BEDELF- REITWERKEN Allerhande Nieuws Maison Marguerite Plechtige Communie Drukkerij Dumortier Openbare Aanbesteding Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgerlijke Staid van Yper Burgerstand van Wytschaete Burgerstand van Bixschote Noord watering van Vcurne op Maandag 29 April 1935 YPER. Landloupers. De 40 jarige fransch- man Huvelie Jules, daglooner van beroep en ge huisvest te Houplines, die door de politie te Langemarck. waar hij zonder middelen van be staan, ronddoolde, aangehouden werd, verscheen Maandag laatst voor de Rechtbank alhier en werd wegens landlooperij tot twee jaar opslui ting in het bedelaarsgesticht van Merxplas ver oordeeld. Zekere Vanderhaege Cyriel, van Lange- marck, die, alhoewel hij slechts 38 jaar oud is, tengevolge zijner lange verwilderde haren en zorgeloozen baard reeds een ouderling geleek en een gezicht had waarvan men 's avonds zou bang zijn, werd hier op den Verlorenhoek, al waar bij een landbouwer slaping en eten was gaan vragen, door de rijkswacht aangehouden. Daar hij geen de minste bestaansmiddelen bezat, werd hij voor onbepaalden tijd ter beschikking der regeering gesteld. Dronken autovoerder. Dinsdag namiddag, Tond 17 u. 45, zag de van dienst zijnde politie agent op de Groote Markt een auto afkomen, waarvan het stuur in geen al te goede handen scheen te zijn. Vreezende dat de voerder wel licht een of ander ongeval zou kunnen veroor zaken, verzocht hij hem te stoppen en de politie agent miek zich reeds gereed den leerling-be stuurder tot wat meer voorzichtigheid aan te manen, toen hij bemerkte dat de voerder en zijn medemaat wat al te diep in 't glas gekeken hadden. De twee mannen, de genaamden De- poorter Leon, eigenaar van de auto, en Hessel Marcel, werklooze, beiden van Langemarck, werden naar het politiebureel opgeleid en moch ten er hun roes in den amigo uitslapen. Wat de auto betreft, deze werd door een anderen persoon tot op den koer van het politiebureel gebracht. Proces-verbaal werd opgemaakt. MODES, sera transférée rue de Dixmude, 14, A Ypres, oü elle ex pose ra le Jeudi-Saint. Geen brood verkwisting, a. u. b. De werk lieden, belast met het reinigen der waterplaats aan den hoek der Hallen, rechtover het vleesch- huis, hebben reeds meermalen moeten bestatigen dat daar schoone, versche en goed geboterde boterhammen weggeworpen worden. In deze be narde tijden, nu vooral dat die boterhammen in zooveel gezinnen uiterst welgekomen zouden zijn, is die verkwisting pijnlijk om bestatigen. Alhoewel wij daarvan, bij gebrek aan bewijzen, niemand mogen beschuldigen, zijn volgens ons slechts twee veronderstellingen mogelijk. Ofwel is dit het werk van bedelaars die van medelij dende personen een boterham ontvangjen dn hem dan vervolgens in de vuilnis werpen, ofwel wordt zulks gedaan door schoolkinderen die alzoo onbedacht het door hun ouders zuur ge wonnen brood verkwisten. Mogen wij aan de ouders en ook aan de leeraars of schoolbewakers vragen er op te letten dat de kinderen wel dege lijk de hen medegegeven boterhammen opeten GHELUWE. Een tachentigjarige vrouw onder haar foorwagen verpletterd. Haar man, die haar wilde redden, zijn arm gebroken. Dinsdag namiddag, om 14 u. 30, gebeurde er hier ter hoogte van den Koelenberg, omtrent op de zelfde plaats waar den 16 Maart 11. een andere foorkraamster, op weg naar het Kattefeest van Yper, onder de wielen van haar wagen terecht kwam en gedood werd, een dergelijk pijnlijk ongeval. Dinsdag laatst* dus bevonden zich twee foor wagens getrokken door een tractor op weg naar Meenen. De tractor was geleid door den Heer Albert Renard, 46 jaar oud, wonende samen met zijne bejarige ouders, M. Lambert Renard, 76 jaar, en Mevrouw Thérèse Ernest, 78 jaar, te Bressoux bij Luik, Vivihouet straat, nr 83. Zij waren hier uit Yper, waar zij op de foor met een heel mooi kindertreintje hadden gestaan, rond 11 u. 