HHT YPERSCHE LA RÉOION D'YPREi Zondagrast - Repos dominical Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht !6e Jaargang, Nr 4 27 April 1935 16e AnnéSj N° 4 27 Avril *935 Eervolle Onderscheidingen Gemeenteraad van Yper Stad Yper - Nijverheidsschool KAJOTSTERSFEEST Kerk der E. E. Paters Karmelieten Broederschap van 't Heilig Kind Jesus van Praag Bedanking Heer Henri Louis LOUWAGIE Kfemer cïm e n t Monsieur Henry CLARK Sterfgeval Vrouw Wede Louis DELAERE Nécrologie Monsieur Emile-Eugène BUYLE f ZIELMISSEN Na de verrassing en de ontsteltenis welke Duitschland heeft laten blijken, toen de Volke renbond een blaam had uitgebracht tegen zijne handelwijze, had men zich verwacht aan een ophefmakend uitschieten vanwege het Reich. Men had reeds verschillige gissingen vooruit- gebracht, onder meer dat Hitier weer zou laten overgaan tot eene algemeene volksraadpleging, maar van dit- alles is er tot hiertoe niets geko men. Duitschland heeft zich beperkt tot het stu ren van een nota aan de voornaamste mogend heden, waarbij het verzet aanteekent tegen de op hem toegepaste handelwijze, erbij voegende dat de landen die hem beknibbelen om zijne herbewapening daartoe geen recht hebben. De mogendheden die dit briefje ontvangen hebben, hebben heel koeltjes aan Hitier een ontvangst bewijs gestuurd, zonder meer. Maar intusschen voeren zij hunne begonnen werking door, en weldra zal er een nieuwe con ferentie samengeroepen worden om verdere plannen in 't werk te stellen. Het voornaamste punt dat er zal behandeld worden is eene algemeene overeenkomst om zich niet te bemoeien met de Oostenrijksche aange legenheden. Daarbij zal er een bestraffingsmaat regel voorzien worden voor degenen die het ver drag overtreden. Volgens het schijnt zou er reeds een ontwerp gereed zijn voor het eerste punt. Wat het tweede betreft, zou er sprake zijn van afzonderlijke overeenkomsten om de bestraffingsmaatrege len te waarborgen. Er zou overgegaan wor den tot verdragen die twee landen verbinden, en indien al de uitgenoodigden akkoord gaan zouden er aldus 36 overeenkomsten gesloten wor den. De vorm daarvan is nog niet vastgesteld, maar men zou zich houden aan een gelijklui dend akkoord. De landen die daartoe zouden uitgenoodigd worden, zijn de volgende Frank rijk, Italië, Oostenrijk, Yoegoeslavië, Duitsch land, Tchecoslovakije, Hongarië, Polen en Roe menië. Wij hebben tot nog toe niet gesproken van een geschil dat ontstaan is tusschen Duitschland en Zwitserland over een zonderling geval, omdat wij dachten dat wij weldra den uitslag ervan zouden gekend hebben. Doch tot hiertoe is er geene oplossing gekomen. Ziehier waarover het gaathet Reich had graag de hand gelegd op een dagbladschrijver, Jacob, die hem door zijne handelwijze en geschriften in den weg stond. Doch de dagbladschrijver was er voorzichtig van onder getrokken en had zich naar Zwitser land begeven om vrij te zijn. Daar kon het Reich hem niet treffen. Doch de heer Jacob liet zich verschalken door duitsche gezanten die met hem schenen meê te spannen en zijn vertrouwen wonnen. Hij liet zich door die mannen eene ge schiedenis wijs maken en stapte zonder argwaan met hen in een auto om een bezoek af te leggen. Als bij toeval, wierd deze auto aan de grenzen niet tegen gehouden en in volle vaart bolde hij Duitschland in. Eens dat hij, buiten zijn weten, ver genoeg op duitschen bodem was, wierd hij aangehouden en vastgezet. Zwitserland heeft reeds verscheidene keeren uit alle macht ge protesteerd tegen die handelwijze, maar te ver geefs. Het Reich beweert dat de heer Jacobs vrijwillig op het duitsch grondgebied gekomen is en daar werd aangehouden. Zwitserland be weert daarentegen dat het de bewijzen in handen heeft dat Jacob met geweld naar Duitschland gevoerd wierd. Nu bestaat er een verdrag tus schen Duitschland en Zwitserland om zulke ge schillen te regelen. Zwitserland wil de zaak zoo maar niet laten gaan en vraagt de tusschenkomst van dit verdrag. Hoe de zaak zal afloopen kan nog aanleiding geven tot meldenswaardige ge beurtenissen. Te meer daar wij zooeven vernemen dat er zich deze week nog een tweede dergelijk geval heeft voorgedaan met twee jonggehuwden. Indien Duitschland met een grooter land had te doen gehad, zou dit waarschijnlijk aanleiding gegeven hebben tot eene oorlogsverklaring. RIK. Oe Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN ROBAEYS Boterstraat o— Rue au Beur re is ai4.8en open op II reste seule ouverte le f Zondag 28 April II Dimanche 28 Avril Bij Koninklijk Besluit van 8 April zijn be noemd tot Ridder in de Leopold II OrdeMijnheer J. Vanraes, Secretaris der Commissie van Open baren Onderstand van Yper. Ridder in de Leopoldsorde Mijnheer A. Logie, Voorzitter van den Werkrechtersraad. Ridder in de Leopold II OrdeMijnheeren E. Beirnaert, C. Laconte en A. Mansis, leden van den Werkrechtersraad. Aan allen onze hartelijkste gelukwenschen. Zitting van 29 April 1935, om 18 u. 30. DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van 15 April 1935. 2. Openbare Onderstand Openbare ver- kooping van een perceel land. 3. Openbare Onderstand Onderzoek der kas le kwart. 