Allerhande Nieuws MARKTEN MARCHES MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS S Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Maandag 25 Maart, door M. Van- denhove Germaine, een lederen kinderhand schoen. Te huren 2 Schoone Kamers electriciteit en water. Adres ten bureele. IN SINT MAARTENSKRING Soirée dramatique a Ypres OVERLIJDEN Burgerlijke Stand van Yper Burgerstand van Wytschate YPF.K. Landlooper. Zaterdag laatst ver- ■cheen de 37 jarige Alpaerts Jozef, diamantslij per, van Lier, die zich bij de gendarmerie van Oostvleteren was gaan aanmelden daar hij zon der bestaansmiddelen was, hier voor de Recht bank en werd er, uit hoofde van landlooperij, veroordeeld om voor twee jaar in het bedelaars gesticht van Merxplas te gaan wonen. Dronken en in 't bezit van een gestolen rijwiel. Dinsdag avond, rond 6 u., werd hier op de Groote Markt een zekeren Dehaese Henri, die zich aldaar in volledigen staat van dronkenschap bevond, door de politie aangehouden en naar het politiebureel opgeleid. De kerel leidde een rijwiel aan de hand dat, bij nader onderzoek, bleek toe te behooren aan Casteleyn Georges, wonende Bruggesteenweg, van wien het nog denzelfden namiddag aan den gevel der garage Van Eenaeme, Veurnesteenweg, gestolen was ge worden. Daarover ondervraagd, beweerde de dronkaard het van een onbekende afgekocht te hebben. Het onderzoek zal uitmaken wat er eigenlijk van is. In afwachting mocht onze bacchusvriend in den amigo vernachten en 's an derendaags 's morgens zonder velo en met een proces-verbaal op den koop toe vertrekken. Veroordeeling. Donderdag morgen heeft de Rechtbank uitspraak gedaan in de diefstallen gepleegd bij den aannemer J. Vandekerckhove door den genaamde Vanacker Pierre, van Yper, die er om zeggens zijn beroep van heeft gemaakt een andermans goed te ontvreemden en over wien wij hier vroeger reeds meermalen in de ge legenheid waren te spreken. Ook zijn medeplich tige Larnou Aloïs zat op het schoeliebankske, zooals men dit hier te Yper noemt, alsmede de genaamde Libberecht Maurice die wegens ver heling te verantwoorden had. Tijdens de vorige zitting der Rechtbank, aan dezelfde zaken be steed, had de Heer Prokureur des Konings te recht doen opmerken dat Vanacker een schaam- telooze dief was, gezien hij zich in den hier on langs gehouden Carnavalstoet aan het hoofd van een groep liet toonen waar hij door velen met den vinger gewezen werd. Wegens de verschillige feiten ten zijnen laste weerhouden, diefstallen van een vat naphte, van verschillige bidons naphte, van een emeristeen, van ruiten, steentjes, enz. werd Vanacker tot de volgende straffen veroordeeldtwee maanden gevangenzitting vier maal 15 dagen en 26 frank boete, en twee maal acht dagen en 26 fr. Larnou werd verwezen tot een gevangenzitting van twee maanden en tot twee maal 15 dagen en 26 fr., terwijl Libberecht ervan afkwam met twee maal 50 fr. boete of 15 dagen gevang. De drie betichten werden verders verwezen tot de kosten van het vonnis, elk voor een derde, het alles zon der voorwaarde. Niettegenstaande Vanacker, die in al deze za ken als de bijzonderste plichtige moet aanzien worden en waarschijnlijk het hoofd der bende was, er nog goedkoop van afkomt, hopen wij dat deze straffen hem veel deugd zullen doen en tot inkeer 'brengen, want moet die jeugdige kerel zoo voorts in de boosheid volherden dan zal er iets propers uitgroeien. POPERINGHE. Droevig einde. De 47 ja rige Debeir Julien, wonende Café Frangais in de Yperstraat en lijdende aan een ongenees bare kwaal, gaf sinds eenigen tijd onrustwek kende voorteekens van moedeloosheid en geestes stoornis. Ook hielden de zijnen voortdurend een waakzaam oog op hem, doch niettegenstaande al hun voorzorgen heeft de ongelukkige toch een einde aan zijn leven gesteld. Vrijdag nacht begaf hij zich boven in een ledige kamer en loste zich met een tweeloop een schot in den mond. