Apéritif Concert VELOSPORT Voetbalkroniek TRABOLSPEL Afslag op de PERKAMENTEN Huis van Coupons a l'Hötel Cosmopolite Alle KONFEKTIE Marg. Temperville Groot Nieuws Per occasie te koop Koeimarkt, 22, Yper. Tous les Dimanches de 11 1/2 éi 13 1/2 h. sera donné voor Dames en Kinderen Dlckebuschst., 208, Vpet- Alle VERANDERINGEN •4 Genadige prijzen. anc ane De Jacht in België Madame, U kunt bekomen in twee uren een- PFR \1 AN ENTE met het nieuwste iVËLLA Apparaat gewaarborgd zonder gevaar, aait den ongelooflijken prijs van 40 fi%, alsook met de ONDULOR, zonder stoom of elec- triek, bij Lucienne Ghys Rijsselstraat, 77, I/S. Radio Philips, luxe combinatie op stroom, 900 fr. me" garantie. Radio Weco op stroom, 600 fr. Radio S BR, 6 lampen met accus eo kader, 1200 fr. met garantie. Verscheidene apparaten op antenne en accus, 100 tot 200 fr. Huis CHRIS TIA EN Deze week was de belangstelling bijzonder gaande gemaakt door den 1® offlcieelen koers, die de vreemde penners met de Belgen terug in strijd bracht, en dus de opening van 't internationaal tournooi beteekende. We hebben in de verloopen week gezien hoe opvolgen- lijk Leon Le Calvez den 1», Dignef den 2" en de Italiaan Puppo den 3" rit wonpen. en hoe aldus Vietto aan het hoofd van 't algemeen klassement kwam met onzen landgenoot Dignef als gevaarlijkste tegenstrever. De 4' rit Marseille-Cannes werd gesplitst in Mar- seille-Toulon tegen 't uurwerk en Toulon-Cannes in jijn. In het eerste gedeelte zegevierde Lesueur, met Vietto, Buttafocchi en Level in 't wiel, wijl de ploeg Dignef hier 1 min. 30 sec. verloor. Doch in het tweede gedeelte nam de nijdige Frik Vervaecke, Dignef op sleeptouw en won weldra den achterstal in. In dezen .rit hadden de koersleiders feitelijk een zwaardere straf aan Vietto moeten opleggen dan 15 sec., daar hij gezien was geweest zich vasthoudende aan een auto, maar de leiding was er mee gemoeid en dit mocht niet Ver vaecke won dus Toulon-Cannes, vóór Dignef, Maréchal, Amberg en S. Maes. De laatste rit van Cannes naar Nizza, werd door Speicher ingepalmd, die weldra was vergeten, vóór Vervaecke, Lesueur, Fontenay, Wie- ■rinckx en Level Dignef gelukte er niet in zijn luttelen achterstal in te halen, maar eindigde toch prachtig 2«, wijl de tenoren ais Rebry en Demuysere alsook Lapébie er reeds lang het bijltje bij hadden neerge legd. Het algemeen klassement 1. Vietto, in 35 u. 23 min. 14 sec.2. Dignef, in 35 u. "24.31 3. Lesueur, in 35 u. 26.414. Level, in 35.30.47 5. Buttafocchi, in 35.33.316. Le Grevès, 35.37.257. Speicher, 35.37.588. P. Magne, 35.38.209. Fontenay 10. Deloor Aug.11. Deloor Gustave. Een mager begin als men enkel 3 Belgen in de 11 eersten vindt, en alleszins veelzeggend voor de Fran- sche jongeren. Van de Belgen zagen we, benevens Dignef, de twee Deloors, Vervaecke, Rom. Maes in glansrijke forme en 't zal op de jongere generatie zijn dat we ons meest zullen moeten steunen dit seizoen, 't Is ook op hen «lat het comiteit, dat de selectie doet voor de fransche .Ronde, het oog zou moeten houden, en verloopt het een jaar mis 't volgende zouden diezelfde elementen reeds met zooveel meer ondervinding de karwei aanvatten. Op eigen bodem haaide Dictus zijn 1® zege te Tonge ren en bewees dat hij nogmaals zal te duchten vallen. Haemerlinck zal zich mogen schrap zetten voor den titel van Beste Kermiskoerser weg te halen dit jaar. L Dictus, 139 km. in 3. 472. Kemper Horemans, op 1 wiel3. Vanderruyt, op 1 wiel4. Gardier5. Deryck 6. Mottard 7. Boeken 8. Geens 9. Leemans 10. Loncke. Bij de Indé's •was de slag uitgestreden in de hoogvlakten van den Provincialen Omloop van Luik, waar Jef Hamal prach tig won, na een heelen tijd voorop te hebben gelegen. Naderhand kwam Fabry op dreef, maar de Vlaming kon toch, zooniet zijne 3 minuten voorsprong, dan toch met 100 met. voorsprong eindigen. L Jef Hamal, 174 km. in 5 u. 492. Fabry, op 16 sec. 3. Vandepitte, op 4 min.4. Coppens, op 4 min. 37 sec; S. Segers, op 4 min. 44 sec.6. Kint, op 5 min. 13 3. Willems 8. Tersago9. Trekels 10. Verschueren 1L D'Olieslagers. Een bijzonder pluimpje voor Vandepitte van Hoog lede, die zich prachtig gedraagt in zulk gezelschap. De Juniors kwamen in Lendelede het meesterschap betwisten. Woets, welke er naartoe trok, moest