De 4 ANKER Gewaarborgde Permanenten VELOSPORT Aperitif - Concert houten Terrasse - Stoelen Velo Gar?on et Violon 1/2 taille- Des RADIOS k saisir Uitverkoop van Schoenen bij Sodaeit Maertans, Koeimarkt, 10, Ypir M. Verdoene - Wyckaert Nieuwe Moto Flandria Occasie Rijtuigen te koop 6 Alle Zondagen van af 11 u. 30 tot 1 u. 30 in het HOTEL BRISTOL 29, Dixmudestraat, 29, Yper. 22, Meenenpoort, Yper Allo Profiteert van den Afslag?' MVERSTRAETE 17, Arsenaalstraat, 17, YPER: RADIO - FLANDRE 7, Rue de la Gare, Ypres Inkoop Munten Huismoeders, bemint uw profijt ff voor Mannen, Vrouwen en Kinder» n aaim achienen zijn wereldberoemd Brengt ons een bezoek... Lage Prijzen. Rechtstreeks uit Fabriekt Wij hebben geen leger van tusschen- personen te betalen, dus 40 °/0 minder kosten. Duurder Machienen dan ANKER: vindt men, maar geen Beter. Altijd Occasie in Magazijn Rijsselstraat - 98 - YPER te koop in occasie. Te koop Houten Planchetten Renault binnenstuur 8 cyl. 5 pl.Fr, i5.ooo 6 cyl. 7 pl. 10.000 Te koop ten bureele dezer Wet op de Openbare Dronkenschap De koersen komen lijk paddestoelen uit den grond gekropen en waar iedereen dacht dat, met de nijpende crisis, ook deze nijverheid de gevol gen ervan zou te dragen gehad hebben en dus haar koersbudget ging inkrimpen, zijn er nog nooit meer geweest dan op dit oogenblik, en weten de renners waarlijk niet waar zich eerst verplaatsen. Wijl men tegelijkertijd de ronde van Morbihan aan 't 'rijden is, de ronde van Spanje, den omloop van Bazel, vindt men nog de renners om Parijs-Rijssel te betwisten die een tot hiertoe ongekend succes beleefde en waarmede we onze kroniek zouden beginnen, ware het niet dat de Omloop van Bazel ons jneest aan 't hart ligt, daar onze stadgenoot, Ghisquière, er de overwinning behaalde, en eene die ruimschoots was verdiend. Ja, laat het ons maar bekennen, het meerendeel der stadgenooten begonnen te twijfelen aan de kunde van Fons, maar wij, die hem als opkome ling hebben kunnen waardeeren, zullen aan zijne hoedanigheden nooit twijfelen. Een feit is het echter dat Fonten in een homogene, vaste ploeg van Alcyon zat ingelijfd, waar te veel kam pioenen met ronkende namen de meesten onder hen tot knecht doemen, maar nu Fonten dit juk heeft afgeschud en zich ten dienste heeft ge steld van oud-wereldkampioen Egg, die in hem steeds een onvermoeibaren kamper heeft gezien, en hem, niettegenstaande zijne 4 weken dienst, naar Zwitserland stuurde om den Omloop van Bazel te betwisten, koers van 309 km. in een bergachtige streek, moet men overtuigd zijn dat er iets in steekt. Verre van Egg het gedacht die lastige proef in zulk een onverhoopt succes te zien uitdraaien, wat ten eerste een mooien stuiver zal opbrengen aan Fonten en ten tweede hem vast en zeker in de Ronde van Zwitserland zal brengen, waarvoor hij reeds is gepraamd geworden. Hartelijk proficiat, Fons, en nog vele zulke. Uitslag1. Fons Ghisquière, 309 km. in 9 u. 15 sec.2. Heyman, in 9 u. 6 min. 21 sec.3. Alten burger 4. Bulla A.5. Bertalozzi6. Vaissier 7. Buyck, Waereghem 8. Stettler 9. Erne 10. Stiebel. Wij zouden aan onzen plicht te kort komen, moesten wij eveneens Buyck, van Waereghem, niet vernoemen, die, voor de eerste maal dat die jongen zulk een koers in vreemd land aan pakte, de T plaats innam. Parijs-Rijsel was dus weerom de koers der Belgen en elkeen van de supporters, die eens de aankomst van dezen koers heeft meegemaakt, weet u te vertellen dat men er meer Vlaamsch hoort spreken dan Fransch. Dit