L Houart - Baeyens Fr. Hoflack, Ypres Yélos- Motos-Autos TRABOLSPEL Allerhande Nieuws Onze Scheepvaart Opening van den Kruidenierswinkel Aan de Vuurkruisers van Yper en Omliggende Zaterdag 2 Maart Korte Thouroutstraat, 35 YPER Alle Kruidenierswaren, Groenten en Fruit aan genadige prijzen. Burgerlijke Stand van Yper De Herstelling van het Komensch Routje Gevonden en Verloren Voorwerpen MARKTEN MARCHES MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Markten van Anderlecht Établissements Werkhuizen Toutes fournitures pour Alle leveringen voor Usine de Fabriek voor Chromage - Nickelage - Emaillage^ Bolderskampioenschap 1934 - 35 De liefhebbers van 't bollespel hebben deze Week een ontmoeting bijgewoond zooals we er dit jaar zelden één zagen. Inderdaad de match Coo-Statie gespeeld in de Coo is een van de schoonste en belangstellendste partijen geweest van dit boldersseizoen. Het is maar op het nippertje af dat Statie het punt voor de rangschikking heeft kunnen be halen. De eindstand 23-25 zegt voldoende. Voe gen we daarbij dat de partij duurde tot 11 uur, dat er 18 ééntjes op 't bord stonden, 8 tweeën, driemaal 3 en éénmaal 5, en dat er in 't geheel 30 enden moesten gespeeld worden, en onder al die punten maar één enkel zwijntjeop 't laatste van de partij. De strijd is boeiend ge weest tot op 't einde. De tegenstrevers volgden elkaar nipt op de hielen met klein puntenver- schil. Tot aan de laatste enden kon niemand zeggen indien de Statie zou uitspelen of uit laten. Het heeft dan ook nog maar aan een draadje gehangen. Beide ploegen speelden goed. De opzet was langs beide zijden wel gelukt en het achterspel werd doorgaans goed uitgevoerd. Toch moeten we aanstippen dat er soms niet voldoende profijt werd uitgetrokken uit som mige kansen om meer punten aan te teekenen. Inzonder de Coo liet een drietal spelen onbenut en dat zal wel, gepaard met een lichte onkans, oorzaak van haar verlies zijn. Bij 't begin van 't spel was de Coo goed op dreef. Ze kreeg een inzinking midden spel doch hernam vlug bij *t laatste deel van de partij en bracht ernstig den stand van Statie in gevaar. De laatste partij van dit spelseizoen, gespeeld door de Coo, mag gerust als één van haar schitterendste prestaties doorgaan spijtig voor de Coobolders en voor hun spelleider M. Vandenbussche dat de belooning is uitgebleven, maar hun blijft toch de zelfvoldoe ning. Statie, onder de spelleiding van M. Daniel De- rez, speelde mij dunkt eenigszins beducht. We zijn gewoon bij haar optreden meer energiek spel te zien. Inzonder 't laatste van de partij had hieronder te lijden. Was het omdat een paar spe lers niet ten volle over hun krachten konden be schikken wegens onpasselijkheid Het scheelde nauw of ze waren de partij verloren. Doorgaans was hun spel gesloten en goed uitgevoerd, maar op 't laatste wilde het niet meer mee. Him over winning is evenwel verdiend en laat hen toe op kop te blijven in de rangschikking naast him tegenstrever 't Postje. Proficiat mannen. Een paar spelers hadden zich laten vervangen: In de Coo h. Delecluyze door Lucien Beke en bij de Statie h. Kimpe door Benoot. Scheidsrech ters hh. Salomé Rod. en Devos Rich. Toekomende week 6 Maart, voorlaatste match van het kampioenschap. Postje gaat naar de Bascule. Een punt dat Postje gaarne zou aantee- kenen, ook gaat het druk oefenen op 't veld van Bascule. Maar de Basculemannen zullen zich zoo gemakkelijk niet laten kloppen in eigen tra. 