Prijskamp in 't Bieden TRABOLSPEL Willemsfonds De OfltrmmiDg der Voetvilkskazerne 8 Verterend Bezoek aan Yper Yper - Slachthuis ALLERHANDE NIEUWS Het Bal van den Oudleerlingenbond der Rijksmiddelbare School SPOORWEGEN Weekabomementta voor en 7 Reizen voor Frankrijk STAD YPER ZONDAG 10 FEBRUARI 1935 om 2 1/2 uur stipt namiddag ter herberg Het Groot Hoekje man tegen man 850 Fr. PRIJZEN 850 Fr. Inleg 5 Fr. per Speler 16 PRIJZEN Zooals wij het verleden week aankondigden, ontving onze stad verleden Zaterdag het bezoek van Lord Galway, D. S. O., Gouverneur-Generaal van Nieuw Zeeland. Deze hooge bezoeker was vergezeld van zijn zoon en nam zijn intrek in het Hotel Skindies. 's Avonds, om 8 u., woonde hij, samen met Lui- tenant-Colonel Higginson van de Imperial War Graves Commission van Arras, en met Major Slessor, voorzitter van het Talbot House van Poperinghe, de indrukwekkende plechtigheid bij van het blazen van de Last Postonder het Britsch gedenkteeken der Meenenpoort en drukte er, in dankbare woorden, zijne algeheele vol doening uit voor die schoone en piëteitsvolle hulde hier eiken avond gebracht aan de nage dachtenis der roemrijke Britsche helden die tij dens de verdediging van Yper sneuvelden. Na de plechtigheid, die door een aantal leden der Handelskamer werd bijgewoond, stelde de Heer burgemeester de aanwezige overheden aan Lord Galway voor, namelijk de Heeren Clinckemaille, arrondissementscommissaris Vandenbraambus- sche, politiecommissaris en voorzitter van het Last Post ComiteitLeclercq, telegraafontvan- ger, Vandevoorde Fl., Vermeulen H., Donck Arm,, en Vergracht M„ bevelhebber der brandweer, al len bestuursleden van genoemd Comiteit, en Ver sailles, gemeentesecretaris. De Heer advokaat Butaye, insgelijks lid van het Last Post Comiteit, had zich, wegens ongesteldheid, laten veront schuldigen. Den Zondag morgen, om 9 u. 15, legde Lord Galway een kroon van roode kollebloemen neer aan den voet van het Ypersch gedenkteeken als hulde aan onze stadgenooten die op het Veld van Eer vielen. Vervolgens werd hij, met zijn gevolg, officieel ten stadhuize ontvangen, waar de Heer burgemeester, omringd van de Heeren Clincke maille, arrondissementscommissarisLemahieu, schepen, en Versailles, gemeentesecretaris, den hoogen gast hartelijk welkom wenschte en hem om zijn hoogst vereerend bezoek bedankte. Na een kort wederwoord, teekende Lord Galway het Gulden boek, nam afscheid van de stadsover- heden en vertrok daarna, in auto, in de richting der Meenenpoort om de oorlogsgedenkteekens en de talrijke krijgskerkhoven van het omlig gende te bezoeken. Den 31 Januari 11. heeft de Heer Burgemeester van Yper volgend besluit uitgevaardigd en op het stadhuis alsmede op de Voetvolkskazerne doen aanplakken De Burgemeester, Aangezien het gebouw der ledigstaande Voet volkskazerne, gelegen in deze stad, Mondstraat, bouwvallig is en ongezond en sedert ruimen tijd een bestendig en dringend gevaar oplevert voor de veiligheid en de algemeene gezondheid Aangezien de Staat besloten heeft voormeld gebouw te doen afbreken Aangezien ondertusschen de noodige maat regelen dienen getroffen om alle gevaar te voor komen Gezien art. 50 van de wet van 14-12-1780,... ënz Gezien overigens art. 90 der Gemeentewet dat de Burgemeester gelast met de uitvoering der politiewetten Besluit Artikel 1. De toegang tot en het verblijf in de Voetvolkskazerne gelegen te Yper, Mond- straat, is van heden af verboden. Artikel 2. De personen of huisgezinnen die er in wonen, zijn verplicht het gebouw onmiddel lijk te verlaten. Artikel 3. De Heer Politiecommissaris is gelast onderhavig besluit te beteekenen en de uitvoering ervan te verzekeren. Gedaan ten stadhuize van Yper, den 31 Ja nuari 1935. De Burgemeester, (get.) J. Vanderghote.» Dit is een zeer gelukkig besluit waarvan de noodzakelijkheid zich reeds sedert lang opdrong, en dit in 't voordeel zelf der enkele huisgezinnen die er in dit dakloos, vochtig en ongezond ge bouw tijdelijk hun intrek genomen hadden. Laat ons hopen dat die wijze maatregel