jaar, om maar weinig van den koers zelf te gewagen, daar hij werd beheerd door de Belgen van 't begin tot 't einde, werd gekenmerkt door een jammerlijk ongeluk, dat naderhand het leven heeft gekost aan den 29 jarigen Achiel Dermaux, renner van Marcke, die tijdens zijne loopbaan als renner niets anders heeft gekend dan tegenslagen. Oud tegenstrever van Fons Ghisquière, daar ze bijna tegelijkertijd opkwamen, had Achiel, brave jon gen en handige tapijtwever van stiel, reeds ver scheidene malen 't koersen moeten vaarwel zeg gen door been-, schouder-, pols-, zelfs schedel breuk, maar met de koppigheid hem eigen en met het bruisende kampioenenbloed in de ade ren, dat hem in 3 tot 4 weken oefening gereed maakte om de lastigste koersen aan te vatten, hernam hij de karwei en 't heeft hem door een val, in vollen sprint dien hij dan nog op de 2' groep won, het leven gekost. Spijtige gebeurtenis, vooral nu daar Achiel, die onlangs een bloeiende zaak had aangevat in Cuerne en zoo stilaan de verloren centjes herinzamelde, van zijn noesten arbeid niet meer zal kunnen genieten. Allen die hem gekend hebben, zijn het eens om te beken nen, dat het een braven, verstandigen, welopge- voeden kerel was, met wien iedereen in vrede leefde en aan vele renners als voorbeeld mag gesteld worden. De uitslag van Parijs-Rijsel 1. Romain Maes, 265 km. in 8 u. 242. Vander- donckt, op 1 min.3. Em. Decroix, op lëngte -4. Van Overberghe5. Lowie, op 10 met. -; S.'De- smedt. op 10 met.; 7. Lievens "8. /Sardeur 9. Pyncket10. Dermeaux11. Coppeps 12. Van derhaegen 13. Waelkens 14. Hendrickx 15. De- clercq. Dat Romain Maes zijn naam op de eerelijst heeft geplaatst, zal hent Vfrel als de ware ver dienste zijner schoone koersen toegeschreven worden. Kortom, hij verdient het. De Ronde van Morbihan werd geloopen in 2 ritten en telkens gewonnen .kioor Le Grevès. De 1* rit, Zaterdag betwist, Lorient-Quimper, zag hem Louviot, Cloarec, Demuysere, Moerenhout, Deforge en Bonduel kloppen, terwijl in den 2™ rit hij alle moeite had om Bonduel van zijn wiel te houden en hem slechts niptjes vloerde. De Algemeene Rangschikking I. René Le Grevès, in 11 u. 31.02 2. Cloarec, in 11.31.07 3. Moerenhout, 11.32.13"; 4. Bonduel, z.t. 5. Demuysere, z.t.6. Cogan, 11.32.567. Goasmat, z.t.8. Franzil, 11.35.26. De Ronde van Spanje zag een zegetocht van de Belgen en eindigde met de overwinning van Gustave Deloor, die zich in een der eerste'ritten aan de leiding van de rangschikking plaatste en naderhand niet meer ernstig bedreigd werd. Ongelukkiglijk verloor Toon Dignef in den laat- sten rit de tweede plaats ten voordeele van Ca- nardo, anders ware het een dubbele Belgische overwinning geworden. Onze vertegenwoordigers hebben èr in alle geval best gepresteerd en tal rijke ritten gewonnen en zullen nu met roem be laden en de zakken zwaar met peseta's gevuld naar huis terugkeeren. De Onafhankelijken reden Brussel-Luik en 't was hier te doen met hun bijzonderste proef van het jaar. Daarom is het zeker dat Marcel Kint, als groote kampioen, de zege verwierf en menig beroepsrenner zou leeren voor wat kunde en uithouding betreft. Uitslag1. Marcel Kint, 265 km. in 7 u. 50 2. Fabris, op 1 lengte 3. Gouverneur; 4. Van Roy; 5. Despontin, in 7.51.506. Tersago, 7.52.30 7. Beeckman, 7.52.35 8. Noens Louis, 7.52.45 9. Van Campenhout10. De Ceulaer. Dinsdag in Moustier toonde Marchand zich de beste bij eigen volk en won prachtig den koers vóór Brison, Coppens, Vrijdaghs, Kint, Demeers- man. De