FOOTBALL BLEEKE BET 15e Jaar, N° 44 - 2 Februari 1935 15e Année, N° 44 - 2 Février C. S. Y. - IIIc - Wevelghem Sp. C.S. Y. - Schol - St. Moescroen CINEMA FLORA De Twaalfde Handelsfoor Voor de Werkelooze Jeugd - Weekblad - voor bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres Fédération des Sinistrés de l'Arrondissement d'Ypres Federatie der Getei ster den van het Arrondissement Yper Zondag 3 Februari 1935 Bal de rUoion des Anciens Elèves de l'Ecole Moyenne Bal vaa den Oudleerlingenbond der Middelbare School Carnavalstoe t Groote Markt, Yper. Sedert gister Vrijdag en op volgende dagen, de zoo verwachte gebeurtenis Vlaamsch gesproken en gezongen komedie met Fientje de la Mar, Joh. Heesters, J. Koopman, enz. Deze meesterfilm heeft geen vergelij king met gelijk welke andere Vlaamsche filmen reeds vertoond. Deze film is gemaakt met het uitslui tend doel om in den smaak te vallen van alle Vlamingen, BLEEKE BET is een volkstuk, een stuk van humor en van tra giek, van menschen uit het volk, van Bet die een groentenwinkel houdt, van Tinus die voorzitter is van de buurtvereeniging, van Ko die vaart, van Sally die Ysco is, van Jans, van Ka die met een student loopt, van Lucas, tante Trui enz., een film die u beurtelings ontroert en tranen doet lachen. BLEEKE BET is meer dan een succes; 't is een triomf. HET YPERSCHE én V der Geteisterden. dar Tpersche Club*, ens. LA REGION D'YPRES X MN Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Ortatta do ('Association des Sinistré% des Clubs Yprois, etc. x>_ Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranar32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés La prochaine réunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 10 Février 1935, a 14.30 heures, en 1' Hotel Continental Place de la Gare, k YPRES ORDRE DU JOUR 1) L'Audience ministérieüe. 2) La retenue cl'office d'intéréls payés. 3) Le canal Ypres Cominis. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont in- stamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. De aanstaande maandelijksche .verga dering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 10 Februari 1935, om 14 3o u., in het Hótel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Het ministerieel verhoor. 2) De van ambtshalve afhiuding van vroeger betaalde interesten. 3) De vaart Yper Komen. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. Om 10 uur voormiddag Om 2 uur namiddag Aujourd'hui 2 Février, a 21 heures, Salie Lapiere. The Pro Arte Orchestra du Kursaal d'Ostende, qui accorde son concours a ce bal est composé de 1™ prix de nos conservatoires de musique. The Pro Arte Orchestraest de nouveau engagé cette année pour jouer le bal du «Rat Mortau Kursaal d'Ostende. Heden 2 Februari, te 21 uur, in de Zaal Lapiere. The Pro Arte Orchestra» van den Kursaal van Oostende, welk zijn medewerking verleent aan dit bal, is samengesteld uit le prijzen van onze muziekconservatoriums. The Pro Arte Orchestrais nogmaals dit jaar aangesteld om het bal van de Rat Mort te spelen De belangrijke dag voor Yper, zijnde Zondag 3n Maart, is niet meer ver afgelegen. Nog enkele weken en dan zal men, naar het schijnt, ons iets puiks te bewonderen geven. Men verzekert ons dat talrijke nieuwe groepen dit jaar den stoet zullen opluisteren. Antwerpen zendt ons een groep. Wat zal het zijn Gent, gespecialiseerd in dergelijke kunst, komt af met drie schoone groepen. Leuven, in nieuwe kleedij komt ook naar Yper. Die groep zal ongetwijfeld veel bijval oogsten. Dendermonde brengt ons een nieuwigheid «Mickey-Mouse», die naar het schijnt zeer kluch tig is. Een maatschappij van Halluin, voor de eerste maal te Yper, zal den besten indruk maken. Meessen, Hollebeke, Boesinghe