naar de letter zal toegepast worden en, ons dunkens, ware het eveneens goed er zoo spoedig mogelijk vensters, deuren en alle andere voorwerpen die nog van eenig nut kunnen zijn, weg te nemen ten einde te voorkomen dat zij, zooals dit reeds meermalen gebeurde in ledigstaande gebouwen, door vreemde handen weggehaald worden. Gedurende de maand Januari 1935, werden in het stedelijk slachthuis volgende dieren geslacht 4 stieren, 27 ossen, 46 veerzen, 24 koeien, 3l nuchter kalvers, 44 vette kalvers, 49 schapen, 253 veikens en XI paarden en snuildieren samen 489 dieren. YPER. Auto gestolen. Zaterdag morgen, rond 7 u. 30, had de genaamde Hampe Alida, marktkraamster, van Passchendaele, zooals ge woonte haar auto nabij St Maartenskerk nevens tal van andere voertuigen, aan marktkramers toebehoorende, geplaatst. Om 9 u. 30 kwam zij daar weer ter plaats om een of ander voorwerp uit het voertuig te nemen, doch bestatigde, niet zonder eenige ontzetting, dat het reeds verdwe nen was. De auto, merk Citroen, van 1928, in 't grijs geschilderd en nog in geheel goeden staat, met taksplaat nr 272.934, voorzien van nieuwe banden en een volledig reservewiel, was nergens meer te vinden. Dadelijk ging de bestolen eige naarster haar wedervaren kenbaar maken aan de politie, die het noodige deed om het rijtuig zoo mogelijk terug te vinden. Denzelfden namid dag echter werd de rijkswacht van Moorslede verwittigd dat de gestolen auto te Boussu bij Bergen teruggevonden werd en dat men er in gelukt was twee kerels aan te houden, de ge- naamden Polydore Garnier en Gaston Doom, waarschijnlijk de autodieven, die zinnens waren het voertuig voor het blauwen te doen dienen. Beide mannen werden opgesloten en de eigenaar ster werd terug in 't bezit van haar auto gesteld. Ongetwijfeld zal zij voortaan niet meer nalaten haar auto telkens te sluiten, zooals wij het ten andere hier verleden week nog aan alle auto voerders aanraadden. Een vermaning voor de wielrijders. Woens dag morgen had de Rechtbank van Enkele poli tie zich uit te spreken over een aantal gevallen, omtrent een vijftigtal, van overtreding der nieuwe wet op het verkeer, meest allen wiel rijders die verzuimd hadden hun velo van het reglementair rood achterlicht te voorzien. Allen werden veroordeeld. Het achtbaar orgaan van het Openbaar Ministerie, de Heer politiecommis saris Vandenbraambussche, miek van de gelegen heid gebruik om eens op de nieuwe modaliteiten van het Koninklijk Besluit van 10 Januari 1935 te wijzen, volgens dewelke voortaan, vanaf ln dezer, aan alle overtreders een verwittiging zal gezonden worden om de minimumboete, 't zij 30 frank zonder verhooging, in een bepaalden tijd in handen van den Ontvanger der Registratie te storten. Zoo aan die vermaning voldaan wordt, hetgeen allen interest hebben te doen, zullen zij die in overtreding genomen worden dan voor de Rechtbank niet meer moeten verschijnen. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. Verleden Zaterdag avond, had in de mooi versierde Lapiere's Zaal, het tweede bal plaats, ingericht door den Oudleerlingenbond der Rijks middelbare school. Een talrijk en uitgelezen publiek had de uit- noodiging van het inrichtend comiteit beant woord en indien het eerste bal verleden jaar reeds een schoon succes kende, mag de bijval dit jaar nog beter geslaagd heeten. Het befaamde orkest Pro Arte van het bal van de Rat Mortvan Oostende hield, door zijn heerlijke muziek en meeslepende rythme, de op gewektheid hoog bij al de aanwezigen, waaron der gansch den avond een vrije en ongedwongen vroolijkheid heerschte. Brengen wij hulde aan de toewijding van de heeren van het inrichtend comiteit, die niets onverlet lieten om het op touw zetten van dit prachtig geslaagde feest tot in de puntjes te ver zorgen, inzonderheid aan den heer Oorts, de ijverige bestuurder onzer Middelbare school, aan de heeren Dumon, Gaimant, Toussaert en Van- nieuwenhove. Danken wij insgelijks de lieftallige dames en juffrouwen, die zich bereidwillig ten dienste van het Comiteit hebben