Hoera, 't is 'o Jongen Voetbalkroniek VELOSPORT Nieuws Nieuws wm mi RIJ WIEL René VERMEERSCH De Vlaamsche Ster, Yper De Juniors der streek betwistten den Grooten Nijverheidsprijs van Lauwe, waar de palm behaal i werd door Julien Heirnaert, den Noord Franschman, die Neuville bewoont, pas over het Belgisch: dorpje Reckem en waardoor, de Belgische Sportleiders soms in de penarie geraakten, kwestie van hem niet te laten medekampen in 't klassement van den besten Junior. De Beginnelingen In de uitslagen van deze jongste kategorië- vinden we nogmaals Cappoen, van Dicke- busch, op de eerste plaats Hij legt er zich dus naarstig op toe, maar 'k geloof toch, naar men mij meedeelde, dat hij in goede handen zit, en de uitslagen laten het beste verhopen. In elk geval zijn we op de streek nog al mis deeld in zake goede renners, en 't ware meer of noodig dat een paar elementen van waarde opdagen. Sprinter. een kloek waarmede Gij de lastigste wegen met het minimum van krachtinspanning afbolt, wendt U in alle vertrouwen bij Café de TEsplanade Esplanadeplein - YPER Groote stock van BAAN-en KOERSVELOS banden, en alle toebehoorten, aan prijzen buiten alle concurrentie. Verhuring van goede Mans- en Vrouwvelos~ Beveelt zich bijzoider aai voor alle Z1NKWEKI ei DOODKISTEN aan genadige prijzen. Koninklijke Tooneelkring Dolle klucht in drie bedrijven 6 «BBSBaaaaB dépositaires ayant uhe collection d'échantillons et qui pourraient ainsi établir un premier contact •vee les acheteurs étrangers qui visitent la ville si nous vouions, notre réputation sera vite faite il faut de la volonté. Ce serait un remède a la crise économique qui étreint surtout la classe moyenne, composée de négociants dont le nombre s'est fortement accru. Une partie de nos Halles, qui ont toujours servi le commerce, pourrait abriter ces collections et être ainsi une exposi tion commerciale permanente. II faut organiser cette réclame dans le Nord francaisde la pu- blicité dans les journaux de la bas ferait beau- coup de bien. On toucherait ainsi tous les centres: Hazebrouck, Bailleul, Dunkerque, etc. II faut trouver le moyen de rester en contact permanent pour éviter que les habitants de la bas, ne pren- nent la route splendide qui mène a Ostende. II faudrait leur montrer un inventaire des in dustries de la région. La presse pourrait utile- ment y contribuer en mettant une page a la dis position des industriels. L'orateur aborde ensuite le problème de l'avia- tion. II faut créer a Ypres un champ, c'est urgent; il y a trés peu de plaines dans la Flandre. Dans un an il serait trop tard, car tout sera organisé. Si nous ne pos ops pas résolument notre candi dature nous n'aurons rien. La région des monts se prêterait trés bien a des meetings d'aviation il faudrait avoir des journées de vols. L'avion accapare la jeunesse, des lignes se créent, les liaisons postales s'organisent. En France il existe déja 2000 avions privés. II est done urgent de se mettre en campagne pratiquement, activement. Ce programme d'activité est realisable si nous avons une bonne volonté collective au dessus de toute autre préoccupation; c'est la garantie du succès. Si on se chamaille, on perd son temps. Nous vivons des temps nouveaux, nous devons être des hommes nouveaux; oublions nos mes- quines querelles, pour nous consacrer entière- ment a Taction qui nous fait vivre. II cite l'exem- ple de notre dynastie qui a réalisé de trés gran- des choses sans consulter qui que se soit sachant qu'elle avait devant elle le temps. II cite les grandes choses réalisées par nos différents rois, souvent même contre la volonté de la nation ou de sa politique. Suivons 1'exemple de notre jeune roi qui tache de faire règner la concorde dans le pays, pour obtenir la place qui revient a notre glorieuse cité. Nous devons grouper la volonté de tous les Yprois pour la grandeur de leur ville qui porte un nom glorieux et est con- nue dans le monde entier; nous serons ainsi en même temps des Yprois pratiques. M. le Président remercie l'orateur pour sa belle