Voetbalkroniek C. S. Yper - R. S. C. Meenen TRABOLSPEL Willemsfonds Maison Marguerite GROOT BAL 3 m Zondag 14 April 1935. om 15 u. DRIEHOEKIG TOERNOOI Op Zondag 14 April 1935 Nieuwe Leute te Dickebusch bij IVO MATTON. Bureau. UitslagI. Van Henele Alb., 100 Km. in 3 u. 52 1. Frans Coppens, op 1 lengte3. Bureau, op 58 sec. Brison. op 3 min. 305. Vermeiren, op 1 wiel 6. Kemps, op 4 min.7. L. Georges 8. Dewulf. De Juniors kwamen uit in Ciney, Luik-Marche-Luik, en in Nokere. In laatstgenoemd plaatsje kwam David, van Coucke- laere. zijn 1" palm mee te nemen en zoo stappen wij over deze kategorie heen naar de Beginnelingen welke hier in Yper opkwamen in den Grooten Prijs der Statiestraat Deze koers, welke steeds een groote massa sportminnend volk aantrekt, deed nogmaals eer aan hare traditie, zou ik maar moeten zeggen, alhoe wel hare geschiedenis er nog te kort om is. Niettemin was het al vroeg te bemerken aan de beweging der op gang zijnde renners en kijklustigen, dat het succes dees jaar nogmaals verzekerd was. Met 60 man, en voorwaar de beste uit de kategorie, namen ze er aan deel. Wanneer, om 3 ure juist, het vertreksein werd gegeven, stoven de drieste kerels de baan op, met Ver schaeve, Ostyn, Opsomer en Verbeke op kop. De menig vuldige premiën deden de groep slinken en, bijden 1* doortocht door stad, schudde Verschaeve aan de groep en nam opvolgenlijk een viertal premiën. Naderhand deden Vandecandelaere en Storme den tegenaanval en wanneer Cappoen, in de 4' ronde, er eindelijk aan dacht een offensief in regel in te zetten, en alle zeilen bijzette, en ondertusschen een 6 tal premiën schaafde, hielden de anderen hem in de gaten en betrouwden hem niet te ver. Intusschen passeerden In de 5® ronde Deprez en Vandecandelaere op kop F. C. Poperinghe 2 C. S. Yper 2 Zondag laatst werd de strijd om den beker l«ahaye te Poperinghe voortgezet. Tamelijke be langstelling wanneer scheidsrechter Decru de leiding neemt over de volgende elftallen. Poperinghe Minne Ghesquiere Deheegher J. Demarey Hauspie Lefever Beschrijver Lamaire Desmarets Deheegher K. Dupont C. S. Yper Cherchye Vanlimburg Vanderbauwhede Doolaeghe Molein Gauquie Ververeken Versailles A. Dechievre Dèplancke Messelis Kapitein Minne wint den opgooi en meteen het groot windvoordeel. Spijtig voorwaar, want het natuurelement verhindert alle schoon spel. In den beginne verloopt het spel in evenwicht, doch weldra zit Poperinghe voor onze netten maar botst op een achtertrio dat goed stand houdt. Op inzenden van Cherchye, geeft Vanlim burg aan Michel,deze aan Doolaeghe die niet aarzelt en Minne voor de eerste maal verslaat aan de 8e minuut. De lokale ploeg, fel aangemoedigd, laat het zich niet wel bevallen en komt Messelis eens bezoeken. Deheegher K. zendt nadf 't doel, waar Messelis gevallen is, maar Gauquie kan op een nippertje redden. Een weinig nadien, op schot van Hauspie, waant het publiek dat het goalis, doch het leder was achter het net beland. Een aanval langs Vanlimburg kan enkel in hoekschop gered worden. Goed gegeven, kopt Ververeken naar 't doel, Vanlimburg steekt een handje toe, doch Minne weet het leder te bemach tigen en ontzet. Wat later redt de lokale keeper nogmaals met den voet. Messelis is eveneens zoo gelukkig met den voet een schot van Hauspie te redden, het leder belandt bij Dupont die in het zijnet zendt. Een zending van Lamaire wordt in hoekschop gered. Een corner voor Yper, door Ververeken teruggetrokken, wordt door Hauspie afgeweerd. Op flauw wegzenden van Messelis, krijgt Lamaire het leder te pakken en zendt naar 't ledige doel. De bal vliegt langs den zij paal in 't net, zoodat aan de 40" minuut beide ploegen gelijk staan. Poperinghe nestelt zich nu gevaarlijk voor Messelis doel. Twee hoekschop pen moeten toegestaan worden en aan de 44° minuut weet Dupont, die ingeloopen was, op pas van Deschrijver, den voorsprong te nemen. Aan lie rust 2-1 voor Poperinghe. Na de herneming is Yper het eerst ten