Gemeenteraad van Yper 20-4-1935 Het Ypersche-2e Bijvoegsel - L,a. Fiégioa. d'Ypres N° 3 Pas de taxe de roulage pendant deux ans F>a s d'augment at ion de prix malgré la baisse du franc 29, Rue des Ghiens Y P R f S Téléphone 430 Verslag der Zitting van 15 April 1935 De openbare zitting wordt te 18 u. 5 geopend. Zijn tegenwoordig de Heeren Vanderghote, bur- gemeester-voorzitterLemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Pattyn, Jvr. Cor- nillie, de Heeren Seys, Biebuyck, Missiaen, Mi- chiel, Coutelle, Vergracht, Leuridan en Verbeke, raadsleden Versailles, secretaris. I. Proces-verbaal der zitting van 25 Maart 1935. De Heer secretaris geeft lezing van dit pro ces-verbaal, waarna het zonder opmerkingen goedgekeurd wordt. O. Politieverordening waarbij het maxi mum-gewicht voor het vervoer en de gerijsnel heid in de Noordlaan en de Pennestraat beperkt worden Aanvulling. M. Vanderghote. Dit betreft de aanvulling der politieverordening die den 10 December 1934 door den gemeenteraad gestemd werd en waarbij het gewicht voor het vervoer en de gerijsnelheid in de Noordlaan en de Pennestraat beperkt wer den. Bij brief van 26 Maart heeft de Heer Gou verneur ons doen opmerken dat het noodig is politiestraffen in deze verordening te voorzien. Het schepencollege stelt dan voor een nieuw ar tikel te stemmen waarbij de overtreders van dit reglement kunnen gestraft worden met een ge vangzitting van 1 tot 8 dagen en met een geld boete gaande tot 200 fr., of met een dezer twee straffen. Dit voorstel wordt eenparig goedgekeurd. III. Openbare Onderstand Afstand van een strook grond aan den Belgischen Staat. M. Vanderghote. De Commissie van Openba ren Onderstand heeft in zitting van 26 Maart 1935 het besluit genomen een perceel grond van 98 m2, gelegen te Voormezeele, sectie B, deel van nr 392 a, aan den Belgischen Staat af te staan voor de rechttrekking der baan Oostende-Armen- tiers mits den prijs van 40.000 fr. de hectare, 't zij voor 458 fr. 64, de vergoeding aan den pachter toekomende niet inbegrepen. Volgens schatting van den Heer Ontvanger der Registra tie heeft deze grond een waarde van 30 a 32.000 fr. per hectare, en tijdens het gedane onderzoek van commodo en incommodo werden er geen bezwaren tegen dezen afstand van grond inge diend. Het schepencollege stelt voor hierop een gunstig advies uit te brengen. Al de raadsleden stemmen ja, uitgenomen de Heer Missiaen die zich, in zijne hoedanigheid vaïi lid der Commissie van Openbaren Onder stand, onthoudt. IV. Fooren Lastenkohier Wijziging. M. Vanderghote. Het woord is aan den Heer schepen Lemahieu om hierover verslag uit te brengen. M. Lemahieu. Op aanvraag der foorkramers zelf stel ik, in naam van het schepencollege, voor enkeje kleine veranderingen te brengen aan het lastenkohier der verpachting van de standplaat sen op de fooren van Yper. Om bij de groote foorinstellingen gerekend te worden was het vroeger bepaald dat zij minstens 100 m2 moesten beslaan. Thans wordt gevraagd alleen als groote instellingen te aanzien deze die minstens 150 m2 oppervlakte innemen, en de standplaatsen voor die instellingen te verpachten op een instelprijs door het schepencollege vastgesteld. Om als groote foorinrichting door te gaan, moet ze dus minstens 150 m2 beslaan. Voor de groote stand plaatsen vraagt men ook dat het schepencollege een prijs zou vaststellen volgens de omstandig heden en ook dat wij de plaats zouden aandui den. Voor de kleine foorinstellingen vraagt men dat deze zouden gebracht worden tot hoog- sens 150 m2 en dat de voorziene prijzen van 30, 20 en 15 fr. zouden verminderd worden op 20, 15 en 10 fr., gezien de foorkramers ook van de algemeene crisis te lijden hebben en zij nu minder ontvangen dan ten tijde dat deze eerste prijzen vastgesteld werden. Dit zijn natuurlijk maar instelprijzen die tijdens de aanbesteding nog kunnen verhoogd worden. Zij zijn berekend voor een diepte van 6 m. Indien er instellingen zijn die dieper gaan dan 6 m., dan zal er een bij komende taks van 2 fr. per vierkanten meter moeten betaald worden. De foorkramers zijn met deze wijzigingen t'akkoord. M. Missiaen. Vindt ge niet dat 150 m2 wat overdreven is voor de kleine inrichtingen M. Lemahieu. Voor een paardenmolen bij voorbeeld bekomt men spoedig een oppervlakte van 110 m2 en meer, gezien het de doorsnede van den paardenmolen is die telt. Volgens het oud reglement moest die paardenmolen dus'bij «Ie groote instellingen gerekend worden, en hadd< n wij dit reglement moeten streng toepassen dan zou er maar een paardenmolen mogen kom< n, gezien er maar een enkel groote instelling van denzelfden aard mag toegelaten worden. M. Seys. -r- Die verpachting geschiedt toch per openbare aanbesteding M. Lemahieu. In princiep ja. Het schepen college is gemachtigd den prijs te bepalen, dc>< h wanneer er meer dan een zelfde groote instelling wenscht te komen, dan geschiedt de toekenning der standplaats per openbare aanbesteding. Wij hebben thans al de foorkramers, die met Tuin dag gewoonlijk komen, hier op het stadhuis ont boden omdat er vroeger, bij iedere verpachting, telkens een gewoel was. Nu echter zijn de foor kramers daarmede t'akkoord. M. Seys. Dit is slechts een instelprijs M. Lemahieu. Ja, doch hij werd verminderd. Voor de groote instellingen mag er maar een ko men en voor de andere, minder dan 150 m2, wordt de grond verpacht. Een kleine paardenmolen be slaat allicht een oppervlakte van 110 m2 en daar om wordt de oppervlakte der kleine inrichtingen vergroot. M. Missiaen. Hoeveel beslaan de gróote in richtingen gewoonlijk Een autoskooter bijvoor beeld. M. Lemahieu. Meer dan 200 m2, de carrous- sel ook. Er zijn drie of vier inrichtingen die zulk een oppervlakte innemen. Een kleine cirk heeft minstens 250 m2 noodig. Het gedane voorstel van wijziging van lasten kohier wordt hierop door den Heer voorzitter ter stemming gelegd en met eenparige stemmen goedgekeurd. M. Vanderghote. Ik neem de gelegenheid dezer stemming te baat om aan den raad mede te deelen dat wij dezen namiddag een petitie ontvangen hebben uitgaande van de bewoners der Groote Markt die vragen dat de Tuindagfoor naar de Vandenpeereboomplaats zou overge bracht worden. Als reden geven zij aan dat Tuindag telkens samentreft met een ovërgrooten toeloop van toeristen en dat het afwenden van het verkeer, door de Tuindagfoor genoodzaakt, voor hen van een groot nadeel is. Daarom vra gen zij dat de raad zou beslissen de Tuindagfoor voortaan op de Vandenpeereboomplaats te ACHETEZ BELGE Garage National i

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 9