Prijskamp in 't Bieden Apéritif Concert Société Royale de St-Sébastien Amitiés Frangaises Muziekkring Ypriana Cercle Musical Ypriana Begrafenis van Mr Van Issacker a l'Hótel Cosmopolite 3 STAD YPER ZONDAG 10 FEBRUARI 1935 om 2 1/2 uur stipt namiddag ter herberg Het Groot Hoekje bewoond door de We Maurice Dumortier, Veurnesteenwegr, (Tramstilstand) JAARLIJKSCHE GROOTE 850 Fr. PRIJZEN 850 Fr. Vereenigde Hofbouwliefhebbers Notaris te Hooglede Tous les Dimanches de 11 1/2 ét 13 1/2 h. sera donné Rue de Ia Station, 62, Ypres. Cette plus ancienne confrérie d'archers de Belgique, fut fondée en 1302 par les 1200 archers Yprois, a leur retour triomphal de la bataille des Eperons d'Or. Pendant les premiers siècles de son existence, elle fut une société plus ou moins guerrière, faisant d'ailleurs partie des mi- lices communales. De nos jours, les confrères sont, le plus souvent, d'humeur plus pacifique. Après les paisibles joutes a la perche et au but, leur combat le plus ardent de l'année se livre a la fourchette, au cours du banquet traditionnel de la Fête Patro- nale. Le Dimanche 27 Janvier, de bonne heure, le drapeau étoilé jaune et bleu, aux armoiries de Saint Sébastien, flotte fièrement, malgré les ra fales de neige, a la facade de l'Hótel Continental, lieu de ralliement. Vers 13.30 h., les confrères s'assirent, en nombre respectable malgré la crise, autour de tables fleüries avec goüt. L'air vif de cette journée d'hiver avait, sans doute, fortement aiguisé les appétits les convives firent largement honneur aux mets exquis et les arrosèrent de vins des meilleurs crus. Le confrère E. Baete mérite les plus vives félicitations pour ce splendide menu. Au dessert, le Président, en termes choisis, porte un toast a leurs Majestés le Roi et la Reine, a toute la familie Royale, et en particu lier au Président d'Honneur, Son Altesse Royale le Prince Charles, comte de Flandre, auquel il propose d'envoyer le télégramme suivantLes membres de la Société Royale Saint Sébastien a Ypres, célébrant leur Fête Patronale, acclament leur Président d'Honneur, et expriment respec- tueusement leur profond attachement a toute la familie Royale.Cette vibrante allocution fut soulignée d'une vigoureuse Brabangonne et des acclamations chaleureuses de tous les membres. Au Vice-Président M. A. Butaye, qu'une légère indisposition a retenu chez lui, est envoyé égale- ment un télégramme de sympathie, exprimant les vceux unanimes de tous les confrères pour son prompt rétablissement. Le Président, après avoir levé son verre a la santé de tous et a la prospérité de la société, féli- cite ensuite le confrère M. R. Clinckemaille, ab sent, décoré cette année de la Croix Civique de le Classe. Le confrère Pieters et le secrétaire, a tour de röle, burent a la santé du sympathique Président, qui depuis de nombreux lustres est l'ame de notre belle société et le gardien vigilant de ses glorieuses traditions. Leur toast fut accueilli par des applaudissements a tout rompre, et par un chceur de circonstance en l'honneur du Pré sident. M. Pieters et le secrétaire se lancèrent encore une petite fleur, et le diner s'acheva dans la plus grande cordialité. La bonne chère et les vins généreux avaient épanoui tous les visages la plus franche gaïté a règné tout le temps, soute nue, il est vrai, par un orchestre au répertoire entraïnant et choisi. Nous garderons le meilleur souvenir de ce banquet magnifique, au cours duquel ne furent échangés que des propos aimables et réellement confraternels. man tegen man gewaarborgd, in geld en zonder aftrek 50 fr. voor de verstkomende groep eener zelfde gemeente, minstens 10 man. Inleg 5 Fr. per Speler 16 PRIJZEN 200 fr. 150 fr. - 109 fr. 80 fr. 60 fr. 40 fr. - 25 fr. - 25 fr. - 20 fr. 20 fr. 20 fr.