VELOSPORT Voetbalkroniek Vlaamscha Tosristanbond - Tak leper Handboogmaatschappij Willem-Teil VRIEN D ENSCHIETINtj» Bericht aan de Veehouders Maandag 11 Maart 1935 OP DE LIGGENDE PERS Wijl overal, naar het voorbeeld van 't kampioen schap van West-Vlaanderen in Westouter, een zelfde proef gegeven werd geldende als kampioenschap der provincie, zoo werd er toch tijdens de laatste week end duchtig gekoerst op velodrom, en voor eenmaal speelden al de inlandsche velodroms met even aan trekkelijke programma's. In Brussel werd de tweede manche snelheid gereden voor den beker des Konings, en zooals destijds Sche- rens eraan hield de felicitaties in ontvangst te nemen van wijlen Koning Albert, zoo schijnt hij die traditie te willen volgen met Koning Leopold. Ofschoon Mi- chard hem in de finale fel hinderde, won Jef nog mooi genoeg om de algemeene bewondering meê te dragen. In de landenontmoeting, nadien geloopen, won Gé- rardin vóór Scherens, Arlet en Michard. De Omnium bracht Olmo en Guerra tegenover Jan Aerts en Depauw. In de km. vliegend vertrek zege vierde Olmo in 1 min. 8 sec. 1/5 vóór J. Aerts in 1 min. 8 sec. 3/5Depauw in 1 min. 9 sec. 2/5Guerra in 1 min. 9 sec. 4/5. In achtervolging werden de Belgen eenvoudig ver pletterd, en na 1 km. 645 m. wandelden de Zuider lingen over onze landgenooten. De 25 km. achter kleine motos zag de zege van J. Aerts, die won dank aan de gangmaking. Het is voor waar geen reklaam vóór de Belgische gangmakers, steeds de uitheemsche flinke renners zoo te gangmaken dat ze, in eigen land teruggekeerd, de schuld altijd maar op hen kunnen schuiven. In Antwerpen was er een omnium waar Kaers, Haemerlinck en Huybrechts elkaar ontmoetten. Waar de wereldkampioen de snelheid met alle moeite won met 1 banddikte tegen Fred, veroverde deze laatste den puntenkoers vóór Huybrechts en Kaers. De 500 met staande vertrek was voor den Gentenaar, maar in de Australische achtervolging won de wereldkam pioen Kaers, die eigenlijk geen achtervolger is, maar profiteerde van een bandbreuk van Fred, en zoo ein digden de twee uitzonderlijke kampioenen met gelijke punten. In de 100 km. stayerskoers had men tegenover Ronsse, Krewer, Metze, Lacquehaye en Severgnini ge zet De jonge stayer Metze haalde er de bovenhand vóór den ex-wereldkampioen Lacquehaye, Severgnini, terwijl Ronsse en Krewer opgaven. Zondag in Gent was er een omnium op touw gezet tusschen de soldaat renners en waarin Kaers tegen over Danneels werd geplaatst De Gentenaar had, zoo wel in snelheid als in de 500 met. tijdrijden, geen schijn van kans, maar de wereldkampioen werd ge klopt in den achtervolgingsrit na 16 ronden. De Kuysscher zette men tegenover Verhaegen en hoe goed laatstgenoemde, totaal ongeoefend, zich ook verdedigde tegen zijn rivaal De Kuysscher, toch moest hij in alle manchen onderdoen. In de 60 km. ploegkoers werd er duchtig gereden. De zege werd veroverd door Carpriaux-Meerschaert vóór Debruycker-Hermie, op 2 ronden gevolgd door Billiet-Van Haelemeersch, op 4 ronden door Buysse- Demeulenaere en Raes-Demulderop 6 ronden door Alexander-Vandenbergheop 7 ronden door Dutré- Cornelis, en op 8 ronden door Drappier-Van Cauter. In Parijs werd, om eens te veranderen, Scherens geklopt door Richter. De wereldkampioen moet zoo danig veel wedstrijden leveren waarbij hij, door de uitvoering van zijn laatsten sprong, zich meer afmat dan een andere, en zoo komt dikwijls het fatale. Nu *t kunnen niet