HET YPERSCHE- LA REGION D' MOTO-CROSS t Zielmissen Vande Lanoitte's Koff ies zijn de beste Bijvoegsel Wekelijksch Overzicht 16' Jaargang, Nr 11 16 Juni 1935 16e Annéa, N° 11 - 16 Juin 1935 Supplément Yper - Stedelijk Slachthuis Onze bezoekers Gemeente Noordschote Leening der Verwoeste Gewesten De Afbraak der Caserne Uitslag van 't Hoefsmederij examen EEREMIS Eere- Communie en Vormsel Mis van Peter Benoit Heilige Sacramentsprocessie Zondagrust Repos Dominical In Frankrijk, na enkele toetsingen, met een ministerie Bouisson dat niet wilde vlotten, komt er een ministerie Laval, waaraan men de spe ciale algemeene volmacht weigert, maar een gedeeltelijke volmacht toekent. Deze speciale volmacht mag uitsluitelijk dienen ter verdedi ging van den frank. Men is in Frankrijk wat meer wantrouwig dan bij ons. Maar wij denken dat men er werkelijk ongelijk heeft, want de financieele toestand is er buitengewoon ziek, en als men er geen groote veranderingen op door drijft om bezuinigingen te doen, moet er steeds grooter deficiet verwacht worden. Ook zijn wij overtuigd dat deze nieuwe Regeering met zulke groote moeilijkheden zal te kampen hebben, dat het zijne taak niet tot een goed einde kan bren gen. Maar wat zijn deze kleine inwendige aangele genheden, vergeleken met hetgene op interna tionaal gebied op touw is. Alles doet o. m. voorzien dat Italië zal oorlog voeren tegen Ethiopië. Alles wordt in 't werk ge steld om dit te verhinderen Engeland en Frank rijk worden hoe langer hoe meer ongerust en intusschen gaat de heer Mussolini voort met le gers naar 't Oosten te sturen en met redevoerin gen uit te spreken, die maar weinig twijfel kun nen overlaten nopens zijne oorlogsgezinde be doelingen. De heer Mussolini laat eenerzijds den Volkerenbond tusschenkomen en anderzijds doet hij alsof hij niet bestaat. Ons inziens zoekt hij alleen tijd te winnen om dan al met eens met de deur in huis te vallen en den Volkerenbond vóór een voltrokken feit te stellen. Maar hoe langer hoe meer dreigt deze handelwijze inter nationale verwikkelingen aan te lokken. Er zijn immers nog andere landen, buiten Italië, die groote belangen in Abyssinië zelf of op zijne onmiddellijke grens te behartigen hebben. Het valt sterk te betwijfelen dat deze met gekruiste armen blijven toekijken op de handelwijze van het Italiaansch leger. Er zijn reeds verschillige engelsche dagbladen die vinnig tegen den heer Mussolini en zijne handelwijze optreden. Een andere onrustwekkende gebeurtenis, is een nieuw optreden van Japan in China. Men vreest en waarschijnlijk niet zonder reden dat Japan het Noorden van China wil in beslag nemen. Een engelsch dagblad schijnt de zeker heid te bezitten dat Japan de leus wil doorvoe ren Azië aan de Aziatische stammenEn daarmêe zou het aaneigenen van Noord-China niet te verwonderen zijn. Het is een natuurlijk gevolg van het innemen van Moekden, dat vóór 4 jaar reeds gebeurde. Engeland heeft op dat oogenblik maar laten begaan en de oogen geslo ten. Nu wordt het al met eens ongerust omdat men aldus den engelschen invloed en handel uit China zal verbannenDat wordt weer een heel gevaarlijke toestand. Engeland heeft thans een bijzonderen gezant uitgestuurd om den toestand in 't oog te houden. Maar volgens de engelsche dagbladen zelf is het reeds te laat. China betoont reeds eene volledige onderwerping aan Japan en schijnt dit land reeds als zijn eenigen meester aan te zien Een enkel verheugend feit deze week Na drie jaar strijd komt de oorlog tusschen Bolivië en Paraguay tot een eindeNa lange en vruchte- looze tusschenkomsten van Brazilië, Argentinië, Chili, Peroe en Amerika is men er eindelijk