- HET LA REGION D' M"e yandendriessche t Zielmissen 16' Jaargang, Nr 12 22 Juni 1935 16' Annéa, N° 12 - 22 Juin 1935 Bijvoegsel SS Supplément Nos Visiteurs Harmonie Ypriana ONDERSCHEIDING Dixmudestraat, 49, Yper Telefoon 311. Raadplegingen alle dage. Specialiteit van geperfectionneerde gebitten met waarborg. Eeremis te Yper Bloemenhulde Feestdag van 't H. Hart Heilige Sacramentsprocessie BEDANKINGEN Zondagrust Repos Dominical Mardi dernier, a 10.30 heures, les participants du 28' Congrès des Caisses d'Epargne du Nord et de l'Est de la France, qui s'était tenu a Dun- kerque les 16 et 17 juin, sont venus au nombre de 300 rendre visite a Ypres. Une délégation des dirigeants et organisateurs du Congrès a été regue a l'Hótel de Ville par le Bourgmestre d'Ypres et Monsieur l'Echevin Le- mahieu. On notait notamment la présence de MM. Paul Dufour, vice-président de la Caisse d'Epargne de Dunkerque, remplagant le Prési dent M. d'Arrasle Sénateur Lebert, Président de la Commission Supérieure des Caisses d'Epargnele Député Join-Lambert et Krug, respectivement Président général et Président des Conférences des Caisses d'Epargne Kirchen, Directeur de la Caisse d'Epargne de Luxembourg; De Wèvre, Sous-Directeur de la Caisse d'Epargne de Belgique Julien, Sous-Directeur au Ministère du Travail de FranceFalverys, Sous-Directeur au Ministère des Finances de Francele Com mandant Le Roy, représentant le Général Com mandant la Circonscription de Dunkerque le Capitaine de frégate Rosneuf, représentant le Commandant de la Marine de Dunkerque de Spot, Sénateur de Furnes, etc. Les eongressistes sont allés fleurir le monument aux Morts Yprois et après une visite rapide de la ville, ils gagnèrent Tourcoing oü eut lieu la séance de cloture. The Right Honourable J. A. Lyons, premier ministre d'Australië, est arrivé a Ypres Mercre- di 19 Juin, dans le courant de l'après-midi, après avoir été regu a Bruges par M. le Gouverneur Baels, et après avoir visité une partie de l'ancien front beige. Ce haut visiteur était accompagné de sa dame, des secrétaires Mac Kenna et Swanson, ainsi que des lieutenants-colonels Forbes Robinson et Higginson de l'Imperial War Graves Commission. A son arrivée le premier ministre est allé déposer une gerbe devant le monument aux morts Yprois et fut regu ensuite, avec sa suite, a l'hótel de ville par MM. Vanderghote, bourg mestre, et Versailles, secrétaire communal. M. le bourgmestre lui souhaita en termes cordiaux la bienvenue en notre ville, et M. Lyons remercia a son tour M. le bourgmestre pour le chaleureux accueil qui lui était réservé ici. M. Lyons (x) Premier Ministre d'Australie sortant de l'Hötel de Ville. Le soir, a 20 h. 50, le premier ministre d'Austra lie est allé s'incliner, en présence de M. le bourg mestre, des membres du Last Post Comité et d'une assistance nombreuse, sous le monument Britannique de la Porte de Menin. II y a déposé des fleurs devant les panneaux oü sont gravés les noms des disparus de l'armée australienne et a assisté ensuite a la sonnerie impressionnante du Last Postqui retentit chaque soir, a 9 h., sous les voütes du mémorial, en hommage aux morts Britanniques. Wij vernemen zooeven met genoegen dat de heer Maurice Ossieur, oud-leerling onzer stede lijke muziekschool en lid der Harmonie Ypriana, in het Koninklijk Conservatorium te Gent, een eerste prijs met onderscheiding komt te bekomen in de klas voor hobo. Onze hartelijke gelukwenschen. nationale Vereeniging der Vuurkruisen LokaalHotel Continental, R. Colaertplaats, Yper Aan de Oudstrijders van Yper en Omliggende Het bestuur van den Vuurkruisenbond van Yper heeft het genoegen de Oudstrijders uit de vuurlijn uit te noodigen tot de ALGEMEENEVERGADERING welke zal gehouden worden óp Zondag 7 Juli a. s., om 10 uur, in de Zaal «Majestic Rijsel- straat, Yper. De heeren Cox, Federale Voorzitter en De- langhe, Federale penningmeester zullen er het woord voeren over de beteekenis der Vuur kaart en het Vuurkruis, en er de doeleinden van den Vuurkruisenbond uiteenzetten. Vrije ingang, Weest niet onverschillig aan uwe belangen. Brengt andere makkers mede, die door verge telheid niet uitgenoodigd werden. Het Bestuur. Burgerlijke Verminkten en Qebrekkigen Komt allen naar de PROTESTVERGADERING, op Zondag 30 Juni, om 3 i uur namiddag, in het Gasthof Het Zweerd Groote Markt, te Yper. De heer Trosch uit Brugge, Voorzitter der Vlaamsche Federatie, komt er het woord voeren. Gebrekkigen en verminktenkomt protestee ren tegen de uitsluitingen die in den laatsten tijd gebeurden, en die u misschien ook te wach ten staan Niemand blijve afwezigUwe belangen staan op het spel DENTISTE Maandag 11., 17 Juni, te 10 J ure, in St Maartens Kathedraal, droeg onze sympathieke stadgenoot E. H. Michel Boedts, priester