allemaal geen zegepralen zijn. Het wintercriterium achter handelsmotos werd ver overd door Paillard, vóór Lemoine, Raynaud, Pelissier, Aerts, Olmo en Richard. Spijts den rit van daags voordien, geleverd door Aerts en Olmo, hadden de Franschen het lastiger gehad, zoo zij (nog eens het zelfde) over een degelijken gangmakersdienst hadden beschikt. De 50 urenkoers van Kopenhagen werd veroverd door Falck Hansen met Rausch. De Deen moet waar lijk uitzonderlijke kwaliteiten bezitten in zake fond, want na de snelheid zoo ineens uitblinken in ploeg- koersen en zes dagen wedstrijden is aan iedereen niet gegeven. Na "hen komen Charlier-Danholt, Kilian-Vo- pel, Funda-Putzfeld, op 1 ronde Rieger-Christensen, op 2 ronden Tietz-Knudsen, Joergensen-Frederiksen, op 3 ronden Hill-Meyer. Cyclo-Cross. Zondag werden de kampioenschap pen geloopen van Oost-Vlaanderen, Antwerpen, Bra bant en Limburg. In Herzele (kamp. van Oost-VI.), won Vaast, kam pioen van Frankrijk, die, om Vermassen op eigen ter rein te bekampen, overgekomen was en alleman van 't leer gaf. Nand Duquesne was 2e, wat zijne derde plaats van Westouter nog meer doet uitkomen. De le Oost-Vlaming was Lavae Gilbert, die dan ook kam pioen werd. In Antwerpen was het Loopmans die met den palm ging loopen voor Reyns, Lauwers en Meuleman. In Thienen (kamp. van Brabant) moest Seynaeve" zijn titel verdedigen en deed het met brio, hij lostte immers gansch den boel en kwam met 1 minuut voor sprong op-Dignef binnen. In Bitsingen (kamp. van Limburg) snapte Hou- brechts de zege mede vóór Chapelle, Willems, Loncke, Hamal, wijl in Montignies s/Sambre Pedroli den le liep vóór Van Ackere, Coppens en Margotte. SPRINTER. STAD YPEK Op Zondag 17 Maart 1935 GROOTE OPENINGSPRIJS VOOR BEGINNELINGEN gegeven door de herbergiers van Yper-Hoekje Maarschalk Haiglaan, Capronstraat, Poperinghestraat, Grachtstraat, Maloulaan. 50 kilometers op zeer goede baan 500 fr. prijzen en 100 fr. premiën verdeeld als volgt 100 80 70 60 50 40 30 25 20 10 5 fr. Een scheers waarde 40 fr. gegeven door den Heer Wolff Emiel, Coiffeur, Maarschalk Haiglaan, aan den eersten Yperling. Inschrijving van heden af in Sportrevue bij De- wilde J. Aanzet aan de herbergen 't Nieuw Hoekje en de NachtegaalAankomst aan de herbergen De Stad Veurne i en de Steenen Brug en Garage Van Brussel. Prijsdeeling in Café des Sports bij Verstraete Ph. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor gebeur- Jijke ongevallen. Voor een bevredigende belangstelling en onder geleide van scheidsrechter Adyns ging de wed strijd tegen F. C. Heyst door. De volgende ploe gen stonden in lijn F. C. Heyst Slabbinck Vanhulle Serreyn Vantorre Daveloose Naert m. Haerinck Naert A. Debeer Deschepper Bulcke C. S. Yper Molein Cherchye Vanderbauwhede Vanlimburg Ollevier Gauquie Ververeken Ossieur Deplancke Dechièvre Messelis De bezoekers winnen den toss en meteen het voordeel van den wind. Ook zijn zij dadelijk ten aanval, maar Bulcke schiet boven. Bij het verder aandringen houdt Messelis een schot van Deschepper, en een weinig nadien heeft hij voor de eerste maal het nakijken op persoonlijke poging van centervoor Debeer, en dat na vijf minuten spel. De rood-witten schijnen het maar niet vlot te krijgen, alhoewel een zending van Vanderbauwhede aan te stippen valt. Op kogel door Debeer afgezonden, redt Messelis op een nippertje, het leder komt bij Haerinck terecht die inzendt. Dechièvre wil ontzetten, maar de bal