opgeven, en 't was Barbe die zijn le zege behaalde en dit in een koers hijzonder bekend om zijn lastigen omloop. De Beginnelingen waren aan den slag in Kruiseecke, waar Cappoen, van Dickebusch, deze week het beter aan boord legde dan hij het deed in West-Nieuwkerke verleden week. Na wat demarragen ontliep hij insgelijks het peloton en werd nu niet meer vervoegd. Proficiat. Onze stadsgenooten Lacante en Salomé behaalden er respectievelijk de 5e en 6= plaats, terwijl Versaevel en bakkertje Gouwy, na bandbreuk opgaven. Er waren 59 vertrekkers. En nu om te eindigen zal ik een oproep doen tot al die jonge belovende elementen om morgen Zondag, in £root getal op te komen om den prachtkoers van de c Vereenigde Sportvriendente komen betwisten. Er zijn 13 schoone prijzen te winnen, w. o. een 30 tal premiën. De 1° prijs (en wie zou die niet willen) be draagt 150 fr. en een prachtigen bloemtuil. Aanzet om 2 J u. en er wordt naar niemand gewacht, ten einde de vreemden toe te laten tijdig thuis te zijn. SPRINTER. Op Zondag 7 April, om 2 i ure, GBOOTE VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN (Oud Juniors uitgesloten) 70 kilometers gegeven door de Vereenigde Sportvrienden, onder de bescherming van de Vereenigde Brouwers en Nering doeners van stad, Dagblad Nieuws van den Dag en Sigaretten St Michel. 1000 FRANK PRIJZEN EN PREMIËN Verdeeld als volgt 1* prijs150 frank en bloemtuil. 2» prijs 110 frank 3e prijs90 frank. Verders80, 70, 60, 50, 40, 30, 25, 20, 15, 10 frank. WegwijzerStatiestraat, Colaertplaats, Maarschalk Fochlaan, Grachtstraat, Maloulaan, Hoekje, Brielen, weg naar Boesinghe rechts weg naar Yper, Wegwijzer, Kaai, Dixmudestraat, Groote Markt, Boter-, Tempel en Statiestraten, (6 ronden). Inschrijving van heden af in 't lokaal der Veloclub, Ville de Courtraien den dag van den koers zelf bij A. Herrier, Au Vieil Universel Aanzet bij Jan Dochy, In den Arend Aankomst bij Debisschop, Ville de Courtrai Prijsdeeling bij Gryffon. Laatste nieuwigheden van zomerstoffen voor vrouwkleeren en mantels, alsook mans- kosturnen, aan gewoonlijk lage prijzen. Scholieren C. S. Yper 1 R. S. C. Meenen 1 Onder leiding van scheidsrechter Lermyte werd de eerste match om 13 l u. aangevangen. Meenen wint den opgooi met het windvoordeel en zal dan ook, gedurende de eerste speelhelft, de meest aanvallende partij zijn. Nochtans ston den de bezoekers voor een sterke verdediging, die zich kranig te weer stelde en enkel één maal geslagen werd en dan nog op misverstand. Drie hoekschoppen moesten toegestaan worden, ter wijl rood-wit een corner kon afdwingen. Na de rust waren de rollen omgekeerd, met dat ver schil dat Yper gedurig voor het Meenensche net nestelde en een veel grootere meerderheid aan den dag legde dan de bezoekers vóór de rust. Een strafschop voor rood-wit werd sportief door Doolaeghe in Soubry's handen gegeven. De lo kalen veranderden gedurig hunne opstelling, wat tot allen samenhang schaadt. Eindelijk kan Lievyns op hoekschop rechtstreeks in 't doel zenden. De druk der rood-witten blijft duren en, niettegenstaande ons nog een hoekschop toege staan wordt, zal de stand niet meer veranderen, zoodat Meenen het gelijk spel blijft behouden alswanneer een afgeteekende zege voor onze scholieren beter de spelweergave had geweest. Derde Speciaal C. S. Yper 3 R. S. C. Meenen 0 De leiding dezer partij is in de handen van scheidsrechter Adam. Nu is 't Yper die den toss wint en bijgevolg met den wind in den rug speelt. Seffens vallen ons twee hoekschoppen te beurt, welke echter ontzet worden. De drang der rood-witten houdt aan. Carlier schiet op de lat en Versaevel is er als de kippen bij om Verriest, die nochtans een goede partij zal leveren, voor de eerste maal te verslagen aan de 13e minuut. Meenen, die tot nu toe niets in te brengen heeft, doet eindelijk een uitval en Vanoverschelde mag den eersten bal tikken na twintig minuten spe len. Een hoekschop voor Meenen brengt niets op. Wederom nestelt Yper voor de vijandelijke kooi. Schoten van Notebaert en Coene worden on schadelijk gemaakt. Een freekick voor hands wordt mooi door Devloo genomen, maar Verriest waakt. De lokale ploeg is totaal meester. Zes hoekschoppen worden nog afgedwongen, maar de score blijft 1-0 tot aan de