Amities Fran?aises TRABOLSPEL Allerhande Nieuws Alle KONFEKTIE M. Temperville Gevonden en Verloren Voorwerpen STAD YPER BERICHT •t=aat=ac=aac=ai Dickebuschst., 208,Yper Alle VERANDERINGEN aan genadige prijzen. Burgerlijke Stand van Yper Réception de la Ligue d'Union Latine Les membres des Amitiés Frangaises d'Ypres se souviennent que le briLlant conférencier pari- sien, Raoul Follereau, professeur a l'École de Psychologie de Paris, vint voici deux ans a leur tribune, pour leur faire connaitre la Ligue dTTnion Latine» dont il est le président, et leur exposgr notamment l'activité de celle-ci dans les régions latines de l'Amérique du Sud. L'an dernier encore, M. Follereau se fit accla- mer au Vieil Ypres a l'occasion d'une causerie trés instructive au cours de laquelle il nous en- tretint de la Grèce antique. M. Follereau est venu pour la troisième fois a Ypres samedi dernier, passant par notre ville avec une vingtaine de ses ligueurs. Ces personnes accomplissaient, a l'occasion du premier anni- versaire de la mort du Roi Albert, un pèlerinage a la crypte royale de Laeken, et a Marche-les- Dames. Leur visite était également prévue au chateau royal de Laeken, oü un recueil de poèmes écrits a la mémoire du Souverain défunt, par les poètes de la Jeune Académie (cercle litté raire dont M. Follereau est le fondateur), devait être offert a S .M .la Reine Elisabeth et a S. M. Léopold III par les voyageurs frangais. Arrivés a Ypres samedi vers 16 h., ceux-ci furent regus a l'Hótel Ypriana par M. Arthur Butaye, président des Amitiés Frangaises, en- touré de son Comité. De 17 a 18 h., les yprois servirent de guides a leurs hótes frangais, qu'ils escortèrent dans leur visite au Mémoricil An glais, au Beffroi, a la Cathédrale, a l'église angli- cane St Georges, et au Monument aux Morts. Le groupe de pèlerins partit ensuite pour Bruges, seconde étape de son voyage. II nous est agréable de mentionner ici que le recueil de poèmes cité plus haut contient une belle pièce de vers de notre concitoyen, M. Al fred Gaimant. R. D. De belangrijke match Postje-Bascule wekte, zooals voorzien, veel belangstelling op. Tamelijk veel toeschouwers waren opgekomende ploe gen traden met haar beste bolders op. De scheids rechters hadden het lastig, want minstens drie maal gedurende het spel werd het meten voor gehaalde bollen gevolgd door al de spelers en door een groot getal toeschouwersdriemaal waren minstens 35 tot 40 mannen rond de scheidsrechters geschaard om hun werk vast te stellen en hunne beslissing af te wachten. Het spel was doorgaans van schoon gehalte en 't mag en 't moet gezegd zijnde match liep goed van stapelwat nijdig misschienmaar toch sportief, zooals het behoort. Het Postje nam eenen grooten voorsprong in 't begin van de match, zoodanig dat wij 12-6 konden aanteekenenBascule won stilaan in en gelukte de score van 17 gelijk te verwezen lijken hadden op dit oogenblik de basculeman nen hunne zenuwen meester geweest, dan kon de match anders uitvallen dan hij uitvielwant na 17 gelijk teekenden wij nog 23 gelijk aan; om te eindigen ten voordeele van 't Postje met 25 te gen 23. Bravo Postje, gij hebt daar een schoon punt behaald; gij moogt er fier over zijn; gij hebt het verdiend; maar ik herhaal het: had de Bascule kalm gespeeld, de uitslag kon heel ge makkelijk anders uitvallen. Proficiat ook aan de Basculemannenzij heb ben getoond dat zij de besten kunnen baas wor den, wel te verstaan indien zij hunne zenuwen niet laten werken. Na deze match is de rangschikking als volgt Postje 7 punten 8 matchen Statie 6 punten 7 matchen Cercle 3 punten 7 matchen Bascule 2 punten 8 matchen Coo 1 punt 8 matchen Er blijft alleenlijk een match te spelen Statie- Cercle in de tra van de Statiedeze match was vastgesteld op Woensdag aanstaande, maar ge zien het pijnlijk ongeval bij den heer Daniel Derez overkomen is er beslist geworden deze match voor veertien dagen uit te stellen. In naam der federatie van de bolders weze het mij toegelaten hier aan Heer Daniel Derez en aan geheel zijne achtbare familie de verzekering in de deelname aan den rouw die hen bedroeft over te maken. Mevrouw Daniel Derez was van eikendeen geprezen en gewaardeerd zij leefde voor haren man en hare kindersmoge de deel name van ons allen in dezen diepen rouw voor vriend Daniel eene