luisteren ook ons feest op. Het zijn beste geburen en blijven nooit ten achter. En de maatschappijen van Yper zelf Welnu, ze doen haar best en zijn veelbelovend. De Schotten houden stand, 't is reeds wel, 't is reeds veel. En de vliegers, dat is een ander paar mou wen. Niemand mag iets weten. Maar, op een eeuwig zwijgens, de Lustige Vrienden, in nieuwe kostuum, zullen alles overtreffen... dat zegt men... maar wij wachten. Een beetje geduld en men zal dan zijn oordeel kunnen neerpennen. Alwie houdt van deftige leute en plezier, kan niet anders dan de werking van het Comiteit toejuichen en ondersteunen. Men zal den Beiaard spelen en Goliath zal zeker ook wel eens zijne stadgenooten komen groeten Wij gaan op inlichtingen, tot de naaste week. Arlequin. Het inrichten der nakende Tentoonstelling is met genoegen door de inwoners onzer stad en van het Arrondissement verbomen geworden en reeds zijn menige deelnemingen geboekt. Het is eene noodwendigheid geworden telken jare rond de Paaschfeesten duizenden bezoekers binnen de muren der stad te zien, die de merk waardigheden der Foor komen bewonderen, de prachtige muziekuitvoeringen komen toejuichen en alzoo het Paaschverlof aangenaam en nuttig doorbrengen. Dit jaar zal de Tentoonstelling gekenmerkt worden dcor het bezoek van den Heer Gouver neur van West-Vlaanderen, wat niet weinig zal bijdragen om den bijval der Foor te verzekeren. Het is met eeq waar genoegen dat de bevolking zal vernemen uat de hoogste Staatsburger onzer Provincie zich zal gewaardigen onze Handelsfoor met een bezoek te vereeren. Het is een spoorslag voor al onze Nijveraars en Handelaars om iets degelijks tot stand te brengen en door hunne prachtige uitstallingen te bewijzen hoe zeer j-tl zich door deze Hooge belangstelling gevleid gevoelen. Gedurende den duur der Foor zullen nog an dere plechtigheden plaats hebben, welke het ge tal bezoekers merkelijk zullen doen aangroeien. De Twaalfde Handelsfoor zal dus, even als de voorgaande Tentoonstellingen, een waar succes beleven ten bate der talrijke exposanten die er aan deel nemen en ook ten bate van de nering doeners der stad. Het wachtwoord Koopt Yperschzal waar heid worden, want wie onzer medeburgers zou, na een zoo machtige uiting van Handelsgeest onzer tentoonstellers, zich nog op den vreemde willen bevoorraden Maakt U dus gereed, Handelaars, Nijveraars en bekwame stielmannen, het succes is aan U zoo gij maar wilt. Julien Tahon. Verleden week stelden we de vraag Waar heen met de jeugd Die vraag, gelijk we zeg den, houdt de openbare meening gaande en de Regeering heeft de taak op zich genomen ze op te lossen. Uit al hetgeen de menigvuldige commissies tot hiertoe bestudeerd en gevonden hebben, komen er twee gedachten of besluiten op den voorgrond le Terug naar school2e terug naar 't land. Hierin is Italië ons reeds ver voor. Engeland heeft ook het plan opgevat om de verhuizing van nijverheidswerkeloozen naar ontvolkte landbouwstreken te bevorderen. 18.000 ge zinnen bij groepen van 150 tot 200 zullen op kleine domeinen van 2 Ha. elk geplaatst worden met een leermeester bij ieder groep. Gedurende het eerste jaar zouden de belanghebbenden den werkloozensteun voorttrekken om hen toe te laten hun woningen te bouwen de regeering zou den grond, materiaal en noodig alaam bezor gen dit plan zou 14 miljoen pond vragen. Zoo grootscheeps kunnen we het niet aanleggen. Toch moeten we een der twee bovengenoemde wegen op. In 1934 verteerde België 1 miljard aan werk loozensteun. Zoo de krisis voortduurt zal het voor ons onmogelijk blijken nog voort dezelfde sommen uit te keeren. De gemeenschap heeft als plicht aan de on-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1