rust. Bij de herne ming is Meenen dadelijk ten aanval en bekomt corner, doch Gauquie ontzet. Op vooruitrukken langs Carlier aarzelt de Meenensche achterhoede en Verriest heeft voor de tweede maal het na kijken. De rood-witten blijven aandringen en na nog een hoekschop genomen te hebben, vloert Cnockaert, op pas van Coene, den Meenen- schen doelwachter voor de derde maal. Nu begint de bezoekende ploeg eerst in te zien dat haar een verplettering te wachten staat. Ook begint zij nu op hare beurt aan te vallen, en ditmaal is het aan onze achterhoede zich te doen gelden. Het spel is nu meer verdeeld en Carlier laat zich zeer dikwijls aan buitenstandspel beet nemen. Zoo nadert het einde met een 3-0 overwinning voor Speciaal die op een goede prestatie mag terugblikken. Tweede afdeeling F. C. Poperinghe C. S. Yper Morgen gaat de terugmatch door op het veld der geel-rooden. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken, als het goed weder van de partij zal zijn. Het spreekt van zelfs dat Poperinghe alles zal in 't werk stellen om de eerste zege te bekrachtigen. Van den anderen kant zullen de rood-witten geheel zeker hun flauw optreden willen verbeteren en eens flink doorgeven. Ten andere, er moet met 2-0, 3-1 of 4-2 gewonnen worden, willen onze mannen nog iets mede- praten in het veroveren van den beker. Mijn in ziens zal dat moeilijk gaan gezien Poperinghe, gedurende het seizoen, bijna onklopbaar was iroor eigen volk. Yper zal dus het beste spel moe ten voor den dag halen en den strijd ernstig moeten opnemen. Verder wenschen wij dat, zoo als op de eerste ontmoeting, alles fairen in de beste stemming zal ten einde loopen. NEMO. NAAR POPERINGHE De supporters van C. S. Y. zullen ongetwijfeld in groot getal hun ploeg naar Poperinghe willen vergezellen om er, door hun sportieve aanmoe digingen, een rood-witte overwinning te helpen bewerken. Een autobus vertrekt om 2 uur aan het lokaal bij M. Albert Blootacker. Prijs voor leden en niet-ledenslechts 4 fr. Rue de la Station, 62, Ypres. Het lot heeft beslistDe belangrijkste match van 't seizoen zal Woensdag aanstaande, om ti me, gespeeld worden in de boltra van den Katholieken Kring. Het Postje en de Statie zul len tegenover elkander staan om den titel van kampioen voor 1934-1935 en den beker. Wie zal winnen Laat ons hopen dat het dezen zal zijn die het best spelen zal. Maar wie heeft meest kans van te winnen? Dat is de vraag. 't Schijnt mij dat de ploeg van de Statie iets wat meer ineen steekt dan deze van het Postje. Maar deze laatste ploeg bezit twee matadors die nogal dikwijls een einde redden wanneer het verloren schijnt. De twee ploegen hebben zeker alle twee kans en ware bet met book makers te doen ze zouden uitgegeven zijn a égalité Alle liefhebbers verwachten een harden kamp, vriendelijk gespeeld, en met een eindscore van geheel klein verschil. Of er daar volk zal zijn, hoeft niet gezegd. Spijtig genoeg dat er geen balcons zijn rond de tra, 't ware een schoone opbrengst voor de fede ratie van de bolders. Wie weet of wij dat nog in de toekomst te zien krijgen in Yper. SHE Gediplomeerde Kleermaakster Volgens inlichtingen, door het Ministerie van Landbouw verstrekt, mag men op 2.200.000 hec taren de uitgestrektheid schatten waarop de- jacht in ons land mag uitgeoefend worden. Dit jachtgebied bevat 1.536.000 hectaren veld, 540.000 hectaren bosch waaronder 98.000 hectaren schaar hout, 120.000 hectaren braakland, t. t. z. heiden,, moerassen, enz., en 4000 hectaren vijvers. Het aandeel van den Staat in deze globale- oppervlakte bedraagt 68.000 hectaren en dit van de gemeenten 215.000 hectaren. Voor het getal jachtverloven, begrijpende zoo wel de gewone verloven als de verloven voor den Zondag en de jachtvergunningen van vijf dagen voor vreemdelingen, die afgeleverd werden van 1 Juli 1933 tot 30 Juni 1934, komt de provincie- Henegouwen aan de spits met 3.414, dan volgt Brabant met 3.353, Luik 2.590, Namen 2.226,. Luxemburg 1.507, Antwerpen 1.432, West-Vlaan- deren 1.235, Oost-Vlaanderen 1.151 en Limburg; 752, 't zij een totaal van 17.660 jachtverloven die gedurende voornoemd tijdperk afgeleverd wer den. Officieel Philips Verdeeler Boterstraat, 28, Yper*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6