Goud en Zilver- Harry COHEN Halt Mevrouw, wilt U een goed verzorgde en schoone PERMANENTE wendt U tot het- Opgelet 35 en 50 fr. Riekenmarkt;, YPER- Allerhande Nieuws Liefdadigheidsfeesten Excursion Ypres - Paris Plage Amitiés Franpaises d'Ypres Aan de Makkers - Vuurkruisers van Yper en Omliggende Onze Voetvolkkazerne Gevonden en "Verloren Voorwerpen Aankoop van Ik geef de hoogste prijzen voor GOUD* en ZILVER.11 Fr. 25 voor een stuk: van 5 fr., stukken van 2 1—0,50 frank: aan 1 Fr. 80 per frank waarde. Verkoopt niets zonder ons te hebbel» geraadpleegd.Onnoodig U te verplaatsen- geeft ons Uw adres en een onzer komt U bezoeken. Stipte geheimhouding op eerewoord) verzekerd. Let op het juist adres 1 O, Hospitaalstraat, 1 O OOSTBINDB- Burgerlijke Stand van Yper gekend huis JaiLSSeilS - Bonte .O C cn -F* 16< Boomgaardstraat. 8 - Le 30 Juin prochain, aura lieu a Paris-Plage l'inauguration du Square d'Ypres en commé- moration du séjour que la population Yproise y fit durant la guerre 1914-1918. Ce Square d'Ypres est magnifiquement situé, et cette heureuse création constituera pour notre ville une trés grande publicité. Nos autorités communales (Mr* le bourgmestre, échevins et membres du conseil communal) assisteront a la cérémonie d'inauguration. Les fêtes seront rehaussées par le bienveil- lant concours de l'Harmonie Ypriana et du Swim ming Club d'Ypres, et nous invitons les habitants de la ville a se rendre nombreux a Paris-Plage afin de pouvoir assister a ces fêtes. Les sociétés qui prendront part au défilé sont priées de se munir de leurs drapeaux. Les membres de nos Amitiés Frangaises se feront un devoir d'assjster en grand nombre a la belle manifestation Franco-Ypres qui aura lieu a Paris-Plage les 29 et 30 Juin prochain. Ce fut a Paris-Plage que durant la guerre vint se réfu- gier la plus forte colonie Yproise, avec tous les services administratifs de la ville. Nous aurons l'occasion pendant ces deux jours de témoigner aux habitants de Paris-Plage la reconnaissance que nous leur gardons pour l'hospitalité qu'ils nous ont accordée. Les membres des Amitiés Frangaises peuvent s'inscrire soit a l'administration commimale, soit chez M. Aimé Gruwez, soit, de préférence encore, auprès d'un membre du Comité des Amitiés Frangaises. Le Président, Arth. Butaye. ZEEREIS Op Zondag 26 Mei 1935 wordt een groote zee reis ingericht met de prachtige paketboot Stad Luik Van Oostende door de Noordzee, de Schelde en het kanaal van Terneuzen naar Gent. Vertrek Oostende14 uur. Aankomst Gent {Voorhaven) 20 uur. Prijs van den boottocht, 15 frank. Op de reis per spoorweg genieten de deelne mers (gewone reizigers) een vermindering van 35 De scholieren genieten 50 vermindering op de reis per spoor. De stations mogen van heden af inschrijvin gen aannemen. Op initiatief van den Koninklijken Tooneel- kring De Vlaamsche Ster» te Yper zullen er eenige opvoeringen van een tooneelstuk gegeven worden ten bate van liefdadigheidswerken. Deze tooneelkring zal eerst het stuk De Kui- sche Bruidegom opvoeren den Zaterdag 25 Mei 1935, in de zaal Concordia te Yper, ten voordeele van het Preventorium. De opvoering van De Beurskoorts ten bate van het Nationaal steunkomiteit, ingevolge den oproep van H. M. Koningin Astrid, zal dan later plaats hebben in den stadsschouwburg te Yper. Een warme oproep wordt gericht tot de bevol king, opdat zij De Vlaamsche Stermild zou steunen in het bijbrengen van hulp aan de nood lijdenden. Met genoegen maken wij U kenbaar dat onze algemeene vergadering van Zondag 12 Mei, op eenieder den besten indruk heeft nagelaten. Pas na drie maanden bestaan, hoeft men niet meer te twijfelen over de bloeiende toekomst van onze ijverige sektie. Door algemeene toejuichingen, werd het be stuur door een zestigtal