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. De rijkswacht kwam den volgenden morgen ter plaats om het gebruikelijk onderzoek te doen. Oude linoleums zullen helderder, verlevendigd en verjongd wezen door het gebruik van Lavé- cire die wascht en boent in een enkele bewerking en zonder water. De drogist geeft staal van Lavécire die wascht en boent. VOORMEZEELE. Verkeersongeval. Don derdag namiddag, omstreeks 3 uur, reed de ge naamde Vanlimburg Gerard, van Yper, met een autocamion langs de baan van Yper naar Kem- mel. Nabij de Vierstraat gekomen wilde hij een vóór hem rijdende autotractor met remorque, toebehoorende aan den maalder Nuyttens, voor bijsteken, doch zulks had voor gevolg dat hij een wielrijder aanreed. Deze laatste, de 17 jarige Spinnewijn Robert, van Wytschaete, werd dade lijk opgenomen en door een geneesheer verzorgd, die bestatigde dat het slachtoffer het schouder been gebroken had. WYTSCHAETE. Doodelijke ontploffing. Donderdag was de 29 jarige Bouckenooghe Je rome, van Wytschaete, een gekende obusklopper, nogmaals op zoek naar buit gegaan. Rond 1 uur s namiddags bevond hij zich nabij de hofweide van den landbouwer Standaert Auguste, langs de Poperinghestraat, op ongeveer 200 m. afstand der Kronaertbosschen, en er een houwitser ge vonden hebbende, verschool hij zich in de gracht nevens de baan om daar, met hamer en beitel, het koper van den obus los te kappen, zonder acht te geven op het groot gevaar dat hij daar voor het verkeer bood. Wat reeds met zoo veel anderen gebeurde en wat de huidige obus kloppers, niettegenstaande zooveel voorbeelden, nog steeds voor hen zelf onmogelijk oordeelen de anderen zijn maar dommerikken, zij leggen het beter aan boord en hebben reeds zooveel obussert losgedaan waarvan niet een ontplofte herhaalde zich hier thans nogmaals, want op ze ker oogenblik werden de naaste geburen opge schrikt door een geweldige ontploffing die gansch de omgeving deed dreunen. Dadelijk daagde hulp op, doch ter plaats gekomen vond men niets dan een afgrijselijk verhakkeld lijk. De ongelukkige, die op den slag gedood werd, was de armen en beenen afgerukt, had het aangezicht gansch ge schonden en een gapende wonde in de borstkas. Het onvoorzichtig slachtoffer, dat zijne roekeloos heid met het leven komt te bekoopen, laat een jonge weduwe en een jongentje van 3 jaar ach ter. Dit schrikkelijk ongeval heeft in gansch de streek een begrijpelijke ontroering verwekt. KOMEN. Een Komenaar slachtoffer van een doodelijk verkeersongeval. Dinsdag laatst, rond 6 u. 's morgens, was Jean Béague met een geladen autotractor naar Brussel vertrokken, in gezelschap van den heer Joseph Dujardin, insgelijks van Komen. Ter bestemming gekomen, werd vervolgens nog doorgereden naar Meche- len om er een lading eternitplaten, buizen en schaliën, voor rekening van den Heer Dujardin, te halen. 's Avonds echter bij den terugkeer gebeurde er, op de groote baan Gent-Kortrijk, een schrik kelijk ongeluk waarvan de autovoerder het slachtoffer werd en dat waarschijnlijk aan de vermoeidheid van de te lange reis toe te schrij ven is. Gekomen te Astene, niet ver der plaats waar de baan een gevaarlijken draai maakt, zwenkte de auto opeens naar rechts. Dujardin verwittigde seffens den voerder en deed het stuur naar links zwenken, doch op hetzelfde oogenblik gevoelde hij de autocamion overhellen en botste deze met geweld tegen een boom langs den kant der baan. Door den hevigen schok was de lading vooruitgeschoven, drukte het voorste paneel, dat nochtans met ijzeren staven van 15 mm. dikte belegd was, volledig in en verplet terde alzoo den geleider die, genepen tusschen het stuurwiel en de lading, de borstkas ingedrukt en schier op den slag gedood werd. De Heer Du jardin bekwam als bij wonder slechts enkele lichte schrammen en gelukte erin langs boven de kabien van den autotractor te verlaten. Het parket kwam Woensdag ter plaats de noodige vaststellingen doen. De auto was deerlijk ge havend. SYNDICALE KAMER DER AANNEMERS VAN HET ARRONDISSEMENT YPER Gezien het dalen van het indexcijfer zullen de loonen in het bouwbedrijf vanaf 15 April 1935 met 0.25 fr. per uur afgeslagen worden. Het Bestuur. BENOEMING VAN BURGEMEESTER Bij Koninklijk Besluit van 23 Maart 1935 komt de Heer Deknudt J. benoemd te worden tot bur gemeester der gemeente Wulverghem, bij Mees- sen, in vervanging van den Heer Lagache H., ontslaggever. Onze beste gelukwenschen. Tarwe de 100 kllogr. *roment let 100 kilos logge ld. letfle ld. Haver ld. ktolne id. Aardappelen, 100 kil. Pommet de Terre Boter de kilogram ienrrt le kilo Eieren het stuk (Baft la ptiee Hoppe de 50 kllogr. Houblons let 50 kilos <n 59,00 61,50 65,00 28,50 13,75 0,25 fr cd cd ad 59 58 68 25 15,09 0,29 3 ■5! (C CC C-J 0È 61 