Alleen in de Wereld T entoonstelling van Brussel FL VANDEVOORDE 18-5 1935 Tiet Ypersche-2e Bijvoegsel-.La Ftégion d'Ypres N° 7 Cyr. Tavernier-Van CJ^cern Met Kosmos Toerisme Kosmos Toerisme Wij BEHOUDEN onze PRIJZEN tot de uitputting van onzen voorraad Mengelwerk van «Het Ypersche» - N' 24 door Dr August SNIEDERS. Depot der r\- Kevn (3r5 29, Vandenpeereboomplaats Y P E R Tel. 357 □aar de IN AUTOCAR Wekelijksche afreizen in het bereik van iedereen. Wij behouden onze vroegere prijzen voor de binnenlandsche reizen. Eendaagsche reis naar Brussel af reizen iederen Donderdag en Zondag. Prijs 43 fr., ingangskaart tot de Tentoon stelling inbegrepen. Tweedaagsche reis Brussel, Hof stade, Marc he les Dames, Waterloo Afreizen iederen Zondag. Prijs 210 fr.. vervoer, hotel, drank, drink geld en ingangskaari inbegrepen. Driedaagsche reis Luxemburg, Klein Zwitserland, Brussel Afreizen iederen Zaterdag. Prijs 35ofr., voor vervoer, hotel, drank, drinkgeld en ingangskaart inbegrepen. a) Goed voor 25 vermindering op het spoorweg reisticket tot Brussel en terug b) Toegang tot de Tentoonstelling c) Toegang tot Oud Brussel d) Een middagmaal in de Tentoonstelling, drinkgeld inbegrepen e) Eene verbruiking te nemen in de Ten toonstelling f) Eene verbruiking te nemen in het Koffié- huis concert Dues de Brabant in Oud Brussel. verleend hare medewerking aan de Toeris tische Zeevaartreizen ingericht door de Compagnie Générale Transatlactique die volgende reizen inricht WEEKEND kruisvaart met de prachtige maalboot Prince BAUDOUIN Oostende- Deti Haver, alwaar bezoek aan de heerlijke paquetboot NORMANDIE, op dewelke ieder deelnemer van een avondbanket zal genieten, er wordt vernacht op de «Normandie». PRIJS 495 Belgische franken met vertrek van de plaats van inschrijving en teiug. Afreis op 29 Mei. i3 Dagen naar de Noordsche Hoofd steden. Afreis op 3i Augustus.— PRIJS 2.600 fr., trein en boot inbegrepen, bij afreis van de plaats van inschrijving en terug. Voor alle verdere inlichtingen betreffende overvaarten naar Amerika, enz., wende men zich bij KOSMOS TOERISME Gr. Markt, 26, Yper. - Tel. 515. Nog enkele plaatsen vrij voor onze eerst komende 11 daagsche reis naar LOURDES. PRIJS 1875 fr. Laat U aanstonds inschrijven in bovenge meld adres. - PELSEN 31Bot^rstraat, YPER (Vervolg) De burggraaf laat het manuscript uit de hand vallenhij is diep ontsteld hij kan het denk beeld aan die ijselijke dood niet verwijderen, 't Is of hij, evenals eens de burggravin, op zijne beurt het hotel ontvlucht, den policie-agent ziet die aan de deur de nieuwsgierigen afweert, de cynieke lafheden verneemt die uit het volk op stijgen, en het vroolijk gefluit hoort van den straatjongen, die moê gekeken, eindelijk onver schillig den hoek van het huis omdraait. De oude man wil niets meer lezen, niets meer weten, zelfs niet hoe zijne vrouw Warschau ver liet, toen de familie des overledenen aankwam, en op reis naar Londen vernam, dat haar echtge noot nog in leven was en geenszins in Engeland verblijf hield. Geruimen tijd behoudt de vader het stilzwij gen Zuster Theodora waagt het niet dit af te breken. Wat indruk heeft de lezing van die weinige bladzijden op den burggraaf gemaakt De non is niet scherpzinnig genoeg om daarover te oor- deelen doch zij vouwt de handjes saêm, en bidt opdat de uitkomst gunstig wezen zou. Mijnheer d'Engelgrave laat eindelijk de hand van de oogen wegvallenmen zou zeggen dat hij geweend heeft. Vader,waagt de Zuster te zeggen, vader, gij hebt geweend. Is het een bewijs dat onze moeder gerechtvaardigd is Ik ben, dank aan u, meer dan aan de lezing dgzèr bladen, niet ongunstiger jegens haar ge stemd, neen; maar gerechtvaardigd is zij niet... Ween niet, kind, indien ge beseffen kondet.wart groote omkeer in mij plaats heeft, ge zoudt zien dkt ik den weg van Damas reeds ben ingetreden, hoe aarzelend dan ook. O, heb dank, heb dank «Waar is Adriana? Ik heb haar nóg niet ge zien, sedert al die pijnlijke gebeurtenissen en ontsluieringen plaats-hadden... Ook Claudine wil ik zien Claudine en hare pop. Wat is het leven toch iets wonderlijks, onbegrijpelijksSoms glTshandel FIRMA Werkhuizen,: Fabriek van Kleuren - Vernissen - Lakken Alles vr den schilder en den glaswerker hangt onze toekomst aan minder dan aan een zij den draad, aan een spinneweb. In mijn leven speelt de pop van Claudine eene geduchte rol. Het is zij die den slagboom brak, dien ik tus- schen de menschen' en mij had opgericht. Ik waande dien dam ijzersterk, onverbreekbaar, en eene pop, een zielloos kinderspeelgoed, werpt alles neêr wat de hand van den mensch, van dien reus in macht en geest, opbouwtWat dwaze hoogmoed Een zandkorrel, door den wind op gejaagd, werpt beiden neêr en ik, ik ben gebro ken door eene Neurenburgsche pop. Er zweeft eene bittere spotternij om zijne lippen. De mensch wikt, God