VELOSPORT Voetbalkroniek Tijdens de overgangsperiode van piste- en baan- Mixoen ziet men alles wijl de Zes dagen nog hoogtij vieren, draven de Cyclo-Crossers er reeds lustig op los, de baanmannen zetten zich schrap en hebben reeds hun eerste proeven afgelegd. Spijts de Siberische koude, bewezen deze laatsten dat zij het ernstiger dan ooit zullen opnemen. Immers, de ouderen van dagen, zooals Rebry, Schepers, ja, ja, laat er ons maar onzen Ghesquière bij sleuren, voelen dat het tijd wordt, willen zij nog het hoofd bieden aan de jongere gene ratie Kaers, Danneels, Dekuysscher, Lowie, Defoort en anderen, en daarom werd de oefening gestrenger dan ooit doorgezet. Wij zullen zien met de eerste proef voor profs wie er feitelijk de heerschappij zal voeren. Op piste, waar de laatste Groote Prijzen en Cri teriums werden doorgezet, werd de revanche gegeven van de Zes dagen van Brussel, waarin Wals-Pijnen- burg fijntjes zegevierden en alleman letterlijk ver pletterden niettegenstaande de rechters hen beboetten met 2 ronden straf, wonnen zij nog met 2 ronden voorsprong. Uitslag1. Pijnenburg-Walsop 2 ronden2. Aerts- Schoen 3. Vroomen Gebroeders4. Anhès-Haegel- steens5. Meerschaert-Carpriauxop 4 ronden6. Magne-Deneef7. Depauw-Van Neveleop 5 ronden 8. Van Vlockhoven-Van Buggenhout. Andere ploegen lijk HaemerlinckrBilliet kwamen niet op, wijl Loncke eenerzijds in tweedracht met Bonduel niet verscheen. Van een anderen kant gaf Buyse de pijp aan Marten en Charlier moest nood gedwongen met de griep op 't lijf afgeven. In Parijs werd er nog een omnium verreden per ploeg, waarin Dayen-Falck Hansen de 5 km. wonnen vóór Wambst-RaynaudMagne-LeducqLinari-Di Pacco. De achtervolging (le manche) werd tegen aller ver wachting gewonnen door de Italianen Di Pacco-Linari, tegen Falck Hansen-Dayen, wijl de 2e reeks in de wacht gesleept werd door Magne-Leducq, op Wambst- Raynaud welke gedisqualifieerd werden. De 15 km. achter motos zag de zege van Raynaud, specialist in dat spel, vóór Leducq, Di Pacco en Falck Hansen wijl Magne in de 2e reeks G. Wambst, Dayen en Linari van 't leer gaf. In den stayerskoers werden de aspirant—wereld kampioenen Ronsse, Lemoine en Severgnini tegenover de oude doortrapte rat Moelier gezet en 't was Ronsse die er met de eer en de bloemen ging loopen vóór Lemoine, Mceller en Severgnini. In New-York werd de tweede uitgaaf der Zes dagen geloopen en, spijts heftig verweer van onze oude glorie G. Debaets aan Wissel verbonden, ging de zege aan Letourneur-Giorgetti met 3 ronden voorsprongvolg den dan op de 3" plaats Reboli-Belloni, Korsmeier- Ehmer, Rodman-Shaller, Grimm-Martinetti, Thomas- Testa, Spencer-Hurtgen, Rodak-Ritter en Walker- Duelberg. Op de baan werd, voor een le alarm, de stormklok ge luid voor onafhankelijken en juniors die den oproep ruimschoots beantwoordden. In Brussel-Attenhoven ging de zege aan den veel- belovenden Karei Van den Balck, die 4 minuten wist te nemen op Geuten en welke dus het seizoen goed inzette. Uitslag1. Van den Balck, 125 km. in 3 u. 47 min. 2. Geuten, op 4 min.3. Jules Schepers, op 5 min. 4. Cleemput5. Destrée 6. Verschueren 7. Trekels 8. Peers 9. Iiamal10. Moerman. In Ligny, waar Robert Wancour telkens van de allereersten in 't seizoen een koers geeft, won Marcel Kint van Sweveghem. Die kerel, door al de liefhebbers van 't rijwielsport genoegzaam gekend in de streek, legt dus weerom groote bedrijvigheid aan den dag in 't veroveren van zegepalmen en zal gewis, in hoogere kategorie, zijn man staan. 