't Zou kunnen een spannenden strijd worden. Veel toeschouwers zullen er zeker aan houden die ontmoeting te zien. RANGSCHIKKING Statie en Postje 6 punten in 7 matchen Cercle 3 punten in 7 matchen Bascule 2 punten in 7 matchen Coo 1 punt in 8 matchen KRABBER. Het Voorloopig Comiteit brengt ter kermis der makkers, reeds in het bezit der Vuurkaart» alsook aan de rechthebbenden, dat de inschrij vingen eiken Donderdag avond van 7 u. 30 tot 9 ure door bestuursleden zullen opgenomen worden 1°) In het voorloopig lokaal, Hotel Continen tal, Statieplaats, leper 2°) Bij den Vuur kruiserThéo Dekeers- maecker, Café Théo, Meenenstraat, 6, leper. Alle noodige inlichtingen zullen er te bekomen zijn. Wij doen een warmen oproep tot alle makkers «Vuurkruisers» van leper en omliggende zich aan te sluiten bij den Bond. Het Voorloopig Comiteit. DE NIKKELEN 10 EN 20 FRANKSTUKKEN Sedert gister, Vrijdag 1" Maart, hebben de nikkelen 10 en 20 frankstukken opgehouden wet tel ij ken koers te hebben. De personen, die nog dergelijke geldstukken in hun bezit zouden heb ben, mogen ze, en dit nog tot 31 Mei aanstaande, uitwisselen aan de winketten der Nationale Bank of van hare agentschappen, of in de ge meenten, waar geen dergelijk agentschap be staat, op het postkantoor of bij den ontvanger der belastingen. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. YPER. Diefstal. Sedert eenigen tijd was er opgemerkt geweest dat verscheidene schouw- schuiven in de onbewoonde kamers der gewezen voetvolkskazerne verdwenen waren. De politie stelde daarover een onderzoek in en het gelukte haar weldra den dief te ontdekken, namelijk zekere Julien Delb., wonende op den Veurne- steénweg, tegen wien dan ook proces-verbaal opgesteld werd. Kiest. Men heeft de kaars... en de electrici- teit. Men heeft ook het gewoon was dat bevuilt... en de Lavécire die reinigt, wascht en boent. Vraagt staal aan den drogist, beproeft het en kiest. STADEN. Doodelijk verkeersongeval. De genaamde Willaert Francis, 62 jaar oud, va der van twee kinderen en wonende te Zarren, Kruiskalsijde, kwam Maandag middag, in gezel schap zijner dochter, per velo van uit een zij weg de groote baan Staden-Dixmude opgereden, toen op hetzelfde oogenblik een auto, bestuurd door Vandekerckhove Jules, werktuigkundige te Roeselaere, daar voorbij snorde. Niettegenstaan de de pogingen van den autovoerder om den wielrijder te vermijden, werd deze door het voertuig aangereden en, na eerst boven op den motor gelegen te hebben, in de gracht bezijdens de baan geslingerd. De dochter kon zich nog in tijds op zij werpen, waardoor zij het te danken heeft dat ook zij door de auto niet aangereden werd. Een bijgeroepen geneesheer deed het slachtoffer naar de kliniek van het H. Hart te Roeselaere overbrengen, waar het den Dinsdag morgen, rond 8 u. 30, aan de gevolgen der opge- loopen verwondingen bezweek. Wervick. Werkongeval. De genaamde Stragier Henri, werkzaam in de fabriek der Ge broeders Cousin te Wervick (Zuid), werd Vrij dag laatst door de ontsnapping van doom erg aan het linkerbeen verbrand. De gewonde werd, na verzorging, naar zijne woning teruggebracht. Hooglede. Rij-ongeval.De bakker Ver- vaecke Leon reed, in gezelschap van twee ken nissen uit Oost-Nieuwkerke, per auto naar Gits toen, op de wijk Gaaihoek, het stuur van het rij tuig doorbrak en de auto tegen een boom botste vooraleer de voerder het tot stilstaan had kun nen brengen. Een der inzittenden, de genaamde Vermeersch Cyrille, had in de wang een diepe snede bekomen die door een geneesheer moest toegenaaid worden. Zijn twee gezellen werden slechts licht aan de handen gekwetst. De auto was gansch ontredderd. van den 23 Februari tot den 1 Maart 1935. GeboortenSpurr Liliane, Brakkestraat, 3. Van- denabeele Geneviève, St Nicolaasstraat, 15. Demeu- lenaere Pierre, Recollettenpoort, 5. Verschoore Agnès, Dickebuschsteenweg, 4. Carlier Georges, Zon- nebekesteenweg, 106. Kimpe Bernise, Rijsselsteen- weg, 22. HuwelijkenDemeere Antonius, handelaar en De Clercq Hilda, z. b., beiden te Yper. Vanderhaeghen Cyriel, beenhouwer en Huyse Maria-Louisa, z. b., bei