FOOTBALL Amitiés Frangaises Onze Scheepvaart GROOT BAL Allerhande Nieuws Bijzonder APERITIF-CONCERT,. V. V. Co*yde - S. K. Becelaere Gezondheids - Apotheek HEROPENING der Café CAMBRINUS Café Nieuwe Sportwereld SNOEG K's Almanakken, Zondag 17 Maart 1935 Om 3 uur namiddag op het STADIUM, Augusiinenstraat Finaal Kampioenschap IVe Afd. Ingang: (,5-> fr.— Lidkaarten niet geldig. PING - PONG Gevonden en Verloren Voorwerpen Ter gelegenheid van Kattefeest laat de gehouden door Vandevlde Ceuninck, weten dat er bij haar alle dagen te bekomen zijn versche OLIEKOEKEN en FRITEN. Alles van eerste hoedanigheid. Schuins over de Cinema Flora, Groote Markt. Men bestelt ten huize. Op Zaterdag 16 Maart 1935 Statiestraat, 12, YPER door Benoni Callewaert - David. Ter gelegenheid der opening zullen er gratis Mossels en Friten aan de klanten besteld zijn. Leening der Verwoeste Gewesten Logenstraffing Ter gelegenheid van de Zondagen van Carnaval en Kattefeest door M. Albert DE HOLLANDER Virtueos Accordéoniste in de Café Francois, Hondstraat, 22 Statiestraat, 28, Yper Ter gelegenheid van Kattefeest Yper - Slachthuis Gedurende de maand Februari xg35, wer den in het stedelijk slachthuis volgende dieren geslacht 5 stieren, 25 ossen, 3o veerzen, ig> koeien, 45 nuchter kalvers, 42 vette kalvers, 38 schapen, 241 verkens, 3 paarden samen 448 dieren. ten bureele dezer, 34, Boterstraat, 34. La dernière soirée théatrale de la saison a eu lieu mereredi soir. La salie était comble. Sans doute devons-nous a la vieille réputation de la pièce annoncée: Le Barbier de Séville cette grande affluence de spectateurs. Cette comédie de la fin du XVUT siècle oü, nous rapporte l'his- toire, Beaumarchais avait effrayé les censeurs, le lieutenant de police de Paris, le garde des sceaux, le roi de France, nous semble plutót anodine de nos jours. Oü est done, nous deman- dons-nous, cette audace de l'auteur Est-ce dans le fait que le trés noble comte Almaviva court l'Espagne, six mois durant, derrière la petite bourgeoise Rosine, avec la (criminelleinten tion de l'épouser Car n'oublions pas l'époque la création de la pièce précède de quinze ans la Révolution Frangaise. II y a, il est vrai, don Basile et sa complaisance et son outrecuidante cupiditéet sa cynique devise: Calomniez... votre but vous sourira Pour nous il y a surtout le joyeux, le sémil- lant Figaro, le valet qui protégé son maïtre!... intrigant et familier avec ceux qui l'emploient, plaisamment impertinent a l'égard du vieux et ridicule tuteur. II y a aussi Rosine, jeune fille a la fois ingénue et tendre, mais malicieuse et rouée dans Tart de se dégager de la méfiance et de la ruse de l'homme qui l'écrase de son autorité. Tout cela est récréatif et fort bien goüté de nos jours. Le piquant des costumes espagnols, la rapidité de Taction, les fines subtilités des dia logues, leur mordant, l'éclat des tirades, les fu- sées de mots qui s'entrechoquent, achèvent l'ceuvre qui, semble-t-il, plaira longtemps encore malgré son grand-age. La troupe du Théatre Royal du Pare nous en a mené l'interprétation avec tout l'entrain et l'habilité dont ses artistes sont coutumiers, quali- tés dont notre beau spectacle n'eüt d'ailleUrs pu se passer. La troupe du Pare a done vraiment été a la hauteur de sa tache, et nous lui renou- velons ici de tout cceur nos vifs applaudisse- ments. R. D. Nous apprenons que e'est Dimanche prochain que le club local de ce genre de sport trés en vogue, rencontrera en son local au Splendid Britanniquele club renommé d'Armentières. On y verra, parait-il, du vrai ping-pong Souhaitons que le P.P.C. Yprois fasse de beaux résultats, et espérons que ceux-ci soient cette fois communiqués a la presse. Gevonden. Woensdag 13 Februari, door M. Declercq Camille, een blauwe alpenmuts. Berust