-het ypersche- la réqion d'yprei Supplément Wekelijksch Overzicht ZIELMISSEN 15' Jaargang, Nr 49 9 Maart 1935 15c Annéa, N° 49 - 9 Mars 1935 Bijvoegsel Zondagrust Repos Dominical De Apotheek van La Pharmacie c e Zondag 10 Maart Jong en oud, vrouw en man, Houdt ervan, Wet op de Oorlogsschade OPGEPAST Stad Yper - MUZIEKSCHOOL Vasten PredicatBe Bedanking Heer Jules BERTEN Sterfgevallen Felicie - Juliana - Marie DOOM Mevrouw We Albin DENAEGEL Vrouw Weduwe Emile LIGNEL Vrouw Daniel DEREZ Terwijl iedereen de oogen gericht had op de gebeurtenissen die Italië en Ethiopië in 't ge drang brachten, en met de grootste belangstel ling de ontwikkeling ervan volgde, brak er al met eens een ander onweder los. Griekenland stond in rep en roer door eene Revolutie. In den beginne was de toestand niet klaar en men wist niet goed waarover het ging. Maar thans is alles opgehelderd, het is de oude heer Venizelos, de alomgekende politieker, die op zijn 72 jarigen ouderdom het nog aandurft zich aan 't hoofd te stellen van eene gewapende omwenteling. De toestand is een oogenblik zeer akelig geweest en op 't eiland Creta zijn de opstandelingen vol komen meester. Daar hebben zij daarenboven nog een heele vloot te hunner beschikking. Doch volgens de laatste berichten zou deze vloot gebrek lijden aan brandstof en zou zij daardoor nutteloos geworden zijn. Men meldt verder, wel te verstaan van officieele zijde, dat de opstande lingen gekneveld zijn, dat de toestand in Grie kenland zelf gansch ten voordeele is van de huidige regeering en dat de muiters van Creta weldra tot overgave zullen gedwongen worden. Er ontstonden bijna nog andere verwikkelingen doordat de opstandelingen die in Macedonië aan den slag gingen, hadden kunnen moeilijkheden krijgen met Bulgarië. Deze troepen, beroofd van de beloofde hulp der vloot, zouden thans in wanorde uiteenloopen en zich zelfs laten ontwa penen op de bulgaarsche grens. Al de berichten die wij kennen gaan echter uit van officieele zijde en het is volstrekt onmogelijk uit te maken hoe de ware toestand op dit oogenblik is. Wat de verwikkelingen met Italië betreft, zou men op goeden voet zijn om een akkoord te tref fen, en de kwestie der neutrale strook gronds op eene breedte van 6 km. zou afgehandeld zijn met goed gevolg. Nochtans komt het vreemd voor dat Italië nog steeds nieuwe legerbenden inscheept. Er valt echter aan te stippen dat het akkoord over die onzijdige grondstrook enkel voor doel heeft nieuwe voorvallen op de grens te vermijden en dat er nog voorts onderhande lingen moeten doorgaan om eene verdere over eenkomst te sluiten. Deze week moest de engelsche minister van buitenlandsche zaken, heer J. Simon, naar Ber lijn gaan om een onderhoud te hebben met den Führer HitierAlles was daartoe in orde, toen Engeland kenbaar miek dat het nieuwe sommen, ja groote sommen wilde besteden, aan uitbrei ding zijner verdedigingsmiddelen, en meteen verscheen het engelsch Witboek dat er met na druk op wees, hoe Duitschland zich sterk her- wapend had. Niet zoodra was dit alles in het Reich bekend of Hitier liet weten dat hij ziek was, en liever zou hebben dat het engelsch be zoek eenigen tijd zou uitgesteld worden. Heel flegmatisch, op engelsche manier, heeft de heer J. Simon een telegram gestuurd aan Hitier, zijn spijt uitdrukkende om die vertraging en wen- schende dat Hitier spoedig mocht genezen zijn. Maar niemand heeft zich laten bedriegen aan die kneep. Hitler was alleen ziek om tijd te winnen en eens goed na te denken en te over leggen hoe er moest te werk gegaan worden in deze nieuwe omstandigheden. Het is immers de eerste maal