gewijd te Brugge door Z. E. Mgr Lamiroy op Zaterdag 15 Juni 1935, zijne plechtige eeremis op. De nieuwgewijde priester werd stoetsgewijze afgehaald van uit de Dekenij door een talrijke geestelijkheid, voorgezeten door Z.E. Heer Deken Vermaut. Het hoogkoor was in prachtig feestgewaad en de Heilige Mis werd uitgevoerd in gregoriaan- schen zang door het koor van St Vincentiuscol- lege. Na de gelegenheidstoespraak door E. H. Debrie, leeraar in de Rhetorica aan ons bisschoppelijk College, ging een buitengewoon talrijke menigte geloovigen ter offerande. Onze beste Ypersche gelukwenschen aan den nieuwen ieverigen priester en aan zijne verdien stelijke moeder, Mevrouw We Boedts-Dehem. Mocht hij lange jaren een vruchtbaar aposto laat uitoefenen tot heil der zielen en tot luister van Gods huis. Op Donderdag avond, 27 Juni, zal nogmaals de grootsche bloemenhulde gehouden worden door al de schoolkinderen beneden en van de Plech tige Communie. We weten hoe verlangend zij uitzien naar hunne processienaar hun lieve bloemenprocessie Om 6 u. stipt vertrekt de lange bonte stoet die gevormd wordt rechtover de St-Pieterskerk, en gaat, al zingend het blijde Hosanna langs de Rijselstraat, Neermarkt en Leet. Dan zal, in St-Maartenskerk, al het lieflijkste en 't kleurigste aan het H. Hart van Jezus geofferd worden Kinderen en bloemen Luisterrijk zal die feestdag gevierd worden door ons christen volk Wanneer is 't Op Vrijdag 28 Juni Dien dag zullen de vlaggen wapperen aan de huizen, ter eere van den Liefde-Koning Dien dag gaat iedereen naar de H. Mis en te Communie een Communie van Eerherstel Dien dag woont iedereen het Lof bij plechtig ■Lof met toewijding der huisgezinnen aan het H. Hart van Jezus. Iedereen viere mee Op Zondag 23 Juni, te 10 u., is 't de groote Pro cessie van het H. Sacrament. (Hoogmis in St- Maartens om 9 u.) De klokken zullen luidende straten zullen weerklinken van heilige zangen geuren zal de lucht van wierookwalmenvlaggen zullen wap peren aan de huizenlicht zal branden aan de vensters de knieën zullen buigen op den door tocht. Aan de volgende straten zal de eer te beurt vallen het plechtig bezoek te ontvangen van Onzen Lieven Heer in zijn aanbiddelijk Sacra ment Boterstraat de Stuersstraat, Beluikstraat, Elverdinghestraat, Boesinghestraat, Surmont- straat, Cartonstraat, Lange en Korte Thourout- straat, Groote Markt, St Jacobstraat, St Jacobs- nieuwweg, Hondstraat, Bukkerstraat, Pateel- straat, Rijselstraat, Neermarkt en Leet. Vrouw Daniël Vermast, geboren Gabrielle Vlaeminck Heer Antoine Vermast Heer Arthur Vermast-Dondeyne Vrouw Weduwe Jules Vlaeminck-Lapière danken, langs dezen weg, de talrijke vrienden en ken nissen voor de blijken van genegenheid hun betuigd tijdens het afsterven van HEER DANIËL VERMAST hun teergeliefden echtgenoot, vader, zoon en schoon zoon, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Vrouw Weduwe Emile Buyle, geboren Evelina Huy- ghebaert Vrouw Weduwe Arthur Bouckenooghe-Huyghebaert Heer en Vrouw Emile Huyghebaert-Lebbe Heer en Vrouw Henri Huyghebaert-Swekels danken, langs dezen weg, de talrijke vrienden en ken nissen voor de blijken van genegenheid hun betuigd tijdens het afsterven van HEER EMILE BUYLE hun teergeliefden echtgenoot en schoonbroeder, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Tevens noodigen zij hun uit tot de MIS die tot zieleiafenis van den duurbaren overledene zal gelezen worden op Zondag 30 Juni a. s., om 11 uur, in St Maartens Kathedraal. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd'. de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 7 uur, in de kerk van Brielen, tot zieleiafenis der Familie DUMORTIER-CAMERLYNCK Yper-Hoekje. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 9 uur, in St- Niklaaskerk, tot zieleiafenis van Heer Aimé SIERENS. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 9 uur, in de kerk der Eerw. Paters Karmelieten, Mondstraat, tot zieleiafenis van Heer Hector SCHMIDT. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Juni, om 9 uur, in de kerk der Eerw. Paters Capucienen, tot zieleiafe nis van Heer Henri WILLEKENS gewezen kantonnier en dochter Leonie, echtgenoote Pottillius. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 23 Juni, om 11 i uur, in St-Maartenskerk, tot zieleiafenis van Heer Camille VANDENBERGHE en zoon Georges. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 30 Juni, om 8 uur, in Sint Maartenskerk, tot zieleiafenis van Heer en Vrouw Honoré MASURE-BAELEN en Zoon Amedée. Dixmudesteenweg. De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN WALLEGHEM Statiestraat orue de la Station is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 23 Juni oDimanche 23 Juin

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 11