16e -laar ,N° 6-11 Mei 1935 16e Aimêe, N° 6 - 11 Mai Weekblad bet Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d'Ypres Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Fédération des Sinistrés de l'Arrondissement d'Ypres Le 25e Anniversaire du Règne de George V De 25e Verjaardag der Kroning van Z. M. George V igfc-Mrt' r-inrr i/0! yPERSCHE der Club*» LA REGION D'YPRES de l'Aseoctation des Sinistrétt des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement18 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Tel. 500 35 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Rédaction, Administration et Publicité34, rue au Beurre, Ypres. Abonnement r 18 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 35 ct. Ie numéro Tél. 500 Les articles non signés sont refusés Daar de Heer Minister van Financiën, tenge volge zijner te drukke bezigheden, nog niet in de mogelijkheid is geweest ons verzoek, om alle terugvordering van vroeger uitbetaalde inte resten te doen staken, te onderzoeken en zoo noodig daarvoor door den ministerraad een nieuw besluit te doen nemen, zien wij ons ver plicht de maandelijksche vergadering van Mei nogmaals voor een maand te verdagen. Alhoewel nog geen definitief besluit genomen werd, toch zijn al de ingespannen rechtsvervol gingen voorloopig geschorst en worden er aan de geteisterden, die de interesten weigeren terug te betalen, geen dwangbevelen meer toegestuurd. Zulks doet ons verhopen dat onze tusschenkomst een gunstig gevolg zal ontvangen. Ongetwijfeld zullen wij daarover binnen kort bepaald ingelicht worden en zal het ons moge lijk zijn de ministerieele beslissing aan de afge vaardigden mede te deelen in de eerstkomende vergadering der Federatie, die den tweeden Zon dag van Juni aanstaande zal plaats hebben. Le Ministre des Finances n'ayant pu, par suite des devoirs trés nombreux de sa charge, exami ner la question lui soumise par la Fédération concernant le remboursement des intéréts, ni provoquer éventuellement un nouvel arrêté du Conseil des Ministres pour mettre fin au conflit, force nous est de remettre encore une fois pour un mois la réunion mensuelle qui devait se tenir ce mois ci. Malgré l'absence d'une solution définitive de la question, il nous revient que. le Ministère a donné ordre d'arrêter temporairement toutes les poursuites et de ne plus envoyer de contraintes aux sinistrés qui refusent de rembourser des intéréts qui leur ont été düment payés il y a quinze ans environ. Le Ministre ne saura plus tarder longtemps a prendre une décision, qui sera celle que tous les sinistrés intéressés attendent de lui, et nous es- pérons bien la pouvoir communiquer aux manda- taires lors de la prochaine réunion de la Fédé ration, qui est fixée au deuxième dimanche du mois de juin prochain. La célébration de la 25e année du règne de Georges V, roi d'Angleterre, sera encore fêtée a Ypres comme suit Samedi 11 Mai a 5 heures du soirRéception au local de l'Imperial War Graves Commission par le Colonel Higginson, chef des sépultures britanniques du Continent, des autorités et per- sonnalités Yproises. A 18 heures a l'Hötel de Ville Réception par le Conseil Communal des Autorités Britanniques. A 20 heures: Avant le «Last Post» le bourg- mestre d'Ypres déposera des fleurs au Monument de la Porte de Menin au nom de la population Yproise. A 20 heures 30, Place R. ColaertConcert par l'Harmonie Ypriana. A 22 heuresFeu d'artifice. YPROISarborez vos drapeaux Samedi 11 et Dimanche 12 Mai. Ter gelegenheid van de 25e verjaring van de Kroning van Z. M. Koning George V zullen te Yper op 11 Mei de volgende plechtigheden plaats grijpen Om 17 u. Ontvangst der Ypersche Autoritei ten door den Staf van de Imperial War Graves Commission. Om 18 u. Ten stadhuizeOntvangst door den Gemeenteraad van de Britsche Autoriteiten. Om 20 u. Vóór de Last Post zal door den Heer Burgemeester van Yper, namens de bevol king eene bloemengarve aan het Britsch Gedenk- teeken der Meenenpoort neergelegd worden. Om 20 u. 30 R. Colaertplaats, gelegenheids concert door de Harmonie Ypriana. PROGRAMMA 1°) Sabre et Lance, marche X 2° Les Joyeuses Commères de Windsor O. Nicolaï 3°) Parade des Petits Soldats de Bois X 4°) Concerto pour Clarmettes Wettze 5°) Dans le Sud Mydleton 6°) Le Vol du Bourdon Rimsky-Korsakow 7°) Sur un Marché Persan Ketelbey 8°) Le Pays du Sourire Franz Lehar 9°) English Populair March. Om 22 uur PRACHTIG VUURWERK afgeschoten op het Statieplein door M. Deriemaecker van Ardoye. 1) De groote klaverdrie. 2) De bronne van het levende vuur. 3) De groote draaiende slangenroede of het hemelsch wormgevecht. 4) De draadmaren. 5) De pinkelboom. 