Fl. Van VOBTRIJKSCHF ONDERLINGE Apéritif Concert Le Royal Amer et le Bitter Zigomar Automobilisme a l'Hötel Cosmopolite 3 Du Frais chez le Maltre - Fourreur 31, Hue au Beurre YPRES. PROFJTEZ DE LA NOUVELLE COLLECTION RENARDS POUR FAIRE VOTRE CHOIX Waar zijt gij het Z£KERST en VOORD EELIGST verzekerd NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de TE KORTRIJK Brand - Leven Ongevallen Yoor alle iolichtiigen weide men zich tot hel Bijkantoor te Yper Algemeen Opziener OM ER ROBYN. Nieuws bij 31, Boterstraat YPER. Groote keus ZILVERVOSSEN Minder prijzen dan ooit te voor Neem de gelegenheid te baat Tous les Dimanches de 11 1/2 13 1/2 h. sera donné Rue de la Station, 62, Ypres. Wees gerust, kind dat zal wel voorbij gaan. Heeft dat dwaas tooneel van gisteren avond u dan zoo ontroerd. Mijnheer Golden Dat juist niet, neen Maar luister, gij beyindt u beter niet waar Ja, ik zie het, Adriana, gij herleeft hier en moet hier dus ook blijven maar ik, ik moet heengaan ik verlies hier mijne rust. Uw vader moet mijne plaats komen vervangen. c Hoe, Mijnheer Golden, gij zoudt de badplaats verlaten Het zou zoo moeten zijn. Maar in dèt geval ga ik ook heen. En ik heb de villa voor gansch het seizoen gehuurd. Neen, blijfDat uw vader komehet zal mij beter zijn ginder in dat oude huis in die dompige straat, dan wel hier. Onmogelijk, Mijnheer Goldenvader kan op dit oogenblik Antwerpen niet verlaten. «Gij hebt gelijk... zegt de oude man naden kend, en hij blijft strak op den vloer staren. Het grieft mij wel, Mijnheer, dat ik de oor zaak ben van uw misnoegen. Misnoegen Wat dwaas woord zegt ge daar, Adriana. De reden dat ik wil heengaan ligt niet in u verre van daar die reden ligt, ja, 't is onbegrijpelijk, in een voor het oogenblik geluk kig gevoel. Het meisje staart den man gansch verwonderd aan. «Ja, ik ben voor het oogenblik zeer gelukkig, doch ik vrees dat juist in dit gevoel deze of gene ramp geboren wordt, en om deze laatste te ver mijden wensch ik heen te gaan. Dat is een raad sel voor u, lief kind Ja, dat begrijp ik. Gansch die Thomas Golden is een raadsel, dat weieens voor u zal opgelost worden, en na die oplossing zal de oude Golden voor u staan als een gewoon mensch, doch met wel wat ongewone lotge vallen. Adriana slaat de oogen neêr en nu zij deze weêr opheft, zijn ze vochtig. Het spijt me dat mijn vader niet hier is, zegt ze. Om mij te vervangen niet waar Neen, omdat hij veel levenswijsheid heeft en beter dan ik over uwen toestand zou kunnen oor- deelen. Indien het verblijf aan zee u echter on aangenaam zou kunnen worden, denk ik, Mijn heer Golden, dat wij het best zouden doen allen heen te gaan. Och, dat vertrek zal Mijnheer d'Engelgrave recht veel leed doen. «Wat belieft u zegt Golden die opgestaan zijnde, door de kamer wandelt, doch nu eens klaps stil staat, als zet men hem eene pistool op de borst. «Wat belieft u Dat het Mijnheer d'Engelgrave erg spijten zalhij toont veel verkleefdheid voor u te heb ben opgevat. En voor u dan zou de oude Golden hebben kunnen zeggen of denken doch het antwoord van het meisje hoe eenvoudig ook, heeft hem diep getroffen. Om de ontroering te verbergen, die zich van hem meester maakt, wendt hij zich snel om, blijft voor het venster staan en naar buiten staren. Plotseling zegt hij zonder zich om te keeren «Ik wenschte nu wel een oogenblik alleen te blijven, Adrianaik wil.op den toestand, waar van ik gesproken heb, nadenken... Het meisje verlaat de kamer, echter niet zon der een onrustigen oogslag op den ouden man te hebben geworpen, die haar geen woord meer toe- richt, en zelfs de uitdrukking van zijn gelaat niet meer laat zien. Beneden gekomen is zij mismoedig, zonder zelfs te weten