-het ypersci ie - la réoion d'ypi 3es fcJljvoegsel ipp1£m*£n Onze Scheepvaart ïeadagrust - Repos dominical 16* Jaargang, Nr 1 6 April 1935 16e AnnéS; N° 1 - 6 Avril 1935 De Oproep der Koningin EEN SCHOON GEBAAR flvis important aujc ménagères Belangrijk Bericht aan de huisvrouwen I Yper - Slachthuis Overlijden Kerk der Paters Ongeschoeide Karmelieten In Sint Maartenskring Bedanking Jufvrouw Marie DETHOOR ZIELMISSEN Postzegels, de drie koninklijke kinderen voor stellende, zullen te koop gesteld worden vanaf 10 April a. s. ten bate van het Nationaal Hulp- komiteit, opgericht op het initiatief van onze Vorstin. De waarde en de kleur dezer postzegels zijn als het volgt samengesteldFr. 0,35 -I- 0,15, groen, fr. 0,70 4- 0,30, granaat, fr. 1,75 0,50, blauw. De verkoop dezer postzegels zal eindigen op 30 September van dit jaar. De termijn hun ner geldigheid zal eindigen op 30 Juni 1936. De vignetten die het opschrift dragen «Voor het kind zijn zeer goed gelukt. Zij zullen het genoegen uitmaken der verzamelaars en al de genen die ze willen gebruiken zullen een krach tige bijdrage aanbrengen aan het werk, dat onder begunstiging staat onzer Vorsten, het Nationaal Hulpkomiteit. In den loop dezer week werden al de zieken en kranke ouderlingen van Yper, die het geluk niet meer hebben zich te kunnen verplaatsen en wien regelmatig, met de Hoogdagen, het Al lerheiligste thuis wordt gedragen, door de Juf frouwen der Jeugdafdeeling van de Katholieke Actie ten huize bezocht en allen ze zijn hier te Yper meer dan honderd in getal hadden de uiterst aangename verrassing een heel mooi Paaschgeschenk te ontvangen. Onze Ypersche Burgersmeisjes hadden immers, op het initiatief uitgaande van het Middenbe stuur der Katholieke Actie, voor ieder onzer kristene zieken en kranken eigenhandig een Communiedwaaltje vervaardigd en geborduurd met het kruis der Eucharistische Kruistocht of eenig ander symbool. Die verdienstelijke Juf frouwen hadden er ook aan gehouden persoonlijk haar geschenk aan onze duurbare zieken te brengen. Onnoodig te zeggen of ze bij allen wel gekomen waren. Haar mooi en edel gebaar heeft waarlijk het hart der zieken, waarvan zoovelen, helaasschier van de wereld gescheiden leven, geraakt en hen bewezen dat zij, spijts hun ge dwongen afzondering, door allen nog niet ver geten zijn. De Burgersmeisjes, die hier te Yper, onder de ijvervolle leiding van den Eerw. Heer Huyghe, den zoo gedienstigen als minzamen onderpastoor van St Maartens, niet alleen door haar heilzame voorbeelden maar ook door haar onophoudende werking en gedurig streven naar het goede en het edele, reeds zooveel goeds verrichtten, heb ben zich ditmaal nog eens uiterst verdienstelijk weten te maken. Aan haar allen en aan haar Proost, namens onze zieken en kranken, voor de bewezen gene genheid, voor de gebrachte opbeuring en voor de gegeven voldoening, den meest innigen dank. A la date du Jeudi 11 Avril, auront lieu au Ciné Coliseum, trois séances gratuites d'un grand film parlant-flamand documentaire, attrayant et instructif, offert par la S. A. Persil. Ce superbe film dont deux actes sont entiëre- ment coloriés, a été réalisé avec les vedettes les plus en vue de nos théatres nationaux. Ce film a fait des salles combles dans toutes les grandes villes de la Belgique, que personne ne manque done d'y assister. Les séances auront lieu a 2 heures, 5 heures et 8 h. 15 le soir. Entrée libre. Op Donderdag 11 April, zullen er injde Kinema Coliseum drie kostelooze voorstellingen gegeven worden van een groote vlaamschsprekende aan trekkelijke en leerrijke film aangeboden door de N. V. Persil. Deze prachtige film waarvan twee akten gansch gekleurd zijn is door de beste artisten vertolkt der Vlaamsche Schouwburgen van Gent en van Antwerpen. Bomvolle zalen bekwam deze film in alle groote steden van België, dat niémand dus verwaarlooze een der vertooningen bij te wonen, deze zullen plaats grijpen om 2 uur, 5 uur en 8 u. 15 's avonds. Ingang vrij. PACHA, KAMPIOEN DER DROGE CHICOREI, Strijd voor 't openbaar belang Hoog klinke eens vrank en vrij Haar gulle vreugde- en zegezang Binnengevaren Vrijdag 22 Maart 1935, de André (schipper De Boeuf) met 35 ton beurtgoed voor verschei- denen. Zaterdag 23, de Louise (schipper Mertens) met 125 ton fosfaat voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Maandag 25, de Souvenir(schipper Dob- belaere) met 103 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper de Julia (schipper De Dobbelaere) met 112 ton graan voor M. Vande- putte, leper de Stikkelstad (schipper Keer- schieter) met 129 ton kolen voor M. Vanoverber- ghe, Langemarck. Dinsdag 26, de Roger(schipper Vangeen- hove) met 90 ton graan voor M. Vandeputte, leper. Vrijdag 29, de André (schipper De Boeuf) met 15 ton beurtgoed voor verscheidenen. Maandag 1 April, de Mathilde(schipper Jacobs) met 100 ton kolen voor M. Vanhout, Boezïnge. Dinsdag 2, de Valentine (schipper Pauwels) met 90 ton graan voor M. Vandeputte. leper dp «Leonard», (schipper De Bondt) met 100 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper de Cornelia(schipper Vandeveren) met 115 ton kolen voor M. De