Koffie- en Suikerij branderij en Christiaens S Devolder VELOSPORT EENE SPORTREIS MOTO-CROSS LAAT TOE" aan de KORTRIJK voorts zegels en punten uit te geven Komt zien naar de EXPOSITIEZAAL en vergelijkt KWALITEIT en PRIJZEN Altijd vrije ingang. 6 Een ministerieele brief van 7 Juni 1935 gezien hare werking totaal overeenstemt met de verschenen wetsbesluiten. DuGeachte KLIENTEN, verzamelt maar voorts Uwe punten en zegels wilt Gij de SCHOONSTE PREMIËN bekomen aan de voordeèligste prijzen. Bij uwen winkelier kunt gij reeds GOEDE KOFFIE bekomen met 40 punten per kilo vanaf 14 fr. de kilo en KOFFIE zonder punten vanaf 7 fr. de kilo. Deze week was bijzonder boeiend, daar de Wieler bonden in België en Frankrijk als voornaamste ge beurtenis hun kampioenschap lieten betwisten. Een schoone zaak is het voorwaar dat ze hierin overeen kwamen om dit op denzelfden dag te doen, daar de Belgen, welke aan de Fransche merken verbonden waren, eertijds hun woord jegens hun patroon niet konden gestand houden, gezien ze hier verplicht wer den aan het kampioenschap deel te nemen. Van een anderen kant moesten ze eveneens, en dit dan nog op een anderen dag, de diensten missen van de Franschen zelf, en zoo besloot dan over een 3 tal jaren de W. W. U. dat de kampioenschappen op een en zelfden dag zou den worden geloopen in al de landen waar de proef doorging in een enkelen rit In Italië b. v. is dit het ge val niet daar het kampioenschap er aangewezen wordt per klassement na al de geloopen koersen van het seizoen. "Laat ons dus een kort overzicht maken over die kampioenschappen van Zondag 11. Het kampioenschap van België werd bijzonder betwist, omdat de keuze van de Belgische ploeg voor de Fransche Ronde er hare faam had te verdedigen tegen sommige misnoeg den, die hunne kandidatuur hadden gesteld, maar een voudig over boord wérden gegooid. Om over die keuze ons woordje te reppen, zeggen wij als men nu de vooraanstaande renners uit de Ronde van België neemt als maatstaf voor een Ronde van Frankrijk b. v., dat het bier wel ver gekomen is met ons renners korps. Zoo zien wij dat men zoo maar een allerbeste kracht als Rebry over boord gooit, omdat, zegt men, hij verleden jaar te vroeg opgaf. Ja, en tellen zijne Parijs-Nizza, 2 Parijs-Roubaix en Ronde van Vlaande ren dan niet"? Of "denkt men betere prestaties te mo gen verwachten van een Moerenhout, Gamier, ja zelfs van Hardiquest, welke over jaar toch niets verrichtte. Zelfs met al den eerbied voor de buitengewone presta ties van een Decaluwé, vreezen wij toch dat hij niet van de allure is van een Rebry. 't Zelfde geldt voor de afzonderlijken of 2* reeks. Men had gemakkelijk de schoone prestaties mogen overwegen van Ghisquière, ja zelfs van Miel Decroix om hunne candidatuur te steunen, nevens een Sylv. Maes, die verleden jaar weliswaar goed presteerde, maar dit jaar nog niets uitrichtte. 't Is in dien geest dat het kampioenschap werd ge loopen op den lastigen omloop van Francorchamps, alwaar Rebry samen met onzen Fons, Leemans, F. Vervaecke en Louyet op de vlucht sloegen en tot 2 minuten voorsprong namen. Jammer genoeg voor 't vluchtende peloton, viel Fonten plat, alswanneer hij gedurig aan de leiding had gezeten en gedurig den voorsprong hielp aandikken. In het 2* peloton sleurde Demuysere uit alle krachten en ontvluchtte hei met Danneels en Gardier op sleeptouw. Wat later vervoeg den ze de eersten, uitgenomen Gardier wien 't zelfde spelleke werd bedeeld als Ghisquière. Van toen af werd het lot beslecht en 't was natuurlijk Danneels die zich dan nog niet tevreden stelde met in sprint te winnen, maar er, gezien hij flink uitgerust