12de HRNDELSFOOR 12me Foire Commerciale 16e Jaar. N° 2 - 13 April 1935 16e,^nnée, N° 2- 13 Avril Prachtige TOMBOLA Superbe TOMBOLA De Twaalfde handelsfoor De Verbinding Noord - Zuid en de Vaart Yper - Komen hel Arroiidisseiïient Yper journaJ hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres STAD Van Witten - Donderdag 18 April tot 2" Paaschdag 22 April 1935 Vereerd met het bezoek van den Weled. Heer BAELS Gouverneur van West - Vlaanderen. VILDE D Du Jeudi-Saint 18 Avril au Luudi de PéLques 22 Avril 1935 honorée de la visite de Monsieur BAELS Gouverneur de la Flandre Occidentale. Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Fédération des Sinistrés de TArrondissement d'Ypres HET YPERSCHE Weekblad - stjfing eter Cl ubo. LA REGION D'YPRES i de ('Association des Sinisti-4% des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren TeL 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement18 fr. 00 par an Etranger32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés ingericht in de gebouwen der Lakenhalle en der Staats Middelbare School, Mondstraat met de ondersteuning der Stad Yper en de medewerking der Ypersche M i] verheidssohool der Regie van Telegraaf en Telefoon en der Ypersche Fotoclub. kasteloos aan de bezoe kers aangeboden. Op Zondag en Maandag van Paschen CONCERTEN op de Groote Markt en de R. Colaert Plaats. organisée dans les F aliments de la Halle aux Draps et de l'Ecole Moyenne de l'Etat, Rue de la Bouche avec l'appui de la V i 1 1 e d'Ypres et le concours de l'Ecole Induatrielle d'Ypres de la Régie des Télégraphes et Téléphones et du Photoclub d'Vpres. offerte gratultement aux visiteurs. Le Dimanche et le Lundi de Paques CONCERTS sur la Grand'Place et la Place René Colaert. Tengevolge der laatste ministerieele crisis was het ons, in de verloopen maand Maart, nogmaals niet gegeven een bepaalde oplossing te bekomen voor de kwestie der terugvordering van de zoo gezegd ten onrechte betaalde interesten. Om die reden wordt, gelijkvormig "het besluit tijdens de laatste bijeenkomst genomen, de maandelijksche vergadering van 14 April a. s., die geen beslissing zou kunnen nemen, tot de maand Mei verdaagd. La récente crise ministérielle n'a de nouveau pas permis d'obtenir une solution définitive, au courant de mars, a la question des réclamations pour intéréts prétendüment indüsDans ces conditions l'assemblée mensuelle du 14 avril serait sans objet, et mieux vaut la remettre au mois de mai. In zijn laatste vergadering heeft het Comiteit de volgende beslissingen genomen De plechtige opening der Handelsfoor heeft plaats in de lokalen der Middelbare school, om 14 ure namiddag, op Witten Donderdag 18 April. Na de gebruikelijke plechtigheid, heeft het be zoek der tentoonstelling plaats in beide lokalen. De opening en sluitingsuren der lokalen zijn de volgende Donderdag 18 April, van 14 ure tot 20 ure. Vrijdag 19 April, van 9 ure tot 12 ure en van 13 1/2 ure tot 19 ure. Zaterdag 20 April, van 7 ure tot 12 ure en van 13 1/2 ure tot 19 ure. Zondag 21 April, van 9 ure tot 12 1/2 ure en van 13 1/2 ure tot 20 ure. Maandag 22 April, van 8 ure tot 12 1/2 ure en van 13 1/2 ure tot 20 ure. Het is volstrekt verboden te rooken in de lo kalen. Aan de tentoonstellers van Radio's wordt her innerd dat het op Goeden Vrijdag niet toegelaten is radio-uitzendingen ten gehoore te geven, ook aan de tentoonstellers van muziektuigen is het verboden op dezen dag muziek te maken. - De tentoonstellers zijn, op Zondag 14 April, op een laatste bijeenkomst uitgenoodigd. Vanaf Maandag 15 April is het in beide loka len toegelaten de standplaatsen in gereedheid te brengen. Het