1935 Proces-verbaal. 4. Kerkfabriek van St-Pieters Rekening over het dienstjaar 1934. 5. Kerkfabriek van St-Pieters Grondgoe- deren Ontslag en voortzetting van pacht. 6. Kerkfabriek van St-Georges Memorial Church Rekening over het dienstjaar 1934. 7. Verbeteringswerken in den steenweg Yper-Komen plan, lastenboek en opmeting der werken. 8. Politieverordening op de markten. 9. Gemeentelijke belasting op de terrassen Wijziging. 10. Mededeelingen. De Burgemeester der stad Yper heeft de eer ter kennis te brengen der belanghebbenden dat de ZOMERLESSEN DER NIJVERHEIDSSCHOOL zullen hernomen worden op Zondag 5 Mei aan staande. De lessen zullen gegeven worden van 8 tot 10 ure 's morgens. Yper, den 21 April 1935. De Burgemeester, J. Vanderghote. In den Stadsschouwburg, op Zondag 5 Mei >4 t/2 u.. wordt een GROOT KAJOT STERSFEEST ingericht. Gansch de Ypersche bevolking wordt er verwacht. Kaarten aan 3 fr.en steunkaarten aan 5 fr. TOMBOLA Maandag 29 April, te 2 1/2 u in de Patro nagezaal van St- Maartens (Lange Meersch). Voor al de kinders der Broederschap die ten minste 9 communiebons hebben MEIMAAND In Sint Maartens wordt de Meimaand ge vierd aan het autaar van O. L. Vrouw van Thuyne. leper's aloude devotie moet in eere gehouden worden, vooral in dit Jubeljaar. En daarom zullen de geloovigen in groot getal, het Lof willen bijwonen dat dagelijks om 6 1/2 u. g-zongen wordt en het Rozenhoedje meebidden, aan de voeten van leper's glo rieuse patrones, O. L. Vrouw van Thuyne. Het weze, voor elkeen van ons, een vrome Meimaand, een zegenrijke Mariamaand 1 Vrouw Weduwe Henrl-L«uis Louwagie, geboren Marie- Loulse Garreyn Heer en Vreuw Remi Louwagie - Romtnens en kinders Juiirouw Elisa Louwagie Heer en Vrouw Gerard Vanlimburg-Louwagie Heer en Vrouw Camiel Louwagie - Rambour Heer Aitons Garreyn - Bollaert en kinders De familiën Louwagie en Garreyn, danken, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens bet afsterven van hunnen teerbeminden echtgenoct, vader, schoonvader, grootvader, brooder, schoonbroeder, oom en bloedverwant en yoor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Tuinwjjk, Kapucienenstraat, 72, Yper. M. georoe clark et sa familie, profondément touchés des nombreuses marques de sympathie revues a l'occasion du décès de leur cher et regretté frère et parent remerclent bien sincèrement toutes les personnes ainsi que les diverses seciétés qui ont bien voulu s'associer au deuil qui les a frappés si douloureusement. Jufvrouw Marie Grymonprez Vrouw Weduwe Georges Bollengier-Grymonprez Vrouw Weduwe Camille Catteeuw-Grymonprez Jufvrouw Elisa Grymonprez De familiën Grymonprez, Delaere, Allegaert en Baelen, melden met diepe droefheid het afsterven van geboren eugenie-silvie GRYMONPREZ hunne teergeliefde zuster en bloedverwante, geboren te Yper den 19 Maart 1873, en er godvruchtig overleden, den 22 April 1935, voorzien van de Gerechten Onzer Moeder de Heilige Kerk. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht a's dusdanig te aanzien. 2, Blauwe Leliestraat. Madame Emile Buyle, née Eveline Huyghebaert Madame V6 Arthur Bouckenooghe, née Marie Huyghebaert; Monsieur et Madame Emile Huyghebaert-Lebbe Monsieur et Madame Henri Huyghebaert-Swekels ont la profonde douleur de faire part de la perte cruelle et irréparable qu'lls viennent d'éprouver en la personne de décoré de la Croix Civique de lre Classe leur époux et beau-frère bien aimé, né a Ypres, le 3 Février 1865, et y décédé, le 26 Avril 1935, après une longue et pénible maladie, munl de tous les Secours de Notre Mère la Sainte Eglise. Le Service Funèbre sera célébré le MARDI 30 AVRIL 1935, 10 beures, en la Cathédrale de St-Martin a Ypres, d'oü le corps sera conduit au cimetière de la ville, peur y être inhumé dans le caveau de familie. reunion a l'éolise. Les personnes qui, par oubii, ne recevraient pas de lettre de faire part, sont priées de bien vouloir consldérer le pré sent avis comme en tenant lieu. 35, Rue Surmont. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 28 April, om 8 v» u., in St- Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Achiel COVEMACKER Bruggesteenweo Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gezongen worden op Zondag 28 April, om 10 u., in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Ludovica BENOOT huisvrouw van Heer Jules Vanraes Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 28 April, om 11 y» u., in St Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Alphonse CLAEYS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezangen worden op Zondag 5 Mei, om 8 V4 u., in St-Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Vrouw Eudoxie VERMEERSCH overledene echtg' van Heer Isidore Philippe en dochter Bertha. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 5 Mei, om 11 u., in St- Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Bruno SOETE - VERMEERSCH. DE GESCHIEDENIS ZAL DE ZEGEPRALEN Van de Pacha chicorei verhalen, En haar onvergankelijke roem, Van de droge chicorei, de kampioen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 17