verzachting wezen in het ongeluk dat hem treft. Wij verhopen dat een groot getal leden der federatie er zal aan houden een laatste hulde te brengen aan de dierbare afgestorveneen zoo een blijk van genegenheid te geven aan onzen goeden en rechtzinnigen vriend Heer Daniel Derez. Interim. Gevonden. Zaterdag 2 Maart, door M. Pollée Jules, een huisdeursleutel. Zondag 3, op de Botermarkt, een rechter bruine dameshandschoen. Maandag 4, door Jufvr. Werrebrouck Solange, een damesmantelriem in gekleurde stof. Denzelfden dag, door M. Derycke René, een autoplaat nr 272.840. Al deze voorwerpen berusten ten politie- bureele. Dinsdag 5, in de bureelen van het stadssecre- tariaat alwaar hij mag teruggevraagd worden, een fiscale zegel van waarde. Denzelfden dag, door M. Bossaert Hector, St- Juliaan - Langemarck, een stuk goudwerk van waarde dat op gemeld adres ter beschikking van den eigenaar gehouden wordt. Donderdag 7, door Jufvr. Roger Gabrielle, een huissleutel die op het politiebureel afgegeven werd. Verloren. Zaterdag 2 Maart, door M- Robert Gabriel, van Bixschote, een portemonnaie eenig kleingeld inhoudende. Zondag 3, door Mevr. Rousery Madeleine, een gouden trouwring, goede belooning aan dezen die hem zal terug bezorgen, De Haernestraat, 24. Maandag 4, door Mevr. Vanderbauwhede Mi chel, een gouden armbandhorloge met zwart bandje. AANGIFTE VAN REVOLVERS Ingevolge de wet op het houden van vuur wapens zijn alle personen, die een revolver be zitten, verplicht op straffe van boet er de aan gifte van te doen. Daar er nog dagelijks per sonen gevonden worden die beweren deze wets bepaling niet te kennen en om allen de gele genheid te geven zich in regel te stellen, werd de laatste termijn van aangifte, zijnde 28 Fe bruari 11., verlengd tot den 31 Mei aanstaande. Dat alle personen dus, die thuis een revolver bezitten, van deze laatste gelegenheid die hen geboden wordt gebruik maken. De aangiften moeten gedaan worden bij den Heer politiecom missaris en voor wat de buitengemeenten betreft bij de rijkswacht. Tijdens de aangifte moet de revolver vertoond worden. De verzekeringsmaatschappijen worden ver zocht, vóór 19 Maart aanstaande, aan het Sche pencollege van Yper, hunne voordeeligste voor waarden te laten geworden voor verzekering Burgerlijke verantwoordelijkheidvan hare lagere en bewaarscholen. De Burgemeester, J. Vanderghote. voor Dames en Kinderen. Gediplomeerde Kleermaakster II=3dt=lIBt==JI Een proef. Neem een witten lap en een wei nig Lavécire. Wrijf er uwe bevuilde linoleum mede. De lap wordt zwart, de linoleum integen deel klaar en blinkend. Besluit de Lavécire wascht en boent. Het staal is kosteloos bij den drogist. van den 2 tot den 8 Maart 1935 Geboorten Kerrinckx Jeannine, De Haernestraat, 48. Packet Monica, Yperleestraat, 12. Muylle Gustave, G. de Stuersstraat, 38. Tahon Maria, M. Haiglaan, 95bis. Vandenberghe Monique, Recollettenpoort, 5. HuwelijkenVandenberghe Lucien, bediende, te Roubaix (N.Fr.) en Tranchet Elisabeth, z. b., te Yper. Maertens Albericus, soldaat bij het 6C Reg. Artillerie te Etterbeek en Homey Simonne, fabriekwerkster, te Yper. Decock Walter, diamantzager, te St Andries (Brugge) en Woussen Marie-Louise, diamantverstel- ster, te Yper. Stragier Prosper, landbouwer, te El- verdinghe en Elslander Simonne, landbouwster, te Yper. OverlijdensDoom Felicia, 63 j., huishoudster, echt6 Salomé Camille, Groenestraat, 3. Dewilde Maria, 1 j., Zonnebekesteenweg, 80. Pype Joannes, 73 j., landbouwer, ongehuwd, Wenninckstraat, 9. Van- Coillie Hortentia, 64 j., z. b., weduwe Denaegel Albi- nus, St Nicolaasstraat, 4. Hubert Celina, 54 j., huis houdster, echt6 Verleure Franciscus, Dixmudesteenweg, 30. Fourneau Marie, 44 j., z. b., echt" Dekuyper Al- fons, Poperinghesteenweg, 8. Timmerman Henricus, 84 j., z. b., wedr Dethoor Sophia, M. Frenchlaan, 30bis. Bondue Romanie, 63 j., huishoudster, wed6 Lignel Emile, Slachthuisstraat, 5. Depuydt Albertina, 32 j., herbergierster, echt6 Derez Daniel, Dickebuschsteen- weg, 7. Desaver Eliane, 47 j., z. b., ongehuwd, Pope ringhesteenweg, 8. YPER. De Voetvolkskazerne. Zooals het te voorzien was wordt de ongebruikte en voor afbraak bestemde voetvolkskazerne bijna dage lijks bezocht door lieden die er nog het een of ander nuttig voorwerp vinden. Vensters zijn er sedert lang niet meer, die