Modèles Plymouth partir de 36.000 fr. 27, Rue de la Station, YPRES - Tél. 150. Ne vous décidez pas l'achat avant d'avoir essayé ces MERVEILLEUSES VOITURES. 3 Demandez le nouveau tarif a l'Agence régionale Ik heb de rekeningen nauwkeurig nagegaan en bestatigd dat wij in Maart nog meer dan 800 fr. winst verwezenlijkt hebben. Ik stel dan voor den transformator te koopen. Dit zal voor de stad een besparing van 10.000 fr. per jaar en per pompstatie zijn, want wij mogen den conden sator niet stilleggen gezien wij, zelfs als er niet gepompt wordt, de personen niet mogen beletten te werken. M. Biebuyck. Ik vraag dat dit punt zou ver daagd worden, want de toestand is abnormaal in de pompstaties van Zillebeke en Dickebusch. In 1933 werden er 1 millioen kubieke meter water gepompt, juist 959.890 m3, en daarvoor werd er 57.000 fr. betaald. In 1934 pompte men slechts 730.000 m3, 't zij 220.000 m3 minder, en men be taalde hiervoor 77.000 fr. of 20.000 fr. meer. Dit is dus abnormaal. Ik vraag dan ook dat men thans den toestand in zijn geheel zou willen beschouwen en niet enkel langs een kant. Ofwel zijn de aangegeven kubieke meters onjuist, ofwel is het getal kilowatts overdreven. De Heer Van Alleynnes treedt de raadszaal binnen. M. Delahaye. Wanneer wij met een trans formator er toe geraken 800 fr. per maand min der te betalen, vraag ik mij af waarom wij zou den moeten blijven meer uitgeven. M. Missiaen. Ik geloof dat er geen betwis ting mogelijk is over het voordeel dat het plaat sen van een transformator biedt. Dit is overal zoo dat een transformator geplaatst wordt om een besparing te verwezenlijken. Doch het is ook goed mogelijk wat de Heer Biebuyck zegt en men zou dus geneigd zijn te gelooven dat er een defect was aan de inrichting. M. Biebuyck. Daarom zou men eerst moeten onderzoeken welk defect het is. M. Missiaen. Het is toch onbetwistbaar dat wij met een transformator minder zullen moeten uitgeven voor stroomverbruik. M. Biebuyck. Met den transformator van 10 K. V. A. is er een verlies van 450 watt per uur en met den kleinen van 4 K. V. A. een ver lies van 80 watt per uur. Men zou eerst moeten zien wat er niet gaat. M. Vanderghote. Het is misschien omdat wij niet met zekerheid weten hoeveel kubieke me ters water er naar den toren gaan. M. Delahaye. De Heer ingenieur Braecke besluit ook dat er een transformator moet ge plaatst worden. M. Leuridan. Heeft de Heer ingenieur Braecke ook uitleg gegeven over hetgeen de Heer ingenieur Biebuyck zegt M. Missiaen. Dit zou men toch ook eens moeten onderzoeken. M. Leuridan. Ja, het schepencollege zou daarover het oordeel van den technischen raad gever der stad, den Heer Braecke, moeten vra gen. M. Van Alleynnes. En men zou eveneens den prijs aan andere maatschappijen dienen te vra gen. M. Leuridan. De Heer schepen Delahaye heeft daar juist gezegd waarom het best in han den van die maatschappij gegeven wordt. M. Delahaye. Ik heb zulks niet gezegd, want ik heb niets meer voor die maatschappij dan voor een andere. Ik zegde alleen hoe gevaarlijk het is zoo het niet steeds dezelfde personen zijn die aan de instelling werken. M. Van Alleynnes. Dit is niet aannemelijk, men mocht aan die maatschappij het monopo- lium der levering van de electriciteit niet gege ven hebben. Zij maakt er misbruik van. M. Van der Mersch. Men zal toch niet lang meer mogen wachten, gezien de prijzen zullen verhoogen. M. Leuridan. De muntontwaarding is nu toch reeds een voltrokken feit. M. Vanderghote. Ik stel voor over het voor stel van verdaging van den Heer Biebuyck te stemhaen. M. Seys.Ik ben daarmede niet' t'akkoord, het zal maanden duren vooraleer dit onderzoek ge daan wordt. M. Vanderghote. Wij moeten toch over het voorstel stemmen om te weten wat de raad van gedacht is te doen. Stemmen jade Heeren Pattyn, Biebuyck, Van Alleynnes, Leuridan, Verbeke en Vander ghote neen de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Jvr. Cornillie, de Heeren Seys, Missiaen, Michiel, Coutelle en Vergracht. M. Vanderghote. De verdaging is dus ver worpen. Thans stel ik voor den aankoop van den transformator te beslissen. Stemmen ja de Heeren Lemahieu, Delahaye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de Hee ren Seys, Missiaen, Michiel, Coutelle, Vergracht en Vanderghoteneende Heeren Biebuyck en Van Alleynnes onthouden zich de Heeren Leu ridan en Vebeke. VI. Lagere Stadsmeisjesschool Rijselstraat Practische les in de huishoudkunde Aan vraag van krediet. M. Vanderghote. Het schepencollege, na on derhandeling met de opzienster voor vrouwelijk handwerk en met den kantonalen schoolopzie ner, stelt voor een krediet van 300 fr. te stemmen om voor 1935 een cursus van practische huis houdkunde in de lagere stadsmeisjesschool der Rijselstraat in te richten. Dit voorstel wordt zonder opmerkingen goed gekeurd. VII. Autobusdienst voor werklieden tus- schcn Poperinghe en Meenen over Reninghelst Verzaking aan de exploitatie Advies. M. Vanderghote. - Een brief van den Heer gou verneur deelt ons een beraadslaging mede van de bestendige deputatie, volgens dewelke de Heer Dumortier, van Poperinghe, verzaakt aan de uitbating van den autobusdienst voor het ver voer van grensarbeiders tusschen Poperinghe-en Meenen aiover Reninghelst. De Heer gouverneur vraagt ons advies over de intrekking der vroeger verleende toelating. Al de raadsleden stemmen eenparig ja. VIII. Stadsbegrooting voor het dienstjaar 1935 Wijziging. M. Vanderghote. De stadsbegrooting voor 1935 is ons teruggekomen en enkele posten van den buitengewonen dienst werden van ambts wege naar den gewonen dienst overgebracht, met het gevolg dat de Heer gouverneur ons bevel gegeven heeft den kop onzer begrooting te ver anderen. Die brief van den Heer gouverneur'is gedagteekend van den 26 Maart. Het vermoede lijk tekort dat wij na acht dagen werk gesplitst hadden ên waarvan 670.000 fr. in den buitenge wonen dienst ingeschreven werd, moet nu geheel in den gewonen dienst geschreven worden. De gevolgen daarvan zijn dat de gewone dienst nu in. deficiet komt met 171.851 fr. 08. Wij hebbeiv twee middels om daaraan te verhelpen, ofvvel onze begrooting staande houden zooals de ge meenteraad ze goedkeurde, ofwel den toestand te beredderen. Indien wij onze vroegere zienswijze staande houden, is het echter te vreezen dat de stad zal verplicht zijn voor 175.000 fr. nieuwe belastingen te stemmen. Dit is geenszins het ge dacht van het schepencollege en voorzeker pok niet dit van den gemeenteraad. Daarom stel ik voor dat wij thans in rekening zouden brengen in den gewonen dienst de vermeerdering van ar- CHRYSLER ANNONCE SES N0UVEAUX PRODUITS 1935

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11