in gelukt de oorlogvoerenden tot een wapenstil stand en eene overeenkomst te brengen. Drie jaren lang werd een bloedigen strijd geleverd tusschen beide landen, die tot den laatsten weer baren man hebben opgeroepen om een strijd te voeren die geen beslissenden uitslag heeft gele verd. Niet alleen de wapens, die soms maar heel primitief waren, maar 't gebrek aan water en de koortsen hebben er ongelooflijk veel slachtoffers gemaakt. Daar geen volledige en afgerichte le gers meer konden bijeengebracht worden ontaar de de strijd hier in een guerillas oorlog, in de bosschen voornamelijk op eene uitgestrektheid van duizenden kilometers en eene lengte van meer dan 500 kilometers. Alle geschillen zullen thans in der minne geregeld worden en onmiddel lijk werd naar alle zijden het nieuws gestuurd dat de wapens moesten neergelegd worden. Over al werd er om dezen uitslag gejubeld. Rik. In de maand Mei 1935, werden in het Stedelijk Slachthuis van Yper volgende dieren geslacht 8 Stieren 20 Ossen35 Veerzen29 Koeien 33 Nuchter kalvers 85 Vette kalvers 6 Schapen 288 Verkens 1 Paard. Samen 505 dieren. Onder de talrijke bezoekers, die hier gedu rende de Pinksterdagen, te Yper toestroomden, bevonden zich Zondag morgen een vijftigtal le den der Fanfare Cycliste van Woluwe-St-Lam- bert, die hier per trein waren toegekomen, om dan van hier voorts verder per velo naar Veurne en Oostende te reizen. De muzikanten-wielrijders voerden op onze Groote Markt, rond 10 u. 's mor gens, eenige nummers van hun repertorium uit, die ten zeerste in den smaak vielen van de reeds talrijk aanwezige andere bezoekers. Op Kermis-Donderdag, 20 Juni 1935, om 8 u. 's avonds, op de Markt BUITENGEWOON CONCERT uitgevoerd door de Maatschappij «Jonge Accor- déonistenvan Yper, onder het kundig beleid van den virtuoos, M. Albert De Hollander, le Prijs bij den Internationalen Wedstrijd voor Volksmu ziek te Brussel. PROGRAMMA 1. Marche des Accordéonistes Yprois Alb. De Hollander 2. Supplication, valse Paans 3. L'Auberge du Cheval Blanc, opérette- fantaisie. 4. Valse Bleue Margis 5. Si j'étais Roi, ouverture Adam Solo par Alb. De Hollander. 6. Souvenir de la Varenne, valse V. Marceau 7. Sambre et Meuse, marche Rauski 1922 TREKKING VAN 8 JUNI Zaterdag had de 157e trekking plaats der Lee ning van de Verwoeste Gewesten 1922. Reeks 108499 nr 9 wint 1 miljoen frank. Reeks 59779 nr 11 wint 100,000 frank. De andere nummers dezer reeksen zijn uit- keerbaar met 312 fr. 50 of 300 frank, naar gelang de obligaties al of niet omgezet werden luidens het koninklijk besluit van 11 Mei 1935. OP ZONDAG 30 JUNI 1935 Ingericht door de Moto-Club van Yper Met de welwillende medehulp der Hotelhouders van de Bergstreek Om 10 uur voormiddagBIJZONDERE KOERS voorbehouden aan Motorijders die wenschen hun dienst te doen in de bijzondere motorijders afdeeling van het Belgisch Leger. Kostelooze inschrijving, geen bij zonder licencen geëischt. Om 2 uur 's namiddags MOTO-CROSS voorbehou den aan de gelicencieerden van den Belgischen Moto rijders Bond (F. M. B.) Deze wedstrijd wordt uitslui telijk geloopen door de moeilijkste wegeltjes der heer lijke bergstreek Locre - Westoutre. Talrijke bekers en prijzen. Reglement verkrijgbaar bij D. Van Lede, Boterstraat, 6, Yper. Uitslag der Aanbesteding Vrijdag te 11 uur had vóór den heer Claeys, hoofd ingenieur van Bruggen en Wegen te Brugge, de opening plaats der aanbiedingen voor het afbreken der oude infanteriecaserne te Yper. UitslagVan Wynsberghe te Poelcapelle, fr. 185.728.44; Wybo H. L., te Oostende, 220.009.81Lefevere P. C., te Westroozebeke, 236.989.68Priem L., te Brugge, 264.438.90 Amery J., te Dixmude, 