FL Vandevoo Cercle Musical Ypriana Muziekkring 4' Ypriana Le Bal SNOECK's Almanakken - 3 Bond ter "Verdediging van het Officieel Onderwijs Stad Yper - Muziekschool de l'Union des Anciens Elèves de l'Ecole Moyenne Begrafenis van den H. Charles Olaerebout rustend brievenbesteller Du Frais chez le Maltre - Fourreur Nieuws bij 31, Rue au Beurre YPRES. PROFITEZ DE LA NOUVELLE COLLECTION RENARDS POUR .FAIRE VOTRE CHOIX 31. Boterstraat YPER. Groote keus ZILVERVOSSEN Minder prijzen dan ooit te voor Neem de gelegenheid te baat Vlaamschs Toarislanbond - Tak lepar Section Symphonie. Le Mardi 12 Février 1935 GRAND CONCERT ARTISTIQUE organisé par la Symphonie «Ypriana», sous la direction de M. G. Van Egroo, professeur a l'Ecole de Musique d'Ypres. Avec le bienveillant concours de Monsieur Tilkin Servais, Baryton, du Théatre Royal de la Monnaie a Bruxelles, de New-York, Londres, Milan, Monte-Carlo. Madame Rambert, lro Soprano du Théatre Royal de la Monnaie a Bruxelles. Madame Alice Van den Broeck, pianiste, profes seur a l'école de Musique d'Ypres. Monsieur Franz Wigy, violoniste Lauréat- prix de virtuosité du Conservatoire de Bruxelles, soliste aux concerts du Kursaal d'Ostende, et des concerts du Conservatoire National de Paris. KINDERFEEST Op Zondag 10 Februari 1935, te 15 uur, in den Stadsschouwburg. PROGRAMMA fste Deel 1. Openingsmarsch. 2. Samenzang Mijn Moederspraak door P. Benoit, met begeleiding voor orkest, door Heer Van Egroo G. Het lied wordt gezongen door leerlingen der «Justice» en Looye 3. Zangspel Het Sneeuwprinsesjedoor leerlingen der bewaarschool en van het eerste studiejaar der Justice 4. Rêverie van Schumann uitgevoerd door Jeanne Calus. 5. Dansronde Het Looze Visschertje uit gevoerd door de leerlingen van het eerste studiejaar der Middelbare school. 6. Spreekkoor Roodkapje uitgevoerd door de leerlingen der Stadsmeisjesschool Fri kadellen 7. Stuk voor Viool door Huberti, met piano begeleiding door C. Vanpuyvelde, uitge voerd door een leerling der Midd. school. 8. Gebarenspel: «De Muzikanten», door de leerlingen van het eerste studiejaar der Stads jongensschool Looye POOS 10 MINUTEN. II6 Deel 1. Openingsmarsch. 2. Samenzang A) Moederke Alleen B) «De Noordzeedoor E. Hullebroeck, uitgevoerd onder leiding van Heer G. Van Egroo. Gez. door leerlingen der Justice en der Looye 3. KindertooneelDe Bergkabouters uit gevoerd door leerlingen van het 3" studie jaar der Middelbare school. 4. Accordeon - muziek door leerlingen der Stadsjongensschool Looye en een leer linge der Frikadellen 5. Spreekkoordoor leerlingen der Middel bare school. 6. Dansnummerdoor Juffrouw Th. Decadt. 7. Tooneel De Vertroetelde Dienstbode door leerlingen der Stadsmeisjesschool Frikadellen Toegang vrij en kosteloos. Het Concert, vastgesteld op 17 Februari aan staande, in den Stadsschouwburg, is voor onbe- paalden tijd uitgesteld. Afdeeling Symphonie. Op Dinsdag 12 Februari 1935 GROOT KUNSTCONCERT door de Symphonie Ypriana onder de leiding van M. G. Van Egroo, leeraar aan de Muziek school te Yper. Met de welwillende medewerking van Mijnheer Tilkin Servais, Baryton aan den Ko ninklijken Muntschouwburg te Brussel, aan de Koninklijke Opera Covent Gardën en aan de Opera van Monte Carlo. Madame Rambert, T' Soprano aan den Konink lijken Muntschouwburg te Brussel. Madame Alice Van den Broeck, pianiste, lee- rares aan de stedelijke Muziekschool te Yper. Mijnheer Franz Wigy, violoniste - laureaat, prijs van virtuositeit van het Koninklijk Con servatorium te Brusselsolist aan den Kursaal te Oostende en der Concerten van het Nationaal Conservatorium te Parijs. Depuis trois années notre école moyenne con- nait une prospérité, toujours croissante, et iné- galée, même