waarom doch allengs bekomt dit droefheidsbeeld eenigen vorm en uit die neve len ontwikkelt zich het wezen van Sybrand. Ja, 't is dit wezen wel dat haar aan deze plaats kluis tert, en ook hij ontroert, als hij des avonds reeds vroeg weêrgekeerd, de tijding hoort dat er aan afscheid zal moeten gedacht worden. Och, badplaatsherinneringen worden gewoon lijk slechts in het zand geschrevende wind of de golfslag wischt ze voor eeuwig uit. Neen, dat zal hier, noch bij hem, noch bij haar het geval zijn hij, hij zegt het met eene zachte aandoening in de stemuw aandenken zal im mer in mij blijven leven, en zij, zij legt hare hand in de zijne en drukt die, maar zegt niets geen enkel woord zij slaat zelfs het oog naar beneden, en het bleeke gelaat wordt lichtelijk gepurperd. Mijnheer Golden is inderdaad beneden geko men doch hij is nog altijd bleek hij heeft den jongeling de hand gedrukt, weinig gesproken, maar de oogen diep onder de lange wimpers ver scholen, hebben alles goed gezien, en de oude man begrijpt dat Adriana niet dan met smart zal heengaan. Dat denkbeeld verzacht een oogenblik, naar het ons toeschijnt, het harde en donkere van zijn oog en heeft zelfs, als wij ons niet vergissen, een schier onmerkbaren glimlach over zijne lippen doen zweven. Ook het meisje en de jongeling zijn ingetogen Sybrand blaêrt tamelijk onachtzaam in een boek met gravuren en Adriana ziet even onachtzaam de printen, die zij echter reeds meer dan twin tigmaal heeft gezien Claudine knutselt aan hare pop, die zij nu, met toestemming van Sybrand, den naam van Mevrouw d'Engelgrave heeft gegeven. Aller wezen heeft eene andere uitdrukking dan die van vroegeralleen de pop heeft nu ge lijk altijd hetzelfde vrij, onbezorgd en coquet- teerend gezichtjezij kent geen donkere wol ken, die voor hare gelukszon worden geschoven zij kent geen verleden, geene toekomst en toch wat al invloed heeft dat harteloos wezen op het leven van Thomas Golden uitgeoefend Zij, ja zij, die ziellooze pop heeft den muur gebroken dien hij rond zich had opgetimmerd, en die hem als een ongenaakbaar wezen hadden doen kennen zij heeft de lichtpunten in zijne donkere oogen verzacht, zijn wezen minder strak doen worden, zijn mond tot spreken geopend, zijn hart milder gestemd. Wat eene gansche rei menschen niet heeft kun nen bewerken, heeft zij tot stand gebracht. Zon der genade heeft zij den ouden menschenhater van levensweg doen veranderen, en door haar zijn immer nieuwe helpers opgedaagd, die zijnen terugkeer onmogelijk maken. Werp nu die pop in den hoek, verbrijzel ze on der den hiel van uwen schoen zij heeft de ves ting overrompeld. Verspreid nu andermaal de verschillende elementen, hier vereenigddeze zullen toch andermaal elkander weêrvinden, zoo als het hout van het scheepswrak naar den oever vlot, gelijk de zwaluwen en de ooievaar terug- keeren naar het nest van het vorige jaar, gelijk er in de lente bloemen ontluiken daar, waar in het voorgaande najaar bloemen verdord zijn. Mijnheer Golden begrijpt echter nog niet vol ledig, dat terugkeer en tot zijn af gezonder den toe stand in het oude huis, gansch onmogelijk ge worden is hij ziet de moeilijkheden wel, maar hij beult zich nog den geest af om deze te ont wijken, evenals de leeuw die pas in zijn hok op gesloten, eenen uitweg zoekt door de enge tra liën. ('t Vervolgt) Met toelating der maatschappij Voor God en Volk Handelsregister: Kortrijk g52 Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December iq32, in uitvoering van de wet van 25 Juni i§3o. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Mondstraat - Tol. 189 De Oplossing: van Het Verblindingsvraagstuk en meer zekerheid bij het rijden tijdens Mist en Sneeuwvlagen Een nieuw product van Tungsram Wij vernemen dat de bekende gloeilampenfabriek Tungsram een nieuwe automobiellamp op de markt brengt, welk product van dusdanige constructie is, dat het een enorme verbetering en vooruitgang betee- kent op gebied van automobielverlichting. Deze nieuwe lamp zal in Belgie en Luxemburg ingevoerd worden onder de benaming Tungsram-Duolux-Geelfilter Met deze moderne lamp is intusschen in Nederland een belangrijke demonstratie gehouden onder leiding van de Vereeniging voor Veilig Verkeer, de Politie Autoriteiten, en met controle van den Heer K. B. M. M. Herberz, Ingenieur-Constructeur op gebied van auto mobielwezen. Tijdens deze demonstratie, welke te Maastricht plaats vond, is officieel bewezen dat deze nieuwe automobiellamp de volmaaktste en meest mo derne verlichting beteekent voor automobielen. F.r werd vastgelegd dat de Tungsram-Duolux-Geelfih. :r bij Groot-Lichteen krachtig helder-wit schijnende lichtbundel uitstraalde van 280 meter, en door over schakeling op Dim-Licht» een aangenaam geel-schij- nend, absoluut niet verblindend licht voor tegemoetko- menden, van 75 meter, te verstaan dat de automobilist op deze afstanden een volkomen sekuur overzicht van den weg heeft. Het geel Dim-Lichtis opvallend krachtig breed-schijnend, hetgeen vooral Veiligheid beteekent bij het passeeren van tegemoetkomende auto's of andere voertuigen, en maakt het den automo bilist mogelijk voetgangers, fietsers of vooroprijdend e voertuigen steeds vroegtijdig waar te nemen, waardoor de meest voorkomende automobielongelukken verme den worden. De technische uitleg van deze nieuwe lamp is zeer interessant, en bewijst op zich zelf dat het een hoogst moderne vinding is. Het zijn feitelijk tweeafzon derlijke gloeilampen welke in elkaar vereenigd zijn, waarbij de voorste lamp «geel schijnend» is, terwijl de achterste wit schijnend is. Door de lamp te kun nen laten werken met .twee afzonderlijke lichtsterk ten, eveneens voortkomende uit twee afzonderlijke lam pen, is het begrijpelijk dat de levensduur enorm ver lengd is ten opzichte van gewone duplo-lampen. Een sprekend bewijs hiervan is wel de uitspraak van den Burgemeester der stad Breslau in Duitschland, welke in zijn briefschrijven van 5 April 1934 bekend maakt, dat, sedert het in gebruikstellen van Tungsram-Duolux- Geelfilter-Lampen bij de Stadsbedrijven een lampen besparing ontstaan is van meer dan vijftig procent. Het Geel»- niet verblindend Dim-Lichtder Tungsram-Geelfilter-Lamp is tevens een doeltreffend strijdmiddel tegen de gevaarlijke mist- en sneeuwvla gen, daar het geel-licht dezer moderne lampen krachtig en breedschijnend is. De statistieken wijzen uit dat de meest verschrikke lijke- en uiteenloopende automobielongelukken ont staan door slechte verlichting, door verblinding van te- gemoetkomenden en tijdens den mist. De evolutie van het verkeer per auto blijft nimmer verschoond van slachtoffers, en het is een zedelijke plicht van den auto mobilist, in het belang van hemzelve en van hen die op den weg zijn, vooral zorg te dragen dat zijn auto goed verlicht is. Wij betwijfelen dan ook niet dat H.H. Automobilisten in Belgie en Luxemburg zullen mee werken ter bevordering voor een veilig verkeer bij avond-, bij nachtrijden en tijdens mist, en dit kan thans door over te gaan tot de aanschaffing der Tungsram- Duolux-Geelfilter-Lampen, een waarborg van veilig heid. Tenslotte vernemen wij dat de lampen slechts gering duurder zijn dan gewone duplolampen, en binnen kort zullen verkrijgbaar gesteld worden in alle garages van België en Luxemburg. ONT TOUJOURS ÉTÉ ET RESTENT LES MEILLEURS DES APÉRITIFS.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 10