- 20 tr.'lO fr. 10 fr. 10 fr. 10 fr. Inschrijving van heden in gezegd lokaal GROOT HOEKJE tot den dag van den prijskamp, zoolang de eerste ronde niet voor bij is. De afgeslagen der eerste ronde mogen zich een tweede maal inschrijven. Iedere partij speelt ten i5 punten met elk 10 bladen. Kapot telt niet. Verders ge wone voorwaarden. Afdeeling Symphonie. Op Dinsdag 12 Februari 1935 GROOT KUNSTCONCERT door de Symphonie Ypriana onder de leiding van M. G. Van Egroo, leeraar aan de Muziek school te Yper. Met de welwillende medewerking van Mijnheer Tilkin Servais, Baryton aan den Ko ninklijken Muntschouwburg te Brussel, aan de Koninklijke Opera Covent Garden en aan de Opera van Monte Carlo. Madame Rambert, lc Soprano aan den Konink lijken Muntschouwburg te Brussel. Madame Alice Vandenbroeck, pianiste, lee- rares aan de stedelijke Muziekschool te Yper. Mijnheer Franz Wigy, violoniste - laureaat, prijs van virtuositeit van het Koninklijk Con servatorium te Brusselsolist aan den Kursaal te Oostende en der Concerten van het Nationaal Conservatorium te Parijs. Section Symphonie. Le Mardi 12 Février 1935 GRAND CONCERT ARTISTIQUE organisé par la Symphonie Yprianasous la direction de M. G. Van Egroo, professeur a l'Ecole de Musique d'Ypres. Avec le bienveillant concours de Monsieur Tilkin Servais, Baryton, du Théatre Royal de la Monnaie a Bruxelles, de New-York, Londres, Milan, Monte-Carlo. Madame Rambert, lre Soprano du Théatre Royal de la Monnaie a Bruxelles. Madame Alice Vandenbroeck, pianiste, profes seur a l'école de Musique d'Ypres. Monsieur Franz Wigy, violoniste Lauréat- prix de virtuosité du Conservatoire de Bruxelles, soliste aux concerts du Kursaal d'Ostende, et des concerts du Conservatoire National de Paris. MAATSCHAPPIJ Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper. Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt. Verslag der Algemeene Vergadering van 6 Januari 1935. De algemeene vergadering wordt te 15 uur, onder het voorzitterschap van den heer Van- beselaere, Voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag der vergadering van 23 December 1934. Dit verslag wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Mijnheer Vanbeselaere wenscht een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar aan al de leden der maatschappij. Vervolgens geeft hij een algemeen overzicht der werking onzer Maatschappij binst het jaar 1934, en wakkert dan ook de leden aan hunne medewerking voort te zetten tot het wel zijn van het algemeen. Mijnheer Beyens, schatbewaarder, gaat over tot het uitbetalen der behaalde punten binst het verloopen jaar. De Heer voorzitter geeft een beknopte voor dracht nopens het kweeken en het behouden der palmen, het gereed maken van den grond en de manier van planten en voortzetten. Hij duidt ons de bijzonderste soorten aan die den besten weer stand bieden in onze streek, alsook de noodige voorzorgen die dienen genomen te worden teh einde een goeden uitslag te bekomen. Deze voor dracht wordt door de leden met groote aandacht gevolgd. Worden als Juryleden aangeduid H H. De Keerschmaker, Hoyes en Sinaeve Julesheer Lamps, secretaris. Mijnheer Buseyne behaalt 2 p. De tombola, geschonken door den heer Voor zitter, wordt vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. Mijnheer Vanbeselaere, voorzitter, bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en de alge meene vergadering wordt te 17 uur gesloten. Op Zondag 3 Februari 1935 ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1°) Verslag der algemeene vergadering van 6 Januari 1935. 