Voetbalkroniek VRIEN D EMSCMIETING i VELOSPORT GROOT BAL HEROPENING der Café CAMBRINUH ten. Benoit bewoog zich in de hoogste kringen met buitengewoon gemak. Zijn genie bezorgde liem overal de eerste plaats. Ter gelegenheid van de komst van F. C. Ise ghem, zal het bestuur van C. S. Yper niet nala ten kapitein Gentil Denys geluk te wenschen, die sedert Zondag laatst 175 officieele matchen onafgebroken gespeeld heeft, 't Is sedert 't sei zoen 1928-1929 dat Gentil Denys in 't gelid staat, «j werd kapitein van het eerste elftal met aan vang van het seizoen 1930-31, toen F. C. Iseghem voor de eerste maal in 2e Afdeeling A optrad. Onze beste gelukwenschen op voorhand aan de zen offervaardigen voetbalspeler. R. S. Waereghem W. S. Lauwe Handboogmaatschappij Willem-Teil Maandag 11 Maart 1935 OP DE LIGGENDE PERS in de verwarmde zaal ,der herberg Au Saumon gehouden door M. Cyiiel Vander- meersch, voor de leden der Ypersche maat schappijen. Inschrijving om 5 3/4 uur, begin om 6 uur zeer stipt, einde rond 8 uur. Ter gelegenheid van de Zondagen van. Carnaval en Kattefeest door M. Albert BE HOLLANDER Virtuoos Accordéoniste in de Café Francois, Hondstraat, 2Z Op Zaterdag 16 Maart 1935 Statiestraat, 12, YPER door Benoni Callewaert - David. Ter gelegenheid der opening zuilen er gratis Mossels en Friten aan de klanten- besteld zijn. 6 I Om een grootsche hulde te brengen aan hem tot wien ons meest innige dankbetuigingen gaan èn die de Vlaamsche volksmassa een motief van bewondering en erkentelijkheid heeft geschon ken, zal 't Willems-Fonds, af deeling leper, den 31* dezer een feest op touw zetten, dat in de annalen onzer bedrijvigheid als een mijlpaal zal aangestipt zijn en ons in de toekomst met geest drift zal bezielen. Ieder kunstminnend inwoner zal er willen aanwezig zijn. J- T. Tweede Afdeeling S. K. Heule 4 C. S. Yper 3 4-3 zoo luidt de uitslag die de rood-witten tegen de Sportkringers van Heule verwezenlijkt hebben met een elftal dat verschillende inval lers telde. Het is hier overbodig in 't lang en 't breed uiteen te leggen waarom de ploeg niet volledig kon vertrekkeniedereen beseft om trent de reden maar wat niet kan aangenomen worden, 't is dat gedagvaarde spelers zich niet ontlasten. Reeds verscheidene malen werd er op dat punt gewezen, maar ja, gedane zaken hebben geen keer. Wat de ontmoeting zelf betreft, niet tegenstaande de Heulenaars vier doelen op him actief hebben, mag er gezegd worden dat zij feitelijk er één zelf aangeteekend hebben. Im mers het eerste doel spruit voort uit een penalty, wat ten andere de stand was bij het ingaan van de rust. De voorsprong was dus nog zoo erg niet. Het tweede punt was een geschenk van onze achterhoede, het derde werd mooi aangeteekend en het vierde, in de laatste oogenblikken bin- nengezonden alswanneer de stand 3-3 was, was een cadeauvan den scheidsrechter die een speler, in klaar blijkend buitenstandspel, liet be gaan om Messelis te vloeren. Intusschen zorg den Vanderbauwhede (2) en Vanlimburg (1) voor de tegendoelen. Spijtig dat twee punten te loor gaan die ons zeker konnen dienstig zijn om een plaats in de rangschikking op te schuiven. Morgen komt F. C. Iseghem, die zoolang de hoop koesterde van in promotie op te gaan, naar het terrein van de rood-witten. Zeker zal het aan toeschouwers niet ontbreken, want de liefheb bers van schoon spel zullen meer dan waar schijnlijk voldaan worden. Van den eenen kant zal Yper het seizoen op waardige manier willen sluiten en anderzijds zullen de bezoekers willen toonen dat zij wel de ploeg vormen die naar promotie mocht verhuizen. Het zal in alle geval een wedstrijd zijn die belangwekkend zal zijn en bijdragen zal om het voetbalsport eere aan te doen. Uitslagen der matchen van 3-3-1935 S. K. Heule C. S. Yper 4—3 S. K. Roeselaere S. K. Sweveghem 92 St. Moescroen W. S. Lauwe 62 F. C. Heyst Wevelghem Sp. 51 R. C. Waereghem S. C. Meenen 02 F. C. Iseghem Waereghem Sp. 22 Klasseering 