Groot Verkleed BAL VELOSPORT ^TRABOLSPEL Het Cyclo-Cross Kampioenschap van West-Vlaanderen te Westouter Cercle Sportif Vprols Dinsdag 5 Maart (Vastenavond) om 19 uur 30, in Lapiere's Zaal, Hondstraat Demuysere bestijgt de helling nabij het «Kosmos» hotel. Voor de eerste maal in onze bergstreek verreden is 'dit Cyclo-Cross kampioenschap onder alle oogpunten een succes geweest. Het stormweder dat Zaterdag zoo hevig woedde was 's Zondags gevallen en een deugd doend zonnetje deed 's morgens zijn verschijning aan het hemelgewelf. De wegen lagen droogHet was een ideaal weertje én voor de renners én voor de kijkers. Welke sportliefhebber zou dan ook deze gelegenheid hebben laten voorbijgaan om onze baanduivels, voor het eerst na het winterseizoen, terug aan 't werk te zien en zich alzoo een gedacht te vormen nopens hun conditie met het oog op het komende seizoen Vanaf één uur komen langs al de banen die naar -den Rooden en Zwarten berg leiden de nieuwsgierigen toegestroomd. Automobilisten, fietsers in groepjes, voetgangers gaan post vatten op de strategische pun ten van den omloopRooden berg, Kosmos Hotel, Hellegat, Zwarten berg. Rond de vertrekcontrool is het eveneens druk en de renners hebben veel bekijks, vooral Jef Demuysere die door de meesten favori wordt gegeven. 37 renners komen hunne rugnummers afhalen en kort na 2 uur laat de heer burgemeester van Westouter de volgende renners starten Van Iseghem, Neyt, Baert, Joris, Tack, Ingelbrecht, Lust, Janssens, Pauwels, Claeys Edm., Viaene, De muysere, Emiel Decroix, Vandaele, Delchambre, Spe- tebroodt, besmet (Gits). Decapelle, Pattyn André, Vandepitte, Pattyn Henri, Bekaert, Desmet (Dessel- ghem), Claeys, Devos, Demolder, Vermeiren, Depoor- tere M., Catteeuw, Vlaemynck, Moerman, France, Van- bruaene, Duquesne, Claeys Marcel, Vitus en Depauw. Jef Demuysere zit al dadelijk op kop en leidt de beklimming van den Zwartenberghij sleurt er zoo duchtig aan dat het peloton rekt, rekt... Met Catteeuw «n Vandepitte in het wiel komt hij boven op den Zwartenberg, waar hij de eerste premie inpalmt. De anderen volgen afgescheiden. Voorbij de Casino nemen de renners de Gemeenestraat, die door het bosch naar de Brouckelsen leidt. Bij het uitkomen ervan [hebben wij volgenden stand Jef Demuysere en Cat teeuw op kop; op 200 m. Vandepitte en in de orde: Duquesne, Vermeiren, Depauw, Bekaert, H. en A. Pat- fyn, Joris, Vlaemynck. Al over Westouter plaats, Locresteenweg, Hoekjes, komen de renners vóór de steile helling van den Roo denberg waar het zwart staat van 't volk. Catteeuw heeft intusschen wielbreuk gehad en moet noodgedwon gen den strijd staken. Voorwaar spijtig HIERBOVEN Demuysere bij de tweede beklimming: van den Roodenbergnevens hem erkent men Rebry die Jef is komen gezelschap houden. LINKS (in 't midden) Een groep renners op de helling nabij het Kosmos hotel. Boven op den Roodenberg komt Jef Demuysere met 30 sec. voorop op Bekaert Albert en Vandepitte vol gen dan min of meer gescheiden Depauw, A. Pattyn, Vlaemynck, Henri Pattyn, Duquesne, Claeys Edm., Decroix Emiel, Claeys Em., enz. De renners draaien rechts voorbij de kapel en komen langs kronkelende wegeltjes in het bosch, ze draaien terug links en komen nabij het hotel Kosmos vóór een steile helling die ze te voet moeten op klauteren wat verder vervoegen ze de groote baan nabij de Belvédère trekken vóór De Nachtegaalterug in het bosch en dalen af naar het beruchte Hellegat. Hier moeten de renners langs enge, modderige paadjes door het struikgewas en meer dan een zet hier een tuimelpert. Ze komen verder terug op de baan die hen naar Westouter leidt waar we halverwege koers zijn. De eerste ronde werd afgelegd in 24 minuten. De tweede ronde wordt nu aangevangen en de ren ners beklimmen opnieuw den Zwartenberg. Vandepitte heeft intusschen Bekaert gelost en Duquesne heeft een prachtige remonte gedaan en zich in derde positie weten te werken. Bij het uitkomen der Brouckelsen is de stand Demuysere, op 1 m, 10 Vandepitte, op 1 m. 40 Du quesne, op 