leden als volgt aange duid Eere-Voorzitter Van Thorenburg Voorzitter: Lucien CambierBijstaande VoorzittersRay mond Houtekier en Alphonse DechièvreSchrij ver René AritsSchatbewaarderAlphonse Vanhee Kommissarissen Valère Masschelein, Théo Dekeersmaeker en Robert Delhem. Het lokaal, dat door den strijdmakker E. Baete, zoo bereidwillig te onzer beschikking gesteld werd, was natuurlijk aangenoniën. Dus voortaan blijft het Hotel Continental de plaats pan bijeenkomst van al de echte vuurkruisers. Wat het inlichtingsbureel betreft, blijft de makker Théo Dekeersmaeker, «Café Théo Mee- nenstraat, ermede gelast. Laat U aanstonds als lid inschrijven. Voor het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, R. Arits. L. Cambier. YPER. Op heeterdaad betrapt. Maandag, rond 4 u. 30 's namiddags, trok de 27 jarige Car- doen Raymond, wonende alhier Lindendreef, in beschonken toestand een winkel binnen waar hij aan de bekoring niet kon weerstaan een plastron te stelen. Ongelukkiglijk voor hem had een der aanwezige klanten zulks gezien en den handelaar verwittigd. De betrapte dief verhaastte zich het ontvreemde voorwerp terug op zijn plaats te leg gen en, op de vraag wat hij verlangde, vroeg hij dan zoo men hem het adres van een zekeren persoon niet kon aanduiden. Natuurlijk werd deze vreemde klant wandelen gezonden, doch hij liep niet ver want korts daarna werd hij, wegens openbare dronkenschap, door de politie aange houden en naar het politiebureel gebracht waar hij den nacht mocht doorbrengen. Dronkaard. Woensdag avond bevond zich de genaamde H. Remi, wonende Meenensteenweg, alhier in de Meenenstraat en, dronken zijnde, vond hij niets beters dan er de rustige voorbij gangers gedurig lastig te vallen. De politie kwam daaraan echter een einde stellen en bezorgde den lastigen bacchusvriend een kosteloos loge ment. Gevaarlijk goed. Op aanvraag van den Heer Rolfe, wiens zoontje door een granaat aan de lin kerhand gekwetst werd, melden wij dat het ge vaarlijk tuig op den openbaren weg gevonden werd en niet op het land, zooals wij het verleden week bij vergissing schreven. Gesprek. Welnu, Mevrouw, uwe zoo blin kende, zoo nette linoleums zijn gekuischt zonder water Ja, en veel rapper en beter sedert ik de Lavécire gebruik die wascht en boent. Vraag stalen aan den drogist. LOCRE. Moto-ongeval. Samen met eenige leden van de motoclub van Yper was de genaam de Gruwier Gaston, wonende te Yper, Kaffer- wijk, Maandag avond naar den Scherpenberg op uitstap getrokken. Rond 8 u. reden zij nog den berg op, doch omtrent boven gekomen stuik te Gruwier met zijn moto waarschijnlijk in een put en viel met het hoofd voorover op den grond waar hij bewusteloos bleef liggen. Zijn makkers snelden hem dadelijk ter hulp en deden het slachtoffer, dat veel bloed verloor, naar het hos pitaal van Yper overbrengen. Daar bestatigde men dat Gruwier geen schedelbreuk had opge- loopen, zooals men eerst gevreesd had, doch al leen een zeker aantal vleeschwonden in het aan gezicht droeg. Zijn toestand is geruststellend en met eenige dagen rust zal hij er van af zijn. POPERINGHE. Verkeersongeval. Op de baan Poperinghe-Yper, die enkele weken van hier reeds verscheidene ongelukken zag gebeu ren, greep Vrijdag laatst een nieuw ongeval plaats. Omstreeks 3 u. 30 namiddag kwam zekere Gekiere, van Yper doch thans als bakker te Hazebrouck gevestigd, per auto in de richting van Yper gereden. Op zeker oogenblik wilde de autovoerder een wielrijder vermijden en remde uit al zijne macht, doch de auto gleed uit en kwam op een boompje terecht. Na een paar ma len onderste boven te zijn omgekeerd hield het voertuig eindelijk stil. De autovoêrder droeg verscheidene kwetsuren, terwijl de auto er gansch ontredderd uitzag. De wielrijder Verkinderen van