's morgens vertrokken en begaven zich thans, zoo het schijnt, naar de kermis van Cha- telet. M. en Mw Renard bevonden zich in den laat- sten foorwagen. Op den Koelenberg gekomen werd het dekzeil van een der wagens door een rukwind opgeheven. Mevr. Renard wilde dit weer in orde brengen, doch de ongelukkige ouderlinge viel van den wagen, waarvan de wielen haar over het lichaam reden. Haar echt genoot sprong dadelijk uit het rijtuig en poogde nog zijne vrouw te verlossen, doch viel op zijne beurt ten gronde en een wiel van den wagen brak hem den arm. Op hetzelfde oogenblik kwam een wielrijder voorbijgereden die, ziende wat er gebeurd was, den voerder van den nog in gang zijnde tractor teeken deed te stoppen. Dadelijk werd er om hulp gegaan en Mevr. Renard, die erge verwon dingen bekomen had, werd, na van den hr Dokter Morlion, van Gheluwe, ter plaats zelf de eerste zorgen ontvangen te hebben, naar de St Joris- kliniek, Rijselstraat, te Meenen, overgebracht waar de heer Dokter Dequinnemar haar de noo- dige heelkundige bewerkingen deed ondergaan. De heer Lambert Renard, van zijn kant, werd naar een andere kliniek, achter de St Vaast- kerk, gebracht waar hij insgelijks de zorgen ontving die zijn toestand vereischten. Mevr. Renard is 's namiddags, rond 16 u., in de St Joris kliniek, aan de gevolgen harer kwet suren bezweken. Haar stoffelijk overschot zal naar Bressoux overgebracht worden. De duistere hoeken. Het was bevuilt allen- gerhand de hoeken der kamers. Lavécire zuivert, wascht en boent ze. De proef is kosteloos vraagt aan den drogist een staal van Lavécire die wascht en boent. POPERINGHE. Verkeersongeval. Woens dag avond was de taxivoerder L. R., van Yper, per auto naar hier gekomen toen hij, dicht de stad, voor een bierwagen moest afsteken. Ten gevolge dezer zwenking gelukte het den voerder niet weer dadelijk de goede richting te nemen en de auto kwam met volle geweld op een boom langs den kant der baan terecht. Twee inzit tende vrouwen werden gekwetst en moesten ter verzorging naar het hospitaal overgebracht wor den. Ook de auto was deerlijk gehavend. Diefstal. Tijdens de afwezigheid der bewo ners werd Zondag nacht in het huis bewoond door M. Degruyter Jerome, winkelier, in de Rekhofstraat, een ijzeren kistje ontvreemd waarin een som van ongeveer 2000 fr. verborgen zat. Daar er nergens geen spoor van inbraak te bespeuren was en de bestolene bij zijne thuis komst dan ook niets ergs kon vermoeden, was het enkel den Maandag namiddag dat hij die verdwijning vaststelde. Dadelijk diende hij klacht in bij de rijkswacht, wier vermoedens vielen op zekeren C. Maurice, 21 jaar, die vroe ger nog bij Degruyter had ingewoond en er nog dikwijls in huis kwam. Het gedane onderzoek wees immers uit dat deze kerel sedert Zondag nogal ongewoon verteer miek. Tijdens de huis zoeking in de woning van den verdachte werd een huissleutel, die Degruyter meende verloren te hebben, teruggevonden alsmede het ijzeren kistje en een deel van het gestolen geld. De dief echter heeft het voorzichtig geoordeeld de plaat te poetsen en is waarschijnlijk over de grens gevlucht. GHELUVELT. Aanrijding. De wielrijder Vangeenberghe Alfons, van Zantvoorde, werd alhier op het gehucht Amerika door den moto- cyclist Van Massenhove Theophile verrast en omvergeworpen. In zijn val kwetste hij zich aan de linkerhand. HOUTHEM. Erge val. Zaterdag kwam de genaamde Verhellen Gerard, 27 jaar oud, per velo terug van de markt van Yper. Hij volgde den kleinen wegel langs de vaart, toen opeens, aan een draai van den rijweg, zijn remmen niet meer werkten en, zich niet meer kunnende weerhouden, hij op een paal terecht kwam. De wielrijder liep ernstige verwondingen op aan hoofd en linkerarm. MEESSEN. Botsing. Aan den kruisweg der baan naar Ploegsteert had Zaterdag een aan rijding plaats tusschen de auto van den hande laar Legrand Fernand, van Armentières, en de auto gevoerd door Provost Camille. De geleiders kwamen er gelukkiglijk zonder veel erg van af, doch beide voertuigen werden beschadigd. KOMEN. Ongeval. Een tractor met sleep- wagen wilde in de Wervickstraat draaien en reed daarom een zijstraat in, toen opeens een wiel van den zwaren sleepwagen afliep en een eind ver voortsbolde tot het tegen de autobus Komen-Meenen terecht kwam. De schok was vrij hevig en de autobus liep eenige schade op. Gelukkiglijk werden geen personen