avant guerre. Cette prospérité, cela va sans dire, demande une source de revenus dont le débit doit, disons plutót, devrait être proportionnel aux dépenses. Hélas la crise ferme les robinets budgétaires. Mais, les anciens élèves veillent. Les beaux fruits ne peuvent se flétrir, a l'arbre il faut qu'ils se développent. C'est pour cette raison que fut organisé le deuxième Bal de l'Union. Si celui de l'an passé fut un premier succès, celui de Samedi soir dépassa toutes les espérances ce fut un triomphe. Rendons hommage aux orga- nisateurs clairvoyants, actifs, dévoués et désinté- ressés M. Oórts, le Directeur de l'école, précieux et sympathique collaborateur et conseiller du comité des fêtes et MM. Dumon, Gaimant, Tous- saert et Vannieuwenhove. Un public nombreux et choisi avait répondu aux invitations lancées par ces Messieurs. La Salle Lapiere, dans son cadre charmant, enferma la franche gaité et la bonne camaraderie jusque... mais, qu'importe l'heure puisqu'on tourbillonna, et s'amusa jusqu'a la dernière minute, regrettant amèrement, lorsque fut terminée la dernière danse, que les aiguilles de l'horloge eussent tour- né si vite. L'animation séduisante et délicieuse d'un bal, c'est l'orchestre qui la procure, par son rythme entrainant. Aussi, félicitons nous M. Marchand et ses boy's virtuoses. Le Jazz Pro Arte du bal du Rat Mortd'Ostende peut être classé parmi les orchestres d'élite de ce genre. Qu'on permette a un ancien de remercier, tout d'abord, les charmantes Dames et Demoiselles qui furent d'incomparables vendeuses de bon bóns et de serpentins et qui contribuèrent ainsi a augmenter la recette au profit de l'oeuvre, ensuite les danseuses et leurs cavaliers infati- gablës qui apportèrent a cette soirée et leur obole et le rayonnement de leurs mines épa- nouies. Pour terminer nous adressons nos plus vives félicitations aux organisateurs de cette inou- bliable soirée. Un ancien. P. S. La recette fut belle. Vous tous qui êtes venus, ou qui avez pris des cartes, vous avez con- tribué au bonheur intellectuel des enfants. A ceux qui, empêchés d'assister a la soirée, ont en- voyé a l'ceuvre leur obole, un grand merci. ten bureele dezer, 34, Boterstraat. 34- ■SBSEEIE3E Woensdag laatst, te 8 u. 30, had hier in de pa rochiale kerk van St Pieters, de begrafenis plaats van den Heer Charles Claerebout, rustend brié- venbesteller, die den 3° dezer, na een kortston dige onpasselijkheid, in zijn 65' jaar bezweken is. Een afvaardiging der Postfederatie, met vaan del, ging het stoffelijk overschot van den afge storvene ten huize afhalen. De zoo talrijk opge komen vrienden en kennissen, die eraan gehou den hadden den lijkdienst bij,te wonen en alzoo een laatsten blijk hunner genegenheid aan den overledene te betoonen, bewezen genoegzaam hoezeer -de Heer Claerebout Charles hier va'n allen geacht en bemind was. De treurige lijkstoet, die dezen voorbeeldigen ambtenaar en- minzamen medeburger naar zijn laatste rustplaats bracht, was voorafgegaan door de afvaardigingen, met vaandels, van den Brièf- dragersbond en van de Biljartclub, gevestigd in Het Zilveren Hoofd Op het kerkhof sprak de Heer Buseyne Hector, candidaat-hoofdbr ie ven besteller en schatbewaarder der groep bestellers aangesloten bij den Postbond, volgende lijk rede uit Geachte Familie, Dames, Heeren, Ambtgenooten, Het is mij een droeve plicht hier het woord te ne men om, in naam van het Briefdragersverbond van België( een laatste hulde te brengen aan onzen diep- betreurden makker en trouwen vriend, Charles Clae rebout. Onze vriend Charles is in het Beheer der Poste rijen getreden in het jaar 1891, en van in het begin zijner loopbaan heeft hij zich als een zeer eerlijken èh trouwen bediende laten kennen. Vriend Charles, gij ook zijt, van af de stichting van den Postbond, altijd een echten bondsman geweest, die geen moeite noch gelegenheid liet voorbijgaan om daar waar het noodig was uwen steun te voegen bii dezen uwer makkers. Altijd stondt gij in de bres en zelfs nog op 25" November 1. 