2? Afdeeling R. S. C. Meenen 25 19 2 4 78 25 42 F. C. Iseghem 25 17 3 5 63 22 39 St Moescroen 25 14 4 7 65 32 35 S. K. Roeselaere 24 16 6 2 72 28 34 F. C. Heyst 25 16 9 0 88 50 32 F. C. Roeselaere 25 14 9 2 63 40 30 S. K. Sweveghem 25 12 12 1 58 75 25 C. S. Yper 25 9 12 4 63 54 22 Waereghem Sp. 25 8 12 5 61 71 21 25 8 14 3 44 58 19 24 5 12 7 37 61 17 S. K. Heule 25 5 15 5 36 76 15 Wevelghem Sp. 25 7 17 1 47 70 15 NEMO. BESCHOUWINGEN OVER VOETBAL door M. E.E. BENNETT, oefenmeester van C.S.Y. Door de manier waarop ik met C. S. Y. ver- eenigd ben, heb ik natuurlijk belang, en verlang ik evenzeer, alles te doen wat ik in staat ben om het spelgehalte in Yper tot een hooger peil te brengen, spelgehalte dat, naar mijn meening, voor een stad van 15.000 inwoners, niet is wat het zou moeten zijn. Het hoeft hier echter niet opgenomen te wor den alsof ik een blaam zou willen werpen op de spelers van de ploeg die ik controleer en welke Ik ten zeerste genegen ben, wel wetende dat zij te allen tijde hun uiterste best trachten te doen. Mijn bedoeling is enkel aan te toonen dat de wedijver tot het bekleeden van een plaats in het eerste elftal niet zoo scherp is als hij wel zou mogen zijn. j Het zou de ambitie van eiken speler moeten wezen er zich ten zeerste op toe te leggen om in de eerste ploeg van zijn club te mogen optreden, aldus makende dat ook elke speler van' dit elf tal zich zou inspannen om er zijn plaats te be houden. Ongelukkiglijk is de toestand tegenwoordig zoo, dat wij geen plaatsvervangers bezitten die vaardig genoeg zijn om de plaats in te nemen van spelers die hun form verliezen of tengevolge van eenig beletsel of kwetsuur dienen vervangen te worden. Ik denk er op dit oogenblik insgelijks aan dat wij niet kunnen verwachten dat zekere spelers, waarvan het thans afhangt of onze ploeg volle dig is, eeuwig hunne plaats zullen kunnen innemen. Waar moeten wij dan de spelers vinden om het spelgehalte te handhaven, welke Yper zou moeten bezitten Wij kijken alreeds tot onze scholieren en onder deze zijn er minstens twee die nagenoeg vaardig zouden zijn om onze ran gen aan te vullen doch wij zouden er merkelijk meer moeten bezitten. Welke zijn de redenen van dit gebrek aan talent Het mangelt niet aan geestdrift voor het spel, want omtrent elke jongen zou voetballer willen worden. Wat is daarenboven beter om een stoot te leeren ontvangen en er ook een te geven Naar mijn oordeel ligt de schuld hierin dat de jongelingen niet genoegzaam aangewak kerd worden om het spel te leeren zooals het zou moeten gespeeld worden. Ook mist het hen aan gemak in opzicht van voetbalvelden. Hoe kunnen wij van hen verwachten dat zij het spel zouden leeren op enkele hoekige strooken gras velden De scholen zouden inter-klasse matchen moe ten laten spelen en aldus den wedijver bij het spel aanwakkeren. Alle aanmoediging zou aan deze jongelingen moeten gegeven worden, want het is van uit de scholen dat de beste spelers aangebracht worden. Voetbal is een spel voor mannen, en indien het gespeeld wordt zooals het behoort is voetbal het beste onder de sporten. Waarom staat Engeland op het hoogste peil in de voetbalwereld Noch min noch meer om dat de jongens er hun opleiding ontvangen van in de school. Bezoek een openbaar park in Enge land op een Zaterdag morgen en gij zult er jon gens van tien jaar aantreffen met hun onder wijzers, die doelpalen aanbrengen, die ze vóór het spel opslaan en na een hard betwiste partij terug afbreken en wegdragen. Het is bij deze bron dat goede voetballers voortgebracht wor den. Kunnen wij in Yper hetzelfde niet doen Moesten onze jongens wat meer aangemoedigd worden, dan zou de toekomst voor Yper schit terend wezen, meen ik, en wij zouden een ploeg in het veld kunnen brengen die met de beste zou mogen wedijveren. Ik twijfel er niet aan dat het Comiteit van C. S. Y. aan eiken jongeling steeds een gelegen heid zal geven om zijn waarde te bewijzen. Voor