beschiktfluistert de non. Ik hoor aan uwe woorden, vader, dat de hardheid van uw gemoed geweken is. Ja, ik herhaal het, dank aan u, kind O, hadt gij steeds met uwe zoete woorden, met uw he- melsch voorbeeld aan mijne zijde gestaan... Doch neen, mijn gemoed is nog te veel bewogen door den afdrijvenden storm, om met volle be wustzijn te oordeelen. Roep Adriana, kind lief t XII. DE SLANG VERPLETTERD. Dobs verlaat het hotel, waar hij met Chiduc is afgestapthij is gewasschen, geschoren, gebor steld en heeft eene houding aangenomen die het bezoek bij eene burggravin waardig iswant Dobs kent zijne wereld c Zoo even, toen hij in het hotel van den trap kwam, heeft hij een gedruisch gehoord alsof er koffie gemalen werd onder het aantrekken zij ner handschoenen is hij op het gedruisch afge marcheerd, en heeft in de keuken eene oude graatmagere schommelmeid gevonden, die den molen krikkend en krakkend draaien deed. Dobs heeft voor die antiquiteiteene vrien delijke buiging gemaakt, zoo sierlijk als hij ooit deed op het theater voor eene koningin van per- caline en klatergoud, en de twee geganteerde vingeren glimlachend in de koperen kuip van den koffiemolen stekende, gezegd Het zij mij toegelaten, mijne jeugdige schoon heid, een enkel boontje van uwen rijken schat te kapen Terwijl de oude schommelmeid den kalen, ele gant draaienden, zwenkenden Dobs nagaapt, knabbelt deze op het koffieboontje, om de ge- neverlucht te verdrijven, die zeker de burggra vin hinderen zou. Dobs kent zijne wereld Het is vroeg in den voormiddag de zeedijk is nog weinig bezochtDobs ademt de frissche lucht in, hetgeen zonder twijfel eene niet onaan gename verkoeling is Voor de van binnen door den genever geschroeide longen. De man zie\ er juist niet badgastachtig uit de vilten hoed heeft van voor lang, zijne beste dagen beleefd, en jas en broek toonen, van nabij gezien, erg den draad maar Dobs draagt zijn plunje met het talent eener eerste rol, en zijn rechterhand speelt, onder het voortwandelen, zeer elegant met de zware valsch-gouden horlo- gie-ketting. Dobs richt zijne schreden naar Villa Rosa, waar hij door den groom ontvangen wordt, die zeker den neus tegen hem zou optrekken, indien deze niet al te stomp was om opgetrokken te kunnen worden. De knaap neemt een aan de randen geel ge worden kaartje van Dobs aan, en terwijl dezen met zijn vilt in de eene hand, los en onbedwon gen links en rechts draait, meet de jongen hem van de scheefgeloopen schoenzolen tot aan de kale kruin, waarop eenige schrale haartjes groeien, gelijk wat mager, gras op den zandduin. De jongen verlaat het vertrek en weldra treedt Mevrouw binnenstreng .is haar gelaat. Alles zegt u in haar dat die, gast niet welkom is, en zelfs dat zij ef /zjeh zoo spoedig mogelijk van wil ontmaken, -c'f-jbe je >y Wat verlangt ge zegt- ze kortaf. -, Dobs is wel- iets of wat onthutst over dat ont haal, ofschoop hij nooiti- yeel beter ontvangen werd dan-, zooals het volksspreekwoord zegt, een hond in een kegelspelditmaal echter is de ont vangst zóó, dat zij van de zijde van Mevrouw reeds een stout verzet do.et blijken. «Ik dacht het goed u persoonlijk de inlichtin gen te komen geven, die- ge mij per brief ge vraagd hadt. Ik heb u reeds dikwijls genoeg gezegd, dat ik uwe bezoeken niet wilde zegt Mevrouw met nadruk. Hoe het zij, maak het kort en dat dit de laatste maal zij dat ik u op mijnen weg ont moete. ,,-y, 1 Dat punt zullen wij later besprekente Antwerpen waart gij, eenige weken geleden, handelbaarder.- Ik heb mij inderdaad aldaar vernederd, door met u het huis te gaan bezichtigen, waar gij be- weerdet Ndat mijn echtgenoot woonde hier ben ik wel gedwongen geweest u te schrijven, omdat ik het juist adres noodig had... Welnu, dit breng ik u. Ik heb die berichten niet meer noodig de burggraaf bevindt zich hier en minder dan ooit is uwe tusschenkomst, die mij altijd door de om standigheden opgedrongen werd, welkom. Ik begrijp u, gij ziet kans om u op dit oogen- blik met hem te verzoenen. 't Geen gij, uit eigenbaat, immer zooveel het. in uw vermogen was, hebt trachten te beletten. Ik heb een groot ongelijk in mijn leven gehad, dit namelijk: ooit de.geringste dienst van u te hebben aangenomen I ik had u van het eerste oogenblik uit mijnen weg moeten weren. Gij beloont mij slecht voor al de diensten, die ik u bewezen heb. Diensten Gij hebt' mij altijd met eigenbaat gediend, en meer dan eens hebt gij mij verra den. (Vervolg op laatste bladzijde). Vraagt ons Programma dezer reizen. KOSMOS biedt Voordeel Boekjes aan voor de afzondei liike reizigers voor de Tentoon stelling van Brussel, aan den prijs van 25 fr. het boekje dat bevat 22 Dagen naar Rusland. Afreizen op 16 Juli 26 Juli. PRIJS: 5.5oo Belgische franken, trein, autocar en boot inbegrepen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 13