2°) Mededeelingen. 3°) Aanvaarden van nieuwe leden. 4°) Voordracht. 5°) Beoordeeling der aanbrengsten. 6°) Prijsloterij. De Schrijver, De Voorzitter, Versavel André. Vanbeselaere Victor. Donderdag 24 Januari 11., te 11 u., had, in de parochiale kerk van Hooglede, de begrafenis plaats van den Heer Maurice Van Issacker, al daar overleden in den ouderdom van 59 jaar. Notaris sedert meer dan 13 jaar in zijn geboor tedorp, was de duurbare overledene er door al zijne medeburgers geacht en bemind. Ook woon de een uiterst talrijke menigte den plechtigen lijkdienst bij, en tal van zijne ambtgenooten van het arrondissement en van het omliggënde had den er eveneens aangehouden er op aanwezig te zijn. Vooraleer het lijk ter kerk gedragen werd sprak Meester W. De Vos, schrijver van de Tuchtkamer der Notarissen van het Arrondisse ment Yper, in vervanging van den Heer Voor-- zitter, Meester V. Pieters, kozijn van den afge storvene, en namens zijne ambtgenooten, vol gende lijkrede in het sterfhuis uit Eerweerde H.H., Mevrouwen, Mijnheeren, In naam van de Tuchtkamer en al de Nota rissen van ons Arrondissement, valt mij de pijn lijke taak te beurt een laatsten Vaarwel toe te sturen aan een onzer beste ambtgenooten, Mees ter Maurice Van Issacker. Te Hooghlede geboren uit een aloude familie, alom gekend voor hare trouwe deugdzaamheid, hare Godsdienstigheid en hare behulpzaamheid, kwam de jonge candidaat, bij de voltrekking zijner studiejaren te Leuven, en door zijne diepe genegenheid voor en gehechtheid aan zijn ge boortedorp aangetrokken, zich aldaar terug vestigen om er, als proefbeambte, ingeschreven te worden ter studie van wijlen heer Notaris Hector Titeca. Betere school voor een jongen candidaat- notaris kon niet gevonden worden en het was daar, onder het wijs en bekwaam beleid van Meester Titeca, dat in zijn jeugdig harte de echte notarieele princiepen, te weten deze van eerlijk heid, rechtschapenheid en behulpzaamheid, in geprent en ingeworteld werden. Notaris benoemd te Hooghlede bij Konink lijk Besluit van 22 November 1921, in vervanging van zijn geachten schoonvader, wist Maurice Van Issacker algauw de genegenheid zijner ingè- zetenen te winnen minzaam, goedhertig, vol eer lijkheid en ervaren in zijn ambt, genoot hij .het volle vertrouwen zijner dorpgenooten. Zijne ambtgenooten ook eerden en waardeer den hem en, 't zij als schatbewaarder, 't zij als raadsheer bij onze Tuchtkamer, stond hij hen steeds ter zijde met zijne goede raadgevingen ook was het met een ware droefheid dat zij zijn vroegtijdig afsterven vernamen. Waarde Ambtgenoot, Wij zullen van u een goed aandenken blij ven behouden, want gij ook waart met hert en ziel aan uw notarieel ambt verkleefd. Aan uwe kinderen, die gij zoo lief hadt-, aan uwe familieleden, die uw te vroegtijdig heengaan beweenen, bieden wij onze rechtzinnige en sym pathieke deelneming. En nu, beste Ambtgenoot, dat de afscheids- stond gekomen is, koesteren wij de hoop dat'wij ons zullen wederzien in een beter leven voor beschikt aan dezen die getrouw hun plichten hebben gekweten. Vaarwel, en tot wederziens in den hemel. Het Ypersche biedt aan Mevrouw Van Issacker en familie de verzekering zijner oprechte rouw betuiging aan. Nous rappelons aux membres les soirées suivantes Mercredi 6 Février Conférence par Monsieur HERISSON UN MOIS AVEC LES CONTREBANDIERS. BASQUES. Mercredi 20 FévrierFilm documentaire LA CROISIÈRE JAUNE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 3