ten politiebureele. Denzelfden dag, door M. Waerenborg Camille, Vandenpeereboomplaats, nr 47, een portemonnaie een zekere som geld inhoudende en die op ver meld adres ter beschikking van den eigenaar gehouden wordt. Woensdag 13 en Donderdag 14 werden twee huissleutels ten politiebureele gebracht. Donderdag 14, een paar vrouwhandschoenen die insgelijks op het politiebureel afgegeven werden. Verloren. Dinsdag 12 Februari, door M. Phi- lipaert Pierre, een zwarte paternoster met een medaille eraan gehecht. Denzelfden dag, door M. Pierrez Leon, zijn fransche eenzelvigheidskaart. Woensdag 13, in den namiddag, in de Boter- straat, een bril. Terugbrengen, Noordlaan, 33. Denzelfden dag, 's avonds, in Oud Yper, ofwel van de Cinema naar de Boomgaardstraat, een oorring met perles-fines. Terugbrengen tegen belooning, Boomgaardstraat, 2. Binnengevaren Vrijdag 1 Maart 1935, de André (schipper De Boeuf) met 15 ton beurtgoed voor verschei- denen. Zaterdag 2, de «Mathilde», (schipper Pauwels) met 100 ton fosfaat voor M.M. Blootacker en Vermeersch, leper. Maandag 4, de Valentine(schipper Pau wels) met 91 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Dinsdag 5, de Luctor (schipper Schouwer) met 80 ton fosfaat voor M. Talpe, Kortrijkde Adèle (schipper Vande Abeele) met 118 ton vetten voor M. Dochy, Elverdinghede Souve nir», (schipper Dobbelaere) met 100 ton maïs voor M.M. Blootacker en Vermeersch, leper. Woensdag 6, de San Antonio(schipper Pauwels) met 115 ton kolen voor M. Vanoverber- ghe, Langemarck. Vrijdag 8, de André(schipper De Boeuf) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Donderdag 14, de Julia (schipper De Dob belaere) met 109 ton maïs voor M. Vandeputte, leper de Maria-Jean (schipper Merckx) met 197 ton kolen voor M. De Geest, leper de Marie(schipper Vancrombrugge) met 100 ton sulfaat voor M. Talpe, Kortrijk de Leo nard», (schipper De Bondt) met 100 ton maïs voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Weggevaren Vrijdag 1 Maart 1935, de Leona (schipper Deloz) met 33 ton oud ijzer, verzonden door de We Vandamme, leper. Zaterdag 9, de André (schipper De Boeuf) met 10 ton beurtgoed voor verscheidenen. Over een drietal weken gaven wij in ons blad de vrije hoogte onder de kunstwerken der water wegen van het Yzergebied evenals den maxi mum diepgang waarop de schepen in dit gebied mogen varen. Daar deze gegevens berekend zijn op het normaal waterpeil (3m02 in de Yzer) is het be langwekkend het werkelijk peil dezer water wegen te kennen. Daarom zullen wij van heden af, elke week het waterpeil geven dat den Don derdag werd vastgesteld in het benedenpand der vaart Yper-Yzer peil dat hetzelfde is in de Yzer zelf en ook in het bovenpand dezer vaart. Waterpeil in de vaart Yper-Yzer op 14-3-35 benedenpand 3m03 bovenpand llm19. 5 ten honderd 1922 TREKKING VAN ZATERDAG 9 MAART Zaterdag 9 Maart heeft de 154e trekking plaats gehad der leening 5 t. h. 1922 van oorlogsschade. Serie 22.821 nr 14, is uitkeerbaar met 250.000 fr. Serie 7.372 nr 5 en nr 17, elk uitkeerbaar met 100.000 frank. De andere nummers van deze series en al de nummers van serie 191.751, zijn uitkeerbaar met 300 frank. Lijst der reeksen tot heden uitgekomen ge durende de trekkingen van het dertiende jaar (nr 145 tot 154) en uitkeerbaar vanaf 1 Juni 1935 7372 22821 24825 25985 26418 31050 37911 59086 61767 70517 86663 95986 10207.2 104078 117708 124310 140671 144836 152380 159534 160120 170832 183869 184450 191751 194283 198322. Michel Therie-Vanden Driessche, uitbater der Pasteibakkerij Billiet, Boterstraat, laat aan zijne geachte en trouwe klienteel weten dat, in tegen strijd met de loopende geruchten, hij geenszins van gedacht is de stad Yper te verlaten. Alle bestellingen zullen zooals vroeger met de meeste zorg en stiptheid