, Degrou Joseph, dat zijn rijwiel, dat hij enkele stonden te voren aan den gevel eener herberg te Vlamertinghe had geplaatst, spoorloos verdwe nen was toen hij terug buiten kwam met het ge dacht ermeê naar huis te rijden. Er bleef hem niets anders over dan den weg te voet af te leg gen en een klacht in te dienen. De genaamde Mourisse Oscar, van Vlamertin ghe, had Zondag avond hier zijn velo voor een herberg der St Jacobstraat gezet, en weinige oogenblikken nadien was de velo reeds gestolen. Denzelfden avond had Pype Omer, van Boe singhe, zijn rijwiel voor het Hotel du Nord, in de Statiestraat, geplaatst en den tijd dat hij binnen was om een weinig water te vragen om in zijn lantaarn te doen, was een ander reeds met de velo de plaat gepoetst. Dit laatste rijwiel echter werd den Maandag morgen langs de Noordlaan ongeschonden teruggevonden alwaar de dief het over de afsluiting van een hoving geworpen had. De eigenaar van de velo werd door de zorgen der Rijkswacht terug in 't bezit van zijn goed gesteld. Landlooper. - De genaamde Vanhoutte Arthur, 27 jaar oud, geboren te Becelaere en er wonende, werd Donderdag door de Rijkswacht van Zonne- beke aangehouden, daar hij zich zonder bestaans middelen bevond, en gister morgen door de poli tierechtbank van Yper veroordeeld om voor een termijn van twee jaar ter beschikking van het staatsbestuur geplaatst te worden. Deze kerel is een oude kostganger van het gesticht van Merx- plas, waar hij reeds drie maal opgesloten werd. Maandag 11 Februari 1935 OP DE LIGGENDE PERS in de verwarmde zaal der herberg Au Saumon gehouden door M. Cyriel Vander- meersch, voor de leden der Ypersche maat schappijen. De inleg is bepaald op 5 5o fr., te verschie ten in vogels van 2 5o fr. met aftrek van o.5©' per schutter voor de kosten. Inschrijving om 5 1/4 uur, begin om* 5 1/2 uur zeer stipt, einde rond 7 1/2 uur. Op Zondag 10 Februari, te 3 uur namid dag, wordt door den Bond ter Verdediging; van het Officieel Onderwijs, in den Stads schouwburg, een GROOT KINDERFEEST ingericht. De toegang tot de zaal is volkomen vrij en- kosteloos. Wij zijn er van overtuigd dat dit feest een waar succes te gemoet gaat, daar verscheidene stadgenooten, die bij vorige gelegenheden grooten bijval genoten, hun gewaardeerde medewerking hebben verleend. Vrienden van het Officieel Onderwijs, houdt den namiddag van Zondag ie Februari vrij en komt naar den schouwburg Het Bestuur. Bureau 7 h. 3o Rideau 8 h. Représentation Officïelle du Théatre Royal du Paru DANS Comédie en 3 actes de MM. Louis Verneuil et Georges Berr AVEC A. Bernier M. Gillain R. Rycot M. Verban M. Banken J. Gohir - L. Harze A. Greyse ET PRIX DES PLACES Fauteuils 10 fr. Balcon 8 fr. Brasserie 6 frv- On peut se procurer des cartes a la Pape- terie Dumortier, 34, rue au Beurre chez M,1Ie Delva, 10, rue de Stuers, et chez M. Heursel, 41. rue au Beurre. a Ypres. van den 26 Januari tot den 1 Februari 1935. GeboortenOpdebeeck Patrick, Meenenstraat, 15. Kerckhof Marie-Jeanne, Recollettenpoort, 5. De Vos Xavier, Groote Markt, 39. Denecker Zoë, Capucie- nenstraat, 140. Huwelijk Callens Omer, handelaar en Nuytten Anna, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Vanpeteghem Nathalie, 73 j., z. b., echtg. Conreyeur Auguste, Kalfvaart, 6. Mestdagh Hélène, 74 j., z. b., echtg. Opsomer Camille, Zonnebekesteen- weg, 202. Vansteenkiste Elodie, 61 j., z. b., weduwe Demeyere Constant, weduwe Lefevre Jules, Poperin- ghesteenweg, 8. Barbier Auguste, 56 j., wasscher, echtg. Noyelle Marguerite, Dickebuschsteenweg, 136. Baeke Alphonsus, 72 j., kloosterling, ongehuwd, Mond- - straat, 5. Huwelijksbeloften Romain Bekaert, landbouwer, en Elza Neels, z. b., beiden te Yper. Camiel Capoen, brouwersknecht, te Dickebusch en Maria Vallaey, huis houdster, te Yper. Henricus Dehollander, metser diender, en Hortense Merveillie, dienstmeid, beiden te Yper. gegeven door Beroepsleerares (Staatsdiploma) Vraagt aanstonds inlichtingen. - Patronen op maat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 16