aanval en Minne moet reeds, op schot van Cherchye, ingrijpen. De druk der rood-witten blijft aan- met 30 met. voorsprong, flink nagezet door Verbeke die toch zoo goed niet meer marcheerde als in den beginne. Men verwachtte zich dan ook aan een felbe- twisten sprint, alswanneer Deprez alleen kwam op dagen, gedeeltelijk uitgefloten door een kliekje sup porters van een gewestelijken renner. Men beweerde n. 1. dat de jongen zijne ronden niet had afgelegd, als- wanneer dat de vergissing berustte in een renner die, in een gelijkaardige trui gehuld, had opgegeven. Spijtig incident, dat ten slotte in der minne werd bijgelegd en waarvan geen enkel inrichtend comiteit vrij is. Deprez echter werd er tijdelijk zenuwachtig om, en kon de bloemen, welverdiend, aan de aankomst niet in ont vangst nemen. Niettemin houd ik er aan den jongen hartelijk geluk te wenschen. Uitslag1. Deprez André, Wevelghem, 72 km. in 2.24 min. of 30 per uur2. Vandecandelaere, Beythem 3. Storme Lucien, West-Nieuwkerke4. Kael Albert, Wervik 5. Verschaeve Jules, Cortemarck6. Cappoen Remi, Dickebusch7. Callens Georges, Bavichove 8. Verselder Pieter, Waarschoot9. Verbeke Jerome, Yper10. Delbecque Leon, Harelbeke11. Lacante Maurice, Yper 12.Denaeghel Epiiel, Yper 13. Massche- lein Marcel, Gheluvelt; 14. Lefever Gerard, Poelcapelle; 15. DebusScher Jerome, Roeselaere. Er waren 42 premiën te verdienen waarvan het groot ste deel ging aan Verschaeve, Deprez, Vandecande laere, Storme, Cappoen, Kael. De aankomst greep plaats midden een opgetogen menigte en het incident werd gauw vergeten. De Velo- club, Vereenigde Sportvrienden die de taak op zich neemt iets degelijks in te richten en een schoon programma in 't schild voert, haalt eere van haar werk. SPRINTER. houden en Minne krijgt nu werk bij de vleet, maar weet zich eervol uit den slag te trekken. Tien tot twaalf welgerichte schoten naar het doel weet hij op behendige manier onschadelijk te maken. Een hoekschop voor Yper wordt ins gelijks onbenuttigd gelaten. Op vrijschop, door Lamaire afgezonden, staat Messelis op de goede plaats. Een weinig later schiet Deheegher huizen boven. Op inzenden van Molein, die nu rechts binnen speelt, neemt Michel de volée op en de pas gevallen Minne redt nogmaals op de lijn. Eindelijk kan Vanderbauwhede met een prach- tigen kopstoot den gelijkmaker in den rechter hoek van Minne's kooi doen aanlanden aan de 31° minuut. Buiten het nu en dan uitschieten der lokale voorwaartsen en een hoekschop die ons niets opbrengt nadert stilaan het einde, zoo dat het spel op een drawn uitloopt. Deze uitslag stelt Poperinghe dus in 't bezit van den beker Lahaye en wij moeten dan ook de mannen van Heer Voorzitter Devos gelukwenschen, met de zoete hoop dat de volgende beker in dezelfde sportieve houding zal betwist worden. Driehoekig Toernooi C.S.Yper R.S.C. Meenen Indien wij driehoekig toernooi aanmelden, dan is het feitelijk zoo niet om reden dat er dit jaar maar twee elftallen den beker zullen betwisten. S. K. Roeselaere in het vijfsteden toernooi mede dingende, zoo zijn de ontmoetingen tusschen Meenen en Yper beperkt. De eerste wedstrijd gaat morgen op ons terrein door en te Meenen wordt op 28 April de return gespeeld. Daar Vlis- singen ons op Paschen niet komt bezoeken, zal het de laatste maal zijn dat de rood-witten voor eigen volk gedurende dit seizoen zullen optre den. Daar iedereen nieuwsgierig zal zijn om de lokale ploeg tegen de nieuwe promotieploeg aan 't werk te zien, is het te verwachten dat vele liefhebbers zullen opkomen 'om hunne mannen aan te wakkëreti. Deze week speelde de middelbare school van Yper tegen deze van Poperinghe en verloor de eerste maal met 6-1 en vervolgens met 3-0. Dit nieuws geldt niet zoo zeer om de uitslagen ken baar te maken, maar veeleer om het initiatief van de Heeren Leermeesters toe te juichen en te wenschen dat hunne opofferingen naar waarde geschat en gesteund worden. NEMO. Ingang 3 fr. Lidkaarten niet geldig