M"e handendriessche Harry COHEN Allerhande Nieuws Onze Scheepvaart Goud en Zilver- Liefdadigheidsfeesten 8 DENTISTE Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon: 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlifb> Stand van Yper Aankoop van Ik geef de hoogste prijzen voor GOUO en ZILVER. 11 Fr. 25 voor een stuk van 5 fr., stukken van 2 -1—0,50 frank aan 1 Fr. 80 per frank waarde. Verkoopt niets zonder ons te hebben geraadpleegd.Onnoodig U te verplaatsen; geeft ons Uw adres en een onzer komt U bezoeken. Stipte geheimhouding op eerewoord verzekerd. Let op het juist adres 1 O, Hospitaalstraat, 1 O OOSTENDE. Burgerstand van Reninghelst Burgerstand van Wytschate YPER. Omvergereden. De genaamde Van- spranghe Nestor, wonende in de Bollingstraat, kwam Maandag per velo over de Groote Markt gereden toen hij opeens gevat en omvergewor pen werd door de auto van M. L. van Yper, al hoewel deze het onmogelijke had gedaan om den wielrijder te vermijden. Het slachtoffer, dat aan het aangezicht en de knie gekwetst was, kon, na de noodige zorgen van een dokter ontvangen te hebben, huiswaarts keeren. Vechtpartij. Zekere Beirnaert M. en zijn vrouw kwamen Maandag avond in ruzie met de echtgenooten Legrand G. Na een hevige scheids- partij gerochten ze weldra handgemeen, zoodat de politie moest tusschenkomen. Proces-verbaal werd opgesteld. Gekwetste op de baan. Zondag morgen werd de 54 jarige De Fleurquin Augustin, werkman aan den ijzerweg en wonende te Vlamertinghe, bewusteloos langs de baan Yper-Vlamertinghe gevonden. De personen, die hem daar zagen lig gen, brachten hem naar een nabijgelegen hof stede en deden dadelijk een geneesheer ontbie den, die het slachtoffer kwam verzorgen en be- statigde dat het een schedelbreuk had opgeloo- pen. Gezien zijn ergen toestand, werd de onge lukkige naar het hospitaal overgebracht waar hij, zonder tot het bewustzijn te zijn terugge keerd aan de gevolgen der opgeloopen verwon dingen bezweken is. Men vermoedt dat hij in 't naar huis keeren omvergereden werd door een auto, waarvan de voerder de vlucht heeft geno men zonder zich om zijn slachtoffer te bekom meren. Een ijverig onderzoek werd ingesteld. Gevaarlijk goed. De 12 jarige knaap Leslie Rolfe, van Engelsche afkomst en hier wonende langs den Meenensteenweg, had op het land een nog achtergebleven oorlogsgranaat gevonden en beging de onvoorzichtigheid met dit gevaarlijk tuig te spelen. Opeens volgde een ontploffing en de knaap, die drie vingers van de rechterhand afgerukt werd en daarbij nog aan de linkerhand verwondingen droeg, moest ter verzorging naar het hospitaal overgebracht worden. Melkkar in 't water. Vrijdag morgen, korts voor 8 uur, kwam de dochter van den melkboer Vanacker, van Boesinghe, met een triporteur, voortsgetrokken door een hond, langs de Buiten wandeling tusschen de Thouroutpoort en de Dix- mudepoort gereden. Waarschijnlijk zal de hond te veel op zijds getrokken hebben en had het meisje de noodige macht niet om het stuur in de goede richting te houden, want opeens bolde de met melkkruiken geladen triporteur, met den hond erbij, de helling af in 't water. Gelukkiglijk kon het meisje, onder de verschrikte oogen van haar jongeren broeder die per velo volgde, nog in tijds van den triporteur afspringen en aan een koud bad ontkomen. Met behulp van enkele dienstwillige personen, die dadelijk waren toe gesneld, kon alles spoedig weer op 't droog ge bracht worden en mocht het meisje weldra naar huis rijden om zich er van de bekomen ontroe ring wat uit te rusten. Een der talrijke toeschou wers was zoodanig met dit voorval ingenomen dat hij vergat zijn rijwiel mee te nemen en dit ter plaats liet liggen. Aanrijding. Donderdag avond, rond 18 u. 30, kwam de genaamde Ampen Albert, werkzaam in het socialistisch lokaal te Yper doch wonende te Poperinghe, per velo langs de groote baan uit de richting van Vlamertinghe gereden, gevolgd door de autocamionnette van den karnemelkboer Boudry Henri, van Houthem. Juist op het oogen- blik dat de wielrijder de riggels van den groo- ten spooroverweg had overgestoken, werd hij door de autocamionnette aangereden. Hoe het ongeval zich juist voordeed, valt moeilijk te ver klaren, gezien er zich juist daar niemand om trent