1. Marcel Kint, 120 km. in 3 u. 302. H. Smets, op 1 min.403. Rog. Vandendriessche, op 1 wiel4. Wil- motte, op 1 lengte5. Van Dam 6. Sambre7. Bury Gouverneur 9. Stevens10. Pirmez. DE JUNIORS traden op in Neder-over-Heembeeck, waar Cueppens de trofee naar huis nam vóór Johan, Riga, Dedonder, Delaet, Dewulf, enz. In Yper stad zelf, ging de openingsprijs door, gege ven door de Ypersche Wielrijderclub, waarin, spijts het 50 tal te voren ingeschreven renners, enkel 37 het vertrek namen, en dit tengevolge der onmenschelijke koude. Niettemin werd het een schoonen strijd, waarin ten eerste vooral Alois Delchambre, van Waasten, uit blonk en het grootste werk verrichtte, en ten tweede eindigde met de algemeene verrassing van de neer laag van Meernhout in den sprint tegen Vanhoutte Maurits. Degraeve en Woets waren, voor een begin bij de Juniors, moeilijk om beoordeelen, al zullen ze reeds ondervonden hebben dat, voor een begin van het sei zoen. het gevaarlijk is den sprong te wagen. Had ik in hunne plaats geweest, dan had ik mij schrap gezet in «Ie hardste proeven van beginnelingen om in Mei in «le Ster van de Juniors een heilzamen overgang te doen en ja, misschien, wie weet dan een allerbesten koers te doen. wijl nu zij alles te verliezen en niets te winnen hadden, en alleszins hunne beginnelingsforme niet moesten op de proef stellen tegen hardere baanratten «tan zij, die reeds zwaarder proeven hebben te door worstelen gehad, en die een grooten omloop meer ge woon zijn, binst zij altijd rond den paardenmolen te draaien hadden en een behulpzame hand hen steeds tuben of wielen had over te reiken. Ten slotte is het hunne zaak, en 't ware beter dat ze niet ontgoocheld worden en weldra met den bloemtuil naar onze stad keeren. Dit is de vurigste wensch van SPRINTER. De OPENINGSPRIJS voor JUNIORS te YPER Voor de heropening van het baanseizoen was de temperatuur Zondag laatst niet bijzonder aanlokkend. Het was een van de guurste dagen die wij dezen winter kenden en er blies een snijdenden wind. Dit had noch tans de renners niet afgeschrikt, want toch waren ze «net 37 opgekomen om de openingskoers van de Yper sche Wielrijdersclub te betwisten. Onder groote belangstelling wordt om 2 u. 10 het vertrek gegeven. Jef Devos zet zich aan de leiding en zorgt ervoor dat er van meet af goed doorgedraaid wordt Niettemin weten Catrysse, Verhaeghe en Del chambre op de helling van Het Hooghe te ontsnap- en daar het peloton niet seffens reageert ver- grooten ze geleidelijk hun voorsprong. Voorbij Wervik rukken Depoorter, Van Walleghem, Demolder en Valcke zich eveneens los. Wat later wipt Meernhout er eveneens uit met David en Vanhputte in het wiel zoodat de groep weldra gansch gescheiden is. De eerste doortocht te Yper geschiedt als volgt: op kop Catryse, Verhaeghe en 'Delchambre op 1 min. 10 Depoorter, Valcke, Van Walleghem en Demolder op 1 min. 30 David, Vanhoutte en Meernhoutop 2 min. een peloton getrokken door Noteboom en Van! Dyck. De eerste groote ronde werd door de leiders afgelegd in juist één uur. Groep Meernhout wordt daarna door het peloton terug ingeloopen, dat nu een 10 tal renners bevat. Gedurende de tweede ronde kan voorop Catrysse de twee anderen niet meer bijhouden en wordt door groep 2 ingeloopen. Groep 