Bestuur verzoekt dringend de handelaars hunne giften voor de tombola te zenden of te laten kennen aan M. Prosper Craye, Boterstraat. En nu een laatste woord tot alle medewerkers der 12p Handelsfoor Deze zal wezen wat gij zult willen, een uiting van levenskracht onzer gemeenschap van hande laars en nijveraars. Uwe uitstallingen zullen aan de duizende bezoekers bewijzen dat gij met hand en tand besloten zijt uwe zoo dikwerf be dreigde belangen te verdedigen. Gij zult het bewijs leveren dat ons land be kwame voortbrengers telt, dat het meer en meer een plicht is Belgische waar aan te prijzen en voor onze stadgenoten zal het Koopt Ypersch geen ijdel wöord meer wezen. Julien TAHON. Alhoewel wij nog maar he£l weinig bijzonder heden over de verschillige aantrekkelijkheden der handelsfoor kunnen mededeelen, alles ge schiedt zoo een weinig in 't geheim opdat de ver rassing des te grooter zou zijn, mogen wij toch reeds kenbaar maken dat de Regie van Telegraaf en Telefoon zich thans niet alleen bepaalt tot het deelnemen aan de Foor, zooals verleden jaar door het inrichten van een zeer interessanten stand, maar eveneens besloten heeft een zeker aantal telefoontoestellen ter beschikking der ten toonstellers te plaatsen. Al de exposanten, die zulks begeeren, zullen de telefoon in hun stand zelf opgesteld hebben, zoodat zij van daar, even gemakkelijk als van op hun bureel, alle ge- wenschte bevelen zullen kunnen geven of ge sprekken met hunne klanten kunnen voeren. Dit is voorwaar een zeer gelukkig initiatief, dat de afhandeling van zaken en wij wenschen dat ze talrijk mochten zijn grootelijks zal ver gemakkelijken, en waarvoor de Heer Leclercq, telegraafontvanger, van harte dient geluk ge- wenscht te worden. Een ander nieuwsje dat wij nog te wetén zijn gekomen, is dat onze jonge stadsbeiaardier, de Heer Elie Ryckelynck, op Witten Donderdag aanstaande, van 14 tot 15 u., 't zij gedurende de plechtigheid der officieele opening van de Foor, zijn eerste beiaardconcert zal geven. Alhoewel hij nog steeds voort het klokkenspel moet aan- leeren en hij voorzeker, gezien den korten tijd dat hij zich op die kunst toelegt, nog niet be kwaam zou zijn gunstig gekende liederen of andere muziekstukken te vertolken, weet hij toch reeds op gansch volmaakte wijze en ter algeheele voldoening zijner leermeesters, die van hem met den meesten lof spreken, een schoone reeks oefeningen te spelen, waaronder veel moei lijke en zeer aangenaam om te aanhooren. Het zijn eenige dezer eerste beiaardlessen die hij ons Donderdag a. s. zal laten hooren. Wij wen schen hem veel bijval met zijn eerste concert. De Senaat besliste onlangs, als gevolg op de bespreking van het verslag en het wetsvoorstel door den Heer senator Waucquez op het bureel der achtbare vergadering neergelegd, de oprich ting eener nationale maatschappij voor de vol tooiing der Noord-Zuid verbinding te Brussel. Alhoewel wij geenszins de bedoeling hebben hier dit ontwerp der verbinding Noord-Zuid te Brussel uiteen te zetten, is het toch opmerkens waardig te bestatigen hoeveel gelijkenis het heeft met een ander ontwerp dat voor ons van heel wat grooter belang is, namelijk de herstel ling en voltooiing onzer vaart Yper-Komen, en hoe men voor de verbinding Noord-Zuid juist dezelfde argumenten gebruikt als deze welke wij hier zonder ophouden voor onze vaart doen gelden. Het aanvaarden van het verbindingsontwerp, opgemaakt door den Heer Bruneel en dat het bouwen voorziet eener rechtstreeksche verbin ding met 6 spoorbanen tusschen de statiën van Brussel-Noord en Brussel-Zuid, op eene lengte

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1