SnijkursusDamen Mildreda Bras Allerhande Nieuws Boterstraat, 58, IE PER 8 gegeven door Beroepsleerares (Staatsdiploma) Een nieuwe kursus begint op Dinsdag 2 Juli Vraagt aanstonds inlichtingen Patronen op maat. Gevonden en Verloren Voorwerpen HANDBOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van Yper 46e Nationale Prijskamp van het Belgisch Trekpaard GAANSPORT Het vertrek van de 10" Parijs - Straatsburg te voet werd Woensdag 19 Juni, te 13 uur, gegeven aan 76 athle- ten op de Place de la Répu- blique te Parijs. Onder de vertrekkers bevinden zich Belgen, Franschen en Zwit sers. De aankomst van den' overwinnaar wordt heden Zaterdag namiddag ver wacht. Hij zal alsdan 524 km. in zijn beenen hebben. YPER. Twistpartijen. Maandag avond, rond 6 u., ontstond er op het Zaalhof een twist tusschen de genaamden B... Leon en D... Marcel en dit om een reden die iedereen schouder op halend zal doen lachen. Immers, eerstgenoemde beweerde dat het socialistisch bier beter is dan het communisten bier en daar hij geen behoor lijke argumenten genoeg vond om zijn maat, die daameê natuurlijk' niet akkoord ging, te overtuigen, gerochten zij beiden aan den slag en poogden alzoo hunne meening te doen zegevieren. Woensdag avond, rond 9 u., ontstond even eens een gevecht in de herberg De Postbode op de Veemarkt, tusschen G... Alfons en C... Gus- tave. Deze laatste, die in gemelde herberg op logement is, ging er nog al duchtig op los en sloeg zijn tegenstrever met pinteglazen en bierfles- schen, zoodanig dat deze met gansch bebloed aangezicht door de politie, die intusschen de vechters was komen scheiden, werd meêgenomen om hem door een geneesheer te doen verzorgen. Een onderzoek werd ingesteld. WYTSCHAETE. Auto-botsing. Vrijdag laatstleden, rond 8 uur 's avonds, had er hier op de groote baan Yper-Waasten, ter hoogte van het gehucht St Elooi, een geweldige aanrijding plaats tusschen de autobus, die den dienst Waasten- De Panne verzekert, en een fransche heerenauto, toebehoorende aan een heer van Rijsel. Deze laatste bracht zijne tante, Mevr. Valerie Ver- straete, woonachtig te Langemarck, die eenigen tijd in Frankrijk had verbleven, terug naar huis en kwam dus uit de richting van Waasten gere den, terwijl de autobus van Yper kwam. De bot sing was uiterst hevig en het gedruisch ervan werd nog zooveel te verder gehoord, doordat op hetzelfde oogenblik, tengevolge van den schok, van ieder auto een der voorbanden ontplofte. Dadelijk kwamen de geburen ter plaats toe gesneld en hielpen de twee inzittenden van de heerenauto, die reeds waren uitgestapt, binnen leiden in het nabijgelegen huis van den Heer Cvr. Vandermeersch, waar ze, tot de komst van den Heer Dokter Vandenbussche, van Yper, die verwittigd werd, zoo goed mogelijk verzorgd werden. De autovoerder was aan den neus ge kwetst, terwijl Mevr. Verstraete, die met haar hoofd tegen de ruit was terecht gekomen, er erger aan toe was. Men vreest zelfs een schedel breuk. De Heer Dokter Vandenbussche bracht beide slachtoffers naar het hospitaal van Yper, waar alleen Mevr. Verstraete ter behandeling bleef. Haar neef mocht denzelfden avond nog naar Langemarck gaan om de familie op de hoogte te stellen van het ongeval. De autobus kon, na de noodige herstellingen ter plaats gedaan te hebben, een weinig