De eindmatch is afgeloopen de beker i£ toegekend Het Postje heeft gewonnen eft 't was verdiendze speelden het best. De match vong aan tusschen een hoop liefheb bers zooals we zeker nog nooit te zien kregen- De tra was op zijn bestgoed gepint, 't was er aangenaam. Van 't eerste einde af teekende Postje 4 bollen aandan de Statie 1de einden wierden regel matig gekeerd, tot op 't allerlaatste dat de Statie in een eind niet gelukte. Dat is 't bewijs dat de match goed gespeeld wierd, want het getal gehaalde einden geeft veel beter den gang van 't spel weer dan het getal gehaalde punten. Het Postje lukte van in ieder gehaald einde een groot getal punten aan te teekenen en. 't was hetgeen het den beker verzekerde. Het behaal de 25 punten in acht einden 't zij eenmaal 2 vijf maal 3en tweemaal 4van de 2 maal 4 wierd er eenmaal vier gelaten door de Statie, die integendeel in 6 einden maar 13 punten aan- teekendewaarvan eenmaal 6't zij voor de andere 5 einden maar een totaal van 7. Wij herhalenPostje verdiende te winnen want het speelde bestStatie verdiende meer dan 13 punten en speelde beter dan de eind- score het weergeeft. De match wierd geheel fair gespeeld. Zoo*!* match doet eer aan het trabolspel en kan niet anders dan de liefhebberij vergrooten. Na de match stuurde Mijnheer Ververeken, voorzitter van de Boldersmaatschappij van den Katholieken Kring, eenige welgepaste woorden aan de winners en overhandigde een bloemtuil aan den voorzitter van het Postje, M. Tavernier- Deze bedankte en wierp den lof hem toegezwaaid' over aan zijn spelleider M. Moniez die waarlijk het spel op meesterlijke wijze leidde. De avond wierd in aangenaam gezelschap- overgebracht in de benedenzaal van den Katho lieken Kring waar Henri Samoye ons vergastte op eenige aangename liederen. En 't hoofd vol van al wat ik te hooren en te- zien kreeg op dezen schoonen avond, droomde ik dien nacht van een man die in 't water lag- Het Postje en de Statie waren aan 't bollen voor den beker toen men hunne hulp inriep zij bolden tot 't einde vergaarden eenen haak en een koord en de commandant van 't Postje- met heel zijn bende trok naar de Statie waar zij" den man uit 't water haalden maar ongelukkig lijk, hij was juist versmoord. En die man had onder zijn arm een groot schoon boek waar óp- 't deksel geschreven stond geschiedenis van het bolspel te Yper in 't jaar 1934-1935 en op 't eerste blad in gulden letters 1. Postje 2. Statie 3. Katholieke Kring - 4. Bascule 5. Coöperatieve. De andere bladen kon ik niet lezen want ze- waren gedrukt met slechte inkt en 't ,was af in een geloopen van in 't water te liggen. Veel liefhebbers van de bol kwamen daar een- gebed lezen voor den overledene en 'k bemerkte" daar onder ander een koster die zoo vurig bad dat eikendeen hem bedonderde, en 'k erkende hem toen hij na lang lezen zijn bril afnam om den dauw van de glazen te vagen en 't was..r ja, gij hebt het geraden, 't was... een zanger'van- de Statie. Afdeeling Yper De Benoithulde van 't Willems-Fonds heeft niet alleen in en rond' Yper maar ook daarbuiten- ophef gemaakt. 't Nieuwsblad van Brugge err omliggende heeft een breedvoerig relaas over- dit welgeslaagde feest uitgebracht, waarin bij zonder gewezen wordt op de heerlijke uitvoe ring van de Rubenscantate. Deze zeer gewaagde- onderneming zoo schrijft het blad, werd Onder de kundige leiding van den jongen en talent vollen heer J.' De Cadt, volkomen tot haar recht gebracht. Zondag 28 April, te 3 uur, in Concordia TOONEELSPEL door dé afdeeling der jongeren. Voordracht met lichtbeelden over Rubens, door Dr Deruelle. Vrije ingang voor iedereen. Warm aanbevolen. M O D E N, zal overgebracht worden naar de Dixmudestraat, 14, te Yper, waar met Witte». Donderdag zal tentoongesteld worden. in de herberg Te Yper, het vertrek van den koers voor beginnelingen. Op de eerste rij rechts de overwinnaar Deprez met een x aangeduid.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6