Voor de Bestendiging van de Last Post plechtigheid 16' Jaar, N° 4 - 27 April 1935 16e Année, 4 - 27 3 vnl De Twaalfde Handelsfoor Weekblad - bet Arrondissement Yper dor Club* JournaJ hebdomadaire de {'Arrondissement d Ypres Stad Yper - Lokaal Hulpcomiteit HET 5VPERSCHE LA REGION D'YPRES de I*Association de» Sinistréi^ de» Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. Ofi per jaar Buitenland32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Redaction, Administration et Pub.icité34, rue au Beurre, Ypres. .v Abonnement18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. ',em on§, On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés Op Zondag 5 Mei zal, door toedoen van het lokaal Hulpcomiteit en met de medewerking der Maatschappijen «De Lustige Vrienden» en «De Ypersche Schotten in stad eene omhaling ge daan worden ten voordeele van het Nationaal Hulpcomiteit ingericht door H. M. de Koningin, tot verleening van hulp aan behoeftigen. Op zelfden dag zullen, insgelijks door toedoen van het lokaal Hulpcomiteit, de giften in natura, zooals kleedingsstukken, nieuwe of in volmaak ten staat van onderhoudalsook alle nuttige voorwerpen, etelijke waren en conserven ten huize afgehaald worden. Een warme oproep wordt gericht tot de be volking opdat zij het hare zou bijbrengen tot bestrijding van ellende en nood en dit werk van naastenliefde mildelijk zou ondersteunen. Het Lokaal Hulpcomiteit. De tentoonstelling heeft hare poorten gesloten en een machtig succes is de belooning geweest van eenieder die aan het welslagen ervan heeft medegeholpen. Wat een menschenzee heeft zich gedurende de Paaschdagen binnen onze muren verdrongen, en hoe hebben de harten van alle ware Yper- lingen gesidderd van vreugde bij het bestatigen dat hunne geliefde stad op weg is naar den voor uitgang Handelaars en Nijveraars hebben gewedijverd om hunne uitstallingen in de stad en hunne stands in de Handelsfoor aantrekkelijk en merk- heeft zijn best gedaan om ons getrouw te blij ven en, niettegenstaande een vaderlandsche bui van hagel en donder, die als het ware de groote dagen kwam aankondigen, hebben wij ons aan mooien zonneschijn mogen vergasten. Den dag der opening heeft het succes der uit stallingen zoo machtig geweest dat de nieuws gierigen zich tot laat in den avond voor de win kelramen verdrongen om al het moois erin ten toongesteld te bewonderen. Den Vrijdag was het alsof al de kinderen van het land naar Yper waren gekomen, zoodanig werd de tentoonstelling bezocht. De menigvuldige muziekmaatschappijen die onze Foor met hare tegenwoordigheid en uitvoe ringen kwamen opluisteren, hebben een onge- meene beweging in de stad verwekt. In de beide afdeelingen der Foor waren alle stands uiterst wel gelukt en geen enkele uitstal ling, hoe klein ook, die het hare niet bijbracht om aan het geheel een prachtigen aanblik te geven. De tentoonstellers mogen fier zijn op het be haalde succes. De afdeeling schoone kiinsterï heeft, zooals ver-, leden jaar, druk bezocht en bewonderd geweest en is een voortdurende veropenbaring voor onze stadgenooten die niet wisten hoeveel kunste naars er in ons midden vertoefden. En om te eindigen Koopt Ypersch heeft een grooten stap vooruit gedaan, want wie onzer stadgenooten zou deze twee woorden durven verloochenen. Julien Tahon. KOSTELOOZE TOMBOLA Prijzen die in ons nummer van verleden week niet vermeld werden M. H. Vermeulen, Dixmudestraat, 1 kader voor De Volkstoeloop to t de Handelsfoor waardig te maken.Onder alle medewerkers is er eendracht te bespeuren geweest om iets degelijks tot stand te brengen dat lang in het geheugen der bezoekers zal voortleven. Deze Handelsfoor is gekenmerkt geworden door eene onvergetelijke openingsplechtigheid en de woorden, welke te dier gelegenheid zijn uitgesproken geworden, zijn in de harten der toeschouwers onuitwischbaar gegrift. Zelfs het weder, dat zich zoo dreigend aanstelde als om alle pogingen tot succes in de war te gooien, foto 1 lampadaire 1 spiegel. M. D. Vanlede, Boterstraat, 2 wekkers, merk Junghaus. M. Desmui, Hotel Regina, Groote Markt, 2 flesschen porto. M. Robin, Mondstraat, 10 aschbakjes. Huis A. Verfaillie, Boterstraat, 2 vazen. Electriciteitsmaatschappij, 6 electrische strijk ijzers 1 electrisch verwarmingstoestel. M. Dewilde, Beluikstraat, 1 lampadaire. Een mooi gebaar onzer Engelsche vrienden Dat de roerende hulde welke hier, op het ini tiatief van den Heer Vandenbraambussche, poli tiecommissaris, iederen avond, 's zomers te 9 u. en "s winters te 8 u., aan de nagedachtenis der De overhandiging van het ecrin met de namen der afdeelingen die aan de inschrijving deel namen. Engelsche gesneuvelden gebracht wordt door het blazen van de Last Post onder het Britsch ge- denkteeken der Meenenpoort, bij de duizende bezoekers, die deze plechtigheid komen bijwonen, een onvergetelijken indruk nalaat en voorname lijk door onze Engelsche vrienden zeer gepre zen wordt, daarvan hebben wij hier reeds her haalde malen het bewijs gehad. Hooge waardig heidsbekleders van alle landen, die de plechtig heid kwamen bijwonen, spraken er met den meesten lof overgeheel de Engelsche pers wijdde er reeds meermaals verschillige kolom men aande toenmalige Britsche gezatit te Brussel kwam hier vroeger persoonlijk, als blijk van erkentelijkheid, namens de Engelsche oud strijders, vier zilveren klaroenen aanbieden wel ke nu door onze klaroenen gebezigd worden om dt Last Post te blazen. En nu, Zondag laatst, werd ons opnieuw en schitterend bewezen hoe zeer de dagelijksche plechtigheid van de Last Post in Engeland wordt gewaardeerd en hoog geschat. Deze plechtigheid greep hier voor de eerste maal plaats den 2 Juli 1928, te 8 u. 30 's avonds, in aanwezigheid van het schepencollege. De kla roenen der brandweer, die ingevolge een ak koord met den Heer Ver gracht, bevelhebber van het pompierskorps, daarvoor aangewezen wer den, bliezen er het Te Velde en de Engelsche Taptoe. De volgende week echter hadden ze reeds de Last Postaangeleerd en van dan af schalde alleen dit engelsch trompetstuk iederen avond onder de gewelven der Britsche zegeboog. Gedurende de wintermaanden onderbroken, werd de plechtigheid in de Lente van 1929 weerom hernomen en, dank zij de milddadigheid der Yperlingen, en de talrijke giften van vreemde

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1