Stand van het huis Regom Pneus, Maurice Comyn, Een deel van den stand MJW. Devos-Dewanckel, Maarschalk Frencb- jper, Vandenpeereboomplaats, 4. Nieuwe autobanden van alle soorten laan, per, officieele verdeeler Ford. king genieten déze veel bijval, en bijzonderlijk de mooie keukenbuffet ten worden zeer opgemerkt en ge prezen. In dezelfde zaal stellen de gezusters Verdonck, depothoudsters van den Heer Rouseré, te Poperinghe, de naaimachienen Pfaff ten toon. Dit welgekend merk verdient veel bijval en wordt door de bezoekers zeer be wonderd. Vervolgens komt men in de groote overdekte speelzaal, waarin zich een verrukkenden aanblik voor het oog der toeschouwers ontrolt. Het is al goud en zilver en bloemen en planten en zijde en fluweel wat. het oog streelt. Men bemerkt er eerst den stand der firma Gantois-Vanexem, diein de gansche streek uiterst gunstig ge kend is voor hare bijzondere fijne wijnen en dranken. Bij de openingsplechtigheid ont ving de Heer Gantois de gelukwen- schen der Hooge Bezoekers. Men noteert onder meer in zijn stand de Rhum Djanna, de fine Ch. Durant, de Elixir d'Arques, zijn Cordial Bitter en tal van andere lekkere dranken die de liefhebbers doen watertanden. Een wonderschoone stand is deze der firing Cherchye-Bontë, met hare prachtige spiegels, kaders in fantazij enz. die door de firma zelf ge maakt worden. Verder het product marbrite, dat door zijn prijs en duurzaamheid alle be kleedingen overtreft en ten zeerste aangeprezen wordt voor gevels en binnenwerk. Deze stand, uitsluitend opgericht door de jon ge juffers Cherchye, behaalt een verdienden bijval. Men bemerkt vervolgens de prachtige uitstal ling van het welgekend huis Christiaens, welke de beroemde Radio's Telefunken tentoonstelt alsmede zijne electrische masseertoestellen. Bei de worden zeer graag gadegeslagen en bewon derd, en hier wordt veel nuttige reklaam ver wezenlijkt. Wij komen verder in den stand van den jongen Heer Vierstraete-Vandevoorde, die aan het pu bliek verzekert dat zijne kaarsen, van eigen voortbrengst, het licht der zon evenaren, 't Is voorwaar geen kleinigheid om zulke producten te vervaardigen. Verder laat hij de landbouwers weten dat zijn Hoperol voor het inspuiten der Hop onovertref baar is. •Daarnevens is de ongeëvenaarde stand Van het huis Lacante en Zonen, wiens faam niet meer te maken is dank aan zijne Centrale verwarming stelsels, gezondheidsinstellingen, gas en elec- triciteit. Dit jaar stelt deze firma een etalage inrichting ten toon. Door hare sierlijke afmetingen, hare duurzaamheid en billijken prijs verwerft deze tentoonstelling een waren bijval. Deze stand is zoowel van opvatting als van uitvoering uit muntend goed gelukt. Daarna volgt den stand van het huis Vander- marliere-Depuydt, Groote Markt, dat voor de eerste maal zijne prachtige horlogen van alle slach en maaksel ten toon stelt. De gelukkige opvatting der uitstalling verzekert veel bijval aan dezen merkwaardigen stand. Daarna volgt de tentoonstelling van muziek instrumenten, ingericht door den Heer A. De Hollander, die de vertegenwoordiger is van de befaamde firma Fauconnier van Gent, die in de wereldtentoonstellingen immer prijs behaalde. Men ziet er alle soorten van prachtige instrumen ten, zooals saxophonen, klarinetten, fluiten, ac cordeons, enz. welke door de muziekliefhebbers Stand van M. De Hollander, Hondstraat, Muziekinstrumenten waarlijk bewonderd worden. Daarnevens heeft de Heer Peel-Vandewalle een prachtig standje opgericht, waarin een verzame ling vazen genoemd Imperial Amphore, verders een extra modern tafelservies van puik maaksel, dan fantasie artikelen voor geschenken enz. ver toond worden. Voor een eerste deelname heeft deze firma bewezen op de hoogte te wezen harer taak, ook heeft hare uitstalling veel bijval ge noten. Cycles Ratly is de naam der tentoongestélde velos van den Heer Eric Deraedt, die ieder jaar veel bijval verwerven. Het schijnt zelfs dat de renners met zulk een velo genoodzaakt zijn snel te. rijden. Komende in de uitgestrekte turnzaal kan men een kreet van verbazing niet onderdrukken Daar is dus de clou der tentoonstelling De Gas- en Electriciteitsmaatschappij toont ons dit jaar, in een heel nieuw kader, een huishou delijke inrichting. Buiten een reeks moderne toe stellen voor keuken en verwarming, verlichting, drijfkracht, enz. zien wij in dezen stand, die 200 vierkante meters oppervlakte beslaat, een wasch- huis, een keukeninrichting, badkamer, gezellige haarden, dit alles met. een doelmatige keus van gas- en electriciteitstoestellen. Deze stand is immer proppensvol en wordt als