bevond wanneer de botsing plaats had. Al gemeen wordt verondersteld dat de wielrijder eerst naar links zal gezwenkt hebben ten einde in de spoorriggels niet te blijven haperen en deze schuins over te steken, en vervolgens dan weer naar den rechterkant der baan zal gereden hebben. .Waarschijnlijk zal de autovoerder deze laatste beweging zoo spoedig niet verwacht en gemeend hebben dat hij nog den tijd had om den wielrijder voor te steken. Deze veronderstelling is goed mogelijk daar de dubbele en schuins loopende spoorbaan daar op die plaats, en vooral yoor de wielrijders, uiterst gevaarlijk is om over te steken. Het onderzoek, dat door de rijkswacht ingesteld werd, zal de verantwoordelijkheden moeten vaststellen. Wat er ook van zij, heeft de autovoerder, van zoodra hij het gevaar bemerkte, al het mogelijke gedaan om den wielrijder te vermijden en aan stonds naar rechts gezwenkt, met het ongeluk kig gevolg dat de auto juist buiten den barreel de helling van de daarnevens liggende diepe gracht afbolde en er met den motor terug in de richting van Vlamertinghe en met de wielen omhoog in de aanpalende weide terecht kwam. De autovoerder Boudry en zijne vrouw, die hem vergezelde, werden als bij wonder slechts licht jes door eenige glasscherven gekwetst en konden met behulp van toegesnelde personen spoedig uit hun neteligen toestand verlost worden. De wielrijder echter was er slechter aan toe en lag bewusteloos ten gronde uitgestrekt. Hij droeg verwondingen aan het hoofd en had, zoo men ter plaats beweerde, nog den arm gebroken. Hij werd eerst in een naburige woning verzorgd en vervolgens naar het hospitaal van Poperinghe overgebracht. De deerlijk gehavende auto werd eenigen tijd nadien, nadat de noodige vaststellingen door de rijkswacht gedaan werden, weggenomen. Tal rijke nieuwsgierigen verdrongen zich nog ge- ruimen tijd op de plaats van het ongeval. LOCRE. Werkman door een grondafschui- ving verrast en bedolven. Donderdag namid dag, rond 2 u. 30, was de 50 jarige Verwarde Philippe, zooals hij het reeds zoo dikwijls gedaan had, bezig met zand te delven in zijne zand groeve op den Scherpenberg. De put had reeds een diepte van 6 m. en was, zooals men het ge woonlijk pleegt te doen, schuins in den berg ge graven. De man, niets ergs vermoedende, was op het punt uit den put te komen en had reeds zijn spade uitgestoken naar zijn 15 jarig zoontje en zijn schoonbroeder die vóór hem den put verlaten hadden, toen zich opeens boven aan de opening van den put een grondafschuiving voor deed en de ongelukkige onder een hoop grond, die men wel op 10 kubieke meter schatte, bedol ven werd. Zijn schoonbroeder Jérémie Boudry en het zoontje van het slachtoffer, die oogge tuige waren van het ongeluk, stelden dadelijk alles in 't werk om hem zoo spoedig mogelijk te verlossen. Met behulp van andere personen, die op hun hulpgeroep kwamen toegesneld, ge lukte het hen slechts rond 4 u. het slachtoffer van dit pijnlijk ongeval van onder de massa aarde te bevrijden. Het had nog een hand aan de ladder vastgeklampt. Alle hulp bleek echter vruchte loos te zijn en de Heer Dokter Desmyter, van Reninghelst, die ontboden werd, kon nog enkel de dood vaststellen. Zooals wel te begrijpen heeft dit smartelijk werkongeval, dat op zoo wreede wijze het leven ontnam aan een braven en naarstigen echtge noot, vader van drie kinderen, in die anders zoo stille streek een uiterst pijnlijken indruk ver wekt. Op initiatief van den Koninklijken Tooneel- kring De Vlaamsche Sterte Yper zullen er eenige opvoeringen van een tooneelstuk gegeven worden ten bate van liefdadigheidswerken. Deze tooneelkring zal eerst het stuk De Kui- sche Bruidegom opvoeren den Zaterdag 25 Mei 1935, in de zaal Concordia te Yper, ten voordeele van het Preventorium. De opvoering van «De Beurskoorts» ten bate van het Nationaal steunkomiteit, ingevolge den oproep van H. M. Koningin Astrid, zal dan later plaats hebben in den stadsschouwburg te Yper. Een warme oproep wordt gericht tot de bevol king, opdat zij De Vlaamsche Ster mild zou steunen in het bijbrengen van hulp aan de nood lijdenden. ZONDAG 12 MEI 1935 Om 2 I uurVLAMERTINGHEOppervogel 60 fr. Inleg 13 fr. 50, kleine vogels 10 fr.boven de 50 schutters al vogels aan 12 fr. Om 