later de reis voortzetten en van de inzittenden werd ge- lukkiglijk, niettegenstaande er verscheidene rui ten gebroken waren, niemand gewond. De heerenauto echter, die om zeggens nog gansch nieuw was gezien de kilometer - teller enkel 4610 km. aanwees, was totaal buiten ge bruik. Het linker voorwiel was afgerukt en lag een eind verder langs den kant der baan. De slijkweerder, voetplank en al de uitstekende ge deelten langs den linkerkant waren insgelijks weggemaaid. Gansch het vorenste van de auto was ingedrukt en het stuur op drie plaatsen ge broken. Gelukkig dat de ruiten in onbreekbaar glas waren dat niet in scherven valt. Zij ver toonden alleen een groote ster, doch er was geen enkel stukje van uitgevlogen. Ook is het daaraan te danken dat de inzittenden er niet slechter aan toe waren. BECELAERE. Gouden bruiloft. De echt- genooten Petrus Saelens- Vandenbussche, die over 50 jaar samen in het huwelijksbootje stap ten, hebben thans deze heuglijke verjaring ge vierd. Te 10 u. woonden ze de plechtige mis van dankzegging bij, tijdens dewelke de E. H. Pas toor een schoon gelegenheidssermoen hield, en nadien werden zij ten gemeentehuize door het schepencollege officieel ontvangen en gelukge- wenscht. De straten en huizen waren te dier ge legenheid bevlagd en versierd en al de inwoners en vooral de geburen der gelukkige jubilarissen hebben dit blijde feest hartelijk meêgevierd. LOCRE. Doodgebliksemd. Zaterdag laatst, rond 6 u. 's avonds, was vrouw Willemet Bertha, 38 jaar oud, op eenige stappen van haar woning, nabij de plaats, wat gras gaan snijden voor hare konijnen, toen ze opeens door een onweder ver rast werd. De vrouw spoedde zich met haar krui wagen terug naar huis, doch onderweg werd de ongelukkige door de bliksem getroffen en was OP Slag Ui;'. I 0&W - Een nieuwe luchtlijn. De Minister Spaak verwelkomt de bestuurders van de Hilmann's Linedie een nieuwen vliegdienst Brussel-Londen heeft ingericht. Een der zes viermotoren die dezen luchtdienst zullen verzekeren. Gevonden. Vrijdag 14 Juni, door M. Depuydt Florent, op een bank op de vestingen, een boek betrek hebbende op de T. S. F. Zaterdag 15, door M. Samyn Marcellina, een paar kinder pantoffels. Maandag 17, door M. Dethoor Maurice, een kleine, groene ceintuur. Dinsdag 18, door M. Bondue Arthur, een roode damesceintuur. Al deze voorwerpen berusten ten politiebureele. Zondag 16, door M. Vandeputte Henri, Maar schalk Fochlaan, 38, een gouden brelokje met steen versierd, voortkomende van een oorring. Woensdag 19, door E. H. onderpastoor Maes, Cartonstraat, 6, een kleinen kinderpaternoster. Beide laatstgenoemde voorwerpen zijn op de gemelde adressen terug te bekomen. Woensdag 19, zijn bij M. Bekaert Gaston, Pad- devijverstraat, twee jaarlingveerzen toegekomen. Zij worden er ter beschikking van den eigenaar gehouden. Donderdag 20, in de Manestraat, door Mevr. Verkouter Julien, Rijselstraat, 166, een kleinen onderbaai waaronder een som geld lag. Zij houdt het alles ter beschikking van den eigenaar. Verloren. Zaterdag 15 Juni, door M. Soenen Alfons, een paar kinderhandschoenen. Zondag 16, Ketting in zilver met breloque. Terug brengen tegen belooning ten bureele dezer.. Maandag 17, door M. Dubois Achille, een zwar ten halsdoek. ZONDAG 23 JUNI Om 2 1 uur: HARINGHE: BONDSCHIETING voor de leden der maatschappijen van 't Zuid-WestlandOp- pervogel 80 fr. Tweede oppervogel 50 fr. (niet ver lot). 