6) Kung - me - Kiang - se. 7)Slotstuk: Vuurvlage van 30 eerepijlen. Daarenboven 89 tusschenschoten van eerevuurpijlen, zilveren en veelkleurige springbommen, bengaalvlam men, luchtleeuwerikken, hangende starren, vliegende serpenten en springbussen. Ten einde het publiek toe te laten het Concert bij te wonen, dat, op Zaterdag 11 Mei, door de Harmonie Ypriana op de R. Colaertplaats zal gegeven worden ter gelegenheid van het jubi leum der Engelsche Vorsten, zonder daarom de Last Postte moeten missen, zal deze laatste op dien avond bij uitzondering te 20 ure geblazen worden. De Burgemeester van YPER heeft, op Maandag 6 dezer, ter gelegenheid van de 25ste verjaring van de Kroning van Z. M. Koning George V, Ko ning van Groot Brittanië, in naam van het Stads bestuur en van de Bevolking van Yper, volgen den Telegram van gelukwenschen aan Z. M. Ko ning George V gestuurd «The Burgomaster, Council and Population of YPRES send their congratulations and good wis hes to Your Majesty on the occasion of your Sil ver Jubilee. Op Woensdag 8 Mei ontving de Burgemeester van YPER het volgend antwoord dat hij met ge noegen aan de Bevolking mededeelt I have received the Kings commands, Mr Bur gomaster, to convey to you and to the council and people of YPRES His Majesty's warm thanks for your kind congratulations and good wishes on the occasion of this Silver Jubilee. John Simon, Secretary of State for Foreign Affairs. YPERLINGENbevlagt uwe huizen op Zater dag 11 en Zondag 12 Mei. Weinige weken gaan voorbij zonder dat de dagbladen ons een of ander nieuws mededeblen over de werken die men, ter bestrijding der werkloosheid, hier of daar in de groote steden van 't land zinnens is uit te voeren. Zoo lazen wij Woensdag laatst nogmaals na dere bijzonderheden over het nieuw militair kwartier dat men te Antwerpen op de Noorder- gronden zal oprichten. Volgens het verslag van den Heer senator Godding, is de onderafdeeling der Nationale Commissie van den Arbeid van oordeel dat het bouwen van nieuwe kazernen het vertrekpunt zou zijn van het te werk stellen der werxloozen. De oprichting van het nieuw militair kwartier zou natuurlijk ook de bouw nijverheid doen toenemen, gezien er daarnevens onvermijdelijk een nieuw kwartier en een nieuw centrum van bedrijvigheid zouden ontstaan. Deze zienswijze staaft ten volle hetgeen wij hier vroeger zoo dikwijls schreven wanneer wij den terugkeer van ons garnizoen vroegen, en bewijst eens te meer wat ons zooal. door het ver plaatsen van ons bataljon voetvolk, ontnomen werd. Het oefeningsplein, dat men, te Antwerpen, op de Noordergronden schikt over te brengen, zal aangelegd worden tusschen Eeckeren en de spoorbaan naar Holland, zoodat het plein ten Noorden door voornoemde gemeente en ten Zui den door het Schijn zou begrensd worden. Het voorontwerp, dat reeds aan den Dienst der mili taire gebouwen overgemaakt werd, voorziet eveneens het bouwen van kazernen tusschen het Schijn en het kwartier van den Luchtbal. De plannen dezer militaire gebouwen, bestemd voor de 5' en 6" linieregimenten en voor het 2" vervoerkorps, voorzien een centraal gebouw voor de algemeene diensten en een afzonderlijk ge bouw per bataljon, 't zij drie voor het 5e en vier voor het 6e linieregiment. Naar den wensch der stad Antwerpen, zullen deze gebouwen een mo dern en fraai uitzicht hebben. De eetzalen en keukens zullen voor ieder regiment in een zelfde gebouw ondergebracht worden. Verders zal elk regiment ook zijn eigen eerekoer hebben, met het monument aan de Gesneuvelden, een mess voor de officieren, met biljartzaal, cinemazaal, logementen voor eenige ongehuwde officieren, met overal de centrale verwarming, een zwem kom van 12 m. op 23 m. met stortbaden, een manege en een schietbaan van 100 m. Zooals men ziet, zal het dus iets zijn dat wel is en niets zal ontbreken. Ten andere, wij zijn van oordeel dat de ontwerpers daarvan groot ge lijk hebben van eerst af alles te voorzien en in te richten zooals het behoort. Een paar honderd duizend frank min of meer, daarop kan het zoo nauw niet aankomen... vooral niet als het maar Brussel of Antwerpen geldt Om deze werken, die men met Oogst aan staande zou willen aanvangen, te kunnen uit voeren zal men aan de Kamers vragen om voor 1935, dus voor een begin, een krediet van een tiental millioenen te willen toestaan. Later dan zal men zien hoeveel andere millioentjes er nog noodig zijn om de begonnen werken voorts te zetten en te voleindigen... Een ander en niet minder grootsch werk, waar over thans druk gesproken wordt, is de Noord- Zuid verbinding en de electrificatie harer lijnen, welke men ook nog de metropolitain van België noemt. Deze lijnen, zooals men weet, zijn ten getale van vijf Brussel-Charleroi, Brussel-Luik,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 1