2 J uurWATOUOppervogel 80 fr. 2" oppervogel van 50 fr. (niet verloot) 40 gepri meerde vogels van 15 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 3 uurZONNEBEKEOppervogel 60 fr. Inleg 13 fr., kleine vogels 10 fr., zooveel vogels als schutters. Om 1» uur: ARMENTIÈRES: (Alliance) 2 hoog vogels van 60 fr., 4 zijdvogels van 30 fr., 4 kallen van 20 fr. en 35 vogels van 15 fr. voor 50 schut ters. Inleg 18 fr. Boven de 50 schutters al vogels van 18 fr. Zeldzaam feitTijdens de schieting van Maan dag laatst aan de pers van Willem-Teil te Yper, velde Hr Omer VandevyVer van Yper vier vogels in een scheut, iets wat voorwaar heel zelden voorvalt, ongelukkiglijk telde maar één vogel. ■paamaBaMMHaaMMmMwrrMMmmuMMaM'aMaaaMaap' Binnengevaren Vrijdag 3 Mei 1935, de Adèle(schipper- Van de Abeele) met 116 ton kolen voor M. Van- overberghe, Langemarck de André (schipper De Boeuf) met 25 ton beurtgoed voor verschei- denen de Souvenir(schipper Dobbelaere) met 100 ton maïs voor MM. Blootacker en Ver- meersch, leper. Zaterdag 4, de Julia(schipper De Dobbe laere) met 112 ton maïs voor M. Vandeputte, leper. Weggevaren Maandag 6 Mei 1935, de 2 Frères (schipper La Haye) met 40 ton kasseien, geladen door M. Vergracht, leper. Waterhoogte benedenpand 1 m. 94 bovenpand 3 m. 57. van den 4 tot den 10 Mei 1935. Geboorten Beernaert Simonne, Poperinghesteenweg^. 111. Degryse Alice, Zonnebekesteenweg, 442. De- bruyne Ghislaine, Recollettenpoort, 5. Beheyt Daniel, Zonnebekesteenweg, 163. Naessens Prosper, Mee- nenstraat, 23. Lamaire Hendrik, Recollettenpoort, 5. Woussen Monique, Recollettenpoort, 5. Lesage Micheline, Rijsselstraat, 16. HuwelijkenBol Paul, fabriekwerker en Ostyn Alice, fabriekwerkster, beiden te Yper. Neyrinck Edgardus, wever en Wyckaert Agnès, fabriekwerkster, beiden te Yper. Overlijdens De Fleurquin Augustin, 54 j., werkman a. d. ijzerweg, echt. Vanderheyde Flavie, Lange Thou- routstraat, 25. Robeir Carolus, 77 j., landbouwer,. wedr Deswarte Emma, Zonnebekesteenweg, 402. Vanhove Fernand, 63 j., kloosterling, Lange Thourout- straat, 25. D'Heygere Euphrasie, 60 j., z. b., onge huwd, Poperinghesteenweg, 8. HuwelijksbeloftenJean Deblauwe, ingenieur, te- Kortrijk en Marie Vandenboogaerde, z. b., te Yper. Jerome Grimonprez, bakker, te Boesinghe en Julia Noyelle, dienstmeid, te Langemarck, voorheen te Yper. Clovis Six, handelaar, te Yper en Marie Gesché, z. b., te Winxele. Camillus Dewachter, brouwers gast en Joanna Baelde, naaister, beiden te Yper. Frederic De Plancke, metserdiender en Celestina Des- camp, huishoudster, beiden te Yper. Omer Van- dromme. werkman en Leonia Develter, huishoudster,, beiden te Yper. Maanden Maart en April 1935 Geboorten Victoor Christiana, d. v. Albert en Hoes- sen Maria. Dedeyne Urbain, z. v. Urbain en Vleu— riek Irma. Van Oost Aimé, z. v. Leo en St-Germain. Judith. Minne Maria, d. v. Camiel en Kesteman- Alida. Jacob Aimé, z. v. Julien en Cordonnier Julia. Dequeker Paul, z. v. Jules en Nauwynck Elisabeth. Deceuninck Simonne, d. v. Jules en Dochy Irma. Verhaeghe Nelly, d. v. Oscar en Desmulie Alice. Overlijdens Gruson Margeriet, 2 jaar, Kasteelmolen wijk. Catteeu Hector, landbouwer, 55 jaar. Van- houtte Rosalie, weduwe Dondeyne Francois, 73 jaar. Debruyne Jules, 79 j., weduwnaar van Vitse Eugenie. Ooghe Simonne, 12 j., Clyttesteenweg. Cleenewerck. Maurice, 35 j., echtgenoot van Vuylsteke Maria. Maand April 1935. GeboortenVan Steenkiste Jeroom, z. v. Maurice em van Maria Claeys. Huwelijken Lucas Cyriel, fabriekwerker en Louise Worme, fabriekwerkster, beiden van Wytschaete. Vanackere Noël, mekanicien, van Lambersart (Frank rijk) en Vlamynck Isabelle, fabriekwerkster, te Wyt schaete. Overlijdens Ketels Camillus, landwerkman, oud 62 jaren, weduwnaar van Romanie Delos. Lignel Jo seph, z .b., oud 64 jaren, weduwnaar van Romanie Gillebert. Deleu Lucien, oud 1 jaar 5 maanden, z. v. Marcel en van Adrienne Boudry. Verscheldén Jules, landbouwer, oud 57 jaren, echtgenoot van Maria Bu- seyne, (overleden te Yper), Vooruitgang:. Kuischen zonder water en ter- z,elfdertijd boenen,v dit is- de moderne, werkwijze van Lavécire die £oo snel zuivert, wascht eru boent. De drogist geeft staal van Lavécire.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14