dat Engeland zoo ronduit en publiek van regeeringszijde uit erop wijst dat de sterke bewapening van Duitschland ook onrust verwekt over zee en dat men aldaar sterke voorzorgen wil nemen om zich te beschutten. Op 't oogenblik dat wij deze regelen schrijven staat de Regeering in België weer voor een grooten stronkeisteen. Men loopt weer groot ge vaar het huidig Bestuur te zien vallen. Nochtans zijn er in deze laatste dagen nog verschillige meer andere groote hinderpalen uit den weg ge ruimd, die het ministerie in groot gevaar brach ten. Misschien gelukt het den eersten minister ditmaal nog de moeilijkheden te overwinnen. Het ware hoogst noodig, want het land staat op een keerpunt en de minste faling kan tot zeer onvoorziene uitslagen leiden. RIK. Mr HOUTEKIER Meenenstvaat o— Rue de Menin reste seule ouverte le Dimanche 10 Mars IS ALLEEN OPEN Op En zij is het waard, ei ja Onze chicorei PACHA Bij koninklijk besluit van 22 Februari 1935 werden sommige bepalingen herzien betreffen de de vergoeding wegens schade aan goederen. Art. 13 De gesinistreerden die, spijts het verzoek dat hen daartoe werd gedaan, aan het bevoegd bestuur niet hebben overgelegd de be wijsstukken van de eindwederbelegging binnen een termijn van vijf jaar, ingaande op den datum van de laatste betaling, worden uit hun rechten op de aanvullende wederbeleggingsver- goedingen uit hoofde van oorlogsschade aan de goederen ontzet, zoo zij, binnen een laatsten termijn van drie maanden, van den datum af van dit besluit, de vereischte bewijzen niet hebben ingebracht. Art. 14. De gesinistreerden die, bij het verstrijken van een termijn van drie maanden van den datum af van dit besluit, in gebreke blijven de inlichtingen te verstrekken welke hun tot staving van hun aanvraag om vergoe dingen uit hoofde van- oorlogsschade werden gevraagd, worden definitief uit hun rechten ontzet. Dat allen zich dus onverwijld in regel stellen. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PER SONEEL plaatst men met succes in onze rubriek KLEINE AANKONDIGINGEN Op Zondag 10 Maart aanstaande, om 3 uur namiddag, in den Stadsschouwburg, Vanden- peereboomplaats CONCERT uit te voeren door de leerlingen der school. Ingang vrij. De Beheerraad. PROGRAMMA 1°) Rondo in do klein, voor Klavier Fr. Chopin door Mej. Pyck Denise. 2°) Allegro uit het Concertino in sol groot voor Viool. F. Kückler door M. Opdebeeck Franz. 3°) a) Al Spinnend, voor Klavier Jos. Hazen b) Jachtlied, voor Klavier Jos. Hazen door M. Van Puyvelde Constant. 4°) a) Nocturne, voor Cello Jos. Ryelandt b) Gavotte, voor Cello Lorenzitti door Mej. Dethoor Antoinette. 5°) a) Eeuwige Klacht, Jos. Ryelandt voor Klavier, b) Impromptu in mi b groot Fr. Schubert voor Klavier. door Mej. Denys Albertine. 6°) Concertino, voor Klarinette C. M. v. Weber door M. Vermeulen Maurice. 7°) Ballet Scène, voor Viool Ch. deBériot door Mej. Masquelier Paule. 8°) a) Herhaalt mij nu Jos. Ryelandt b) De Maaier Jos. Ryelandt voor twee gelijkstemmige koren. 9° Fantaisie in do groot, Fr. Schubert voor Klavier. door Mej. Blanckaert Alice. Gedurende de uitvoering der stukken zullen de deuren gesloten blijven. Op alle Zondagen van de Vasten, worden de geloovigen verwacht in de indrukwekkende Vasten-sermoenenof meditaties over het Bitter Lijden van Onzen Goddelijken Zaligma ker. In St-Maartens Kathedraal, worden de Pas sie-sermoenen gehouden door iemand die zoo roerend-schoon kan prediken, E. H. Socquet, be stuurder der Vakschool. Vespers en lof te 3 uur. Om 4 uur stipt be gint het sermoen waartoe al de geloovigen drin gend uitgenoodigd worden. Van af Zondag 10 Maart. Jufvrouw