aan de wielen had gezeten, onweerstaanbaar in den laatsten bergop van onder trok. Uitslag 1. Danneels, 216 km. in 6 u. 5 min.2. De muysere, op 40 sec.3. Vervaecke F.4. Rebry G. 5. Leemans 6. Braeckeveldt7. Jan Wauters8. Meu- lenberg9. Degreef10. V. Isegem11. Vissers12. Loopmans 13. Sylv. Maes. Zondag a. s. neemt Fons Ghisquière het vertrek in Parijs-Vichy en zal Maandag het Criterium van Oosten de betwisten. Mocht hij van de onkans gespaard blijven en ons op een schoonen uitslag vergasten. In Frankrijk op den autodrom van Monthléry was het Fransche kampioenschap geloopen. De algemeene favori Le Grevès werd er geklopt door den flink op dreef zijnden Speicher, welke op 't laatste wegvluchtte maar Le Grevès en Merviel tot een uiterste poging noopte, om zich heel wijselijk te laten vervoegen en xich dan flink gereed te zetten voor den sprint dien hij prachtig won. Uitslag1. Speicher, 250 km. in 6 u. 57 2. R. Le Grevès, op J wiel3. Merviel J., op J wiel4. Magne Ant.5. Thiétard 6. Krauss 7. Garcia 8. Defórge 9. Cloarec. Zondag werd eveneens de Groote havenprijs van Duinkerke geloopen, waar de prachtrenner Van Over- berghe een zege te meer boekte en Marcel Meernhout, even prachtig van brio, den 3" prijs haalde. Uitslag1. C. Van Overberghe, 103 km. in 2 u, 57 2. Dyzers, op 1 min. 30 sec.3. Meernhout, op 2 min. 4. Heirnaeri5. Hespeel6. Vanderdonckt7. Vanden- berghe C.8. Debruycker 9. Van Hevel Od.10. Haeck. Parijs-Henin-Liétard ward gewonnen door Aimé Lievens, die alleen toekwam na heel de "koers op het voorplan te hebben gestreden. Uitslag1. Lievens, 215 km. in 5 u. 36 2. Blin, op 1 mih. 3. Renoncé, op 20 met.4. Bekaert A. 5. Jan vier 6. Dantois 7. Buyer8. Depoortere 9. Bernard 10. Verschaetse. Billiet ging naar Bern in Zwitserland, alwaar hij met 2 punten verschil verloor tegen Alfred Bulla, maar niettemin aanstonds in Holland, en wel namelijk in Ossendrecht, zijne revanche nam en prachtig won vóór Dictus, VanHassel, D'Hooghe, Middelkamp, Hen- •drickx en Tersago. Maandag in Antwerpen werd het Stadscriterium ge loopen. waarin de regionalen oprecht den baas speel den en niet min dan de 4 eerste plaatsen meeschaafden. Uitslag1. Ward Vissers, 150 km. in 3 u. 55 2. Van Hassel, op 50 met.3. Michielsen4. Huys5. De Caluwe6. Cardinaeïs; 7. Amberg8. Meulenberg 9. Verreycken10. Geens11. Mertens Pol12. Har diquest. Ghisquière deed er een verdienstelijken koers en haalde er den 25". -■ De Onafhankelijken In Lessen werd de Groote Prijs Georges Kugé geloopen. die gewonnen werd door een zekeren Omer Thys, welke nog de eerste de beste niet is, want hij klopte nog onlangs in omnium Lapébie en Jan Aerts in Hautmont en daags nadien 't zelfde in Maubeuge. Hij won er vöór 2. Gyselinck 3. Cöurtequisse 4. Bradt; 5. Cleemput6. GrySölle 7. Dubois 8. Deschepper. In Jette was het Rom. Vandermeersch, die 't eerst over de meet bólde en al zijne nieuwe collegas van *t leer gaf. Uitslag1. Vandermeersch Romain, 160 km. in 4 u. 54 min.2. Cools, op 1 min. 5 sec.3. Vandendriessche Cam.4. Roubeau 5. Geuss6. Van Roey 7. Fabris B-Clercks Jean 9. V. Campenhout10. Wermoes. De Juniors Dezen der streek betwistten de jaarlijksche Brussel- Iseghem, waarin onze stadgenoot Woets een hoofdrol vervulde en altijd meê op kop was. Albert schijnt het meer dan gewoon te geraken bij zijn oudere kategorie, en naar genomen inlichtingen bij zijri strijdmakkers, marcheert hij een der besten en, wanneer hij jijn deel doet aan de leiding, valt er niet te treuzelen, 't Doet ons dan ook genoegen dat zulke flinke kracht er zich boven op werkt, en tegen hier en het einde, van 't sei zoen zien we Albert plaats nemén