3, waarin zich vooral Meern hout onderscheidt, komt op groep 2, zöodat de tweede doortocht te Yper als volgt plaats heeftop kop Del chambre en Verhaeghe op 1 min. 10 groep 2 die acht man sterk is en getrokken door Demolderop 2 min. een derde groep eveneens van acht man waaronder Mertens, Parmentier en Steyaert. Gedurende de derde ronde, jaagt groep 2 hardnekkig De OverwinnaarMaurice Vanhoutte achter de leiders en Vanhoutte en Meernhout onder scheiden zich bijzonderlijk bij dit werk. Verhaeghe kan het tegen Delchambre niet meer bolwerken en wordt opgenomen en zelfs achtergelaten door groep 2. In 't zicht van Yper krijgt ook Delchambre een kleine inzinking en wordt door groep twee vervoegd, aldus de vrucht verliezende van een uiterst schoone inspan ning. Niettegenstaande het koude weder heeft de aan komst plaats midden een groote belangstelling. Zeven mannen bieden zich samen aan voor den sprint, dien Maurice Vanhoutte met 2 lengten wint op Meernhout. DE UITSLAG 1. Vanhoutte Maurice, 110 km. in 3 u. 23 min. 2. Meernhout, op 2 lengten 3. Valcke. op 2 lengten 4. Depoorter, op 1 lengte 5. David, op 1 lengte 6. Del chambre, op 10 sec. 7. Catrysse, op 20 sec.8. Mertens op 2 m. 45 9. Bradt10. Degroote11. Parmentier 12. Verhaeghe13. Lanssens Hector, op 7 min. 14, Casteleyn15. Steyaert16. Van Walleghem, op 9 min. 17. Pelyser, op 9 min. 30; 18. Pattijn19. Depoorter; 20. Decoyer, op 11 min. STAD YPER Op Zondag 17 Maart 1935 GROOTE OPENINGSPRIJS VOOR BEGINNELINGEN gegeven door de herbergiers van Yper-Hoekje Maarschalk Haiglaan, Capronstraat, Poperinghestraat, Grachtstraat, Maloulaan. 50 kilometers op zeer goede baan 500 fr. prijzen en 100 fr. premiën Tweede afdeeling C.S.Y-per 2 - F.C. Iseghem 4 Deze ontmoeting, die van hare belangstelling veel verloren had om reden dat de bezoekers geen kans meer hadden om op te gaan, werd dan Kap1 Molein geeft bloemen aan Kap' Denys ook voor een mindere opkomst gespeeld. Voor aleer de match aanving, overhandigde kapitein Molein een bloemengarve aan kapitein Denys om zijn 176'' ontmoeting zonder onderbreking gespeeld te hebben. Eenige woorden van geluk- wenschen werden door beide besturen gewisseld en vervolgens stelde scheidsrechter Bil, door twee onzijdige linesman bijgestaan, de volgende ploe gen in lijn F. C. Iseghem Declercq Vandevyvere Callens Duyck Denys Vervaecke Guillemyn Laridon Vandenbussche Deprez Salembie» C. S. Yper Cherchye Vanlimburg Gauquie Doolaeghe Moleirr Coene Ververeken Versailles A. Dechievre Ossieur Messelis Zooals men bestatigt telt de Ypersche ploeg verschillende invallers. Iseghem wint den opgooi en speelt met feilen wind in den rug. De eerste aanvallen gaan vanwege het bezoekend elftal uit en al dadelijk wordt Messelis duchtig op de proef gesteld. Maar Jules weet het schot van Salembien in hoekschop te redden. De rood zwarten blijven aandringen en dwingen nog drie hoekschoppen af, doch onze vèrdediging blijft pal en zendt alles terug. De rood-wittèn gaan nu op hun beurt Iseghem's achterhoede verontrusten, maar Declercq kan het schieten van Doolaeghe gemakkelijk ontzetten. Messelis moet zich verder nog onderscheiden en redt nogmaals in corner. Yper laat zich echter niet doen, valt op zijne beurt aan en bekomt hoek schop die ontzet wordt. Salembien vlucht met het leder weg, zendt in en Vandenbussche. in duidelijk buitenstandspel, heeft geen moeite om