gekwetst. POELCAPELLE. Inhaling. Het is op Zondag 14 April a. s. dat de nieuwe parochie herder, E. H. Beugnies, die geboortig is van Po- peringhe, hier plechtig zal ingehaald en aange steld worden. Zoo wat overal, in meest alle hui zen, worden reeds toebereidselen gemaakt om deze gebeurtenis met luister te vieren. Gevonden. Maandag 1 April, door M. Goet- geluck Arthur, een draaiboom van auto. Dinsdag 2, door M. Seynaeve Adolf, een kinder handzakje. Denzelfden dag, in de Elverdinghestraat, een kinderhandschoen. Donderdag 4, door M. Gabriel Roger, een ta- bakzak. Al deze voorwerpen berusten ten politiebureele. Verloren. Woensdag 3 April, door M. Hol voet Edmond, scholier, Bruggesteenweg, 11, een handschoen. Donderdag 4, door M. Coussement Godefroid, een brieventasch eenig geld en papieren in houdende. ■■■■BBBHESS99HE9ESSSS9SSS9IM''' van den 30 Maart tot den 5 April 1935. GeboortenClaeys Wilfrida, Lombaardstraat, 47. - Devogel André, Dickebuschsteenweg, 159. Dujartö* Rolande, Recollettenpoort, 5. Craye Martha, Dicke buschsteenweg, 70. Platteau Francoise, St Jacob-- straat, 48. HuwelijkenBeddeleem Leopoldus, schrijnwerker en Gouwy Suzanna, hotelbediende, beiden te Yper. Goethals Gentil, paardengeleider en Thiteca Maria- Ludovica, huishoudster, beiden te Yper. OverlijdensVan Poucke Maria, 57 j., kloosterzuster. Lange Thouroutstraat, 25. Vandermeersch Clemence, 75 j., z. b., echt. Debrauwer Charles-Louis, Pilkem- straat, 13. Peel Romanie, 63 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Soetaert Theophiel, 83 j., z. b., wedr Vandamme Maria, Dixmudestraat, 28. Huwelijksbeloften: André Develter, hulp-photograaf, te Meessen en Julia Beun, z. b., te Yper. Leo Ver- kynderen, meester-plafonneerder, en Maria Thyber- ghein, z. b., beiden te Yper. maand maart GeboortenDelaere Andréa, d. v. Petrus en van Martha Masselis. Gouwy Daniel, z. v. Ernest en va» Martha Berton. HuwelijkHeze Abel, bakker en herbergier, te Westoutre, en Julia Verschelden, landbouwster, te Wytschaete. SterfgevallenMeeuws Polydoor, daglooner, oud 41 jaren, echtgenoot van Ida Depuydt, (overleden te Yper). Bouckenooghe Jeröme, daglooner, oud 2t jaren, echtgenoot van Julia Leclercq. Vanlerberghe Jules, z. b., oud 60 jaren, ongehuwd. JANUARI - MAART 1935 GeboortenMaelfeyt Maria, d. v. Alfons en va* D'hooghe Martha. Bisschop Simonne, d. v. Jéröme en van Covemacker Bertha. Duthoy Aimé, z. v„ Leopold en van Debeir Augusta. HuwelijkLahoutte Gerard, landwerker, 23 j., e*. Verwarde Laura, z. b., 22 j., beiden van Bixschote. Overlijdens: Declerck Emerence, z. b., 70 j., weduwe van Essel Pieter. Gheeraert Marie-Louise, rente— nierster, 73 j., weduwe van Robeir Henri, echtgenoote van Berten Carolus. Lerminez Madeleine, winke lierster, 45 j., echtgenoote van Markey Achiel. GEDACHTENISSEN - PATERNOSTERS - KERKBOEKEN 34, Boterstraat, 34 YPER MARKTEN MARCHES Middelprijzen Prix Moyens V Yper 30 Maai Kortrljl 1 April Rousselai 2 April Veurne 3 April ft- <-4 1- Tarwe de 100 kilog. Froment les 100 kil. 59,01 75 89 77 80,0» Rogge id. Seigle id. «1,50 75 71 75 75,00 Haver id., Avoine id. 65,00 80 82 77 75 Aardappelen 100 k. Pommes de Terre 28,50 24 24 30 27,5» Boter de kilogram Beurre le kilo 13,75 14,75 15,00 16,50 16,00 Eieren het stuk CEufs la pièce 0,24 0,29 0,28 0,33 0,30 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 750 1*14 MARKTEN VAN ANDERLECHT 2 April Varkensmarkt te koop gesteld 3i86 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 3,8o 4,40 fr. 3 April Veemarkt te koop gesteld 504 ossen aan 4,00 - 6,00 fr 170 stieren aan 3,25 4,25 fr., iiógkoeiem aao 3,25 4,5o fr. Totaal 1843 stuks. 4 April Kalvermarkt te koop gesteld 1670 stuks. Gemiddelde- prijs per kilo op voet 4,o5 7,i5 fr. Aangekomen gedurende de week 22g3 stuks te 2 1/2 uur namiddag, in het Hotel van Commerce te VEURNE, van uit te voeren in de vaarten en waterloopen der Watering. Alle inlichtingen nopens den aard der wer* ken zijn te bekomen ten kantore van den Bestuurder der werken-Secretaris, Zwarte*- nonnenstraat, 17, te Veurne. De Regie, j

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 12