Juniors liepen de Ronde van België uit, waarin Medard Barbe, den Rolleghemnaar, won als groote kam pioen. Zoo groot was zijn meesterschap, dat men waarlijk niet zou zeggen te doen te hebben met een renner die pas sedert een jaar junior is. Pro ficiat Barbe. Het Algemeen Klassement 1. Medard Barbe, 27.00.312. Rayen, 27.05.53 3. Demeulenaere, 27.06.03 4. Depoorter, 27.06.42 5. Ketelslegers,27.06.55 6.Dewaelsche, 27.08.55 7. David Em., 27.10.188. Verstichelen, 27.12.11 9. Huybrechts, 27.12.52; 10. Cavé, 27.13.57; 11. Grysolle, 27.15.5812. Demulder13. Haemel- ryck 14. Van Dycke 15. Lauwers. En om de kroon op het werk te zetten won de zelfde Barbe Dinsdag 11. den Omloop van Ael- beke vóór Beirnaert, David, Verzele, Van Weze- mael, Van Belle en Catteeuw. Zondag in St-Louis Deerlijk was het Jan Heirnaert die de zege in de wacht sleepte. Woets was er eens te meer on gelukkig. Waarlijk het noodlot zit hem dit jaar duchtig op de hielen. De Beginnelingen waren aan slag Maandag in Vlamertinghe, waar D'Alleine van Poperinghe lang den indruk gaf het pleit te zullen winnen, maar in de laatste meters plat viel en bezweek tegen den in form verkeerenden Storme. Uitslag.: 1. Storme L., Westnieuwkerke 2.D'A1- leine, Poperinghe 3. Ostyn, Roeselaere 4. Ver- beke, Yper5. Cappoen, Dickebusch6. Mas- schelein, Gheluvelt7. Cael, Wervick 8. Salomé, Yper 9. Decorte, Hooglede 10. Degraeve, Yper II. Peere12. Lacante, Yper. Zondag in Houthem bij Veurne liep Velghe 4'", Lacante 6e. Sprinter. Doortocht in Yper van den Juniorskoers OOSTENDE - YPER - OOSTENDE Deze doortocht zal Zondag te Yper omstreeks 3 i uur namiddag plaats hebben. De renners ko mende van Veurne volgen de Maarschalk Haig- laan, Maloulaan, de Stuersstraat, Boterstraat, Groote Markt, (vliegende kontrool) Dixmude- straat, Bruggesteenweg, St Jan, Poelcapelle enz. De koers der Dixmudestraat voor beginnelin gen zal onmiddellijk na dezen doortocht vertrek ken. Wegwijzer3 maal de rondeDixmudestraat, St Jan, Potijze. Meenenstraat, Dixmudestraat 3 maal Dixmudestraat, Wegwijzer, Hoekje, Haiglaan, Maloulaan, de Stuersstr., Boterstraat, Groote Markt, en 5 maal dezelfde ronde met te rugkeer langs de Statiestraat in plaats van langs de Stuersstraat. Aankomst aan de De Wandeling gegeven door M. Albert De Hollander Virtuoos Accordéonist licht, kloek, eigen fabrikaat aan AO fr., zonder electriek noch doom, bij (rechtover de fabriek van 't A rsenaal OCCASION S'adresser 76, Boulevard du Nprd, IJ/.V. Sol 'era une quantité dë Bods Radios Neufs et Occasions (Fin dè Saison) a d~s Prix Dérisoires, pout fai-e place aux nouveaux stocks, qui rentrent paur la saison prochaine. Des postes magnifiques sur accu? et sur secteur a partir de 500 fr. complet, en boa état de marche et avtc garantie. Ces appareils seront exposés a riptérieur du magasin Brunswick - Clarion - S.B.R. Philips^ etc., etc 5,oo fr. Zilver 12 fr. 1,00 fr. Zilver 2 fr. o,5o fr. Zilver 1 fr. 2,00 fr. Zilver 4 fr. Zich wenden Café A la Bonne Espérance 41, Bascule, YPER. aan prijs van factuur. Bijzondere keus voor Eerste Communie Witte te beginnen vanaf 10 fr. DIE EERST KIESTBEST KIEST HUIS Zich wenden Nr 32, Meenenstraat, Yper. - dienstig voor kleine kisten of brandhout. 34, Boterstraat. 6 cyl. 7 pl. 7.5oo camion 10 H.P. i5oo k. 7.600 binnenstuur 7 H.P. t.5oo onderstel draagverm. 600 k. 2.5po- De Dion Bouton binnenst. 10 H.P. ii.boo Zich wenden Rijsselstraat, 61, Meened.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6