vliegt in eigen doel aan de 10" minuut. Geens zins ontmoedigd, trekken de lokale voorwaart- sen wederom op langs Molein, deze centert maar Serreyn begaat handspel in het gevaarlijk ge bied, waarop strafschop. Vanderbauwhede geeft een keihard schot, dat jammerlijk op den keeper terecht komt. Slabbinck kan echter niet stoppen, doch Michel kan niet hernemen en een kans tot doelen is te loor gegaan. Op overzet van center- half Davelooze, zendt Bulcke naar het midden, Debeer ontwijkt onze verdediging, Messelis komt uitgeloopen, te vergeefs, het derde doel zit in onze kas na 15 minuten spelen. Van dan af spelen de Yperlingen wat beter samenspel, dat evenwel niet opbouwend genoeg is. Vier hoek schoppen worden afgedwongen, maar brengen niets op. Heyst bekomt er ook een, insgelijks zonder gevolg. De verdedigingen blijven verder baas en zoo komt de rust met 3-0 in 't voordeel van Heysb. Bij het hernemen is Yper op zijn beurt be- voordeeligd door den wind en neemt dadelijk de bovenhand. Deze meerderheid zal zich ten andere gedurende gansch de tweede speelhelft handhaven. Twee hoekschoppen blijven onbe- nuttigd. Molein, alleen voor doel, schiet nevens. Andere zendingen worden vervolgens door Slab binck opgevangen of het zware backpaar is er bij om te ontzetten. Zoo blijft deze drang duren, maar de Heystsche netten blijven zuiver. Inte gendeel, op een der zeldzame ontsnappingen der Noordsche voorlijn, doelt Naert het vierde doel, mijn inziens, in offside-stand. Intusschen heeft Vanderbauwhede, geraakt, het plein verlaten, doch na enkele minuten is hij terug. Nogmaals worden twee corners onbenuttigd gelaten, ter wijl twee hoekschoppen voor Heyst ook ontzet worden. Sedert eenigen tijd speelt Dechievre in de voorlijn en, op inzenden van Ollevier, aar zelt 't jorreniet om het eerste doel aan de 40' minuut a la volée voor Yper aan te teeke nen. Nauwelijks aangezet of Ollevier trekt er nogmaals van onder, zendt gepast in, Dechievre en Vanderbauwhede missen, maar Molein heeft het leder te stekken en Slabbinck mag voor de tweede maal visschen. Ofschoon wij nu en dan een uitloopen van Heyst mogen aanstippen, mag er gezegd worden dat Yper de meerdere blijft en met veel onkans af te rekenen heeft, want Slabbinck moet gedurig tusschenkomen. Een laatste corner voor rood-wit wordt afgeweerd en de Heystenaren trekken naar huis met twee punten die zij geheel zeker niet verhoopt heb ben, daar de 4-2 uitslag eenigszins als gevleid mag aangestipt worden. Zeker speelde onze ploeg beneden haar waarde, evenwel mag inge bracht worden dat onze mannen meer aangeval len hebben dan hun tegenstrevers, voor wie alles meesloeg, terwijl de rood-witten niets be hoorlijks konnen afgewerkt krijgen bij gemis aan kans. Morgen doen onze spelers een laatste verplaat sing naar Heule die op ons plein 1-1 kon ver wezenlijken. Daar de gastheeren de punten van doen hebben om de afdaling te vermijden, zal de match gansch zeker hardnekkig betwist wor den. Te hopen dat onze mannen, als gast, zoo veel zullen kunnen als Heule en met de helft van den inzet naar huis terugkeeren. Uitslagen der Matchen van 24 Februari 1935 C. S. Yper 2 F. C. Heyst 4 F. C. Roeselaere 0 F. C. Iseghem 1 Wevelghem Sp. 3 S. K. Roeselaere 4 W. S. Lauwe 3 S. K. Heule 1 S. C. Meenen 1 Waregem Sp. 1 R. S. Waregem 0 St. Moeskroen 0 Klasseering 2' Afdeeling R. S. C. Meenen 24 18 2 4 76 25 40 F. C. Iseghem 24 17 3 4 61 20 38 St. Moescroen 24 13 4 7 59 30 33 S. K. Roeselaere 23 15 6 2 83 26 32 F. C. Heyst 24 15 9 0 83 49 30 F. C. Roeselaere 24 13 9 2 58 40 28 S. K. Sweveghem 24 12 ir 1 56 66 25- C. S. Yper 24 9 11 4 60 50 22 Waereghem Sp. 24 8 12 4 59 71 20 R. S. Waereghem 24 8 13 3 44 56 18 W. S. Lauwe 23 5 11 7 35 55 17 Wevelghem Sp. 24 7 16 1 46 65 15- S. K. Heule 24 4 15 5 32 73 18 Vriendenmatchen De volgende ontmoetingen zullen na het offi cieel seizoen plaats hebben Voor Tweede Afdeeling 24 Maart Yper-Poperinghe. 