een model van ieder huisinrichting aanzien. De goede geur der bereide spijzen wekt de eet- en zeer aanbevolen 5voor de voortreffelijke uit-»' lust der bezoekers op en vaakwordt hunne goesting bevredigd. Ook worden de inrichters van deze machtige uiting van het menschelijk vernuft door. de be zoekers warm geluk gewenscht en eenieder zal een voortreffelijken indruk bewaren van al het mooie dat zij daar tentoongesteld zagen. De afdeeling der tentoonstelling in de Middel bare school- eindigt met het bezoek aan een laatste maal waar de prijzen der Tombola, 160 in getal, mooi zijn uitgestald en de begeerlijkheid der bezoekers opwekken. De tweede sectie der tentoonstelling in de Lakenhalle binnentredende, treft een mooi schouwspel het oog van den bezoeker. Deze machtige, groote zaal, door onze voorouders op gericht en nu schoon hersteld, beantwoordt ten volle aan haar doel op handelsgebied. Prachtig is het geheel der zaal, de tentoonstellers hebben iets voortgebracht dat lang in het geheugen der toeschouwers blijven zal. Vooreerst ziet men de prachtige rijtuigen der General Motors Cle, waarvan de Heer Cesar Mot- trie de officieele verdeeler is voor de streek. De nieuwste uitvindingen gaan hier gepaard met de möderne techniek in het bouwen der rijtuigen. ■«■MBNaBMeynaMMMMax- 3 ~7*> - '-7.? *<i' De prachtige lijnen der autowagens wedijveren met de duurzame ver zamelingen van het bouwwerk zoo wel van de motoren als van het wd- genwerk. Deze stand is zeer prachtig en veel reklaam en zaken worden er gedre ven. Daarnevens stelt de Heer Cesar Van Marcke zijne goed befaamde electrische batterijen Tudor ten toon voor T. S. F., en autos. Wij leeren in zijn stand dat hij bijzonder ingericht is voor het herstellen en vernieuwen van batterijen, magnetos, dynamos voor autos enz. Deze stand is uiterst merkwaardig en wordt zeer opge merkt. Vervolgens trekt de stand van den Heer Comyn de aandacht door zijne- voortreffelijke autobanden en lucht banden. Deze firma is ook gunstig gekend om de kundige manier waar op zij-de autobanden herstelt, va# daar haar naam,' Regom Pneu. - Vervolgens trèft mén den vermaarden stand aan van 'de firma Stevens Gebroeders, waar mén de nieuwste landbouwmachienen opmerkt. Meri ziet er de beroemde pikmachien met kurktrékkcr systeem om den gevallen graanoogst gemakkelijk' te kunnen oprichten, men ziet er eveneens, be nevens zijne voortreffelijke waschmachienen, dljf ander landbouwalaam, alsook de zeer vernuftig voorgestelde Radios Barco die ons op een voort durend concert vergasten. De belangstelling, bijzonder vanwege de land bouwers, voor dezen stand is ook zeer groot feri vele zaken worden er afgehandeld. De beroemde Ford heeft hier zijne verschijning gedaan met een aantal rijtuigen ten toon te stel len die als om prijs wedijveren voor wat siert lijkheid en gemakkelijke inrichting betreft. Het familierijtuig met vier deuren, 8 cylinders', is zeer schoon en wordt veel gadegeslagen. De truck 3 ton 1/2 wordt veel opgemerkt om zijn kloeken bouw. Een nieuwe uitvinding van automatieke olie verkoeling wordt door den tentoonstelier, M. Dë^' vos-Dewanckel, uiteengelegd en blijkt zeer voor treffelijk te wezen. Deze verzameling rijtuigen is' zeer schoon en behaalt veel bijval. Vervolgens stelt de Heer..Van Campen zijne producten ten toon van ijzergieterij. Door dé vakmannen wordt deze stand graag bezocht voering der tentoongestelde «voorwerpen. Daarnevens komt de Heer Holvoet Alois mét" zijne trottinetten en velos door hem zelf vervaar-' digd, alsook met een keus voortreffelijke wasch machienen aan de beurt. Zijn stand is zeer merkwaardig en de jonge kleuters kijken begeerlijk naar de mooie trot tinetten en vragen wel eens aan moeder of hét'1 mogelijk is... Men ziet er ook een centrifrugaal wringer welke, door de electriciteit bewogen, in' drie minuten de wasch droogt van een heele kuip. Vervolgens ziet men den stand van Andfê1 Stevens-Vandermarliere, die bewonderd wordt' om zijne mooie uitstalling gleiswerk, porseleinert1' en gechromeerde artikelen, alsook om zijne bó-' kalen voor het inleggen van groenten en frUit en bijzonderlijk van worsten. Deze stand is zeer goed opgevat en wordt door de huisvrouwen" goed bezocht. Men komt verder aan de tentoongestelde naai-*' machienen der Compagnie Singer. De Heer A\ Baert, plaatselijke bestuurder, beijvert zich om"' de nieüwste uitvindingen dezer naaimachienèrt' kenbaar te maken en uit te leggen. Zooals altijd"-" verwerven deze machienen een waren bijval ért deze stand wordt druk gadegeslagen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11