Exposition Oeneral Motors De Concerten der Handelsfoor stand der Werkhuizen Ypriana, Dickebuschsteenweg, Yper Afroomers, boterkaarns, wrijvingsriemschijven, waschmachien Flandria Une part ie du stand de M. César Mottrie, 30, Boulevard Malou, Ypres Distributeur officiel de la General Motors Continental L'exposition des produits de la General Motors dans les grandes Halles d'Ypres s'est ouverte Jcudi 18 courant avec le plus grand succès. Le stand aménagé par l'agent officiel de la General Motors, M. César Mottrie, connut un grand succès et le vernissage a été rehaussé par la visite de M. le Gouverneur de la province, le bourgmestre et les autorités communales. De la part de l'usine étaient présentsM. Attwill, directeur des ventes, M. Lallemand, inspecteur regional, et M. Berger, chef de publicité. Avouons de suite, que les nouvelles voitures nous ont réellement charmées tant elles sont joliescitons au hasard les nouvelles Chevrolet, Pontiac, Oldsmobile et Opel. Ces nouvelles voi tures sont toutes plus jolies les unes que les autres et franchement il y en a pour tous les gouts et pour toutes les bourses. Pensez que pour 20.000 de nos francs dépréciés vous pouvez déja acquérir une jolie voiture Opel 4 places. M. Mottrie nous assure que les amélioratibns techniques sont également notables et citons au hasardle toit de la carrosserie entièrement blindé ce qui lui donne un coefficient de sécurité beaucoup plus fort. Citons également les roues avant indépendantes qui assurent une suspen sion idéale des voitures General Motors. D'autres améliorations qu'il serait trop long a énumérer seront indiquées avec plaisir par l'agent officiel, M. Mottrie, aux personnes inté- ressées. Verlangt gij iets te koopen of te huren Hebt gij iets te verkoopen of te verhuren meldt het in onze KLEINE AANKONDIGINGEN gij zult er profijt bij vinden. Neemt inlichtingen bij degenen die reeds in onze rubriek «KLEINE AANKONDIGINGEN» adverteerden, zij zullen u hunne voldoening uit drukken. waarde en zuiverheid van ons prachtig beigard- spel te laten kennen. Weerom zijn de Paaschdagen, dank zij de Han delskamer, die gedurig op de bres staat als het de belangen van Yper geldt, groote dagen ge weest voor toerisme en kleine nering. Wordt lid van de Handelskamer uit Dank en Plicht. Indien men vorige jaren niets anders dan lof mocht uitspreken over de deelneming der mu ziekmaatschappijen, moet men dit jaar met vol doening bestatigen dat, onder muzikaal opzicht, alles werd overtroffen. De Harmonie Ypriana luisterde de plechtigheid op, ingericht door de Engelsche bezoekers. Het was iets grootsch en miek op de menigte een diepen indruk. De Socialistische Harmonie, alsook de Vlaam- sche en Liberale Harmoniën brachten haar deel bij voor het welgelukken van het feest. De Har monie van Merckem, onder het bestuur van H. Fr. Deridder, behaalde een welverdienden bijval. Den Maandag was het een echt festival. Dra- noutre, Nieuwkerke, Ploegsteert en Isenberghe gaven hunne uitvoeringen op de Colaertplaats. De belangstelling was er groot en het publiek, talrijk. Dranoutre speelde geheel goed, men ge voelde aan die uitvoering dat er gestudeerd was geweest. Nieuwkerke, nieuw ingerichte muziek maatschappij, miek bijzonderen indruk en ver wekte bij velen bewondering. Ploegsteert is ons ook niet vreemd en mag gerekend worden on der de beste. Isenberghe heeft bewezen dat, in onze schoone streek van Yper-Veurne, de muzi kale kunst in eere bewaard blijft. Bravo voor allen. Op de Groote Markt was het 't klein Brussel. Eene beweging zonder weerga. Autos, motos, velos, wandelaars, muzieken, 't was effenaf een aangenaam schouwspel. Proven opende de reeks. Allerbeste uitvoering die tot eere strekt van hét bestuur. Proven bezit een maatschappij die veel belooft. Nieuwpoort, voor de eerste maal in Yper, heeft bewondering verwekt. Bestuurder, Meester De- muynck, aloude bewoner van Yperstede, heeft zijne pogingen bekroond gezien. Hij behaalde een welverdienden bijval. De Harmonie Municipale van Belle sloot de reeks met een prachtig programma en een onbe rispelijke uitvoering. Den Zondag namiddag werd het publiek ver gast op een welgeslagen concert van het En- gelsch muziek en de Girl Pipers. Den Zondag avond en den Maandag middag was het de beurt aan den vermaarden beiaard speler Clement uit Doornijk, die van zijn talent, dat wij hier vroeger reeds mochten waardeeren, gebruik miek om ons eens te meer de muzikale Stand der Etablissementen Fr. Hoflack, Rijselstraat, 63, Yper Velos en motos Salvator Radiobell-Radios Een groote uitstalling trekt ver- <W de aandacht het is deze van de W«eren Francois Hoflack en Zoon, d<» gekende rijwielfabrikanten van h»t merk Salvator, welke hier hunne producten ten toon stellen die immer even sierlijk en duur zaam zijn en in den smaak van het publiek vallen. Verders bemerkt men in zijn stand de vermaarde Radio Bell, vervaardigd door de Bell Telefoon maatschappij die door jarenlange ondervinding de nieuwste uitvin dingen op dit gebied heeft toege past. De Heer Hoflack is vertegen woordiger van deze Radios voor den omtrek. In een rijk behangen stand stelt d Heer Durnez, Bestuurder der Werkhuizen Ypriana, zijne ver ft aarde afroomers ten toon. Een nieuwe toe passing van wrijvingsriemschijf, toelatende de «oachienen en de boterkernen langzaam in be weging te stellen, wordt zeer bewonderd. Ook de verscheidene modellen JFlandria waschmachie- nen dragen de algemeene bewondering der be zoekers weg. Een woord van gelukwensching is hier ver diend. De vermaarde werkhuizen Vansteenkiste, ijzer gieterij hier ter stede, hebben een goed verzorg den stand ingericht, waar alles wordt ten toon gesteld wat betrek heeft op me- kaniek-, stoom- en electriciteits- bedrijf. Deze uitstalling is zeer merkwaardig en wordt druk be zocht. Daarnevens heeft de firma Cou- lier-Jonckheere een nieuwsoortig product tentoongesteld, genaamd Insulite, dienende voor het op maken van kamers, bureelen, enz. Dit product, samengesteld uit houtvezels, is insectenvrij, behoudt den warmtegraad dèr ver rekken en wordt in de moderne bouwwerken zeer gebezigd. Ver ders ziet men nog mooie vloer tegels en bekleedingen in cera miek enz. Deze stand is ook zeer wel gelukt. En ten slotte bemerkt men den stand van den naarstigen Firmin Valentin, die zijne ladders van eigen maaksel tentoonstelt. Deze ambachts man verdient in zijn taak ondersteund te wor den daar hij zich met eigen krachten een brood winning heeft weten te verschaffen, en ieder jaar in.de Handelsfoor goede zaken doet. Julien Tahon.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 12