conférence ses idéés étant parallèles aux nötres, il espère que nous .pourrons utilement coopérer pour le relèvement de la ville. Le Secrétaire, E. Toussaert. Driehoekig Toernooi C. S. Yper 1 Meenen 4 Voor een kleine opkomst, niettegenstaande het mooi weder, ging de eerste ontmoeting van het Driehoekig Toernooi door. Scheidsrechter Adyns stelde volgende ploegen in lijn K. 8. C. MeenenVerriest Grouwet Delaere Verkindere Vandenbroucke Strobbe Seynaeve Desloovere A. Tollenaere Deneckere Desloovere R. C. 8. Yper Depuydt Molein Vanderbauwhede Vanlimburg Cherchye Versailles Ververeken Gauquie Deplancke Camerlynck Messelis Rood-wit wint den opgooi en zet op met een licht windvoordeel. Verriest moet reeds van in het begin tusschenkomen, ofschoon de onzen met tien man den wedstrijd aanvangen. Een weinig nadien zendt Desloovere R. alleen voor doel, hui zen hoog. Het is enkel uitgesteld, want op mooi passenspel tusschen de Meenensche voorhoede, weet Deneckere het eerst punt der partij aan te teekenen na 10 minuten spel. De geel-zwarten trachten onze minderheid uit te baten, want ze dwingen hun spel op, en na onvoldoend wegzen den van Michel, die voor het oogenblik back speelt, wordt Messelis voor cLe tweede maal door Deneckere gevloerd. Op vooruitrukken der on zen, krijgt Molein een ontzetten van Delaere vlak in het gezicht, met het gevolg dat hij het terrein moet verlaten om zich te laten verzorgen. Met 9 man wordt er voortgedaan, tot eindelijk Molein terugkomt en Camerlynck het elftal komt aanvullen. Meenen bfckomt dan nog drie hoekschoppen, welke echter niets opbrengen. Verriest kan zich verder op twee schoten van Cherchye onderscheiden. Doch de Meenensche druk blijft duren Aanhoudend zijn zij voor onze kooi, waar MeSsöïtë werk bij de vleet heeft Nochtans zal bij zich nog tweemaal moeten om- keeren om het leder uit zijn netten te. halen yooraleer de rust intreedt, zoodat Meanen Inet 4-0 leidt als de koffie geschonken wordt. Bij het hernemen stellen de rood-»witten zich beter te weer en bouwen enkele wel uitgevoerde aanvallen op. Doch het stoere backpaar van de promotieploeg weet alles af te weren en onmee- doogend terug te sturen. Een hoekschop voor de bezoekers blijft onbenuttigd, het leder belandt bij Michel die echter boven zendt. Het spel golft nu weg en weer en de achterhoeden strem men alle pogingen. Evenwel op aandringen der rood-witte voorwaartsen, gelukt Vanlimburg er in Verriest te verrassen aan de 25e minuut. Een freekick voor ons doel geeft aanleiding tot een geharrewar, waaraan Ververeken een einde stelt met ver te ontzetten. De kampioenenploeg doet nu loffelijke pogingen om de nederlaag nog ge voeliger te maken, doch Deplancke en zijn maten blijven pal. Niettegenstaande nog twee hoek schoppen blijft de stand ongewijzigd en eindigt de ontmoeting op een 4-1 zege voor Meenen. Op Zondag 28 April, om 15 ure, gaat op cms terrein de finaal van Vierde speciaal door tus schen S. V. Veurne en F. C. Wacken. NEMO. Zondag 11. dus werd de Ronde van Vlaan deren geloopen en, vermits er reeds een 5 tal koersen geloopen zijn waaronder een in ver scheidene ritten, Parijs Nizza, kunnen we maar moeilijk zeggen dat het de opening van het seizoen was. Maar, voor ons West Vla mingen, was de Ronde van Vlaanderen des tijdsde i' openingskoers voor beroepsrenners. De renners zelf regelden er hunne levenswijze naar en haalden het stalen paard van den zolder eerst rond i5D Februari, om de harde koers van de Ronde als voleindiging van hun entrainement te beschouwen en gereed te staan tegen Pariis Roubaix, die steeds kort daarop volgde. De sportbestuurders van de velschillende groote Fransche merken hebben ten tijde altijd hunne ploegen gevormd en aangevuld naar gelang de prestaties der Ron de, terwijl ze nu verplicht zijn dit eer te doen. Maar niettemin houden ze er allen aan daar toch tegenwoordig te zijn, daar ze nergens, volgens hunne verkla; ingen zelf, hetzelfde enthousiasme en denzelfden bijval ontmoeten als bij het vertrek te Gent, en de verschillen de doortochten in