299.346.42 Mahieu J., te Yper, 326.281.06Vandekerckhove A. en Zoon, te Ingelmunster, 334.879.70Beun D., te Yper 354.683.02 Noppe A., te Meenen, 403.116.67. gehouden te Yper, den 5 Juni 1935. Leden der JuryMM. Bosmans, bestuurder der mid den hoefsmederijschool te BrusselDejoncheere, op ziener-veearts te ThouroutScharlaeken, doktor in de veeartsenijkunde te Roeselaere, leeraar van hoefsme derij Vandermarliere Léon, meester-hoefsmid, leeraar te Yper. UitslagPollin Maurice, Ichtegem Pladys Gilbert, Houthem-bij-VeurneDe Wilde Micheï, West-Roose- beke Pollin Georges, Ichtegem Devos Daniel, Dicke- buschLysy Marcel, YperVercaigne Alberic, Pas- schendaele. Een nieuw gewijde priester van leper, E. H. Michel Boedts, zoon van Mevrouw Weduwe Boedts-Dehem (Cartonstraat) zal zijn plechtige Eeremis opdragen in St Maartens, op Maandag 17 Juni, te 10 u. Een korte gelegenheidstoespraak zal gehouden worden door E. H. Debrie, leeraar aan het College. Den jongen priester en zijn achtbare moeder bieden wij onze eerbiedige en welgemeende ge- Jlukwenschen aan. In de vier parochiekerken van leper zal de in drukwekkende ceremonie van de Plechtige Com munie plaats hebben op Zondag 16 Juni. Het H. Vormsel zal toegediend worden door Z. Exc. Mgr. Lamiroy, bisschop van Brugge, op Dinsdag 18 Juni. Om 7 u. in St Vincentiuscollege. Om 10 u. in St Pieterskerk (ook voor de Vor melingen van St Jacobs). En om 11 u. in St Maartenskerk (ook voor de Vormelingen van St Nicolaas). Op Zondag 16 Juni, in St Maartenskerk, onder de Plechtige Hoogmis te 10 u., zal de driestem mige Mis van Peter Benoit uitgevoerd worden door het verdienstelijk zangkoor van Avelghem. Een buitenkansje voor alle muziekliefhebbers. Op Zondag 23 Juni, te 10 u., is 't de groote Pro cessie van het H. Sacrament. (Hoogmis in St- Maartens om 9 u.) De klokken zullen luidende straten zullen weerklinken van heilige zangen geuren zal de lucht van wierookwalmenvlaggen zullen wap peren aan de huizenlicht zal branden aan de venstersde knieën zullen buigen op den door tocht. Aan de volgende straten zal de eer te beurt vallen het plechtig bezoek te ontvangen van Onzen Lieven Heer in zijn aanbiddelijk Sacra ment Boterstraat de Stuersstraat, Beluikstraat, Elverdinghestraat, Boesinghestraat, Surmont- straat, Cartonstraat, Lange en Korte Thourout- straat, Groote Markt, St Jacobstraat, St Jacobs- nieuwweg, Hondstraat, Bukkerstraat, Pateel- straat, Rijselstraat, Neermarkt en Leet. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 16 Juni, om 8 J uur in St- Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Jéröme PINKET geboren Alice RAEKELBOOM Dixmudestraat, 69. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 16 Juni, om 11 J uur, in St- Maartenskerk, tot zielelafenis van Mijnheer en Mevrouw Edmond CAENEPEEL. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 7 uur, in de kerk van Brielen, tot zielelafenis der Familie DUMORTIER-CAMERLYNCK Yper-Hoekje. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 9 uur, in St- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Aimé SIERENS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 9 uur, in de kerk der Eerw. Paters Capucienen, tot zielelafe nis van Heer Henri WILLEKENS gewezen kantonnier en dochter Leonie, echtgenoote Pottillius. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 23 Juni, om 11 uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Camille VANDENBERGHE en zoon Georges. De Apotheek van La Pharmacie de M' HOUTEKIER Meenenstraat orue de Menin is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 16 Juni oDimanche 16 Juin

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11