gooiden de straatjon gens uit, de vensterramen werden grootendeels afgerukt waarschijnlijk om als stoofhout te die nen, het weinige koper dat aan de deuren ere vensters te vinden was is spoorloos verdwenen,, en verleden week meldden wij hier een diefstal van schouwschuiven daar in dit gebouw ge pleegd. Doch dit alles is nog het treurigste niet. Niettegenstaande het besluit door den Heer burgemeester genomen, waarbij het verblijf ire en de toegang tot de bouwvallige kazerne ver boden zijn, niettegenstaande de betrokken per sonen reeds herhaalde malen verwittigd werden en hen den noodigen tijd gegeven werd om aan het bevel, de kazerne te verlaten, te gehoorza men, wonen daar nu nog steeds een achttal huis gezinnen in en dit in voorwaarden die waarlijk te bedroevend zijn om te beschrijven. Dat er ouders zijn die, alswanneer zij de keur hebben een gezonde en meer geschikte huisvesting te bekomen in de gemeente waar zij gehuisvest zijn, hun kinderen dwingen willen hier in eert slordige, vervuilde, vochtige en ongezonde ka zernekamer te verblijven, is niet gelooflijk. Het is hoog tijd dat er daar aan dezen ellen— digen toestand een einde gesteld worde. Men zal alzoo aan die huisgezinnen zelf een grooten dienst bewijzen door ze uit die walgende koten te drijven, en men zal ook beletten dat de een of andere besmettelijke ziekte, die daar in dit verpestend broeinest moet ontstaan, bij die- huisgezinnen zelf en daarna misschien ook wel in stad een aantal slachtoffers make. De openbare gezondheid en ook wel de zede lijkheid eischen dat men er daar in de kazerne met den groven borstel zou doorgaan en hoe eer hoe beter. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een- bon van een tiende lot en bij eiken aankoop vare 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. POLLINCHOVE. Werk overstroomd. Binst dat de werklieden, gebezigd voor de aan gang zijnde verlengingswerken van het Fintele- sas, aan den arbeid waren is, ten gevolge van een ongeval, alles in eenige minuten tijd onder water gezet geworden. De werklieden hadden alleen? nog den tijd zich zelf te redden en moesten al het materiaal en hun werktuigen achterlaten. De aangerichte schade is groot. VOORMEZEELE. Verkeersongeval. Za terdag laatst kwam de genaamde Lambrecht per auto alhier gereden, toen het voertuig op zeker- oogenblik uitgleed en, de geleider daardoor het stuur niet meer meester zijnde, in de gracht be— zijdens de baan terecht kwam. De voerder werd5 door de scherven der gebroken spiegelruit ge wond. POPERINGHE. Kind onder auto. Het zoontje van den slachter Muylaert J. was Zon dag avond, rond 7 u., tot op de Markt geslenterd om er de maskers eens te bekijken, toen het op eens door een voorbijrijdendè auto gevat en- omgeworpen werd. Op het noodgeroep van den kleine kwam een toeschouwer hem spoedig opne men en naar het gasthuis dragen waar het jon getje, dat aan de hand gekwetst was, dadelijk de- noodige zorgen ontving. Werkongeval. Maandag, rond 4 u. namiddag, waren de werklieden van M. Costeur-Moerkerke- op de statie bezig met een wagon glas te lossen. Een groote hoeveelheid glas, dat in geen kistere verpakt was, bevond zich reeds op een auto camion overgeladen toen op zekere oogenblik de bladen glas omkantelden en op twee der werklieden terecht kwamen. Him makkers snel den hen dadelijk ter hulp en gelukten er nog spoedig in ze uit hun neteligen toestand te ver helpen. De twee slachoffers van dit ongeval wer den aan armen en beenen gekwetst. PASSCHENDAELE. Uit een rijdende auto bus gesprongen. Dinsdag had Desmedt Robert,, autobusvoerder te Rousselare, eenige personere naar Frankrijk gevoerd en 's avonds, bij dere terugkeer, moest hij op verscheidene plaatsen- stilstaan om reizigers te laten afstappen. Onder weg, op het grondgebied Passchendaele geko men, bemerkten de nog overgebleven reizigers opeens dat een hunner in de autobus ontbrak. De voerder, die ervan verwittigd werd, keerde dadelijk op zijn weg terug en wat verder vonden zij den 25 jarigen Viaene Oscar, wonende aan de Kalve, te Passchendaele, ten gronde liggen. Op genomen en bij een geneesheer gebracht, deed deze hem onverwijld naar de kliniek van Rous selare voeren, waar de toestand van den onge lukkige als hopeloos beschouwd werd.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14