Geest, leper. Woensdag 3, de Flandria III (schipper Segers) met 98 ton tarwe voor M. Hollebeke, leper. Weggevaren Zaterdag 23 Maart 1935, de «André», (schipper De Boeuf) met 5 ton beurtgoed voor verschei denen. Waterhoogte in 't benedenpand 1 m. 92. in 't bovenpand 3 m. 41. Gedurende de Maand Maart 1935, werden in het stedelijk slachthuis van Yper volgende die ren geslacht 4 Stieren 25 Ossen 26 Veer zen 23 Koeien 50 Nuchter kalvers; 47 Vette kalvers; 16 Schapen; 214 Verkens 7 Paarden en Muildieren. Samen 412 dieren. Zaterdag 30 Maart 11. is alhier, na een kort stondige ziekte, de Eerweerde Zuster Josephine overleden in het O. L. Vrouw Gasthuis, waar zij zich zelf gedurende zoo lange, jaren aan de ver zorging der zieken heeft toegewijd. Eerw. Zuster Josephine, in de wereld Juffrouw Irma Van Poucke, was geboren te Nazareth, den 8 Augustus 1877. Den 21 December 1899 trad zij in het O. L. Vrouw Hospitaal te Yper, alwaar zij den 20 Maart 1900 gekleed en den 25 September 1901 geprofest werd. Met een voorbeeldige toewijding, met een be wonderenswaardige opoffering heeft zij sinds dien niet opgehouden hare beste krachten aan de vervulling harer moeilijke, zware en soms lastige taak te wijden. Vijf-en-dertig jaren lang zoo getuigt het doodsbeeldeken terecht van haar, bij dage en bij nachte, heeft zij ten dienste gestaan van de arme zieken. Zij heeft ze ge waakt en verpleegd, getroost en opgebeurd, zon der ooit acht te geven op haar eigen schamele krachten.Om haar groote verdiensten was zij met het burgerlijk kruis van 2C klas vereerd ge worden. De plechtige lijkdienst van de duurbare afge storvene had Dinsdag laatst, te 9 u. 's morgens, plaats in de kapel van het O. L. Vrouw Gasthuis die veel te klein was om al de personen te bevat ten die er aan gehouden hadden aan die verdien stelijke kloosterzuster een laatste hulde te bren gen en een gebed voor hare zielerust te storten. Benevens de leden der Commissie van Open baren Onderstand met den heer Remi Bouquet, voorzitter, aan het hoofd, was ook de stedelijke overheid op de begrafenis vertegenwoordigd. Aan de beproefde medezusters en familieleden bieden wij de verzekering onzer kristene deel neming. Broederschap van 't Heilig Kind Jezus van Praag Tombola voor de kinders op 29 April De kinders zijn dringend verzocht hunne Commuuiebons zoohaast mogelijk,met hunnen naam, in 't klooster in te dienen. Zondag laatstleden was het volop feest in het Patronaat. De ruime zaal, thans zoo schoon op gesmukt, met hare vijf honderd zitplaatsen, werd spoedig tot tin alle hoekjes met nieuwsgierigen gevuld die het jeugdwerk hartelijk genegen zfjn en het zedelijk en stoffelijk willen ondersteunen, 't Was aan hen dat dit feest werd aangeboden. De tooneelafdeeling van den Kristen Midden stand van Poperinghe die het geëerd publiek drie uur en half boeide met het blijspel Adel en Zwijnen behaalde een buitengewoon succes. De rollen waren meesterlijk vertolkt, want die groep bezit ongetwijfeld vele goede krachten. Mochten de ouders deze oude en toch altijd jeugdige instelling van het katholiek Patronaat- hoog schatten, waar de jonkheden, in deugd en vreugd en verbroedering, verwijderd van hét gevaar der straat, alle Zondag avond van 5 tot 9 uur bijeenkomen, onder het waakzaam ecg en den heilzamen invloed van het kerkelijk gezag. De familën Dethoor en Loones bedan ken vrienden en kennissen voor de blijken van geneger,h-id hen betoond tijdens het afsterven van hun familielid en voor hunne tegenwoordigheid op de begra fenis. Vrienden en kennissen worden u:tg°noodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 7 April, om 8 u in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe Albin DENAEGEL moeder van den Heer Bestuurder der Stadsjongensschool. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 April, om 8 y, u., in St-Maartenskerk, tot zielelafenis vau Heer Camille LARNOU echtgenoot van Vrouw Hélène Messiaen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 April, om 8 y. u in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw Maria SINAVE dochter v. HrenVw Victor Sinave-soucquet overleden te Ghent (Amerika). Vrienden en kennissen worden uitgenoo Jigd de ZIELMIS btj te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 April, om g u., in de Kerk der EE. Paters Karmelieten, tot zielelafenis van Jufvrouw Léontine MORE AU. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 7 April, om g u., in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Cyriel BOUDEIN en zoon Gerard. La Ligue des Poilus de France fera célébrer une MESSE, le Dimanche 7 Avril, a 11 yt h. en la Cathé irale St- Martin, pour le repos de l'ame de Monsieur Auguste BARBIER Ancien Combattant. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de 7IFLMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 14 April, om 8 V4 u., in St- Pieterskerk, tot zielelatenis van Vrouw Louise LOUF Weduwe van Heer Nestor Glissoux. De Apotheek van I La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstvaat o— Rue de Menin is alleen open op Zondag 7 April reste seule ouverte le Dimanche 7 Avril

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9