2 m. 40 Bekaert, op 2 m. 55 Depauw, op 3 m. Pattyn, op 3 m. 40 Decroix, enz.... De tweede be klimming van den Roodenberg brengt geen verandering in dezen stand en de aankomst heeft plaats midden een begeesterde menschenzee. Demuysere bolt als groote overwinnaar eerste over de meet en de leeuwentrui van kampioen van West-Vlaanderen wordt hem aan getrokkenEn of ze hem past Een leeuw in leeuwentrui UITSLAG 1. Demuysere Jef, 22 km. in 50 min. 40 sec.2. Van depitte Em., op 1 min. 25 3. Duquesne Fern., op 2 min. 10 4. Bekaert Alb., op 4 min. 20 5. Pattyn André, op 6 min.6. Vlaeminck Luc., op 5 lengten 7. Pattyn H., op 6 min. 358. Depauw, op 1 lengte9. Decroix Em., op 6 min. 4010. Desmet Ger., op 7 min. 11. France Jer.12. Van Iseghem 13. Tack René 14. Van Bruaene Arm.15. Decappelle Leon16. Claeys Ed- Het pisteseizoen wordt willens nillens verdrongen idoor den overgang van het half-seizoen geweld of de Cyclo-Cross kampioenschappen welke te allen kante, en dit in voorbereiding van het nationaal en inter nationaal kampioenschap, opduiken. Weliswaar zijn de Zes dagen van Antwerpen nog af te haspelen, maar 't belet niet dat de baanratten al ferm bezig zijn met hunne oefening en velen staan er zelfs geheel scherp voor en zijn de allerbeste forme nabij. Over een vijftal jaTen begon de oefening rond half Februari, maar het vervroegen van den koerskalender en inzonder Parijs- Nizza hebben er veel toe bijgebracht om de renners aan te sporen reeds van Nieuwjaar af de schoone dagen te benuttigen om de goede form te zoeken. Zoo ziet men steeds het troepje Demuysere, Rebry, Ghesquière, De croix Emiel, Defoort, de twee Vervaecke's en Bekaert de streek afstormen, en allerwege wordt er gesproken over de scherpe leefwijze en de doortastendheid van hunne ritten. Het kan dan ook niet anders dan onzen lokalen renner Fons Ghesquière ten goede komen mocht hij eindelijk dit seizoen eens en voor goed door breken en de indrukken, welke de algeheele sportmassa «ver hem uitte in de jaren dat hij als junior iedereen baas was, ten uitvoer brengen. Doch keeren wij tot het algemeen sportoverzicht terug. Zondag ÏL was de belangrijkste gebeurtenis in ■de streekhet Cyclo-Cross kampioenschap van West- Vlaanderen, welke in Westouter plaats vond, dank aan den durf van den koenen en stillen werker Albert Bafcop die zijn droom verwezenlijkt zag. Het was een schoone koers, begunstigd met een prachtweertje dat dan ook een overtalrijke schaar liefhebbers naar het uiterste Zuiderhoekje van West-Vlaanderen had gelokt. Van in den aanzet der bende, een 35 tal renners tellende, ontbonden Demuysere en Catteeuw hunne dui vels en geraakten voorop, maar jammer genoeg brak Michel zijn wiel en zag hij zijn stadgenoot alleen voort snellen. Jef werd niet meer verontrust en speelde gansch den koers door cavalier seulsteeds zijn voorsprong vergrootende om prachtig de trui van West- Vlaamsch kampioen te bemachtigen, gevolgd door Van depitte Entile, de pezige Hoogledenaar, die voorzeker «en puik seizoen zal doen, en door Duquesne die weer- <om het stalen paard heeft te voorschijn gehaald en goed schijnt te marcheeren. In alle geval de jongen mag wat meer geluk hebben dan hij tot nu toe heeft gekend, want zoo één renner wel de lidteekens draagt van de menigvuldige ongevallen, dan is het wel hij. Maar benevens dit kampioenschap waren er in Ligny en Theux eveneens veldritten op touw gezet, waarvan Ligny het haalde, kwestie opkomst van de grootste specialisten. Immers de belangstelling was hoofdzake lijk de tweestrijd tusschen Vermassen en Seynaeve. Deze eindigde in 't voordeel van laatstgenoemde, die beter uit de voeten kan in de laatste meters. UITSLAG 1. Seynaeve, 20 km. in 39 min.2. Vermassen, op 1 lengte 3. Van Acker, op 15 sec.4. Vincent, op 30 sec. 5. Margotte, op 1 wiel6. Geens, op 40 sec. 7. Bribosia; 8. Vandamme 9. Beauraing. Deze laatste werd dus, als le aangekomen geweste lijke renner, kampioen van Namen. In Theux werd het Luiker kampioenschap verreden, waarin Adam het hoogste