Aankoop Munten en Oud Goud Koninklij ke Hof bouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Elektrische Keukenproeven te Wervick Vlaamsche Toeristenbond Tak leper B. Parmentier 141, Rij sselstraat, Voormezeele. ssa-sas» Stad leper - Kalfvaartwijk De Carnavalstoet te Hollebeke Gouden Bruiloft te Hollebeke 4 «nr Verslag der algemeene vergadering gehouden op Zondag 19 Mei 1935 De Heer Voorzitter, Hector Casiér, opfnt vergadering om 15 uur en verleent het woord aan den secretaris, die lezing geeft van het overslag der vorige vergadering. Dit verslag Wordt ver volgens zonder opmerkingen goedgekeurd- Mededeeling. De Voorzitter deelt mede dat er, op de eerstkomende vergadering van Juni, een voordracht zal gegeven worden over het ip-! maken en opleggen van groenten en fruit!' Hij wakkert bijzonderlijk de huismoeders aan die les bij te wonen, welke zeer belangrijk en nuttig belooft te zijn. Voordracht. De Voorzitter Hector Casier geeft epn leerzame les over de seizoenwerkzaam heden in den tuin, en geeft tevens eenige nuttige wenken over het innijpen der druivelaars onder glas. Hij wordt met de grootste aandacht door de talrijke aanwezige leden in zijn klare en nuttige les gevolgd en ten slotte luidruchtig toegejuicht. Aanbrengsten. De Heer Vandenbriele Cy- xiel bekomt 2 punten voor zijne aangebrachte .groenten gewone kervelen zijne salade Mei koningin en Blonde paresseuse Tombola. Een prachtige tombola bestaande •uit sieraad- en bloemenplanten, geschonken door ■den Eere-Voorzitter, Mijnheer Remi Bouquet, en geleverd door het huis Marcel Lauwers, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. Zondag 16 Juni 1935, om 15 uur ALGEMEENE VERGADERING in het gewoon lokaal Hotel Continental» DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige vergade ring. 2) Mededeelingen. 3) Voordracht over het inmaken en opleggen van groenten en fruit, door Mejuffer Dael. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Verd. DETHÖOR. Hector CASIER. Door toedoen van Elektriciteitsdienst Meenen, grepen op Woensdag 12 Juni, in de vergaderzaal van het stadhuis, keukenproeven met elektrici teit plaats. De uitgezonden uitnoodigingen werden flink ^beantwoord. De Heer Burgemeester en talrijke andere :Stadso ver heden hadden deze proef met hunne -aanwezigheid vereerd. Na eene korte uiteenzetting over den bouw en de werking der elektrische keukenkachels, werd «m 3 uur aanvang genomen met de eigenlijke praktische proeven. De telwijzer werd door enkele aanwezigen na gezien en vastgesteld op 44,8 Kwu. Het te bereiden eetmaal, meer dan voldoende voor 8 tot 10 personen, bestond uit eene groote verscheidenheid van spijzen en omvatte onder andere Lentesoep, Roode zalm met natuuraardappelen, gebraden kieken met gebruinde aardappelen, geroosterd biefstuk, rijst, gekookte en gebakken •eieren, abrikozentaartjes en koffie. Deze verscheidenheid werd met opzet vooruit- gesteld om aan te toonen dat alle bereidingen zonder uitzondering elektrisch met welslagen -kunnen geschieden. De kookplaten eenerzijds, en de oven ander zijds van een eenvoudig keukenfornuis van ge wone afmetingen, hadden na 50 minuten, de bovenvermelde spijzen gaar gemaakt, op eene wijze die aller bewondering afdwong. Iedereen was benieuwd den verbruiksprijs te kennen, want dit alleen moest nog de aanwezigen •overtuigen over de zekere toekomst van de elek trische keuken. De telwijzer werd terug nagezien en