Philomène Berten Jufvrouw Felicie Berten Heer Jules Onraet - Berten en familie De familiën van wijlen Heer en Vrouw Alphonse Maerten- Berten Emile Durnez - Berten Leopold Maerten - Berten en Valère Devarver - Berten, danken langs dezen weg de vrienden en kennissen voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis van hun teergeliefden broeder, schoonbroeder, oom en bloed verwant, alsook voor de blijken van genegenheid hun be tuigd tijdens dit afsterven. Heer Camille Salomé Heer en Vrouw Georges Muys- Salomé en zoon Roger De familiën Doom, Verhack, Salomé en Leroy, melden mei diepe droefheid hei afsterven van hun teerbe minde echtgenoote, moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloedverwante VROUW geboren te Yper, den 27 April 1871, en er godvruchtig overleden, den 2 Maart 1935, voorzien van de Gerechten Onzer Moeder de Heilige Kerk. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben of niet vermaand werden, worden verzocht dit bericht a's dusdanig te aan zien. 3, Groenestraat (Potyze) Mijnheer Georges Denaegel, Bestuurder der Stadsjongens- school Mevrouw Georges Denaegel, geboren Anna Claeys Mijnheer Jacques Denaegel Juffrouw Esther Denaegel De familiën Van Coillie, Denaegel, De Corte en Claeys, melden met diepe droefheid bet afsterven van geboren Hortentia - Maria VAN COILLIE hunne teergeliefde moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloedverwante, geboren te Swevezeele, den 10 Mei 1870, en na een korte doch pijnlijke ziekte te leper godvruchtig in den Heer ontslapen, op 3 Maart 1935, gesterkt door al de genademiddelen Onzer Moeder de Heilige Kerk. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. 4, St-Niklaasstraat. Heer Henri Lignel Heer en Vrouw Maurice Lignel - Noliet en dochter Heer en Vrouw Michel Grimmonpré - Lignel De familiën Bondue, Adelaere, Lignel en Leroy, melden met diepe droefheid het afsterven van geboren Romanie - Marie BONDUE hunne teerbeminde moeder, schoonmoeder, grootmoeder en bloedverwante, geboren te Wytschaete, den 17 Mei 1871, en godvruchtig overleden te Yper, den 4 Maart 1935, voorzien van de Gerechten Onzer Moeder de Heilige Kerk." De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben of niet vermaand werden, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aan zien. 5, Slachthuisstraat. .a Heer Daniel Derez Heeren |acques en Elie Derez Heer Alois Depuydt - Ladouceur Heer en Vrouw Camiel Derez - Van Biervliet De familiën Depuydt, Ladouceur, Derez, Rubben en Van Biervliet, melden met diepe droefheid het afsterven van geboren Albertina - Maria DEPUYDT hunne teerbeminde echtgenoote, moeder, dochter, schoon dochter en bloedverwante, geboren te Yper, den 13 Juli 1902, en aldaar godvruchtig overleden, den 6 Maait 1935, voor zien van de Gerechten Onzer Moeder de Heilige Kerk. De Lijkdienst, gevolgd van de Teraardbesteliing, heeft plaats in de parochiale kerk van St-Niklaas te Yper, heden ZATERDAG 9 MAART 1935, om 9 uur. Vergadering ten sterfhuize, Dickebuschsteènweg, 7, om 8 1/2 uur. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig ie aanzien. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 10 Maart, om 9 u., in de ketk der E.E. Paters Karmelieten, tot zielelafenis van Jufvrouw Léontine MORE AU. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 10 Maart, om nViu., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer René BUTEIN. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 17 Maart, om nviu., in St-Maartenskcik, tot zielelafenis van Vrouw Gustave GILLIS geboren Lucie Tanghe.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11