Cinema FLORA Le Chant du Destin FOOTBALL C 8 Y -Iï-Iseflhem Onze Jaarlijksche Carnavalstoet be* Arrondissement Yper de I Af rondissement d'Yuwes Fédération des Sinistrés de l'Arroiidissement d'Ypres La prochaine réunion mensuelle, des Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper OPGELET Zondag 10 Maart 1935 Een ongehoorde volkstoeloop Een machtige bijval HET Aar V«n®aj*»j(lnj der Grtniwrdfu. 4*0 tv© Oub«, «MU. no do I'AasiHjiiitiun rttiü Siuis'ré^ de* Quba Y ury.», etr. Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanchi 10 Wars 1935, a 14.30 heures, en 1' Hotel Continental Place de la Gare, YPRES ORDRE DU JOUR,: 1) L'Audience mitiistérielle 2) Le canal Ypres Comines. Programme des grands travaux. 3) Vceux a mettre >ur l'ordre du jour de la prochaine assemblee. De aanstaande maandelijksche verga dering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteisterden, zal plaats hebben op Zondag 10 Waart 1935, om 14.30 u., in het Hötel Continental Statieplaats, te YPER. DAGORDE 1) Het ministerieel verhoor. 2) De vaart Yper- Komen. Programma der groote werken. 3) Wenschen voor de dagorde der aanstaan de vergadering. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de vergadering te zenden. Ingang vrij aan alle geteisterden. De VoorzitterLe. Président, Arthur Butaye, av., Ypres. Komt iedere week naar de FLORA, want telkens gij ontbreekt, is het een meesterstuk dat gij mist Onze programma's steunen op een strenge keus van al de groote succesfüms die thans in alle hoofdsteden vertoond worden. Sedert Vrijdag 8 Maart, de vermaarde Tenor MURATORE van de film De Onbekende Zanger in zijn laatste en schoonste film. Kinderen niet toegelaten. Om 3 uur namiddag Ingangsprijs 3 Fr. Nu het zoolang verwachte en met zooveel zorg voorbereide feest voorbij is, mogen wij ons over zijn zoo volledig en algeheel welslagen verheu gen. Immers, wat baat het weken- en maanden lange werk dat enkele verdienstelijke Yperlin- gen zich zoo offervaardig en onbaatzuchtig op leggen, wat baten al de gedane kosten en opof feringen om iets degelijks in te richten, zoo moe der natuur van de partij niet wil zijn en het feest door geen gunstig weder bejegend wordt Al het overige kan geschikt en geregeld worden zooals men het begeert, alleen dat laatste hangt van geen menschenwil af en maakt dan ook steeds de grootste bekommering uit van al dezen die voor het op touw zetten van den stoet en het wellukken ervan ijveren. De stoet zou weliswaar toch uitgaan, wij* herinneren ons nog dat dp sneeuw hier vroeger eens een voet dik lag ten tijde dat Poperinghe ons, door een toevallig samentreffen, voor de eerste maal zijn sneeuwgroepafzond, doch zoo het weder niet gunstig is, blijft de groote massa vreemde bezoekers achterwege, de geestdrift die gewoonlijk met dergelijke volks feesten gepaard gaat is ver te zoeken en al het aantrekkelijke ervan is verdwenen. Men mag dus zeggen, en zulks zonder de ver- mate goed in hun schik waren. Zoo wat overal in de bijzonderste straten verscheen de driekleu rige, vlag aan talrijke gevels treinen, trams en autobussen brachten hier reeds wat meer be zoekers dan op de gewone Zondagen, en allengs- kens kreeg onze stad het uitzicht van de groote dagen. Ook de vreemde groepen van Gent, Antwer pen, Dendermonde, Leuven, enz. kwamen hier de een na de andere toe en hielpen er niet wei nig toe bij om de reeds heerschende drukte en beweging en ook vroolijkheid nog merkelijk te vergrooten. De werkzaamheden der jury, die om 12 u. 30 op de Vandenpeereboomplaats hare moeilijke en kiesche taak begon om de schoonste en verdien stelijkste groepen voor den wedstrijd te rang schikken, werden door talrijke kijklustigen bij gewoond die er op uit waren eens op voorhand reeds de balletten van al de deelnemende groe pen te bewonderen. Vanaf 1 uur echter en dit tot rond drie uur in den namiddag kwamen onafgebroken door al de poorten der stad nieuwe bezoekers toe. Wiel rijders bij de vleet, de eene auto volgde de an dere op en weldra zagen de Meenenstraat, Groo te Markt en Hondstraat, straten waar de stoet Les Hussards Modernes d'Ypres diensten der inrichters in iets te willen vermin deren, dat het weder een der bijzonderste factors is van het al of niet slagen van een feest. En men zou waarlijk zeggen dat de stad Yper, of is het 't Inriehtingscomiteit van den Carnavalstoet, daar ginder hoog een voetje voren is, want sedert enkele jaren van hier geniet onze jaar lijksche en reeds vermaarde Carnavalstoet tel kens van het beste weder dat men in dit seizoen van 't jaar verwachten mag. HET UITZICHT DER STAD Zondag laatst nogmaals, al was het geen zonni- gen maar ietwat killigen dag, was het van 's morgens reeds te zien dat de hemelsluizen zouden gesloten blijven. Ook waren de inrich ters vroeg in de weer om de laatste schikkingen te nemen en alles in gereedheid te brengen, en het stond op hun wezen te lezen dat zij uiter het eerst zou voorbijtrekken, zwart van 't volk. Daar de jury hare taak in den gestelden tijd niet kon gedaan krijgen en het ook, midden al die drukte en die beweging die rond 2 u. aan de Bascule en de Meenenpoort. heerschte, nog wat moeite kostte om af dé verschillige groepen haar wederzijdsche plaats aan te duiden en in orde te stellen, was het met een lichte verachtering op het gestelde uur dat de lange stoet zich in beweging zette. DE STOET Als voorbode ervan hadden we de vliegende kanonniers, ervaren ruiters, waarschijnlijk oud leerlingen der vermaarde rijschool van Yper, die niettegenstaande de wilde en zotte sprongen van hun volbloedpaarden nooit uit den zadel geworpen werden. In een. twee, drie wisten zij zich door de dichtste drommen een weg te banen en tot vermaak van klein en groot dede'n zij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1