gaf vol gende aanwijzingen47,8 Kwu. Het verbruik was dus 47,8 44,8 3,0 Kwu. X 0,57 Fr. 1,71 Fr. Deze merkwaardige uitslag was een onomstoot- baar bewijs dat goed en goedkoop elektrisch kan gekookt worden. Allerhande gebak werd zeer gelust en onder het drinken van geurige koffie werden reeds plannen gesmeed tot het aanschaffen van de mo dernste en meest volmaakte onder alle keuken kachels, de elektrische. Een kostelooze tombola begiftigd met zes elek trische strijkijzers sloot deze welgelukte proef. Handboogmaatschappij «WILLEM-TELL j ..EEN KEIZER 1 Op Siflksertmaand'ag hield de maatschappij afé naar gewoonte haar'Icopingschieting. ^5, wedijverden met nijd om den sire-vogel neer te .a - .-33 i'4 i ,.t V >'i A M. Hector COENE, die in Willem Teilvoor de derde maal Koning schoot en Keizer uitge roepen werd. vellen, allen met de innerlijke begeerte ook eens koning te worden. Met zijn negende scheut trof confrater Coene, die reeds twee opeenvolgende ja ren koning geschoten had, den vogel in volle borst en werd dienvolgens keizer uitgeroepen. Dit is voorwaar een zeldzaam voorval dat in de maat schappij nog nooit gebeurde. Hoeft er gezegd dat er een goed glaasje op de gezondheid van den nieuw-uitgeroepen keizer geledigd werd Proficiat Keizer Zondag 16 JuniFietstocht naar St Winoks- bergen en Malo-les-Bains, alwaar gelegenheid tot baden. Door de Moeren en over Hondschote terug naar huis. Vertrek te 8 uur stipt aan het Klein Stadhuis knapzak mee douanekaart af halen (kosteloos) bij den vertegenwoordiger, al waar men ook V. T. B. vlaggetjes kan bekomen. Zondag 23 JuniSterrit naar Poperinge. Weg wijzer leper, Wijtschate, Kemmel, Loker, Westouter, Poperinge. Afstand 25 km. Vertrek te 9 uur stipt aan het Klein Stadhuis. Te Pope ringe Deelname aan het V. T. B.-fietserskongres, den fietstocht door de stad, het kunstfeest en de tombola. Na de tombola, omstreeks 7 uur terug naar leper. Dadelijk inschrijven bij den verte genwoordiger 5 fr. Donderdag 27 JuniAvondwandeling naar de bosschen van Zillebeke. Vertrek te 6 uur stipt per bus Ieper-Meenen (Hoek Gr. Markt) tot aan den Zandbergvan daar wandeling naar de Shrewsbury Wood, Hoogte 60, Zillebeke kerk, Vij ver en terug langs de vestingen. Afstand onge veer 8 km. (Dit bericht wijzigt eenigszins het be richt van Toerisme 1/6/35.) Donderdag 4 JuliAvondiietstocht naar Zon- nebeke (Polygonebosch), Kantientje, Shrews bury Wood, Hoogte 60, Hollebeke Vaart, St Elooi, leper. Meer bijzonderheden in een volgend num mer van dit blad. BerichtBij den vertegenwoordiger van den V.T.B. Cartonstraat kan iedereen, ook niet-leden, inlichtingen bekomen over toeristische aangele genheden, alles kosteloos en zonder eenige ver plichting. R. B. 5 fr. 12.50 fr. 2, 1, 0.50 fr. aan 2.00 fr. per frank. Speciale prijs per 1000 fr. Ter gelegenheid van het jaarlijksch Wijkfeesfe OP ZONDAG 16 JUNI 1935 Te 3 ureSchletihg met de karabijn Flobert. 150 frank prijzen. Te 5 u.reGrootte Velokoers (Omloop van de Kalfvaart) 600 frank prijzen en premiën. f Te 7 ure Prijskamp op den Russischen biljard in de herbergen der wijk. OP MAANDAG 17 JUNI Te 7 ure Velokoers vóór jongelingen beneden de 17 jaar. 120 ft*, prijzen. Vanaf 7 3p ure: Allerhande vermakelijkheden in de herbergender wijk. Zie nadere inlichtingen op de plakbrieven. Op Zondag 16 dezer, om 2 uur namiddag, trekt een prachtige Carnavalstoet door de straten van ons dorp. Wij verwachten, zooals gewoonte, veel volk uit de omliggende steden en dorpen, nu bijzonderlijk dat ons feestje met het gunstig seizoen samentreft en een kleine wandeling in den buiten overwaard is. Daarenboven hebben de bezoekers alle gemak van vervoer met treinen en autobussen van Yper naar Komen in beide richtingen, met stilstand in ons dorp. Ziehier de orde van den stoet 1. «De ToreadorsHollebeke. 