den te Yper. Degrave Mauritius, rijwielrenner en Coffyn Suzanna, fabriekwerkster, beiden te Yper. Overiijdens Deconinck Sophia, 88 j., z. b., weduwe Mortier Alphonse, St Pieterskerkhof. Popelier Leo- nardus, 82 j., kostganger, wedr Vercruysse Leonia, Rijs- selstraat, 133. Deleu Julie, 60 j., huishoudster, echt6 Gryrponprez CamilI'e, Wenninckstraat, 9. Parein Maria, 58 j., herbergierster, echt6 Goethals Emile, El- verdinghestraat, 55. Raekelboom Alice, 33 j., z. b., echt6 Pinket Hieronymus, Dixmudestraat, 69. Du- flou Hermine, 73 j., z. b., ongehuwd, Rijsselstraat, 38. Vollebout Pierre, 74 j„ leurder, echtgenoot Lebon Flo rence, Paddepoelstraat, 21. Bequoye Henricus, 63 j., z. b., echt. Blomme Augusta, Lange Thouroutstraat, 25. Loones Henricus, 66 j., z. b., wedr Marchand Eulodie, wedr Botlengier Berthe, Statiestraat, 21. Petyt Fidelia, 82 j., z. b., ongehuwd, Vandenpeere- boomplaats, 15. Huwelijksbelofte Joseph Vansevenant, bediende, te Yper en Julienne De Wilde, onderwijzeres, te Komen. Binnengevaren Vrijdag 22 Februari 1935, de André (schip per De Bceuf) met 20 ton beurtgoed voor ver- scheidenen. Maandag 25, de Louise (schipper Mertens)- met 130 ton vetten voor MM. Blootacker en Ver meersch, leper. Dinsdag 26, de Julia(schipper De Dobbe- laere) met 112 ton graan voor M. Vandeputte,. leperde Irène (schipper Pauwels) met 100' ton graan voor M. Hollebeke, leper. Woensdag 27, de Leonard (schipper De- Bondt, met 100 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper de Nijverheidsvriend (schipper Vertente) met 110 ton vetten, 45 ton. gelost te Boezinge en 65 ton gelost te leper, voor M. Talpe, Kortrijk. Naar wij uit goede bron vernemen zal men? eindelijk binnen kort met deze herstelling kun nen beginnen. De bevoegde diensten zijn aan. het opmaken van het bestek en het lastenkohier^ zoodat weldra de aanbesteding zal kunnen uit geschreven worden. Gevonden. Donderdag 21 Februari, dor Mej_ De Cock Thérèse, een zilveren ring. Vrijdag 22, door M. Debeuf Gaston, een huis deursleutel. Zaterdag 23, door Mevr. James, een lederen: handzakje inhoudende een portemonnaie waarin eenig kleingeld zit. Zondag 24, door M. Kerckhof Leo, een porte monnaie wat kleingeld bevattende. Dinsdag 26, door M. Hosten Adrienne, een. handzakje. Woensdag 27, door M. Dewulf Oscar, een rij wiel. Al deze voorwerpen mogen op het politiebu— reel teruggehaald worden. Verloren. Vrijdag 22 Februari, tusschen Yper en Oostvleteren, door M. Gruwez Daniel,, van Crombeke, twee autowielen Chenard. Door Mevr. Vermeulen, van Meenen, een zil veren borstspeld den vorm hebbende van een halve maan. Door M. Hoflack Henri, Meenenstraat, een roode achterlantaarn. Zaterdag 23 heeft de scholier Lecleer Robert nabij St-Maartenskerk zijn boekentasch achter gelaten, inhoudende atlas, rekenboek en penne— doos. Denzelfden dag, door M. Verfaillie Marie— Thérèse, een bril. Maandag 25, door M. Jacques Simonne, een? bril. Denzelfden dag, door Mevr. Lacante Gaston., een hoed. •c ■c 0 Yper 23 Februi KortrUli 25 Februi «■4 2 .2 2 ja B" cc M Veurne 27 Februi Poperlngt 1 Maar Tarwe de 108 kllogr. Froment les 100 kilos 59,00 59 60 59 60 Rogge ld. telgle td. 63,00 64 60 61 6» Haver ld. 1voine td. 66,50 64 67 64 60 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 30,00 25 25 31 30,06'* Boter de kilogram ie ar re le kilo 16,75 17,50 16,50 14,75 15,50* Sieren het stuk Haf* la piéce 0,32 0,33 0,31 0,31 0,25 Hoppe de 50 kllogr. Houblont les 50 kilos 660 1»S4 26 Februari Varkensmarkt te koop gesteld 3540 stuks. Gemiddelde prijsr per kilo op voet 3,25 3,75 fr. 27 Februari Veemarkt te koop gesteld 602 ossen aan 3,70 5.5o fr 176 stieren aan 3,204,20 fr., i3g8 koeien aan 3,20 - 4,20 fr. Totaal 2176 stuks.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 12