gesteld en door den ver koop van serpentine's en suikergoed de opbrengst van het feest merkelijk hebben helpen ver- grooten. Dank aan allen die het feest hebben bijge woond of die belet zijnde, hun steun aan het Comiteit lieten geworden. De schoone opbrengst van het feest zal toe laten veel goeds te doen ten voordeele der stu- deerende jeugd. Een Oudleerling. Volgende nieuwe prijzen op den Franschen reisweg werden in voege gebrachtFranscha Fr. Meenen grens tot Roncq5.65 Roubaix 10.40 Tourcoing 8.95 Tourcoing les Francs 7.55 Le Touquet grens tot Armentières 5.20 bewoond door de W Maurice DuMORTiERt„ Veurnesteenwev, (Tramstilstand) JAARLIJKSCHE GRIOTE gewaarborgd in geld en zonder aftrek 50 fr. voor de verstkomende groep eener* zelfde gemeente, minstens 10 man. 200 fr. 150 fr. - 100 fr. 80 fr. - 60 fr„ 40 fr. 25 fr - 25 fr. - 20 fr. 20 fr 20fr. 20fr. l0fr. 10 fr. - lOfr.-lOfr. Inschrijving van heden in gezegd lokaal GROOT HOEKJE tot den dag van den: prijskamp, zoolang de eerste ronde niet voor bij is. De afgeslagen der eerste ronde mogen zich een tweede maal inschriiven. Altijd rapper. Dit is hetgeen men zoekt en 't is daarom dat men de Lavécire gebruikt die rapper en beter wascht en boent. Vraagt kosteloos staal - aan den drogist en beproeft het. Bolderskampioenschap 1934 - 35 De match van deze week Statie-Bascule ge- - speeld in 't lokaal van de Statiemannen viel uit in 't voordeel van de Statie. Beide ploegen traden ongewijzigd op onder de spelleiding van de hh. Vierstraete en Salomé Rod. Scheidsrechters wa ren hh. Ververken en Devos Rich. Statie zette op en kreeg om te beginnen 3 punten gelaten door de Bascule. Deze halen 2 tegen en Statie teekent 4 aan. Bascule haalt 2 en er worden 2 bollen ge- laten door Statie zoodat we een gelijke stand 7 om zien. Statie brengt het op 9 en krijgt 1 van Bascule. Deze zullen he.t brengen tot 9 en dan 13 met 4 bollen gelaten door Statie. We hebben 13 Bascule en 10 Statie. Deze laatsten spelen op- volgenlijk 14-15-18, daar Bascule 1 plus 3 liet. Bascule maakt nu 15. Statie volgt op 22 en krijgt nogmaals 1 van Basculedat maakt 23. Bascule brengt het niet verder dan 18 en Statie^speelt de partij uit op 25 punten. De partij was zeer wisselvallig. D'een heeft op d'ander geen grooten vooruitsprong kunnen ne men tot op 't laatste van de partij, Statie afge- teekend vooruitdrong en het punt voor de rang schikking binnenhaalde. Bascule had meer de gelegenheid kunnen te baat nemen om punten aan te teekenen en had de partij kunnen winnen, 't Is anders afgeloopen. Proficiat Statiemannen. Uw overwinning laat u steeds aan 't hoofd van de rangschikking met uw tegenstrever 't Postje. Dat zien de sportliefhebbers gaarne. Postje en Statie zullen nu moeten strijden om de eereplaats. Nog een paar harde matchen te spelen. Postje naar Bascule en Cercle naar Statie, zonder te spreken van hun respectieve match tegen de Coo. Er zal nog schoone strijd te zien vallen. Toekomende week gaat Coo naar 't Postje om het de mannen van Noyez lastig te maken. Een punt dat telt voor 't Postje. Rangschikking na 6 matchen Statie en Postje 5 punten. Bascule en Cercle 2 punten. Coo 1 punt. KRABBER. Boldersnieuws. - De koningbolling in de Statie bracht ons een nieuwen koning M. Samoye Henri, met als prins M. Derluyn Joseph. Merken we op dat het reeds drie naeenvol- gende jaren is dat M. Derluyn den prinsentitel verovert. Dat telt he Jef'n Hartelijk proficiat aan beide goede bolders. Af deeling Yper Zaterdag 9 Februari, te 7 uur, gezellig onder onsje in Concordia Sensationneele nummers staan op 't programma. De leden worden vriendelijk verzocht familie leden en kennissen uit te noodigen naar 't feestje. Zondag, Maandag en WoensdagRepetitie als naar gewoonte. Het groot muzikaal feest, dat een ware ver rassing zal zijn, gaat door op 10 Maart. Wij hopen dat de Iepersche bevolking de onge hoorde inspanning van onze leden, om iets: - grootsch en puiksch voor te stellen, naar waarde;- zal schatten

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14