het eerste doel te netten aan de 14e minuut- De heer Bil mag een schoon fluitconcert in ont vangst nemen, dat zal aanhouden alswanneer enkele oogenblikken later Laridon bijna op de zelfde manier nummer twee zal binnen zenden. Na dit intermezzo schijnen de rood-witten beter op dreef te geraken en leveren nu enkele wel bedachte aanvallen. Het spel wordt meer ver deeld en verloopt meer in het midden van het veld. Iseghem verslapt een weinig, terwijl Yper integendeel er goed schijnt door te komen. Op inzenden van Cherchye, zit Gauquie door de- backs en teekent het eerste tegenpunt aan na 38 minuten spel. Een weinig later moet Declercq ingrijpen op zending van Vanlimburg, terwijl centervoor Vandenbussche, in strijd voor het leder met Messelis, erin slaagt den bal met een trekker in het ledige doel te jagen aan de 44f minuut. Zoo komt de rust met 3-1 voor Iseghem.. Na de rust, schijnen beide ploegen alle spel- lust in de kleedkamers gelaten te hebben. Het spel vlot niet meer zooals in de eerste speelhelft. De wijziging van de Ypersche voorlijn heeft, geenszins goede gevolgen. Vele goede uitvallen worden op het laatste verknoeid. De bezoekers; bekomen nog twee hoekschoppen. Ossieur, ge raakt, moet buiten het spel verzorgd worden^, doch kan na enkele oogenblikken terugkeeren. Zoo verloopt het spel, wisselende aanvallen ge makkelijk door de achterhoeden gestuit. Ossieur verlaat het spel om een nietige reden en zoo- doet Yper verder met tien man voort. Men denkt reeds dat er geen verandering meer zal komen,, alswanneer Molein er op zijn eentje van onder trekt en, met een schuinsch schot, Declercq het nakijken geeft aan de 40° minuut. Nauwelijks-, is het leder weder aan 't rollen of Salembien zendt voor ons doel in, Messelis komt tusschen, het leder wordt hernomen en Vandenbussche- lukt een vierde doel op kopstoot in de laatste- oogenblikken van de ontmoeting, zoodat Iseghem met 4-2 den palm weghaalt. Spijtig dat onze ploeg niet volledig kon optreden, mij dunkt dat zij bekwaam had geweest om het geducht Ise ghem's elftal in bedwang te houden. Nu het officieel seizoen voorbij is, zullen wij wellicht later de gelegenheid hebben om eens ons op treden in het voetbaljaar 1934-35 na te gaan. Intusschen worden de volgende ontmoetingen op touw gezet 17 Maart te YperFinaal S. K. Becelaere V. V. Coxyde te Meenen Meenen-Yper scho lieren en Derde C. 24 Maart te Yper Yper-Poperinghe 2e afdeeling. 31 Maart te MeenenMeenen-Yper 7 April te Poperinghe: Poperinghe-Yper 14 April te Yper Yper-Meenen 21 April te Yper Yper-Vlissingen 5 Mei te Armentières Armentières-Yper 2' afcL. en Armentières-Yper Derde C. NE MO Uitslagen der matchen van 10-3-35 C. S. Yper F. C. Iseghem 24 F. C. Roeselaere F. C. Heyst 62 Waereghem Sp. S. K. Roeselare 41 Wevelghem Sp. S. K. Heule 33 R. S. C. Meenen St Moescroen 21 S. K. Sweveghem R. S. Waereghem 12 Klasseering 2° Afdeeling R. S. C. Meenen 26 20 2 4 80 26 44 F. C. Iseghem 26 18 3 5 67 24 41 St. Moescroen 26 14 5 7 66 34 35 S. K. Roeselare 25 16 7 2 73 32 34 F. C. Roeselare 26 15 9 2 69 42 32 F. C. Heyst 26 16 10 0 90 56 32 S. K. Sweveghem 26 12 13 1 59 77 25- Waereghem Sp. 26 9 12 5 65 72 23 C. S. Yper 26 9 13 4 65 58 22 R. S. Waereghem 26 9 14 3 46 59 21 W. S. Lauwe 25 6 12 7 42 61 19 S. K. Heule 26 5 15 6 39 79 1& Wevelghem Sp. 26 7 17 2 50 73 lft

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6