wat mij betreft, ben ik als oefenmeester immer bereid te doen hetgeen men van mij ver wacht, namelijk door het geven van elke raad geving de spelkennis van de kandidaten te be vorderen. Oefening is noodig en dient ten volle ernstig opgenomen te worden. Als eenieder verlang ik dat C. S. Y. een elftal zou bezitten, waardig van een stad als Yper en aantrekkelijk voor de getrouwe supporters die regelmatig de matchen komen bijwonen. Geestdrift en aanmoediging zijn noodig. Laat ons naar hooger op betrachten Een laatste woord tot mijn sportieve vrienden: Steunt uw club Vereenigt uw streven Wij zul len winnen En winnen wij niet, toch zullen wij eerlijk spel geleverd hebben Op 17 Maart zal te Yper de finaal gespeeld worden voor het kampioenschap van IVe Afdee ling tusschen V. V. Coxyde en S. K. Becelaere. De volgende vriendenmatchen werden nog afgeslotenop 17 Maart Meenen-Yper (scholie ren en 3e speciaal). Op 31 Maart Yper-Meenen, voor dezelfde ploegen. STAD YPER Zondag 10 Maart 1935, te 2 uur stipt OPENINGSPRIJS VOOR JUNIORS B. W. RL 100 km. op goede baan. Eerste Proef voor 't Criterium van West-Vlaanderen (Sportwereld) Ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub met de welwillende ondersteuning der firma Vander Eist en Klakken City Sport-;- 2000 FR. PRIJZEN EN PREMIËN Verdeeld als volgt Eerste prijs 300 fr. en palm, verders 250, 200, 150, 115, enz. Inschrijving van 12 tot 1.30 uur ter Café Nor mandie, bij C. Notredame, Stuersstraat. WegwijzerYper, Kruiseecke, Wervick, Ko men, Waasten, Yper, Rijselstraat, Boterstraat, Tempelstraat, Statiestraat, Colaertplaats, Malóu- laan, Yper-Hoekje, Wegwijzer, Kaai, Dixmude- straat, Groote Markt, Meenenstraat, Kruiseecke,. (3 groote ronden en 2 kleine). Aankomst aan Café Sportwereld, bij Jos. De- beer, Rijselstraat. Prijsuitdeeling ter Café Hotel de Londres bij Jean Cooiman, Dixmudestraat. Volgende renners lieten zich reeds inschrij ven Devos Joseph, Woets Albert, Degraeve- Maurice, Vanhoutte Maurice (Eerneghem), Staelens Pierre, Coussens A., Vanwalleghen* Oscar, Verhaeghe V., Lingier J., Deriew Th.,. Debusschere M., Cortvriendt A., Tack René, Maes Maurice, Parmentier André, Inglebrecht Odo, Pylyser Albert, Vandewinchel Karei, Du- mon Alfons, Vandyck Stefaan, Meernhout Mar cel, Vanhoutte Marcel (Thielt), Van Dyck Al- bert, Degroote Alfred, Roose Gaston, Demazure Gerard, Delchambre Aloïs, Vandekerckhove Ro— dolphe, Lanssens Hector, Lanssens Maurice, Mér- tens Germain. EEN PRONOSTIEK? Volgens de meening van velen hebben Meern hout Marcel en Vanhoutte Maurice de meeste- kans hier op den palm aanspraak te maken. Premiën worden met dank aanvaard bij Jos- Debeer, Rijselstraat. STAD YPER Op Zondag 17 Maart 1935 GROOTE OPENINGSPRIJS VOOR BEGINNELINGEN: gegeven door de herbergiers van Yper-Hoekjë Maarschalk Haiglaan, Capronstraat, Poperinghestraat, Grachtstraat, Maloulaan. j" 50 kilometers op zeer goede baan 500 fr. prijzen en 100 fr. premiën verdeeld als volgt - 100 80 70 60 50 40 30 25 20 10 5 fr. Een scheerswaarde 40 fr. gegeven door den Heer- Wolff Emiel, Coiffeur, Maarschalk Haiglaan, aan dent eersten Yperling. Inschrijving van heden af in Sportrevue bij De- wilde J. Aanzet aan de herbergen 't Nieuw Hoekje» en de NachtegaalAankomst aan de herbergen. «De Stad Veurne en de Steenen Brug» en Garage- Van Brussel. Prijsdeeling in Café des Sports bij Verstraete Ph- De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor gebeur lijke ongevallen. Zondag trokken Lacante Maurice en Verbeke Jerome naar Alveringhem. Na een hardbetwisten koers, veroverden zij respectievelijk de 7e er*. 8e plaats in den sprint, in een peloton van een 15 tal renners. Er waren 39 vertrekkers. In Houthem (bij Veurne) veroverde bakkertje Gouwy de T plaats op 19 renners. In Vijve-Sint-Elooi, waar het kampioenschap- van de Club verreden werd, veroverde Woete de 12e plaats bij de juniors.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6