1., waart gij op onze algemeene vergadering tegenwoordig om protest aan te teekenen tegen de schandelijke afhoudingen onzer wedden eri loonen. Altijd mochten uwe leiders op uwe hulp reke nen, gij waart een echt toonbeeld van vriendschap met iedereen. Makker Charles, gij ook hebt de lastige tijden doorgemaakt die dë oudere agenten in het algemeen gekend hebben en, niettegenstaande die lastige dienst uitvoering, hebt gij nooit de minste klacht geuit. Al tijd waart gij vlijtig en ernstig, Uwen dienst hebt gij, van den eersten dag uwer loopbaan tot den laatstert, uitgeoefend op een onberispelijke wijze, tot groot ge noegen van al uwe oversten. Ook, Vriend .Charles, waart gij voor Uwe werk- makkers een waren goeden vriend en iedereen kon met U openhartig en vrijelijk omgaan, gij kendet slechts alleen vriendschap en eerlijkheid. Aan moed en zelfopoffering zijt gij evenmin nooit te kort geko men om Uwen dienst met vlijt en zorg te vervullen, zelfs gedurende den wreeden oorlog en de beschieting uwer geliefde stad, alhoewel gij wist dat ieder oogen- blik voor U een gewissen dood kon zijn, tot eindelijk op den noodlottigen dag van 17" April 1915, gij uwen moed moest bekoopen en getroffen werd, gelukkiglijk niet al te erg, door een stuk moordend staal der vijan delijke obussen. Daarom, Vriend Charles, om al deze gaven en gehechtheid aan den dienst gedurende Uwe loopbaan van 41 volle jaren te beloonen. heeft het hooger Be heer U vereerd met de herinneringsmedaille der Re geering van Leopold II, met de herinneringsmedaille van den 1" postzegel van België, de burgerlijke me dailles van 1" en 2e klas en, bij uitzondering voor uwen moed en zelfopoffering gedurende de beschieting, de burgerlijke medaille 1914-18. En nu helaas, na al Uw strijden om een beter lot en na slechts enkele jaren op rust te zijn gesteld, komt de wreede dood U aan Üwe geliefde familie, vrienden en werkmakkers te ontruk ken. Doch uw strijden, vriend Charles, heeft toch reeds talrijke vruchten geleverd. Jammer genoeg hebt gij er maar weinig van kunnen genieten. Mochten Uwe pogingen voor een beter lot een aanmoediging zijn voor de jongere makkers, om uw opbouwend werk voort te zetten. En nu, betreurde vriend Charles, breng ik U nog maals in naam van gansch het Briefdragersverbond van België, in naam aller leden der groep Yper-Popè- ringhe en omstreken en in naam aller werkmakkers, een laatsten afscheidsgroet en een laatste hulde. Vaarwel, Vriend Charles, rust in vrede en dat de aarde U licht weze. VOORDRACHT Op Maandag 18 Februari, te 8 uur, zal er eene openbare voordracht worden gehouden door de Iepersche afdeeling van den V. T. B. De Heer Stan Jena, vertegenwoordiger van den V. T. B. te Neerijsche zal komen spreken ovér «Het Glazen Dorp Hoeilaart». Dit onderwerp be handelt de geschiedenis van het ontstaan en de ontwikkeling van de druiventeelt onder glas hier te lande en inzonderheid in de druiven- streek aan de boorden van de IJsche. Aan de hand van meer dan 150 mooie lichtbeel den zal de spreker ons menige interessante bij zonderheid over deze cultuur komen vertellen. Het bestuur rekent dan ook op een talrijke opkomst, ook vanwege de leden van de plaatse lijke tuinbouwmaatschappijen. Het lokaal waar de voordracht wordt gehouden, zal in dit blad volgende week worden medege deeld.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 3