woord voerde, en Haegel- steen, Lhonneux, Boeken, Gardier en Willems in deze orde klopte 1. Adam Frangois, 20 km. in 56 min. 48 sec.2. Hae- gelsteen, op 42 sec.; 3. Lhonneux, op 1 lengte; 4. Boeken, op 1 wiel5. Gardier, op 1 wiel6. Willems. In Antwerpen werd er niet gecyclo-crosst maar nog op de overdekte piste gereden, die in de Scheldestad nog steeds veel bijval geniet. Huybrechts klopte er, in snelheid, Jan Van Kempen en Haemerlinck. Pijnenburg ontmoette er Archambaud voor den arm band en overwon hem in eenige ronden. De afvallingskoers werd door den Hollander Veger gewonnen vóór Maertens. Gyssels, Vanderreydt, Dictus en Verdyck. En de groote brok, de 80 km. ploegkoers, werd door de nationale ploeg Charlier-Deneef gewonnen vóór Haemerlinck - Huys, Aerts - Loncke, Braspenninckx- Vroomen en Vanderreydt-Van Oers, op 1 ronde gevolgd door Danneels-Roels, op 2 ronden door Van der Horst- Veger, Pijnenburg-Van Hoeck, en Verdyck-Debruycker, en op 3 ronden door Buysse met Huybrechts. In 't buitenland gingen Kaers en Billiet samen een ploegkoers loopen te Bazel, dien ze prachtig wonnen nadat Billietje de km. vliegend vertrek had gewonnen en wereldkampioen Kaers de snelheid had veroverd op Muller. SPRINTER. mond17. Devos Jef18. Claeys Em.19. Moerman 20. Lust21. Baert22. Spetebroodt23. Joris 24. J. Depoortere; 25. Alb. Van Daele; 26. Pauwels; 27. Claeys; 28. Janssens 29. Neyt. CLUBRANGSCHIKKING 1. 't Vrije Iseghem 14 punten 2. V. C. Vijve St Elooi 18 punten 3. Wervik 32 punten Jef DEMUYSERE Jef Demuysere, die over twee jaar den titel van kampioen van België in Cyclo-Cross veroverde, heeft hier weer eens zijn meesterschap betoond. Van in den beginne van den koers werkte hij zich voorop en wist zijn voorsprong geleidelijk te vergrooten. Zijn tegen strevers Vandepitte, Duquesne, André en Henri Pattyn, Vlaemynck, Em. Decroix die nochtans een schoone prestatie leverden konden maar moeilijk Demuysere verontrusten. De partij was te ongelijkJef reed met brio, zijn gang was vol kracht en zelfvertrouwenEn ik hoorde ter aankomst velen zeggenDemuysere staat goed. 'k Geloof dat zij dit seizoen met hem zullen af te rekenen hebbenWe wenschen het hem ook va» harte. DE INRICHTING Wij zouden aan onzen plicht te kort komen moesten wij hier geen woord van lof toesturen tot den ontwer per van dit wel geslaagde sportfeest, de sympathieke sportman Albert Bafcop, die samen met de ijverige leden van de Ypersche Wielrijdersclub, gansch de or ganisatie van dezen koers beredderde. Het machtig succes dat zijn werking bekroond heeft, zal hem ongetwijfeld aanzetten om aanstaande jaar nogmaals dergelijken veldrit in te richten tot groot genoegen van gansch de sportlui der streek Bolderskampioenschap 1934 - 35 De match Bascule-Katholieken Kring gespeeld in 't lokaal van deze laatsten is afgeloopen in 't voordeel van Cercle. Cercle nam bij 't begin van 't spel een voor sprong. Bascule volgde hen weliswaar op de hie len maar slaagde er niet in gelijk te maken met Cercle of hen te verontrusten. Enkele standen zullen een korte weergave zijn van de partij. Bascule 4 Cercle 7, later 6 tegen 10 9, 14 12, 21 Bascule haalde nog 1 punt en eindigde op 13. Cercle teekende 2 en kreeg 2 van Bascule. Deze laatsten lieten 8 punten in de gansche partij. Cercle daarentegen niets. De stand 13 tegen 25 is niet de juiste weergave van 't spel. Bascule had met meer kans meer punten kunnen aanteekenen. In het peloton van de Bascule trad M. Alb. Cnockaert op als plaats vervanger van H. Jer. Declercq. Cercle was met volledig peloton. De H. Noyez was scheidsrechter. Toekomende week moeten de Statiemannen naar de Coo. Het is voor hen de gelegenheid om gelijk te spelen met Postje. Zal hun dat geluk ken Een match die veel volk zal aanlokken. RANGSCHIKKING Postje 6 punten in 7 matchen Statie 5 punten in 6 matchen Cercle 3 punten in 7 matchen Bascule 2 punten in 7 matchen Coo 1 punt in 7 matchen KRABBER. Prachtig Muziek - Jass-Band Viaene

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5