bij dè vooraan staande leiders zijner kategorie, Bravo Albert. In Brussel-Iseghem haalde hij de mooie 6" plaats, en voor wie weet welke lastige brok dit is, wil dit wat zeggen. Proficiat Uitslag1. Beirnaert Alb.140 km. in 4 u. 10 2. Du- quenne, op 3 lengten 3. Van Houtte Marcel4. Van Cauter5. Boeckaert6. Woets, op 2 min. 20 7. Cort- vriendt8. Verstichelen 9. Demayer 10. Durand. De Beginnelingen kwamen op in het bekende rondje van de Kalfvaart, waar Bakker Landtsheere er prachtig een poging ris keerde om te dubbelen, waarin hij na lang strijden gelukte. Verders hield hij wijselijk een oogje in 't zeil en moest nog menigmaal tusschenkomen om te belet- Te Yper won Albert LANDTSHEERE, bij de beginnelingen, op de Kalfvaart. ten dat ze evenveel deden als hij. Toch verstond hij meesterlijk zijne taak en eindigde als overwinnaar. Ge ziet wel Albert dat, als ge durft gaan, ge wel kunt. 't Is een schoone les, want in zulk een slanken kerel zit er heel zeker stof om er te komen. Iedereen die u lenig zag pedaleeren zal het met mij eens zijn. Uitslag1. Landtsheere, Yper2. Degraeve, Yper 3. Bouttelegier, Langemarck 4. Lacante 5. D'Alleine 6. Verbeke7. Deltombe, op 2 ronden. Te Vlamertinghe haalde Muylle den 1" prijs, terwijl Vermeersch 10* bolde. Prachtig. In Elsendamme snapte Cappoen zijn zooveelste zege mee, terwijl Salomé 4" en Debaene ll6 reden. In Zonnebeke, behaalde Turck den 5" prijs op een lot van een 30 tal renners. In Noordschote, waar er maar een 10 tal renners op gekomen waren, bolden Versaevel 3>' en Coppens 4°. Maandag waren al de beginnelingen van de streek aan den slag in Dadizeele. Deze koers werd gekenmerkt door de talrijke bandbreuken. Zoo werden achtereen volgens, Cappoen die 3 maal plat viel, Verbeke (2 maal), Storme, Degraeve en D'Alleine buiten koers gesteld. Toch konden twee onzer renners zich klassee ren, daar Lacante 9e en Litière lle bolden. Het was de Thouroutnaar Van Clooster die er den palm wegdroeg. Op de Kalfvaartwijk werd er 's Maandags een koers verreden voor jongelingen beneden de 18 jaar. Uitslag 1. Deltombe, Langemarck 2. Bouckaert3. Verpent 4. Vandevyvere5. Knockaert. Dinsdag werd een koers betwist te Meenen, die een 30 tal vertrekkers aan den start zag. Van in de 2* ron de ontsnapten Verbeke Jerome, Duprez en Vanden- bulcke, om niet meer vervoegd te worden. Verbeke eindigde 3<V' alswanneer vele toeschouwers hem als 2' over de meet hadden zien bollen, daar het verschil tus- schen 2* en 3e zoo gering was. Lacante klasseerde zich 8e, Coppens 9* en Litière 10" Donderdag in Noordschote, was het de jonge belofte Storme, die den palm naar West-Nieuwkerke medenam. Cappoen plaatste zich 5e, Litière 9e, Verbeke 10* en Lacante 12". Salomé, Turk en Coppens gaven den strijd op. Op 24 Juni naar het WIELER CRITERIUM te Oóstende. Afreis te Yper om 12 uur. Prijs 20 Fr. Inschrijving bij KOSMOS. OP ZONDAG 30 JUNI 1935 Ingericht door de Moto-Club van Yper Met de welwillende medehulp der Hotelhouders van de Bergstreek Om 10 uur voormiddagBIJZONDERE KOERS voorbehouden aan Motorijders die wenschen hun diepst te doen in de bijzondere motorijders afdeeling van het Belgisch Leger. Kostelooze inschrijving, geen bij zonder licencen geëischt. Om 2 uur 's namiddags MOTO-CROSS voorbehou den aan de gelicencieerden van den Belgischen Moto rijders Bond (F. M. B.) Deze wedstrijd wordt ziitslui- telijk geloopen door de moeilijkste wegeltjes der heer lijke bergstreek Locre - Westoutre. Talrijke bekers- en prijzen. Reglement verkrijgbaar bij D. Van Lede, Boterstraat, 6, Yper. - 7 7- .V f V -

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1935 | | pagina 6