30 geprimeerde vogels, met bijlage van den bond, aan 15 fr. Boven de 80 schutters al vogels van 14 fr. In leg 14 fr. MAANDAG 24 JUNI 1935 Om 2 uurDICKEBUSCHOppervogel80 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr. Inleg 13 fr. 50. Kleine vo gels 10 fr. Om 2 i uur STADEN Oppervogel100 fr., 10 primés- van 20 fr. en 70 vogels van 15 fr. voor 100 schutters Inleg 17 fr. 50. (Geen aftrek). ZATERDAG 29 JUNI 1935 Om 2 uurPROVEN Oppervogel100 fr. 50 primés van 15 fr. Inleg 13 fr. 50. Kleine vogels 10 fr. Om 2 1 uurZILLEBEKE-HOOGHE Oppervogel r 80 fr. Alle vijf schutters een primé van 15 fr. Kleine- vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Zooveel vogels als schutters. BENOEMING Ministerie van JustitieWordt benoemd tot Deurwaarder bij de Rechtbank van 1" Aanleg te YperM. D. V. Roegers, candidaat-deurwaar- der te Herenthals, in vervanging van M. Goigne, overleden. ONDERSCHEIDING M. Paul Renet komt vereerd te worden met het Burgerlijk Kruis van 1° Klas voor 35 jaren dienst bij de Regie van Telegraaf #en Telefoon. Onze beste gelukwenschen. Heden Zaterdag avond, om 7 uur, wordt Hem, door de Liberale Harmonie, waarvan hij werkend lid is, een serenade gebracht. van den 15 tot den 21 Juni 1935. Geboorten Castelein Abel, Dickebuschsteenweg, 71. Ossieur Jeannine, Basculestraat, 8. Heylen André. Boterstraat, 13. Callandt Yves, Rijselstraat, 88. Van Heesvelde Denise, Patteelstraat, 2. Bossuyt Hu- bert, Zonnebekesteenweg, 348. Popelier Odette, Zon- nebekesteenweg, 354. Vermeersch Omer, Lange Thou- routstraat, 25. Herman Willy, Zonnebekesteenweg, 64. Coppens Willy, G. de Stuersstraat, 59. OverlijdensDewaele Bertha, 63 j., z. b., ongehuwd, Poperinghesteenweg, 8. Goemaere André. 9 j. 8 m„ scholier, Bruggesteenweg, 128. Deleya Maria-Ludo- vica, 52 j., z. b., echt. Huyghe Lucien, Poperinghesteeh- weg, 8. Bauw Marie-Louise, 62 j., huishoudster, echt. Verslype Jules, Lange Thouroutstraat, 25. Termote- Adelia, 90 j., z. b., wed® Segers Aloïsius, Moscoustraat. 4, HuwelijksbeloftenMauritius Sampers, landbouwer, te Zuydschote en Anna Bekaert, landbouwster, te Yper. Alphonse Madou, landbouwer, te Yper en Irma Logghe, dienstmeid, te Hooghlede. Gaston Verkindt, landwerker, te Yper en Marie-Louise Bourgois, z .b., te Zonnebeke. Richard Decroix, landwerker, te Zon- nebeke en Elisabeth Demoen, dienstmeid, te Zonnebeke, voorheen te Yper. le reeksHengsten van 5 jaar en meer, lm65 en: meer 6e prijs Tambour de la Barrière aan M. Van- damme. Moorseele. 2e reeksHengsten van 5 jaar en meer, beneden lm656® prijsBloc des Six Sinces aan M. Marcel Coene, Dickebusch. 6'" reeksHengsten van 3 jaar, beneden lm613e prijs: Gaulois de l'Yser aan M. Broucke, Ramscapelle. 8" reeks Hengsteveulens van 2 jaar, beneden lm59 4° prijs Bloc du Pavé aan M. Berghman, Woumen. 19® reeks Merriën van 4 jaar, lm61 en meer 4° prijs Minette de Wolsen aan M. Coene, Vlamertinghe. 22® reeks Merriën van 3 jaar, beneden lm59 1® prijs Cora du Pavé aan M. Marcel Coene, te Dickebusch. VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN FER- SONEEL plaatst men met succes in onze rubriek: «KLEINE AANKONDIGINGEN

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 14