uitgevoerd worden. YPER. Huiskrakeel. De genaamde Keste- loot Joseph had ruzie gehad met zijn wederhelft, die het dan ook voorzichtig vond er van onder te trekken en terug in de ouderlijke woning een veiliger oord te zoeken. In den nacht van Zondag op Maandag, rond 12 u. 30, kwam de veriaten- echtgenoot naar het huis zijner schoonouders, in de Dixmudestraat, en om zijn woede bot te vieren sloeg hij er de ruiten aan stukken err stampte de deur in. Proces-verbaal werd tegen hem opgesteld. Koloniale Loterij. Prachtige Geschenken Het huis Maurice Bonduelle - Dumortier, Rijs- selstraat, 22, Yper, geeft als geschenk bij eiken aankoop van een kilo beste koffie aan 20 fr. een bon van een tiende lot en bij eiken aankoop van. 15 fr., gelijk welke artikels, een bon van een honderdste lot der Koloniale Loterij. Een reeks verkeersongevallen. - Verleden week Vrijdag, rond 6 u. 's morgens, kwam de genaam de Nuytten Henri, van Rousselaere, die op weg was naar de markt van Poperinghe, per auto uit de Oude Houtmarktstraat gereden en wilde de Janseniusstraat inslaan toen hij, bij het over steken der Dixmudestraat, aangereden werd door de autocamion van M. Rogghe Georges, van Wyt- schaete, die van uit de richting der Groote Markt kwam en Kaaiwaarts reed. Tengevolge der aanrijding waren de voertuigen lichtelijk beschadigd. Maandag laatst, rond 4 u. namiddag, had er op den hoek der Kauwekijnstraat en Meenen- straat een andere botsing plaats, waarbij geluk- kiglijk ook geen personen gekwetst werden. Woestyn Valère kwam, met een zwaren camion door een tractor voortgetrokken en geladen met 7000 kgr., van de Bascule naar de Groote Markt gereden. Op het oogenblik dat de autocamion juist de Meenenpoort voorbij was, kwam de han delsreiziger Dewaele Leopold per auto uit de Kauwekijnstraat gereden en botste vlak op den tractor van den vrachtwagen. De lichte auto van Dewaele alleen liep eenige schade op. Donderdag namiddag, rond 3 u. 30, kwam de handelaar Fache, van Poperinghe, per auto door de Boterstraat gereden in de richting der Groote Markt. Gekomen rechtover het magazijn In de Puppenkwam een vrachtwagen van uit de Vandenpeereboomplaats naar de Boterstraat toe, en om een botsing te vermijden gaf de Heer Fache een zwenking aan het stuur van zijn auto, met het gevolg dat deze het voorland opreed en tegen den hoek der Vleeschhalle botste. Verachterd. Hebt gij nog de Lavécire niet beproeft De proef is kosteloos. Vraagt staal aan den drogist en beproeft het op meubels of par ketvloer. Gij zult zien dat Lavécire reinigt,. wascht en boent. Moto-ongeval. Zondag namiddag, rond 4 u. 30, is een motorijder, die de velokoers voor ju niors volgde, nabij Yper-Hoekje in de gracht gebold. De motorijder kwam van de Maloulaan en wilde de Oude Veurnestraat inslaan, doch nam zijn draai wat te groot en kwam alzoo in de gracht terecht met het gevolg dat hij over zijn stuur geslingerd werd. In zijn val moet hij met zijn aangezicht tegen het stuur van de moto of' een ander hard voorwerp gebotst hebben, want hij bloedde geweldig uit den neus en had eenige- tanden gebroken. Zijn gezel, die met een paar velowielen op den rug langs achter op de moto had plaats genomen, bekwam niet het minste letsel. Na eenigen tijd zijn de motorijders er weer van door gereden. Uitgesteld melkonderzoek. De heer Toezie ner der eetwaren had de politie laten weten dat hij Vrijdag morgen de melk ging komen onder zoeken. Onze melkboeren werden bij het inkomen der stad door de politie opgewacht en naar het politiebureel geleid. Na een tijd wachten moch ten ze echter zonder onderzoek hun ronde voort zetten daar de heer Toeziener telefonisch bericht had gegeven dat hij door ongesteldheid weer houden was. i 'lv -■>•••

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14