59 69 22 14,50 0,24 5 S cd 59 63 64 29 12,50 0,25 i. 60,00 62,00 62 27,50 13,50 0,25 670 less Dinsdag 26, door M. Mottrie Cesar, twee sleu tels. Deze voorwerpen berusten ten politiebureele. Woenisdag 27, op het kerkhof, een regenscherm. Terug te bevragen bij den bewaker van het kerk hof. Verloren. Zondag 24 Maart, op de Groote Markt, door Mej. Coopman Yvonne, van Zille- beke, een gevlochten armband van zekere waarde. Morgen Zondag 31 Maart, om 6 uur stipt 's avonds, gaat het Jaarlijksch Avondfeest door, in de Lange Meerschstraat, nr 7, ten voordeele van de zoo gunstig gekende St Maartens congregatie. Op het programma Adel en Zwijnenprachtig blijspel dat iedereen hartelijk zal doen lachen. Wie geen uitnoodigingskaart heeft kan er eene bekomen Zondag van 11 tot 12 u. in voornoemd lokaaldan ook worden de voorbehouden plaatsen genummerd. Le Cercle Royal Comediade Courtrai, donnera une brillante soirée dramatique le Mardi 2 Avril 1935, a 7 h., en la salie des fêtes du Cercle Catholique. Au programme UN AMI D'ARGENTINE pièce en 4 actes de Tristan Bernard et Max Maurey. Cartes personnelles (pour tous) a 10, 8 et 5 fr. Cartes de familie (exclusivement pour les membres du Cercle) a 25, 20 et 15 fr. Les cartes pourront être numérotées (un franc de supplément), le Dimanche 31 Mars, de 11 h. a 12 h., au local du Cercle Catholique, rue de Lille, lr étage. Dinsdag morgen, rond 3 u., is de Heer Alphonse Verschaeve, Prokureur des Konings te Kortrijk, aldaar, na enkele maanden ziekte, in zijne wo ning, Aelbekesteenweg, overleden. Hij was geboren te Ardoye, den 11 Januari 1870, studeerde in het Klein Seminarie te Rous- selare en werd daarna te Leuven doctor in de Rechten gepromoveerd. Advokaat te Gent zijnde, werd hij in 1899 substituut benoemd te Kortrijk en in 1909 Prokureur bij de Rechtbank van 1* Aanleg van Yper. Den 26 Mei 1919 werd hij als Prokureur des Konings te Kortrijk aangesteld. Dinsdag morgen werden de zittingen der Boet straffelijke Rechtbank van Kortrijk ten teeken van rouw verschoven en Donderdag morgen, om 10 uur, werd in de Kamer van de Burgerlijke Rechtbank de officieele rouwrede van den aflij vige uitgesproken. De Heer Verschaeve was ridder en officier in de Leopoldsorde, werd onlangs nog vereerd met het Burgerlijk Kruis van eerste klas en was dra ger van verscheidene andere eereteekens. Het heengaan van den Heer Verschaeve zal in de Kortrijksche rechtsmiddens, waar hij om zijn rechtschapenheid en zijn diepgrondige juridische- kennissen in hoog aanzien stond, een groote- leemte maken. Ook te Yper, waar men van hem nog steeds het beste aandenken bewaard heeft, wordt het afsterven van dezen voorbeeldigen ambtenaar algemeen betreurd. van den 23 tot den 29 Maart 1935. Geboorten Lewyllie Helena, M. Haiglaan, 116R. Vanbeylen Blanche, Recollettenpoort, 5. Devachf: Erik, St Jacobstraat, 51. HuwelijkenKnockaert Abel, wever en Kerrinckx Julia, winkeljuffer, beiden te Yper. Michiel Daniel, bediende, en Viaene Helena, huishoudster, beiden te Yper. OverlijdensFrère Eudoxie, 68 j., z. b., weduwe Vanmarcke Evrard, Poperinghesteenweg, 8. Segaert Maria, 63 j., z. b., weduwe Desmet Petrus, Poperinghe steenweg, 8. Rommens Albertus, 66 j„ fabrikant, echt.. Declercq Helena, Dixmudestraat, 61. Velghe Stepha- nia, 88 j., z. b., weduwe Vansteenkiste Carolus, Lange Thouroutstraat, 25. Gaimant Emile, 79 j., gewezen apotheker, wedr Bonverne Marie, Meenenstraat, 10. Pinte Stephania, 83 j., z. b., ongehuwd, Lange Thou- routstraat, 25. Vanacker Eulalie, 58 j., z. b., onge huwd, Poperinghesteenweg, 8. Vandepitte Godelieva,., 1 j. 8 m., Capucienenstraat, 20. Dethoor Maria, 73 j., kantenwerkster, ongehuwd, Zonnebekesteenweg, 100. Joos Maria-Ludovica, 30 j., huishoudster, echt. Defeveir Daniel, Lange Thouroutstraat, 25. Vermeulen Lea,. 22 j., z. b., ongehuwd, Wenninckstraat, 9. Huwelijksbelofte Marcel Devisé, bediende, te Meche— len en Maria Wullaert, z. b., te Meenen. Maand Februari GeboortenLottegier Martha, d. v. René en Irma' Decommer. Dewitte Andrea, d. v. Maurice en Martha-. Debeuf. Overlijdens Vanhove Aloïs, z. b., oud 84 j., weduw naar van Marie Delobel. Vanderhaeghe Jules, z. b., oud 73 j., weduwnaar van Sylvie Callens. Onraet Hilaire, oud 2 maanden, z. v. Remi en Martha Vander- meersch.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14