31 Maart Meenen-Yper, Driehoekig Toernooi. 7 April Poperinghe-Yper. 14 April Yper-Meenen, Driehoekig Toernooi. 21 April Yper-Vlissingen. 5 Mei Armentières-Yper. De twee laatste matchen zijn echter nog niet gansch zeker. Voor Speciaal en de Scholierer» zijn onderhandelingen aan den gang met Bece- laere, Meenen en Armentières en toekomende week zullen wij wellicht volledig ingelicht zijn, NEMO. Wie gaat er meê naar Londen Enkele inlichtingen over de twee ploegen die elkander ontmoeten: Het Stadium van «Arsenal»- is een der prachtigste ter wereld en kan 80.000- toeschouwers herbergen. Deze club won het kampioenschap in le divisie in 1931, 1932, 1934 et» won in 1930 den beker van Engeland. Derby County werd in 1934 4e geklasseerd in le divisie en is een der beste Engelsche clubs die, in 1934, slechts met 1-0 verslagen werd door Arsenal in de match voor den beker van Enge land. De speler Bowees was in 1933-34 gekend als de beste goalscorer in le Divisie en miek al leen 33 doelen. De inschrijvingen voor de reis worden aan vaard tot 31 Maart aanstaande bij den secretaris^ van C.S.Yper 68, Dixmudestraat. Prijs 170 fr, en 27 fr. opleg voor ingang in het Stadiurm (niet verplichtend). LARVENVERDELGING De Burgemeester heeft de eer zijne onderhoo— rigen ter kennis te brengen dat, volgens het: K. B. van 6 April 1926, ieder eigenaar of houder- van Runders, verplicht is, de zich op zijne die ren bevindende HORZELLARVEN te verdelgen vanaf 1 Februari tot 30 September 1935. De Politie zal insgelijks de uitvoering der ge vergde maatregelen bewaken en proces-verbaal opmaken tegen degenen die nalaten BINNEN DE VEERTIEN DAGEN, na ontvangst der on derrichtingen te voldoen aan het verzoek dat hen gedaan wordt. Voor alle nadere inlichtingen nopens LAR VENVERDELGING, zie plakbrieven. Yper, den 26 Februari 1935. De Burgemeester, J. Vanderghote. UITSTAP Wij vestigen er de aandacht van onze leden en niet-leden op, dat wij op Maandag 18 Maart, zijnde de Maandag van Kattefèest, een dag dus- waarop iedereen vrij is, een zeer interessanten uitstap inrichten naar Doornik, de kunststad van Henegouwen. In den voormiddag bezoeken wij een der grootste brouwerijen van het land,, de Brasserie du Lion waar wij door een des kundige worden rondgeleid. De brouwerij zal dien dag in volle werking zijn. 's Namiddags bezoek aan de kathedraal. Men schrijve zoo vroeg mogelijk in bij den vertegenwoordiger, Cartonstraat, 16, (30 fr.). Indien vijf volle dagen op voorhand de reis niet volschreven is, gaat de uitstap niet door. Men denke er om bij het vroegtijdig inschrijven in de verwarmde zaal der herberg Au» Saumon gehouden door M. Cyriel Vander- meersch, voor de leden der Ypersche maat schappijen. De inleg is bepaald op 5.5o fr., te verschie ten in vogels van 2.5o fr. met aftrek van o.5o» per schutter voor de kosten. Inschrijving om 5 3/4 uur, begin om 6 uur zeer stipt, einde rond 8 uur.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6