2. De Gemeente Fanfare, Houthem. 3. De Matrozen Boesinghe. 4. «De CaboutersHollebeke. 5. Uit den ouden tijd Hollebeke. 6. Een surprise uit Hollebeke 7. De Ypersche Schotten Yper. 8. «De Italiaanders uit het Noorden van Hollebeke 9. «De SpanjaardsWervick. 10. Franco-Beige Yper. 11. «Ik zoek naar mijn woning», Yper. 12. De Bohemers Halewijn, 85 uitvoeren de leden. 13. «De Clowns Komen. 14. Recht door de Wereld Hollebeke. 15. De Gemeente Fanfare van Wytschaete. 16. De Spanjaarden Halewijn, 75 uitvoe rende leden. Na den stoet zullen de bijzonderste groepen haar balletten uitvoeren in het dorp, zoodat een ieder den uitstap naar Hollebeke niet zal be klagen. Op 2° Sinxendag is in onze gemeente de 50® verjaring gevierd geweest van het huwelijk der echtelingen Emile Plateau-Ployaert. Van 's mor gens vroeg wapperde de nationale driekleur aan al de gevels, want iedereen wilde alzoo zijne ge4- negenheid aan de gevierde dorpsgenooten betui gen. De kranige oudjes, stralend van geluk, wer den door de gemeenteoverheden van hunne wo ning ter kerk geleid, alwaar om 9 ure een mis van dankzegging met Te Deumopgedragen werd. Na de kerkelijke plechtigheid trok men in stoet naar het stadhuis, alwaar de Heer Bur gemeester, in naam van het gemeentebestuur, de jubilarissen de hartelijkste gelukwenschen aanbood en het gebruikelijk geschenk overhan digde. De brave oudjes dankten ontroerd voor dé hen betuigde genegenheid en voor de zoo menig vuldige huldeblijken die zij vanwege hunne on telbare vrienden in ontvangst mochten nemen. Het was feest, een landelijk feest, met al zijne gulhartigheid en medevoelend geluk. Talrijke bloemtuilen en kransen werden de gelukkige oudjes aangeboden. Voor hun was het voorwaar een schoonen dag, doch nog schooner was hun gebaar en zoo roerend door zijn diepen eenvoud, dat men het onmogelijk met de pen beschrijven kan. De gevierde oudjes, ziende dat zij overvloed van bloemen hadden, zegden kom wij gaan...» en samen, zooals zij door het leven gewandeld hebben, gingen zij, alhoewel gebogen door den last der jaren, eenige van hun schoonste bloem- tuilen nederleggen aan den voet van het monu ment der gesneuvelde soldaten van Hollebeke, terwijl zij zacht preveldenGij heldenGij hebt ze genoegzaam verdiend, wij schenken ze U uit ter harte. De omstaanders, diep getroffen door dit schoone bewijs van erkentelijkheid, kon den niet nalaten een traan weg te pinken, want 't was zoo eenvoudig, zoo aandoenlijk, zoo schoon. Daarom danken alle oudstrijders van Hollebeke de geachte jubilarissen en wenschen hun nog lange en gelukkige jaren. Verders brachten de jubilarissen hunnen dag door met bruiloft te vieren, midden hunne 33 kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen, die fier en gelukkig waren zulke brave ouders te bezitten, die de genegenheid van gansch een dorp, sedert lang gewonnen hebben. Zooals uwe gebu- ren het op hunne opgerichte praalboog deden, wenschen wij U, Emile en Pharaïlde, nog vele en gelukkige jaren.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 5