Brugge, Blankenbergbe, Oostende, Thourout, Rneselaere, Iseghem, Kortrijk. Quaremont, Kluisberg, Ronsse, Au- denaerde, Sotteghem, Ninove, Erpe om aan te landen te Wetteren. waar een echte men- schenzee de moedige knapen afwacht. Dit jaar vooral mogen deze welke die las tige karwei tot een goed einde brachten, tot de moeditfSten worden gerekend, want 260 km. in zulk hard en vuil weder afleggen aan een tempo van 35 km. per uur is voorwaar geen klein bier. Het begon al dadelijk rond Waarschoot, alwaar Rebry bijna op hetzelfde punt van verleden jaar er van onder trek met Roels, Danneels, Rom. Maes, Leemans en Jef De- pauw, en weldra een schoonen voorsprong nam. Danneels evenals Roels werden uitge schakeld doorb^euk, wijl de vlucht flink werd doorgevoerd door de 4 overigen, waarop het gros van het peloton geen voet naderde. Ten slotte moest Rom. Maes afstappen om zijn pioen vast te zetten, en Jef Depauw loste, zoodat Rebry en Leemans alleen de controle van Meenen bereikten. Op weg naar zijn ge boortedorp ontbond Gaston zijn duivels en ten slotte moest de Sinjoor er ook aan gelooven, en 't was midden een opgetogen menigte van kennissen dat Rebry zijne streek alleen door trok. Voorbij Bisseghem echter viel hij plat, en werd door Leemans, die op kop Kortrijk bereikte, voorbijgereden. Na deze stad ech'er werd de leider ingeloopen door lokomotief Rebry, en samen deden zij Edelaere, Kruis en Quaremont bergen aan, waarna Rebry en Leemans ingeloopen werden, eerst door Wy- nants en vervolgens door een groep, waarin Duerlo, Vanderruyt, Van Hasselt, J. Wauters, Roosemont, Gardxeren Moerenhout zaten, en waar De Caluwé plat viel. Rebry kon den dans niet meer volgen en loste Gardier viel plat, evenals Jan Wauters en wijl Lowie los te, boden zich zes man samen in den sprint waarin de ex kampioen van België Duerlo prachtig zegevierde. Uitslag 1. Duerlo, 260 km. in 7 u. 27 2. Meulenberg, op 1 1/2 lengte ;3. Leemans, op 1 wiel 4. Moerenhout 5. G. Vanderruyt 6. Pol Roosemont; 7. Jules Lowie, op3o sec.; 8. De Caluwé 9. Van Hasselt10. Rebry, in 7.27.40; 11. Jan Wauters12. Tommies Léon. Onze stadgenoot Ghesquière reed er insge lijks in mede. Als we het verslag van den koers wel nagaan, dan bemerken we dat hij een einde weg alleen beeft moeten afleggen, hetgeen in dit barre weder er zeker niet op it aanlegt om dén moed el in Hp houden. Tocfo heeft hij hardnekkig volgehouden en eindige e 2i* in den tijd van 7 u 44' 3o". Zoo moet het zijn, Fons, en toch zult gij eens beloond wor den, en een flinke zegepraal behalen Ik heb nog altijd hoop in U eenmaal den flinken kam pioen van weleer te mogen begroeten. In 'tbuitenland betwistte men Parijs Caenr geloopen alleen voor de Fransche renners. Archambaud toonde er zich de beste, en alles schijnt er op toe te leggen dat daar ook do jongere generatie zich opdringt 1. Archambaud, 232 km. in 6 u 48,15 2, Noret, op 2 min. 11 sec. 3. Level 4. Ga- bard, op 4 min. 5. M. Bidot 6 Le Calvez 7. Ducazeau 8. Bistague g. Garcia 10. Speicher. In Italië liep men de Ronde van Toscanie^ tellende voor 'tbaankampioenschap van Italië- Cipriani won den koers voor Martano, Olm» en Negrini. - 1 I. Cipriani, 3o3 km. in 10 u. 12 min. 2. Martano, op 1 lengte 3. Olmo, in iou 29,10;. 4 Negrini 5. Bovet 6 Bergamaschi 7. Guarducci 8 Meal'i 9, Rossi 10. Vicchi- De Oaafhankelijken In Marchiennes kwamen 93 renners de» Grooten Prijs betwisten, waarin Pirmez eené flinke zegepraal behaalde. 1. Pirmez, i3o km. in 4 u. o5min. 2. Pe- droli, op 1 min. 20 3. Destvinne 4. MichèF Descamps 5. Deffet 6 Batters 7. Peri: chel 8. Wermols 9. Tersago 10. V.Ighém..v I. Heirnaert, 100 km. in 2 u. 52 min. 2. Cools, op 1 lengte 3. Depreitere 4. Van Laecke 5. Duquenne 6. Barbe 7. Allaert 8. VanDycke 9. M. V. Houtte 10. Catteeuw- Op Maandag 29 April 1935 Bureel Om 7 uur 3o Gordijn om 8 uur in de Feestzaal Concordia Semiooriesfraat, OPVOERING VAN door FRANZ ARNOLD en EQNST BACH. Prijzen,der Plaatsen Eerste rang 6 fr. Tweede rang 4 fr. 5o.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6