Poperinghe, reed rustig voort daar hij van het ongeval niets gezien had. Een onderzoek werd ingesteld. DE VOLLEDIGE AFBRAAK Op Vrijdag 7 Juni, om 11 uur, voor den heer Claeys, Hoofdingenieur, Bestuurder van Bruggen en Wegen, Vrijdagmarkt te Brugge, heeft de aanbesteding plaats van de afbraak der gebou wen der oude Voetvolkkazerne. Dit oud Ypersch gebouw, aan hetwelk, na den oorlog millioenen besteed werden, maar dat nooit een bestendig dak kreeg tengevolge van langdu rige betwistingen tusschen verscheidene minis teries, zal dus totaal afgebroken worden. Op zelfde plaats zal een nieuwe kazerne voor de Rijkswacht gebouwd worden, waarvan de aanbésteding waarschijnlijk in 't kort zal plaats hebben, naar men ons verzekert worden de kos ten dier kazerne op ongeveer 2.400.000 fr. geschat. - Gevonden. Zaterdag 11 Mei, door Mevr. Van- wambeke Hélène, een huissleutel. Maandag 13, door M. Meul Daniel, scholier, een kinderpet. Beide voorwerpen berusten ten politiebureele. Dinsdag 14, bij Zillebekevijver, een zak voor vischpersen, door M. Burggraeve Gaston. Korte Thouroutstraat, 45, die hem ter beschikking van den eigenaar houdt. Donderdag 16, is bij M. Beheyt Jules, Zonne- bekesteenweg, 163, een klein zwart hondje toe gekomen, dat door den eigenaar op gemeld adres mag afgehaald worden. Verloren. Zaterdag 11 Mei, door M. Castel Albéric, Cartonstraat, 36, een rijwielplaat Nr 348.344. Door Mevr. Derille Marie, Bruggesteenweg, 23, een handzak. Door Mevr. Laugel Georgette, Paddepoelstraat,. 25, een gouden bracelet. Zondag 12, door M. Gadeyne Casimir, Grim- minckstraat, 10, zijne eenzelvigheidskaart. Door M. Stamper Marcel, een huissleutel. Door M. Casier Charles, van Wytschaete, een. gouden ring. Door M. Wyckaert Emile, Minneplein, een vul pen. Donderdag 16, door M. Crombez Felix, Hond- straat, 5, een neusnijper. van den 11 tot den 17 Mei 1935. GeboortenValentin Philippe, Patteelstraat, 4. Depuydt Jacques, Kalfvaart, 31. Vandenbussche Luc_ Rijsselstraat, 74. Wollaert Jenny, St Jacobstraat, 46. Alleweireld Jeannine, Tegelstraat, 31. De Clereq Gerard, Statiestraat, 8. Vandenbilcke Ivette, Pad- devijverstraat, 1. HuwelijkenMaes Maurice, werkman a. d. ijzer weg,, te Zonnebeke en Berlamont Ivonne, z. b., te Yper. Coffyn Fernand, steenhouwer en Clarysse Leonie, z. b.,_ beiden te Yper. Louwagie Raphaël, kleermaker, te Zuydschoteen Desramaults Ivonna, z. b., te Yper. Clauws Valère, vlaswerker, te Gulleghem en Deknudt Antonia, z. b., te Yper. De Smul Petrus-Urbain,. hotelhouder en De Groote Margareta, z. b., beiden te- Yper. OverlijdensVerlez Eugenius, 75 j., kostganger, wed'' Verkinderen Maria, Rijselstraat, 133. Vermast Da niel, 47 j., schoenmaker, echt. Vlaemynck Gabrielle, Boesinghestraat, 10. Schmidt Hector, 54 j., bandelaar,, echt. Baudrez Martha, Statiestraat, 33. Denecker Gaston, 38 j., oorlogsinvalied, officier in de Leopolds orde, Elverdinghestraat, 80. Ally Leonie, 53 j., z. b.,. echt. Vandenbroucke Victor, Poperinghesteenweg, 8. -Va'ndekerckhove Augusta, 32 j., z. b., ongehuwd, Pope ringhesteenweg, 8. Huwelijksbeloften: Roger Cardoen, nikeleerder era. Elisabeth Hoorelbeke, z. b., beiden te Yper. An dreas Dekeyser, boekhouder, en Simonne Van Eenaeme,. z. b., beiden te Yper. Gerard Degryse, diamantbe werker, te Yper en Margareta Pieters, fabriekwerkster,, te Zillebeke. Marcellus Vandeputte, landbouwer en Ida Legrand, z. b., beiden te Yper. Leo Beirnaert, meester-schilder en Agnes Noppe, z. b., beiden te Yper. André Bekaert, landbouwer, te Yper en Maria Herman, dienstmeid, te Brielen. Hector Matton, metser, te- Dickebusch en Yolande Deporte, z. b., te Yper. Mau ritius Clarisse, diamantbewerker en Gabriella Maer— tens, huishoudster, beiden te Yper. J

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 12